Skocz do zawartości
IGNORED

Przestroga dla początkująych


Filozof71

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Juno

(Konto usunięte)

A nie pisałem wcześniej ?

(zwłaszcza jeden się udziela/nabija punkty)

 

Nie karmić trolla.

 

Dodatkowo często na stronach producentów są pożyteczne informacje:

https://www.cambridgeaudio.com/blog/speaker-cables

 

Pamiętać należy, że jeśli jakiejś informacji nie ma, może to oznaczać, że nie jest istotna.

 

Pomocne tabelki o kablach głośnikowych:

http://forum.speakerplans.com/speaker-cable-diameter_topic91454.html

https://www.crutchfield.com/S-UmPZkGa6UP9/learn/learningcenter/home/speakers_wire.html

 

Proszę tylko zwracać uwagę, że przy podawaniu WAG używa się zamiennie średnicę (łączną) przewodnika w mm lub jego przekrój (pole powierzchni) w mm2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby wrócić do tematu i ukrucić te (wspomniane wcześniej) bełkoty, proponuję (zgodnie z tematem) wszystkim początkującym czytanie branżowych for (typu Sound On Sound):

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czy wypowiedzi na forach ludzi zajmujących się zawodowo produkcją w studiach nagraniowych.

Tutaj przykład wypowiedzi:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest bardzo dobra rada, bo ja tez uwazam, ze na "zachodzie" ludzie maja wiekszy dystans to tego co z czym na jakim kablu im dobrze "gra", Problem tylko z tym, ze wszystkie fora, ktorych przyklady podajesz sa w jezyku angielskim.Sprobuj nam zapronowac cos z rodzimego podworka.

czy wypowiedzi na forach ludzi zajmujących się zawodowo produkcją w studiach nagraniowych.

Tutaj przykład wypowiedzi:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tego do konca nie wiemy, oni co prawda tak twierdza w swoich wypowiedziach, ale jak pewnie zauwazyles niektorzy z forumowiczow podchodza sceptycznie do tego co tam wypisuja ci niby inzynierowie dzwieku.

Ja bym radzil do takich wypowiedzi podchodzic z rezerwa, szczegolnie poczatkujacym forumowiczom.

Dodatkowo często na stronach producentów są pożyteczne informacje:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pamiętać należy, że jeśli jakiejś informacji nie ma, może to oznaczać, że nie jest istotna.

Pozyteczne tak, ale rodzi sie pytanie czy prawdziwe? Ja rok temu zaufalem takiej jednej niemieckiej firmie bezgranicznie, i wiesz co? Oszukali mnie:D. Nawet przez chwile sie nie zblizylem do wyniku 4.7L na 100km:D.Jestem przekonany, ze klamia wszystkie firmy, dlatego nie warto tak im bezgranicznie ufac, a juz napewno musimy podchodzic z duza rezerwa to tego co tam sobie wypisuja w tych ich swoich kolorowych broszurkach.

 

A nie pisałem wcześniej ?

napisalem :D

 

Pamiętać należy, że jeśli jakiejś informacji nie ma, może to oznaczać, że nie jest istotna.

Chyba, ze chca cos przed nami ukryc?:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Juno

(Konto usunięte)

... Sprobuj nam zapronowac cos z rodzimego podworka...

To temat rzeka. Generalnie dzisiaj jeśli ktoś chce być na bieżąco z czymkolwiek co ma styczność z nauką powinien znać język angielski, bo to międzynarodowy język nauki. Więc jeśli nie znasz języka, to jesteś narażony na kontent typu audiostereo.pl i podobne...

 

...To jest bardzo dobra rada...

...ale jak pewnie zauwazyles niektorzy z forumowiczow podchodza sceptycznie do tego co tam wypisuja ci niby inzynierowie dzwieku...

... Jeśli zaś jesteś narażony wyłącznie na takie portale, to również masz/będziesz miał problem z oceną wiarygodności źródła informacji i będziesz produkował takie niespójności jak powyżej.

Albo będziesz narażony na oszustwa jak poniżej:

Ja rok temu zaufalem takiej jednej niemieckiej firmie bezgranicznie, i wiesz co? Oszukali mnie:D.

 

Do początkujących:

1. Ucz się języków, abyś uniezależnił się od swojej językowej bańki.

2. Ucz się i czytaj dużo książek od dziecka, abyś posiadł umiejętność oceny wiarygodności źródeł informacji.

3. Posiadanie opinii nie jest przymusem. To, że współczesne wynalazki typu social media, dają Ci takie możliwości, nie oznacza, że powinieneś mieć opinię na każdy temat.

4. Niewiedza nie jest wstydem. Wstydem jest, jeśli nie próbujesz tego stanu rzeczy naprawić.

5. Unikaj kategorycznych ocen. W przypadku, gdy się pomyslisz, oszczędzi Ci to wstydu.

6. Zapoznaj się z efektem Dunninga-Krugera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do początkujących:

1. Ucz się języków, abyś uniezależnił się od swojej językowej bańki.

2. Ucz się i czytaj dużo książek od dziecka, abyś posiadł umiejętność oceny wiarygodności źródeł informacji.

3. Posiadanie opinii nie jest przymusem. To, że współczesne wynalazki typu social media, dają Ci takie możliwości, nie oznacza, że powinieneś mieć opinię na każdy temat.

4. Niewiedza nie jest wstydem. Wstydem jest, jeśli nie próbujesz tego stanu rzeczy naprawić.

5. Unikaj kategorycznych ocen. W przypadku, gdy się pomyslisz, oszczędzi Ci to wstydu.

6. Zapoznaj się z efektem Dunninga-Krugera.

Just like that:)

 

No offense:D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano dziś, 14:01

Użytkownik reappearancelax dnia 29.05.2017 - 13:41 napisał

... Sprobuj nam zapronowac cos z rodzimego podworka...

To temat rzeka. Generalnie dzisiaj jeśli ktoś chce być na bieżąco z czymkolwiek co ma styczność z nauką powinien znać język angielski, bo to międzynarodowy język nauki. Więc jeśli nie znasz języka, to jesteś narażony na kontent typu audiostereo.pl i podobne...

 

Użytkownik reappearancelax dnia 29.05.2017 - 13:41 napisał

...To jest bardzo dobra rada...

...ale jak pewnie zauwazyles niektorzy z forumowiczow podchodza sceptycznie do tego co tam wypisuja ci niby inzynierowie dzwieku...

... Jeśli zaś jesteś narażony wyłącznie na takie portale, to również masz/będziesz miał problem z oceną wiarygodności źródła informacji i będziesz produkował takie niespójności jak powyżej.

Albo będziesz narażony na oszustwa jak poniżej:

Użytkownik reappearancelax dnia 29.05.2017 - 13:41 napisał

Ja rok temu zaufalem takiej jednej niemieckiej firmie bezgranicznie, i wiesz co? Oszukali mnie:D.

 

Do początkujących:

1. Ucz się języków, abyś uniezależnił się od swojej językowej bańki.

2. Ucz się i czytaj dużo książek od dziecka, abyś posiadł umiejętność oceny wiarygodności źródeł informacji.

3. Posiadanie opinii nie jest przymusem. To, że współczesne wynalazki typu social media, dają Ci takie możliwości, nie oznacza, że powinieneś mieć opinię na każdy temat.

4. Niewiedza nie jest wstydem. Wstydem jest, jeśli nie próbujesz tego stanu rzeczy naprawić.

5. Unikaj kategorycznych ocen. W przypadku, gdy się pomyslisz, oszczędzi Ci to wstydu.

6. Zapoznaj się z efektem Dunninga-Krugera.

Okay, we can leave this like that if u want. I can see u can’t be provoked easily and that’s a good quality to have. Keep it up The good advices you have should be learnt by your mate Croxxx. He should really learn from you , it would do good to him. You know what they say, all is fair in love and war so i don’t hold a grudge. That’s life. I hope u will re-pay me with the same. Im going on holiday tomorrow so i’m not really gonna have time to play with you. I will be back in October so don’t worry! Talk soon:D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

k

 

Już pisałem o tym. Kolumny za 2 tys na pewno grają tragicznie w porównaniu do kolumn za 20 tys. W porównaniu do innych kolumn za 2-3 tys to co innego.

Tragicznie? Tragicznie to gra telefon, kolumny z 2 tyś grają gorzej od tych za 20 co nie oznacza że źle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie dzisiaj jeśli ktoś chce być na bieżąco z czymkolwiek co ma styczność z nauką powinien znać język angielski, bo to międzynarodowy język nauki.

Przepraszam @Juna ale I can't stop thinking about you:)

Jak na osobe tak biegle wladajaca mowa Szekspira , to odpisywanie w tym jezyku cos Ci troche nie wychodzi:)Na prawde nie stac Cie na to, zeby napisac choc kilka slow w jezyku angielskim pod moim adresem, moga byc nawet niecenzuralne, ja sie nigdy nie obrazam:)Chyba, ze Kolega kolejny juz raz podfalszowal swoj dorobek naukowy:D.Prosze sie nie tym jednac nie przejmowac, ja od poczatku sie domyslalem, ze to nieprawda:)Ciekawi mnie tylko jedno, czy tylko w tym aspekcie klamales, czy caly jestes nieprawdziwy? Rozumiesz tez ze dalsze mnie ignorowanie i wciskanie innym bajeczek o nie karmieniu troll, moze byc przez innych odebrana wcale nie "add plus" na Twoja korzysc:), a to sie moze odbic na Twojej reputacji jak wielkiego "Audioguru", ale ostateczny wybor nalezy do Ciebie Drogi Kolego:)

 

 

No offense:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Przepraszam @Juna ale I can't stop thinking about you:)

Jak na osobe tak biegle wladajaca mowa Szekspira , to odpisywanie w tym jezyku cos Ci troche nie wychodzi:)Na prawde nie stac Cie na to, zeby napisac choc kilka slow w jezyku angielskim pod moim adresem, moga byc nawet niecenzuralne, ja sie nigdy nie obrazam:)Chyba, ze Kolega kolejny juz raz podfalszowal swoj dorobek naukowy:D.Prosze sie nie tym jednac nie przejmowac, ja od poczatku sie domyslalem, ze to nieprawda:)Ciekawi mnie tylko jedno, czy tylko w tym aspekcie klamales, czy caly jestes nieprawdziwy? Rozumiesz tez ze dalsze mnie ignorowanie i wciskanie innym bajeczek o nie karmieniu troll, moze byc przez innych odebrana wcale nie "add plus" na Twoja korzysc:), a to sie moze odbic na Twojej reputacji jak wielkiego "Audioguru", ale ostateczny wybor nalezy do Ciebie Drogi Kolego:)

 

I na tym bełkocie zakończono dyskusję, miejscami ciekawą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.