Skocz do zawartości
IGNORED

Trioda,tetroda, pentoda, ultra linear


bumbum
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, Seyv napisał:

Moc wzmacniacza a głośności dźwięku to dwie zupełnie różne rzeczy.  

Jeśli wzmacniacz w trybie triodowym ma moc maksymalną 30W a do skutecznego wysterowania kolumn potrzeba 50 procent tej mocy to po podniesieniu mocy maksymalnej do 40 Wat nie odczujemy tego bo w dalszym ciągu kozystamy z 15W które są nam potrzebne.

Różnica w brzmieniu jaka zauważamy po zmianie trybów wynika przede wszystkim z różnicy w paśmie przenoszenia pomiędzy nimi oraz rodzajem i wielkością zniekształceń.

Wyrwałeś dwa słowa z kontekstu wypowiedzi. Przecież napisałem, że nie wzrośnie głośność.
Przeczytaj całość dialogu. Męczy mnie takie udowadnianie, że nie jestem wielbłądem.
Mam ten wzmacniacz, wiem jak jest skonstruowany i jak się zachowuje. Opisałem przystępnymi słowami czego należy się spodziewać po przełączeniu trybów, komuś kto nie jest biegły. Dzięki temu wie na co ma zwrócić uwagę by przekonać się czy działa u niego czy nie działa. 
I pasmo przenoszenia i zniekształcenia zmieniają się w takim granicach, że praktycznie nikt tego nie usłyszy.
A już na pewno nie ktoś, kto nie wie na co ma zwrócić uwagę.   IMHO

 
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i to jest fakt ja dopiero zaczynam przygode i doszukuje sie wskazówek a moze i zadaje niekiedy bardzo laickie pytania ale dzieki temu wiedza rosnie. fakt jest taki ze wyrywkowo czytajac różne fora różnie mozna interpretować opisy stad bylo moje pytanie o glosnisc wzmacniacza po zmianie trybu co mi kolega wytlmaczyl dosc prostyi slowami jak dla laika i zrozumialem ? z czasem pewnie bede Was prosic o jakies wskazowki co mozna poprawic i ulepszyc zaczynajac od tych najnizszych kosztow. jedno wrazenie jakie mam to ze bas jest.. ciut slaby albo za malo przenoszony na kolumny, byc moze i one sa slabym ogniwem mimo ze wydawaly mi sie byc sensowne  jakosc/cena 
Jednak widzialem kiedys w ktoryms z opisow na forum ze wzmacniacz nabiera basow po wymianie lamp.. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, RRW napisał:

i to jest fakt ja dopiero zaczynam przygode i doszukuje sie wskazówek a moze i zadaje niekiedy bardzo laickie pytania ale dzieki temu wiedza rosnie. fakt jest taki ze wyrywkowo czytajac różne fora różnie mozna interpretować opisy stad bylo moje pytanie o glosnisc wzmacniacza po zmianie trybu co mi kolega wytlmaczyl dosc prostyi slowami jak dla laika i zrozumialem ? z czasem pewnie bede Was prosic o jakies wskazowki co mozna poprawic i ulepszyc zaczynajac od tych najnizszych kosztow. jedno wrazenie jakie mam to ze bas jest.. ciut slaby albo za malo przenoszony na kolumny, byc moze i one sa slabym ogniwem mimo ze wydawaly mi sie byc sensowne  jakosc/cena 
Jednak widzialem kiedys w ktoryms z opisow na forum ze wzmacniacz nabiera basow po wymianie lamp.. 

Jest wątek o tym wzmacniaczu:

Na razie nic w nim nie rób, przyzwyczaj się do niego, poczytaj, przefiltruj wiadomości.
Zanim coś będziesz zmieniać nie bierz tylko jednej opinii, poczytaj odczucia innych. Odbiór muzyki to bardzo indywidualna sprawa i zmiany u jednego na + u innego będą pogorszeniem.
Musisz też brać pod uwagę, że to jednak jeden z najtańszych wzmacniaczy lampowych, cudów nie należy się spodziewać. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie i tak sobie niezle radzi. fakt ze nie kosztowal milionow zl.

mi jedynie odrobiny basu brakuje nawet myslalem o malym subwooferze ale tu sie chyba nei da podpiac  z tego co sie dowiedzialem. z reszta czy to by nie popsulo efektu, nie dowiem sie poki nie poslucham takiego zestawu.

Jedno co slychac to delikatnie transformator jak sie podejdzie do niego. pozatym bardzo przyjemne urzadzenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez RRW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
46 minut temu, Kalasanty Ciaputko napisał:

Mam ten wzmacniacz, wiem jak jest skonstruowany i jak się zachowuje.

To jeszcze trzeba rozumieć jak działa.

47 minut temu, Kalasanty Ciaputko napisał:

Męczy mnie takie udowadnianie, że nie jestem wielbłądem.

Wielbłąda też by pewnie to męczyło ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Seyv napisał:

To jeszcze trzeba rozumieć jak działa.

Z całym szacunkiem do Ciebie i Twojej wiedzy.
Jak uczyłem brata jeździć samochodem to raczej mówiłem mu czego ma się spodziewać po naciśnięciu "gazu" hamulca i sprzęgła. Natomiast słowem nie wspomniałem o dwumasie, wtryskach i ABSsie.
Ma prawo jazdy, jeździ jest zadowolony. Będzie chciał wiedzieć coś na temat ciśnienia w układzie paliwowym, znajdzie info. Teraz interesuje go tyle, by np. działały hamulce jeśli ich użyje.

27 minut temu, RRW napisał:

wg mnie i tak sobie niezle radzi. fakt ze nie kosztowal milionow zl.

mi jedynie odrobiny basu brakuje nawet myslalem o malym subwooferze ale tu sie chyba nei da podpiac  z tego co sie dowiedzialem. z reszta czy to by nie popsulo efektu, nie dowiem sie poki nie poslucham takiego zestawu.

Jedno co slychac to delikatnie transformator jak sie podejdzie do niego. pozatym bardzo przyjemne urzadzenie.

Subwoofer to do kina moim zdaniem. Do muzy w stereo zestawie, nie bardzo. Z kolumnami może znosić albo podbijać pewne częstotliwości.
Ale proponuję przejść na wątek o konkretnie tym wzmacniaczu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.02.2020 o 16:27, Veles napisał:

No właśnie słyszałem że wtedy właśnie może się lampa uwalić.

Nieprawda. Niektóre lampy celowo produkowano w taki sposób żeby żarniki szybciej osiągały temperaturę roboczą. Takie lampy prędzej uwalisz kombinując z softstartami i opóźniaczami. 
Jakiś tam softstart dwusekundowy jeszcze może obleci, ale 10 sekund to totalne przegięcie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, RRW napisał:

bardzo rzeczowo i czytelnie ? dzięki za info. musze sobie jednak jeszcze nieco uzmysłowić na czym polega ta różnica po prostu odsłuchując wzmacniacz

z ciekawości Wasz tez tak "pachniał' od nowości? 

ok wyprzedziłeś moje pytanie ? dzięki

Też mam od tygodnia sztukę nówke. Pierwszy dzień to był dramat jeśli chodzi o zapach. Żona kazała wynieść mi do garażu żeby się wyśmierdział. Po dobie już mniej, po kolejnej jeszcze mniej. Po tygodniu jeszcze czuję ale jak się pochylam nad nim. Nie ma już efektu że wchodzisz do pokoju u cię wypycha zapach lakieru. Powinno być tylko lepiej. Co do grania to pierwsze 2 dni fajnie a potem przygasło trochę brzmienie, średnica trochę bez życia, na początku bardziej energetycznie było. Oczywiście cierpliwości, liczę że z czasem wygrzewania lamp wszystko się zmieni. Zresztą za chwilę tj w poniedziałek przyjadą nowe lampy ruskie Voskhod Kaługa gold platinum grid i wtedy dopiero liczę na progres i wtedy będę oceniał wzmacniacz. U ciebie też brzmienie się jakby pogorszyło po około 10h?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.