Skocz do zawartości
IGNORED

Kupno lamp sterujących do Yaqina ms30l


mundek-2

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, nie znam się na budowie wzmacniaczy lampowych. Fakt. Nie wiem, która lampka sterująca za co odpowiada w tym janku. Dość dobrze jednak słyszę. Oba kanały, sterowane przez nieparowane NOS-y RTC, grają równo. O tym, że parowanie tych lampek nie jest niezbędne, słyszałem z różnych źródeł, w tym od konstruktora uznanych wzmacniaczy lampowych.

Co się tyczy złącz, nie twierdzę, że po ich wymianie wzmacniacz zagra "o klasę lepiej". Mam nadzieję, że zagra ciut lepiej. To taka kosmetyka, trochę zabawa w dopieszczanie, bo to lubię - sprawia mi to przyjemność i jestem gotów za tę przyjemność zapłacić. Sądzę, że jeśli wtyki w kablach IC mogą mieć znaczenie, to mogą mieć znaczenie także gniazda - to w końcu ten sam tor. I wydaje mi się całkiem logiczne, że jeśli na końcu fajnego toru z na przykład czystej miedzi postawimy przeszkodę w postaci gorszego przewodnika, to może to mieć wpływ na finalną jakość sygnału.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, [email protected] napisał:

Yaqiny podobno mają bardzo dobre japońskie trafa. Czy można lepiej? A jakie masz kondensatory w torze audio jeśli można wiedzieć i jak byś opisał efekt zmian bebechów?

Też słyszałem, że są niezłe, ale wiesz - bawię się myślą, że po wymianie na ekstraklasę może być jeszcze lepiej :). Jestem obecnie bardzo zadowolony z brzmienia mojego systemu, w tym wzmacniacza (wreszcie nic mnie w tym brzmieniu nie uwiera), więc nie mam ciśnienia na zmiany. Rozważam ewentualne szlify, jak ta zmiana trafa choćby, gdyby dobra wróżka obdarowała mnie kiedyś nadmiarem gotówki ?. Ale nie czuję parcia, słucha mi się już muzyki na tym zestawie bardzo fajnie, poznaję na nowo swoje stare płyty.

Kondensatory to Mundorfy Supreme, nie pamiętam dokładnego oznaczenia. Brzmienie zmieniło się bardzo na korzyść, bo dźwięki są teraz - by tak rzec - precyzyjniej rysowane, co przekłada się na wszystko: więcej detali, które da się usłyszeć, lepszą separację instrumentów, uporządkowanie sceny, więcej "powietrza". Atak dźwięku jest akcentowany bez opóźnień, przez co właśnie na początku dźwięki gwałtowne, "wybuchowe", "ostre", jak uderzenie pałeczki o kant werbla, wydają się trudne do zniesienia. Potem to się "układa" i już jest fajnie. 

Nie wiem dokładnie, co za co odpowiada, bo upgrade w Sinus Audio obejmował także wymianę innych elementów, nie tylko kondensatorów, doszedł auto bias, etc., etc. - ale summa summarum wzmacniacz rozwinął skrzydła.

A propos kondensatorów, właśnie na grupie FB poświęconej wzmacniaczom Yaqina toczy się dyskusja na ten temat i ktoś się zarzeka, że najlepszy efekt dają jakieś wypasione Mundorfy Supreme za circa 200 zł sztuka. Te moje były chyba trzykrotnie tańsze. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, [email protected] napisał:

Yaqiny podobno mają bardzo dobre japońskie trafa.

W którym yaqinie ? jeśli tytułowym kosztującym ~2800zł to śmiem wątpić.  ? 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

300B DualMono SingleEnded by SinusAudio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Moriarty napisał:

Tak, nie znam się na budowie wzmacniaczy lampowych. Fakt. Nie wiem, która lampka sterująca za co odpowiada w tym janku. Dość dobrze jednak słyszę. Oba kanały, sterowane przez nieparowane NOS-y RTC, grają równo. O tym, że parowanie tych lampek nie jest niezbędne, słyszałem z różnych źródeł, w tym od konstruktora uznanych wzmacniaczy lampowych.

Nie odpowiedziałeś na pytanie dlaczego parujemy czy przynajmniej dobieramy lampy parametrami.
Widzisz, dobrze jest wiedzieć co za co odpowiada i co może wnieść pozytywnego jakaś zmiana.
Mogę Cię zapewnić, że wkładając każdą lampę inną, nawet te mocy wzmacniacz będzie grać i nic mu się nie stanie (warunek sprawne).
Oczywiście dobór tych sterujących nie jest tak ważny jak lamp mocy, jednak nie jest też bez znaczenia.

 

Godzinę temu, Moriarty napisał:

Co się tyczy złącz, nie twierdzę, że po ich wymianie wzmacniacz zagra "o klasę lepiej". Mam nadzieję, że zagra ciut lepiej. To taka kosmetyka, trochę zabawa w dopieszczanie, bo to lubię - sprawia mi to przyjemność i jestem gotów za tę przyjemność zapłacić. Sądzę, że jeśli wtyki w kablach IC mogą mieć znaczenie, to mogą mieć znaczenie także gniazda - to w końcu ten sam tor. I wydaje mi się całkiem logiczne, że jeśli na końcu fajnego toru z na przykład czystej miedzi postawimy przeszkodę w postaci gorszego przewodnika, to może to mieć wpływ na finalną jakość sygnału.

Zapraszam do mnie, jeśli usłyszysz różnicę miedzy podłączeniem do tego wzmacniacza sygnału z DACa przez IC i przez złącze XLR z przejściówką możesz wymieniać. Chyba, że chodzi tylko o świadomość że jest tam coś lepszego. Oczywiście ze swoją kasą możesz robić wszystko.
 

Zobacz, tak wyglądają złącza w kolumnach za 12tyś, kolumny według jakiegoś niemieckiego czasopisma audio zakwalifikowane jako Hi-End. Post 512.

 

1 godzinę temu, Moriarty napisał:

Rozważam ewentualne szlify, jak ta zmiana trafa choćby, gdyby dobra wróżka obdarowała mnie kiedyś nadmiarem gotówki ?

Jeśli dla Ciebie szlifem jest wymiana traf to chciałem Cię uświadomić, że wymiana traf nim nie jest. Trafa mają zasadniczy wpływ na granie wzmacniacza, może nawet najważniejszy. Wymiana ich nie jest tania, to chyba najdroższe elementy. I zmiana niekoniecznie  w dobrą stronę.
Można tuningować Fiata ale to cały czas będzie Fiat.

 

 

2 godziny temu, Moriarty napisał:

Kondensatory to Mundorfy Supreme, nie pamiętam dokładnego oznaczenia.

Takie chciałeś czy takie Ci sugerowano?
Kondensatory sprzęgające, tak jak lampy mają wpływ na charakter brzmienia. I w wyborze trzeba wiedzieć co chcemy uzyskać.
Im lepsze kondensatory tym lepiej, tak samo jak z lampami. Zalecam jednak zdrowy rozsądek. Można dać takie za ponad 2tyś szt. ale to absurd.

Koledze [email protected] proponuję wymianę lamp i kondensatorów. Niech się wszystko wygrzeje. Potem ocenia wzmacniacz i walory soniczne. W tej chwili, mu tam wszystko "pływa".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MoriartyKondensatory sprzegajace to podstawa, mundorf supreme to śmiem twierdzić że to zwyczajne i tanie Kondenstory w to miejsce. Jak chcesz usłyszeć naprawdę zmianę na plus to daj spokój sobie nawet z najdroższymi mundorfami Silver gold oil i kup miedziane nawet najtańsze audyny albo melfixy. Po wygrzaniu ich myślę, że będziesz pod wrażeniem. I pieniądze na nie przeznaczone uznasz za słuszny kompromis. 

Tak jak kolega pisał wcześniej wszystko co wymienisz we wzmacniaczu lampowym na lepszy porządny produkt usłyszysz, nawet wymiana rezystorów zwiększa dynamikę, polecam wymienić potencjometr na drabinkę nawet chińską jak się zmieści dużo lepsza od Alpas. A koszt ten sam. 

Z yaqin a można dużo wycisnąć, transformatorów nie polecam wymieniać bo to chyba najdroższy koszt, choć dużo zmienia. Chyba że ktoś buduję wszystko od podstaw abo w kieszeni pieniądze palą. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez gustwao
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt, pływa. W tym tygodniu grzeje wzmacniacz ile się da i dzisiaj na triodzie było dużo lepiej niż wczoraj. Czyli Yanek cały czas się wygrzewa. Zastanawiam się, czy złagodzenie średnich, które mi przeszkadzały, jest wynikiem zmniejszenia biasu, czy wygrzewania. Na razie nic nie ruszam. Niech sobie gra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.05.2020 o 14:22, gustwao napisał:

polecam wymienić potencjometr na drabinkę nawet chińską jak się zmieści dużo lepsza od Alpas. A koszt ten sam.

Się nad tym zastanawiałem, ale nie znalazłem drabinki z "silnikiem "... Możliwość regulacji pilotem, fajna sprawa.
 

W dniu 13.05.2020 o 14:22, gustwao napisał:

kup miedziane nawet najtańsze audyny albo melfixy

Jakie polecasz?

18 godzin temu, [email protected] napisał:

Zastanawiam się, czy złagodzenie średnich, które mi przeszkadzały, jest wynikiem zmniejszenia biasu, czy wygrzewania

U mnie po, zmianie kolumn, średnie wręcz wierciły w uszach ? . Czasami nie dało się tego słuchać. Trzeba trochę pokombinować z lampami. Odnoszę wrażenie, że ten Yaqin to tak trochę do "ciemniejszych" kolumn pasuje.
W Twoim przypadku wzmacniacz musi się wygrzać i po zmianie lamp daj im trochę pograć ( kilkadziesiąt godzin ).
Po tym czasie oceniaj, pobaw się biasem, ułożeniem kolumn itd.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minutes ago, Kalasanty Ciaputko said:

Się nad tym zastanawiałem, ale nie znalazłem drabinki z "silnikiem "... Możliwość regulacji pilotem, fajna sprawa.

U?

Drabinki z silnikiem nie widziałem chińskiej, to było by coś. 

Co do kondensatorów miedzianych polecam jupitery bardzo fajnie grają, nie są tanie. Jednak dobrym kompromisem są audyny lub milflex które są i tak dużo lepsze od innych nie miedzianych. 

37 minutes ago, Kalasanty Ciaputko said:

Się nad tym zastanawiałem, ale nie znalazłem drabinki z "silnikiem "... Możliwość regulacji pilotem, fajna sprawa.

U?

Drabinki z silnikiem nie widziałem chińskiej, to było by coś. 

Co do kondensatorów miedzianych polecam jupitery bardzo fajnie grają, nie są tanie. Jednak dobrym kompromisem są audyny lub milflex które są i tak dużo lepsze od innych nie miedzianych. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, gustwao napisał:

Co do kondensatorów miedzianych polecam jupitery bardzo fajnie grają, nie są tanie. Jednak dobrym kompromisem są audyny lub milflex które są i tak dużo lepsze od innych nie miedzianych. 

Zdajesz sobie sprawę że ich w tym Yaqinie potrzeba 8szt. ?
W ogóle ten Yagin jest trochę nie wdzięczny, jeśli chodzi o kombinowanie z lampami sterującymi i kondensatorami ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Kalasanty Ciaputko napisał:

Zdajesz sobie sprawę że ich w tym Yaqinie potrzeba 8szt. ?
W ogóle ten Yagin jest trochę nie wdzięczny, jeśli chodzi o kombinowanie z lampami sterującymi i kondensatorami ...

Masz na myśli ilość potrzebnych sterujących  ?:-))))

To fakt. Ile razy chciałem kupić na jebaju niemiaszkowym fajne starsze lampy, to się okazuje, że dostępnych jest 4, może 6...w porywach 7...a przecież dla świętego spokoju te 10 wypada mieć ( 2 w zapasie )...To jest w tym wzmacniaczu dość spory problem, o któym nie myśli się w momencie kupna, a potem jednak do człowieka to dociera, ale cóż. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Kalasanty Ciaputko said:

Zdajesz sobie sprawę że ich w tym Yaqinie potrzeba 8szt. ?
W ogóle ten Yagin jest trochę nie wdzięczny, jeśli chodzi o kombinowanie z lampami sterującymi i kondensatorami ...

Trochę, 30 jest nie wdzięczna ale jakiejś tragedii też nie ma 8 szt audyn ów miedzianych wyjdzie około 750 zł. A poprawa w brzmieniu chyba największą z innych możliwych modów. Po takim zabiegu można robić dopiero inne modyfikacje i wyminy lamp. Ludzie nie doceniają tego zabiegu i pakują podstawowe kondy tracąc tak naprawdę kasę na byle co. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez gustwao
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaja będą, jak wydam te 750 zeta i okaże się, że to jednak nie to?. Na facebukowej grupie Yagina, jeden z szanowany gość polecał Mundorfy ZN jako najbardziej neutralne. Te z wyższej półki są bardziej szczegółowe, ale koloryzują pewne częstotliwości. I zaraz dostanę po łbie, że piszę o kondensatorach w temacie lamp. 

Dodam jeszcze, że dzisiaj sprzedałem mojego Rotela RA06. I jak sobie pomyślę, że za niego kupie 8 kondensatorów, albo 4 lampy mocy, albo 8 dobrych lampek sterujących ???????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez [email protected]
Błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minutes ago, [email protected] said:

Jaja będą, jak wydam te 750 zeta i okaże się, że to jednak nie to?

Nikt Ci nie każe tego robić, jak Cię to zadowoli załóż mundorfy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, [email protected] napisał:

Jaja będą, jak wydam te 750 zeta i okaże się, że to jednak nie to?. Na facebukowej grupie Yagina, jeden z szanowany gość polecał Mundorfy ZN jako najbardziej neutralne. Te z wyższej półki są bardziej szczegółowe, ale koloryzują pewne częstotliwości. I zaraz dostanę po łbie, że piszę o kondensatorach w temacie lamp. 

Dodam jeszcze, że dzisiaj sprzedałem mojego Rotela RA06. I jak sobie pomyślę, że za niego kupie 8 kondensatorów, albo 4 lampy mocy, albo 8 dobrych lampek sterujących ???????

Tak naprawdę, to skok na głęboką wodę. Opinie na temat zmian, jakie daje wymiana kondów w tym wzmacniaczu są podzielone, a jeśli takie są, to już tak chętnie tych 750 z kieszeni się nie wyjmuje. To troszkę sporo, jak na los lotto jednak. Ja na razie mam sprzęt półroczny, na gwarancji i nie chcę go ruszać. Kto wie, może za półtora roku o tych kondach pomyślę. Jeśli zaś ktoś z Was zdecyduje się wcześniej i odważy efektami i wrażeniami takie podmianki podzielić, to byłoby fajnie. Oczywiście poza gustwao, bo on jakoś tak za bardzo hurra optymistycznie coś o tym wszystkim pisze i zapala mi się czerwona lampka ( bez obrazy ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z modyfikacjami jest ten problem, że przy sprzedawaniu modyfikowanego sprzętu tak naprawdę prawie nikt nam nie zapłaci za te modyfikacje. A często jest tak, że wiele ludzi omija szerokim łukiem modyfikowany sprzęt, wolą nietknięte i ewentualnie samemu modyfikować albo zostawić w fabrycznym stanie.
Ja nie czekałem na koniec gwarancji i po 2 miesiącach samemu modyfikowałem ? .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Kalasanty Ciaputko napisał:

Z modyfikacjami jest ten problem, że przy sprzedawaniu modyfikowanego sprzętu tak naprawdę prawie nikt nam nie zapłaci za te modyfikacje.

I ja się ludziom nie dziwię. Jak to wygląda w oczach kupującego ? Wygląda tak, że ktoś napieprzył, a teraz sprzedaje. I nieważne, czy tak jest,czy nie jest. Z psychologią panie nie wygrasz :-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.05.2020 o 14:22, gustwao napisał:

@MoriartyKondensatory sprzegajace to podstawa, mundorf supreme to śmiem twierdzić że to zwyczajne i tanie Kondenstory w to miejsce. Jak chcesz usłyszeć naprawdę zmianę na plus to daj spokój sobie nawet z najdroższymi mundorfami Silver gold oil i kup miedziane nawet najtańsze audyny albo melfixy. Po wygrzaniu ich myślę, że będziesz pod wrażeniem. I pieniądze na nie przeznaczone uznasz za słuszny kompromis. 

Tak jak kolega pisał wcześniej wszystko co wymienisz we wzmacniaczu lampowym na lepszy porządny produkt usłyszysz, nawet wymiana rezystorów zwiększa dynamikę, polecam wymienić potencjometr na drabinkę nawet chińską jak się zmieści dużo lepsza od Alpas. A koszt ten sam. 

Z yaqin a można dużo wycisnąć, transformatorów nie polecam wymieniać bo to chyba najdroższy koszt, choć dużo zmienia. Chyba że ktoś buduję wszystko od podstaw abo w kieszeni pieniądze palą. ?

Zagwozdke mi dałeś z tymi miedzianymi kondensatorami. Czy mógłbyś opisać wyższość miedzianych nad np Mundorfen Supreme? Co się zmienia, że warto dopłacić. I o jakiej pojemności piszesz w cenie 750 zł za 8szt?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minutes ago, [email protected] said:

Zagwozdke mi dałeś z tymi miedzianymi kondensatorami. Czy mógłbyś opisać wyższość miedzianych nad np Mundorfen Supreme? Co się zmienia, że warto dopłacić. I o jakiej pojemności piszesz w cenie 750 zł za 8szt?

Poczytaj sobie w diy ranking kondensatorów tam dużo o tym ludzie piszą. Ja u siebie również sporo przerobiłem i coś nieco wiem. Wyższość miedzianych nad supreme to za mało powiedziane to przepaść. Zmienia się wszystko całe pasmo.

Pisalem o pojemności 0.1uF

Wymienić stare na nowe jak wiesz jak lutownica działa to sama przyjemność. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, gustwao napisał:

Poczytaj sobie w diy ranking kondensatorów tam dużo o tym ludzie piszą. Ja u siebie również sporo przerobiłem i coś nieco wiem. Wyższość miedzianych nad supreme to za mało powiedziane to przepaść. Zmienia się wszystko całe pasmo.

Pisalem o pojemności 0.1uF

Wymienić stare na nowe jak wiesz jak lutownica działa to sama przyjemność. 

Ale u siebie musiałbym wsadzić co najmniej 0,22uF, jak nie 0,47uF, chyba, że piszesz o innych, niż sprzęgające, bo w oryginale są tam 0,22uF? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, [email protected] said:

Ale u siebie musiałbym wsadzić co najmniej 0,22uF, jak nie 0,47uF, chyba, że piszesz o innych, niż sprzęgające, bo w oryginale są tam 0,22uF? 

Większych nie dawaj, głównie chodzi o jakość a nie wielkość. Za 0.22uF wyjdzie ponad 1000 niestety. A to już sporo. Trochę niewdzięczny jest ten 30l.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, gustwao napisał:

Większych nie dawaj, głównie chodzi o jakość a nie wielkość. Za 0.22uF wyjdzie ponad 1000 niestety. A to już sporo. Trochę niewdzięczny jest ten 30l.

Wywalić tysiaka i poczuć, że nie jest wcale lepiej. To musi być całkiem traumatyczne przeżycie ;-) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minutes ago, SynSama said:

Wywalić tysiaka i poczuć, że nie jest wcale lepiej. To musi być całkiem traumatyczne przeżycie ?

Chciałbym zapytać znawcę, bo za takiego się uważasz czy miałeś kiedyś chociaż raz założone kondensatory sprzegajace miedziane? Bo mam wrażenie że nigdy nawet nie widziałeś ich na oczy i to jest traumatyczne przeżycie dla ciebie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez gustwao
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wzmacniaczach za 15 tys. pewnie takich kondów nie ma. Słuchałem Accuphaze za 30 tysi i mam wrażenie oraz przeczucie, że Yagina do tego Accuphaze dzielą jedynie te kondensatory miedziane :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikogo na nie namawiam na nie, jak to się mówi rób ta co chce ta. Na tym forum jest bardzo dużo informacji na ten temat. Więc wystarczy tylko poszukać. Jednka jak ktoś już raz popróbuje miedzianych to już w przyszłości innych nie założy. Tanie nie są. Rozmiar 0.22uF jest bardzo popularny nieraz są do zdobycia z drugiej ręki na tym forum. Wystarczy się trochę zainteresować w dziale diy jest wątek sprzedaży i kupna. Nieraz można upolował za połowę ceny. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, gustwao napisał:

Chciałbym zapytać znawcę, bo za takiego się uważasz czy miałeś kiedyś chociaż raz założone kondensatory sprzegajace miedziane? Bo mam wrażenie że nigdy nawet nie widziałeś ich na oczy i to jest traumatyczne przeżycie dla ciebie ?

Nigdy i nigdzie nie twierdziłem, że jestem znawcą. Po prostu nie wierzę, że kondy mają aż taki wpływ na sound. To wszystko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, SynSama napisał:

Nigdy i nigdzie nie twierdziłem, że jestem znawcą. Po prostu nie wierzę, że kondy mają aż taki wpływ na sound. To wszystko.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prześledziłem temat miedzianych capsów na grupie Yagina i faktycznie, jest tam kilka osób, których zdaniem jest to najlepszy stosunek ceny do progresu jakości dźwięku. Często mowa o Audyn true copper. Z drugiej strony widziałem wpisy na audiostereo, gdzie kilka osób twierdziło, że te Audyny mają plastikowe brzmienie chyba wokali i basu, czy jakoś tak i nie nadają się do wzmacniaczy. Wiele pewnie zależy od kolumn, bo jak wiadomo, nie wszystkie potrafią super odwzorować efekt 3D, czy holografii, czasami potrafią, ale nie pozwala im na to okablowanie albo źródło i wtedy ocena takich kondensatorów nie ma zupełnie sensu. A to nie jedyne kryteria oceny dźwięku. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego piszę..tysiak wywalony, a szanse na poprawę 50/50. Czy to mało, czy dużo ? Kwestia podejścia. Dla mnie mało...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, [email protected] said:

Prześledziłem temat miedzianych capsów na grupie Yagina i faktycznie, jest tam kilka osób, których zdaniem jest to najlepszy stosunek ceny do progresu jakości dźwięku. Często mowa o Audyn true copper. Z drugiej strony widziałem wpisy na audiostereo, gdzie kilka osób twierdziło, że te Audyny mają plastikowe brzmienie chyba wokali i basu, czy jakoś tak i nie nadają się do wzmacniaczy. Wiele pewnie zależy od kolumn, bo jak wiadomo, nie wszystkie potrafią super odwzorować efekt 3D, czy holografii, czasami potrafią, ale nie pozwala im na to okablowanie albo źródło i wtedy ocena takich kondensatorów nie ma zupełnie sensu. A to nie jedyne kryteria oceny dźwięku. 

To popatrz w dziale rankingu kondensatorów oraz innych licznych wątkach nie tylko Yaqina ale innych watkow lampowych to największy progres. Yaqin odwdzięczy się z naddatkiem wtedy kiedy będziesz miał dobre, a raczej bardzo dobre źródło, czyli DAC oraz streamer. Jednka jak nie wierzysz to pożycz od kogoś może ma albo posłuchaj u innych ludzi nawet innych wzmakach chińskich. Audyny to najtańsza i najlepsza opcja z miedzianych kondów. 

49 minutes ago, SynSama said:

Dlatego piszę..tysiak wywalony, a szanse na poprawę 50/50. Czy to mało, czy dużo ? Kwestia podejścia. Dla mnie mało...

Tysiak to dużo i mało zależy czego oczekujesz i powtarzam jeszcze raz jak masz bardzo dobre źródło. A poprawa jest nie 50/50 tylko 100%. Jednka posłuchaj gdzieś u innych kolegów, wtedy wątpliwości znikną. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez gustwao
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 34

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.