Skocz do zawartości
IGNORED

Polski klyent second hand - zachowania i standardy ;)


adamgdansk

Rekomendowane odpowiedzi

Wiecej dystansu, Caly temat az sie prosil o zacytowanie slow jednego z bohaterow Barei, nie jestem po zadnej stronie bo wsrod zarowno handlarzy jak i kupujacych zawsze znajdzie cham i prostak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caly temat az sie prosil o zacytowanie slow jednego z bohaterow Barei,

Masz racje "az sie prosil", ale adamgdansk post #4 juz sie do tego cytatu odwolywal.:)

Jak to mowia nie ma tego zlego co by na dobre nie wyszlo, dobry tekst mozna wielokrotnie cytowac i nigdy sie nie znudzi:)

Teraz juz tak na powaznie i bez dystansu, to jest idealny cytat do tego tematu, dokladnie pokazuje w jakim powazaniu ma sie Nas klientow.:D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat przeoczylem, przyznaje sie bez bicia.

Zeby byla jasnosc, ja jestem klientem.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby byla jasnosc, ja jestem klientem.

Pozwol, ze rozwine to Twoje stwierdzenie. Kazdy z Nas jest klientem, ale nie kazdy handlarzem. Reasumujac, obojetne czy jestes tylko klientem,czy tez klientem i jednoczesnie handlarzem, zawsze znajdzie sie jakis handlarz ktory bedzie Cie chcial oszukac. Oczywiscie, jak jestes tez handlarzem to zawsze sie znajdzie jakis klient ktory Cie bedzie tez chcial oszukac.Tutaj rodzi sie pytanie, czy warto byc handlarzem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwazniejsze by odpisywac na maile i oddzwaniac na nieodebrane polaczenia, a czy ktos pisze dzien dobry czy elo, mam to gleboko w d. Sam czesto pisze skrotami, bo wychodze z zalozenia ze handlarzyna nie odpisze, a wina lezy czesto po stronie sprzedajacego, cena jak za nowe opis minimum, zdjecia robione zelazkiem, ale pozniej jak jest nie tak to niby bylo na zdjeciach i co Pan chesz jak hijend za 500 zl

 

Najwazniejsze by odpisywac na maile i oddzwaniac na nieodebrane polaczenia, a czy ktos pisze dzien dobry czy elo, mam to gleboko w d. Sam czesto pisze skrotami, bo wychodze z zalozenia ze handlarzyna nie odpisze, a wina lezy czesto po stronie sprzedajacego, cena jak za nowe opis minimum, zdjecia robione zelazkiem, ale pozniej jak jest nie tak to niby bylo na zdjeciach i co Pan chesz jak hijend za 500 zl

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Hehe. A tu z dzisiaj. Wrzucilem na hifi.pl zbędne kable głośnikowe za ok. 1000 i osobno zworki biwire tejże samej firmy za dodatkowe 300zl.

Pisze mi klient - "wezme wszystko razem za 990, już płacę"... "co? 990 za całość? dlaczego? ".... "bo chcę uniknąć PCC prz zakupie powyżej 1000zł". No jaja po prostu ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Hehe. A tu z dzisiaj. Wrzucilem na hifi.pl zbędne kable głośnikowe za ok. 1000 i osobno zworki biwire tejże samej firmy za dodatkowe 300zl.

Pisze mi klient - "wezme wszystko razem za 990, już płacę"... "co? 990 za całość? dlaczego? ".... "bo chcę uniknąć PCC prz zakupie powyżej 1000zł". No jaja po prostu ;)

Przepraszam, jakie jaja? Znasz prawo podatkowe? Od zakupów powyżej 1000 zł płacisz PCC w wysokości 3% i problemem nie jest samo PCC, ale zawracanie gitary w US! Musisz mieć spisaną umowę, potwierdzenie zakupu, następnie musisz to ująć w zeznaniu podatkowym i zapłacić! Wybacz, ale jeśli mam wziąć coś w tej kwocie, a następnie bawić się w PCC to wolę nie kupić NICZEGO od prywatnego właściciela, a szukać tego sprzętu, oczywiście w dobrym stanie, od handlarza bo on, z racji działalności, bierze to na siebie. Oczywiście...mogłeś pomyśleć i wystawić kolumny w cenie 500 zł/sztuka...wówczas nikt by się nie doczepił z PCC...a dziś przelewy robi się internetem...więc nie dziwi mnie ten typ pytań, ba - niektórzy sprzedawcy na Allegro piszą o tym: "nie jestem płatnikiem VAT, do zakupu dochodzi uiszczenie podatku PCC we właściwym US"! Jednocześnie, dam Ci przykład - pewien "sklep" wystawił pewien wzmacniacz lampowy w pewnej kwocie (z tego co pamiętam, startowano z kwotą 2300 za używkę). Zapytałem, czy płacą VAT - odpisano: "nie". W tym momencie napisałem ponownie - "czyli do zakupu doliczyć musze PCC i zapłacić podatek?" Przyszła odpowiedź: "tak". Oczywiście, w aukcji nic o tym nie było. Wybacz, ale nowy kosztuje 2700....więc za różnicę między kwotą w sklepie, a w tej firmie, plus PCC nie ma co sobie tyłka zawracać!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

rodzynek z wczoraj - cytuję mail w odpowedzi na ogłoszenie jakie dałem na hifi.pl:

 

cały mail od początku do końca brzmi tak:

 

"jaka cena ostateczna? sa dwa w sprzedaży wybiore lepszą ofertę" koniec ;)))

 

jak można rzetelnie i powaznie traktowac kogoś kto wysyła takie zapytanie i nawet nie podpisuje się? dlaczego takie buractwo mailowe spotykam tylko o łowców okazji w Polsce?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto zachować ostrożność w ocenianiu ludzi... (...) jaka miarą mierzycie, taką będzie wam odmierzone. (Mat 7,1-5)

 

ps. Ludzie się zmieniają, ponieważ stają się świadomi swoich ułomności ..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto zachować ostrożność w ocenianiu ludzi... (...) jaka miarą mierzycie, taką będzie wam odmierzone. (Mat 7,1-5)

 

ps. Ludzie się zmieniają, ponieważ stają się świadomi swoich ułomności ..

 

Ludzie się nie zmieniają (...). Po prostu z większą precyzją ukrywają swoje prawdziwe ja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie się nie zmieniają (...). Po prostu z większą precyzją ukrywają swoje prawdziwe ja.

Przed Bogiem wszystko jest obnażone (Hbr 4,13) zwłaszcza ludzkie serce, a kiedy Bóg daje nowe serce (Ez 36,26-27) ludzie się zmieniają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rodzynek z wczoraj - cytuję mail w odpowedzi na ogłoszenie jakie dałem na hifi.pl:

 

cały mail od początku do końca brzmi tak:

 

"jaka cena ostateczna? sa dwa w sprzedaży wybiore lepszą ofertę" koniec ;)))

 

jak można rzetelnie i powaznie traktowac kogoś kto wysyła takie zapytanie i nawet nie podpisuje się? dlaczego takie buractwo mailowe spotykam tylko o łowców okazji w Polsce?

Krótko i na temat. Kto da niższa cenę wygrywa. Np na allegro kto da wyższą wygrywa, ale nikt się nie skarży. Może regulamin bardziej kulturalnie napisany niż meil od Janusza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
rodzynek z wczoraj - cytuję mail w odpowedzi na ogłoszenie jakie dałem na hifi.pl:

 

cały mail od początku do końca brzmi tak:

 

"jaka cena ostateczna? sa dwa w sprzedaży wybiore lepszą ofertę" koniec ;)))

 

jak można rzetelnie i powaznie traktowac kogoś kto wysyła takie zapytanie i nawet nie podpisuje się? dlaczego takie buractwo mailowe spotykam tylko o łowców okazji w Polsce?

Ja bym w ogóle nie odpisywał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ileż to było narzekań na interesowność i chamstwo "branży". Jak widać punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Jak ja kupuję to "klient nasz pan" jak ode mnie kupują to "burak" ma płacić i nie zawracać d...

Ja czasem sprzedam coś na allegro i najbardziej negatywne doświadczenia miałem tylko z klientelą audio. 2 razy miałem sytuację, że ktoś wygrał licytację po czym od razu się wycofywał albo nie płacił - zawsze były jeszcze ze 2 osoby dające dobre ceny, które przegrywały licytację ze zdziecinniałymi kolesiami.

 

 

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.