Skocz do zawartości
IGNORED

Przestroga dla początkująych


Filozof71

Rekomendowane odpowiedzi

Gość numik

(Konto usunięte)

Szczerze, nie rozumiem, czy to jakieś sarkazmy czy co. Ja jestem szczery, napisałem prostym i bezpośrednim językiem.

ja też szczerze spytałem - czy o taki efekt Ci chodziło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że Twórca Nas zaszczycił i to wejście można zaliczyć do udanych. Uwielbiam zabawiać się w psychologa, szczególnie jeśli chodzi o grunt społeczny. Nie to, żebym się czepiał, ale zadaj sobie zasadnicze pytanie o cel Twojego doświadczenia, i czy wówczas zastosowane przez Ciebie określenie "Przestroga" ma wymiar społeczny czy też osobisty. Czy Twój apel, komunikat, bądź odezwa nie są nazbyt syndromem zawodu, niepowodzenia. Mówisz o prostocie Twej wypowiedzi przekazu, gdzie zaś ona jest. Osiągnąłeś swój cel jak domniemam kosztem wielu indywidualistów tu obecnych. I co, co się takiego wydarzyło. Otóż nic Drogi Kolego. Nadal każdy z Nas pozostanie indywidualistą, purystą doznań brzmienia. To forum nie ma służyć za pole walki i przekonań, lecz za teatr uwag. Jeśli chcesz by Twoja gwiazda choć na trochę zabłysnęła i wzbudziła szacunek wśród widowni pora zacząć potykać się z branżą audio, a zapewniam Cię że są oni doskonale przygotowani do badania Twoich słabości i wydobycia ekonomicznych korzyści. Znam ten rynek i przypłaciłem to kosztem średniej klasy pojazdu, tylko po to by zaistnieć na rynku audiofilskim.

 

Nie baw się więc proszę kosztem osób, które wyrażają tylko swoje spostrzeżenia oceniając wartość swoich zasobów. To ludzkie. Jestem przekonany, że mój komunikat był dla Ciebie Drogi Kolego aż nazbyt czytelny.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam ten rynek i przypłaciłem to kosztem średniej klasy pojazdu

 

to coś ty kupił ? :O

 

dwie sieciówki i 4 metra kabla do kolumn ?

 

:>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam zabawiać się w psychologa, szczególnie jeśli chodzi o grunt społeczny.

Nie ma chyba osob bardziej niebezpiecznych, niz domorosli psychologowie.

Nie baw się więc proszę kosztem osób, które wyrażają tylko swoje spostrzeżenia oceniając wartość swoich zasobów. To ludzkie. Jestem przekonany, że mój komunikat był dla Ciebie Drogi Kolego aż nazbyt czytelny.

Twoj przekaz wcale nie jest taki czytelny jak Tobie sie wydaje.Ja mam z nim maly problem.Nie jestem pewien,czy w rzeczonym temacie wolno nam cokolwiek zakazywac, czy tez nakazywac.Duzo mozna Koledze Filozof71 w tym jego wpisie zarzucic.Mozemy zaczyc od niechlujnej formy komunikatu a skonczyc na ortografii, ale jednego nie mozemy, ze post byl niepotrzebny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez za średniej klasy rower trzeba dać 6-8 tys zl

 

a widziałeś ile trzeba dać ze "sredniej klasy" kabel ? :>

 

 

dwie siecióweczki i 4 metry kabla do kolum

 

prosze

 

chyba jakieś 5 letnie poesche by juz można było łyknąć za to

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@matoole bardzo dobrze rzecz określił.

Sam się spotkałem z takimi czarodziejami dźwięku w salonie audio,

co specjalnie jak najdłużej przepinali łączówki gaworząc coś jednocześnie

o wyższości Świąt Wielkanocnych... żeby zdarzyło się zapomnieć po drodze

co i z czym mamy porównać i pod jakim względem ;-)

Porównania TYLKO przełącznikiem par głośników ( kable ), albo wejść wzmacniacza ( IC ).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to coś ty kupił ? :O

 

dwie sieciówki i 4 metra kabla do kolumn ?

 

Nie, aż tak się nie zapuściłem z wydatkami na okablowanie. Natomiast uważam, że te skromne 3 000 PLN pękło na całość. Niemniej nie chcę szafować kwotami bo z tym już bardziej ku audiofilstwu. Ja zaliczam się raczej do grona melomanów delektujących się muzą w dosłownym tego słowa znaczeniu.

Owszem, ale temat ten jak zauważyłeś skierowany jest przede wszystkim do osób początkujących, stawiających pierwsze kroki w temacie audio.

 

Tutaj byłbym zgoła bardzo ostrożny, bo tak naprawdę schemat tego przekazu jest wielowątkowy, co nie oznacza że prosty, bowiem filozofia, psychologia potrafi nie iść w parze z logiką - co jest udowodnione naukowo.

 

Bardzo dobrze że takie tematy powstają. Duży plus dla kolegi @Filozof71

 

Nie mówię że w sensu stricto Kolega Filozof71 nie ma słusznej racji, niestety on sam wie co ja mam na myśli. Ty oceniasz go w sposób oczywisty wg. założenia które on był uprzejmy Nam zaserwować. I ja Cię za to nie winię bo prawie każdy tak ma odczytać to ostrzeżenie. I jest ono prawdziwe. Niemniej Kolega Filozof71, być może niechcący, bez umyślnego zamiaru zdołał ten komunikat tak przekazać, by niektóre osoby go odczytujące miały informacje dodatkowe tzw. naprowadzające. Dość już wykładów z inżynierii społecznej, zapraszam na Uczelnię.

 

Nie ma chyba osob bardziej niebezpiecznych, niz domorosli psychologowie.

 

Nie irytuj się Drogi Kolego, jeśli zamieszczam jakąkolwiek informację z zakresu nauk socjologicznych to tylko i wyłącznie mając zaplecze uniwersyteckie. Inaczej byłbym zwyczajnym hipokrytą.

 

Nie jestem pewien,czy w rzeczonym temacie wolno nam cokolwiek zakazywac, czy tez nakazywac.

 

Nie stosuję żadnych zakazów ani nakazów, a jedynie jak autor wątku przestrzegam przed manipulacją z jaką mamy tutaj do czynienia. Mam do tego takie samo prawo jaki i rzeczony Twórca.

ze post byl niepotrzebny.

 

Tego nie zaprzeczam i nie neguję. W prostym przekazie jest on nawet pożądany, niemniej jego autor musiałby być bardziej konsekwentny - szczegółowy - nie chcę tego rozkminiać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię że w sensu stricto Kolega Filozof71 nie ma słusznej racji, niestety on sam wie co ja mam na myśli. Ty oceniasz go w sposób oczywisty wg. założenia które on był uprzejmy Nam zaserwować. I ja Cię za to nie winię bo prawie każdy tak ma odczytać to ostrzeżenie. I jest ono prawdziwe. Niemniej Kolega Filozof71, być może niechcący, bez umyślnego zamiaru zdołał ten komunikat tak przekazać, by niektóre osoby go odczytujące miały informacje dodatkowe tzw. naprowadzające. Dość już wykładów z inżynierii społecznej, zapraszam na Uczelnię.

 

 

Niestety nie mam pomysłu jakie dodatkowe informację masz na myśli.

 

ja też szczerze spytałem - czy o taki efekt Ci chodziło?

 

Czyli o jaki efekt?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj byłbym zgoła bardzo ostrożny, bo tak naprawdę schemat tego przekazu jest wielowątkowy, co nie oznacza że prosty, bowiem filozofia, psychologia potrafi nie iść w parze z logiką - co jest udowodnione naukowo.

Jak to mozliwe, ze logika, ktora jak wiemy jest czescia filozofii moze, jak to nam piszesz nie isc z nia w parze i kto to udowodnil naukowo? Tak samo mamy w psychologii, skoro myslenie jest zjawiskiem psychicznym to logika jako czesc psychologii tez nie moze nie isc z nia w parze?Mam tutaj racje, czy moj tok myslenia jest bledny?

Nie irytuj się Drogi Kolego

Inaczej byłbym zwyczajnym hipokrytą.

Czy Szanowny Kolega bylby tak mily i napisał mi swoje wlasne definicje wyrazow "irytacja" oraz "hipokryta", bo jak jeszcze moge zroumiec, dlaczego Kolega napisal

Nie irytuj się Drogi Kolego

to juz uzycie wyrazu hipokryta jako synonim "domoroslego psychologa" przychodzi mi z trudem.

zaplecze uniwersyteckie.

Jak mam to rozumiec? Uniwerystet podnajmuje Koledze jakies male pomieszczenie gospodarcze? Czy Kolega nie mial na mysli moze zaplecza naukowego, dydaktycznego lub teoretycznego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale bełkot

Croxxx, ktory wyraz czy tez ktore zdanie jest dla Ciebie niezrozumiale? Postaramy, sie to wyjasnic prostszym, zrozumialym dle Ciebie jezykiem.Glowa do gory, nie smuc sie tego powodu , ze czegos nie rozumiesz.Pamietaj Drogi Kolego, kto pyta ten nie bladzi.:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż na wstępie rzeczy zgrabnie ujmując wypada przeprosić za chwilową absencję na rzeczonym forum, albowiem aura sprzyja kontemplacji i to na jej samym łonie. Nie próżnujmy zatem i zacznijmy ten teatrzyk.

 

Niestety nie mam pomysłu jakie dodatkowe informację masz na myśli.

 

Posłuchaj Drogi Kolego, pozwolisz, że pochylę się nad Twoim ostrzeżeniem, czy też jak byłeś to uprzejmy określić przestrogą. Podam przykład jeżeli na drodze po której się w danym momencie poruszasz zauważysz znak ostrzegawczy - inne niebezpieczeństwa - bez znaków uzupełniających - co wówczas pomyślisz - czego masz się obawiać. Zgodnie bowiem z treścią zapisu w Prawie o ruchu drogowym otrzymujemy informację o wymogu stosowania pod tego rodzaju znakami dodatkowych tabliczek o rodzaju występującego niebezpieczeństwa. A teraz do brzegu masz dla innych istotny, bo zaiste prawdziwy komunikat nie dając innym wskazówek, ba nie ma w nich bardzo istotnej wiedzy na temat Twojej empirii - doświadczenia - przykładów i faktów dla których podjąłeś życiową decyzję o wydanej przestrodze. To jest istota aby wskazać, a później ocenić na podstawie Twojego przypadku czy ów komunikat jest słuszna tezą. Działając na forum, działasz na płaszczyźnie interpersonalnej, nieco ograniczonej. Więcej Ci nie podpowiem. Sonduj dalej ale nie spodziewaj się sukcesu jeśli nadal będziesz na tyle zagadkowy jak do tej pory. Zauważ że pozwoliłeś się wystrzelać pozostałym rewolwerowcom w oczekiwaniu na rezultat braku argumentów.

 

Jak to mozliwe, ze logika, ktora jak wiemy jest czescia filozofii moze, jak to nam piszesz nie isc z nia w parze i kto to udowodnil naukowo? Tak samo mamy w psychologii, skoro myslenie jest zjawiskiem psychicznym to logika jako czesc psychologii tez nie moze nie isc z nia w parze?Mam tutaj racje, czy moj tok myslenia jest bledny?

 

Czy Szanowny Kolega bylby tak mily i napisał mi swoje wlasne definicje wyrazow "irytacja" oraz "hipokryta", bo jak jeszcze moge zroumiec, dlaczego Kolega napisal

 

to juz uzycie wyrazu hipokryta jako synonim "domoroslego psychologa" przychodzi mi z trudem.

 

Tobie Drogi Kolego poświęcę fragment tego wpisu, bowiem na każdy przypadek cynizmu jestem czujny i nie pozostawiam tego bez komentarza. Nie chcąc zaśmiecać tego forum moją ideologią i sposobem postrzegania świata, w dwóch zdaniach odniosę się do Twoich uwag. Albowiem ten konkretny temat jest o audio jak zdążyłeś zauważyć. Mianowicie gdybym posługiwał się podobnymi do Twoich metod, argumentami, wyraziłbym zdziwienie dlaczego to właśnie Ty podjąłeś się adwokatury autora tej przestrogi, czyniąc przy tym larum w kwestii potrzeby rozwinięcia tezy - patrz formalny wniosek i uwaga. Proste prawda. Chciałbym Ci wytłumaczyć kwestie odstępstw od wzajemnych relacji pomiędzy Filozofią, a Logiką w zakresie wielopłaszczyznowym i wielopiętrowym jednocześnie. Te dwie dyscypliny wiedzy niewątpliwie mające wiele wspólnego od początku ich powstania w zetknięciu z psychologią dają nam możliwość stosowania socjotechniki jednej z metod inżynierii społecznej. Do której nota bene można zaliczyć treść tego przesłania, nad którym tak pochylamy głowę.

 

Jak mam to rozumiec? Uniwerystet podnajmuje Koledze jakies male pomieszczenie gospodarcze? Czy Kolega nie mial na mysli moze zaplecza naukowego, dydaktycznego lub teoretycznego?

 

Miałem zamiar całkowicie pominąć komentarz wobec tak sformułowanej uwagi, niemniej pozwolę sobie na krótką egzegezę - to nie mój poziom - i tak to pozostawmy.

 

Ale bełkot, może tak wrócimy do tematu ?

 

Dokładnie tak jak prawisz Kolego, co niektórym marzy się dyskusja o Filozofii zamiast tradycyjnego dźwięku. A My chcemy tylko konkretów. Może wówczas pojawi się wszechwiedząca branża. Jest szansa na jatkę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem zamiar całkowicie pominąć komentarz wobec tak sformułowanej uwagi, niemniej pozwolę sobie na krótką egzegezę - to nie mój poziom - i tak to pozostawmy.

Masz racje pominmy to pytanie, jak nie umiesz udzielic na nie odpowiedzi, bo to nie Twoj poziom, nic z tym juz wiecej nie zrobimy.

Mam za to nastepne pytanie do Kolegi.Szanowny Kolega napisal tak:

podjąłeś się adwokatury

Jezeli adwokatura to inaczej palestra to jak ktos moze sie podjac adwokatury?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli adwokatura to inaczej palestra to jak ktos moze sie podjac adwokatury?

 

Na litość boską, to tradycjonalizm, nie patrz poprzez pryzmat indywidualny, zaś spójrz na ogól mecenasu- patrz postrzeganie bycia advocati.

 

Wielu tu bowiem aplikantów zastępstwa procesowego tabu audio.

 

I nie potykaj się w kwadraturze tego zaburzonego koła tylko poczekaj na kwintesencje Twórcy tematu - to jest bowiem rozwiązanie.

 

A tak na marginesie to Kolega reprezentuje purystyczne stereo, czy też analityczną przestrzeń - i oto jest pytanie nieprawdaż

 

A byłbym zapomniał ot mały szczegół, a jak wiele znaczy.

 

asz racje pominmy to pytanie, jak nie umiesz udzielic na nie odpowiedzi, bo to nie Twój poziom, nic z tym juz wiecej nie zrobimy.

 

Zatem zapraszam na kolokwium z wiedzy struktur Uczelni Wyższych - tudzież zależności Kapituły Dziekanatu. No to teraz mnie poniosło, ale to na życzenie Kolegi - nie ma jak wyrozumiałość.

 

A istota treści owego komunikatu nadal leży w poważaniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na litość boską, to tradycjonalizm, nie patrz poprzez pryzmat indywidualny, zaś spójrz na ogól mecenasu- patrz postrzeganie bycia advocati.

 

Wielu tu bowiem aplikantów zastępstwa procesowego tabu audio.

 

I nie potykaj się w kwadraturze tego zaburzonego koła tylko poczekaj na kwintesencje Twórcy tematu - to jest bowiem rozwiązanie.

:D Naprawde jestes dobry. Dobrze pojde za Kolegi rada i czekam cierpliwie na nastepny post Filozofa71:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem czekamy z niecierpliwością na następne wystąpienie Kolegi Filozof71.

 

To może być na miarę armagedonu.

 

Świata audio oczywiście.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na litość boską, to tradycjonalizm, nie patrz poprzez pryzmat indywidualny, zaś spójrz na ogól mecenasu- patrz postrzeganie bycia advocati.

 

Wielu tu bowiem aplikantów zastępstwa procesowego tabu audio.

 

I nie potykaj się w kwadraturze tego zaburzonego koła tylko poczekaj na kwintesencje Twórcy tematu - to jest bowiem rozwiązanie.

 

A tak na marginesie to Kolega reprezentuje purystyczne stereo, czy też analityczną przestrzeń - i oto jest pytanie nieprawdaż

 

A byłbym zapomniał ot mały szczegół, a jak wiele znaczy.

 

 

 

Zatem zapraszam na kolokwium z wiedzy struktur Uczelni Wyższych - tudzież zależności Kapituły Dziekanatu. No to teraz mnie poniosło, ale to na życzenie Kolegi - nie ma jak wyrozumiałość.A istota treści owego komunikatu nadal leży w poważaniu.

Za zaproszenie bardzo dziekuje, ale z powodow osobistych musze Koledze odmowic:D

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście nie interesowałyby takie opinie, bo ja słuchu absolutnego nie mam i nie usłyszę różnicy, które oni słyszą,

Nikt nie ma! słuch absolutny to wymysł takich "tęgich" umysłów jak twój.

 

Prawda jest taka,że większość na ślepym teście polegnie -myślę głównie o wszelakich kablach.

Prawda jest taka, że każdy na ślepym teście polegnie i nie chodzi mi i testy w domu u Zdzicha, czy jakiegoś innego Janusza.

 

mam magistra inżyniera z elektroniki i telekomunikacji, specjalność inżynieria komputerowa i przez dwa lata studiów zajmowałem się obróbką obrazu i dźwięku.

:)))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj Drogi Kolego, pozwolisz, że pochylę się nad Twoim ostrzeżeniem, czy też jak byłeś to uprzejmy określić przestrogą. Podam przykład jeżeli na drodze po której się w danym momencie poruszasz zauważysz znak ostrzegawczy - inne niebezpieczeństwa - bez znaków uzupełniających - co wówczas pomyślisz - czego masz się obawiać. Zgodnie bowiem z treścią zapisu w Prawie o ruchu drogowym otrzymujemy informację o wymogu stosowania pod tego rodzaju znakami dodatkowych tabliczek o rodzaju występującego niebezpieczeństwa. A teraz do brzegu masz dla innych istotny, bo zaiste prawdziwy komunikat nie dając innym wskazówek, ba nie ma w nich bardzo istotnej wiedzy na temat Twojej empirii - doświadczenia - przykładów i faktów dla których podjąłeś życiową decyzję o wydanej przestrodze. To jest istota aby wskazać, a później ocenić na podstawie Twojego przypadku czy ów komunikat jest słuszna tezą. Działając na forum, działasz na płaszczyźnie interpersonalnej, nieco ograniczonej. Więcej Ci nie podpowiem. Sonduj dalej ale nie spodziewaj się sukcesu jeśli nadal będziesz na tyle zagadkowy jak do tej pory. Zauważ że pozwoliłeś się wystrzelać pozostałym rewolwerowcom w oczekiwaniu na rezultat braku argumentów.

O kurde, że aż na takie indywiduum jak Ty tu trafię to się nie spodziewałem :-) Czy Ty naturalnie mas tak zagmatwany i niezrozumiały styl czy celowo tak stylizujesz wypowiedzi? Ja jako prosty mgr fizyki i informatyk nic a nic a tego nie łapię.

 

Jak to mozliwe, ze logika, ktora jak wiemy jest czescia filozofii moze, jak to nam piszesz nie isc z nia w parze i kto to udowodnil naukowo? Tak samo mamy w psychologii, skoro myslenie jest zjawiskiem psychicznym to logika jako czesc psychologii tez nie moze nie isc z nia w parze?Mam tutaj racje, czy moj tok myslenia jest bledny?

Zupełnie nie masz racji i mylisz pojęcia. Psychologia jest nauką o ludzkiej psychice w uproszczeniu. W związku z tym myślenie jako przejaw ludzkiej psychiki ma się tak do psychologii jak kwitnienia kwiatu do botaniki. O tym jak mało logiczni jesteśmy na co dzień ujawnia tzw "paradoks kruka" (określany czasami jako białego lub zielonego), który najlepiej wyjaśnia Korwin na swoim blogu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jako prosty mgr fizyki i informatyk nic a nic a tego nie łapię.

Kolega magister? To moze kolega mi wyjasni co inny nasz kolega Piotrella41, mial na mysli piszac, ze posiada "zaplecze uniweryteckie" Z gory dziekuje za odpowiedz.

Zupełnie nie masz racji i mylisz pojęcia. Psychologia jest nauką o ludzkiej psychice w uproszczeniu. W związku z tym myślenie jako przejaw ludzkiej psychiki ma się tak do psychologii jak kwitnienia kwiatu do botaniki. O tym jak mało logiczni jesteśmy na co dzień ujawnia tzw "paradoks kruka" (określany czasami jako białego lub zielonego), który najlepiej wyjaśnia Korwin na swoim blogu.

Prosze tez Szanownego Kolege o zmiane Swojego pseudonimu, bo ten ktory Kolega uzywa obecnie moze wprowadzac innych uzytkownikow tego forum w blad.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że każdy na ślepym teście polegnie i nie chodzi mi i testy w domu u Zdzicha, czy jakiegoś innego Janusza.

Nieprawda, jeśli zmiany faktycznie występują i je słychać ślepy test można przejść w 100%, co było udowodnione w wątku "Audio mity"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat:"Nieprawda, jeśli zmiany faktycznie występują i je słychać ślepy test można przejść w 100%, co było udowodnione w wątku "Audio mity"."

 

Zgadzam się. Są ślepe testy, w których bez problemu usłyszymy różnicę. Ja swoje przedwzmacniacze rozpoznałby nawet po 15 latach. Niemniej charakter ich brzmienia był pochodną diametralnie różnych charakterystyk częstotliwościowych, a nie procentu cukru w cukrze, czy jak tu wolą niektórzy na forum czystości miedzi w 6 miejscu po przecinku.

 

Powtarzam, są elementy, które mają wpływ na dźwięk, ale zawsze z czegoś to musi wynikać i dlatego nie można sprzeczać się z nauką.

 

Jakim trzeba być ignorantem, żeby twierdzić, że tabuny doktorów i profesorów, którzy całe życie się uczą, wiedzą mniej niż jakiś za przeproszeniem redaktorzyna z hobbystycznego czasopisma.

Panowie jak traktujecie swoje hobby poważnie, to wysilcie się trochę i zaczerpnięcie trochę wiedzy z innych źródeł niż forum, gdzie ktoś kto ma wiedzę raczej się nie udziela, bo nie ma na to czasu.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda, jeśli zmiany faktycznie występują i je słychać ślepy test można przejść w 100%, co było udowodnione w wątku "Audio mity"

Bzdura, nie jesteś w stanie "zgadnąć" jaki kabelek w danej chwili jest wpięty, mówię tu o 10 trafieniach na 10 prób.

No chyba, że na testach u Ziutka z audiomitów. W porządnie przeprowadzonych testach ABX jeszcze nikt nie osiągnął nawet 80% co by było świetnym wynikiem, a co dopiero 100%.

 

Są ślepe testy, w których bez problemu usłyszymy różnicę.

To zbytnie uogólnienie, wiadomo że na ślepo można wychwycić różnice i nie tylko w testach kabelków, ale trudno już np. spośród 3ch różnego rodzaju urządzeń, kabelków, czy co byś tam nie chciał nie trafisz 100%, myślę że nawet 80% nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura, nie jesteś w stanie "zgadnąć" jaki kabelek w danej chwili jest wpięty, mówię tu o 10 trafieniach na 10 prób.

No chyba, że na testach u Ziutka z audiomitów. W porządnie przeprowadzonych testach ABX jeszcze nikt nie osiągnął nawet 80% co by było świetnym wynikiem, a co dopiero 100%.

/

Ale kto tu mówi o zgadywaniu przecież znawcy twierdzą, że to słychać? Padło 100% / 21 prób, a do wykrycia były różnice w utworze w tym jeden plik był trochę zmieniony. Autor nagrań twierdził, że tak oczywiste zmiany w teście będą trudne do rozpoznania i się mylił, a jak z tymi oczywistymi zmianami w kablach? Topnieją do zerowych, bo zmian możliwych do usłyszenia nie ma tylko siedzą w głowie słuchacza :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny i narzeczone jako arbitrzy dobrego dźwięku, babcie jeszcze zaproście.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Topnieją do zerowych, bo zmian możliwych do usłyszenia nie ma tylko siedzą w głowie słuchacza :)

Jak kiedyś będziesz przekazywać przez Poznań daj znać :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj chyba Kolego wielkijajowatyglosnik macie słuszną rację. Przypadek Kolegi Filozof71 jest dość złożony i w rozmowach czysto akademickich daje się wyczuć woń patosu. A tak na marginesie to każdy z Nas ma z natury zagmatwany i niezrozumiały styl, ba, by to stwierdzić nie potrzeba do tego tytułu zawodowego. Wynika to z umiejętności i relacji interpersonalnych. Ot cała wiedza.

 

Kolego Filozof71, pomimo wskazówek jakie raczyłem Ci zaserwować, mało zgrabnie uciekłeś od zarysu mojego projektu. Tłumaczyć Ci tego nie będę bo sam zaiste określiłeś swój poziom tytularny, a ja należę do osób skromnych, niemniej patologiczne odstępstwa od przyjętych reguł, norm, tudzież zachowań, wywołują u mnie wewnętrzny wstręt. Wybacz, ale to jest odruchowe.

 

Wracając do tematu Drodzy Koledzy sprawa kabli jest dla mnie również, aż nadto oczywista. W przypadku zasilających - moje stanowisko jest niezmienne - nie mają wpływu na brzmienie i mieć nie będą - no chyba że jakaś magia voodoo. Podyskutować zawsze można. Ot co

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Juno

(Konto usunięte)

Żeby wrócić do tematu i ukrucić te (wspomniane wcześniej) bełkoty, proponuję (zgodnie z tematem) wszystkim początkującym czytanie branżowych for (typu Sound On Sound):

http://www.soundonsound.com/forum

czy wypowiedzi na forach ludzi zajmujących się zawodowo produkcją w studiach nagraniowych.

Tutaj przykład wypowiedzi:

https://www.whathifi.com/comment/393703#comment-393703

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.