Skocz do zawartości
IGNORED

Co napędzi dobrze KEF reference model three


lewar1309

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zakupiłem kolumny KEF Reference model Three.

Szukam jakiś wzmacniacz który to dobrze napędzi. Słyszałem że Roksan dobrze się zgrywa więc myślę o Kandy K2.

Może ktoś już słyszał te kolumny w akcji z jakimś fajnym wzmacniaczem...

Czekam na podpowiedzi

Z góry dziękuję

Lewar

 

Aha na razie podpięte to pod MARANTZ PM 7001 ale jakoś ten wzmacniacz nie ogarnia tego sprzętu. Jakiś za słaby ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

To dobre kolumny, jednak wymagające stosunkowo dużej mocy i wydajności od wzmacniacza. Z elektroniką Roksan rzeczywiście będzie to dobre połączenie, natomiast nadal mam wątpliwości, czy wzmacniacz Roksan Kandy K2 jest wystarczająco wydajny. Poszukałbym czegoś mocniejszego. Dobrym przykładem będzie np. jeden z modeli hybrydowych Vincent SV-227 (https://www.q21.pl/vincent-sv-227.html), który pod względem brzmienia będzie także bardzo dobrą opcją, na pewno bezkompromisowym rozwiązaniem będzie Anthem Integrated 225 (https://www.q21.pl/anthem-integrated-225.html).

 

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napędzić dobrze takie kolumny to trzeba konkret wzmacniacza.. jak dzielony Naim.. wzmak Krella albo Accuphasea..

i wtedy zagrają..

.:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię słuchać.. oglądać.. czytać.. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzadko zgadzam się z typowanymi przez branże konstrukcjami, lecz w rzeczy samej doskonałym rozwiązaniem jest połączenie KEF w konfiguracji z kanadyjskim Anthem - to poważna integra i zdecydowanie wydajana, zdolna napędzić wymagające kolumny.

 

Elektronikę Marantza sobie podaruj.

 

Nie w tej konfiguracji - to odmienne bieguny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KEF reference three z lat 90 tych? Jeżeli to te bo nie znam wszystkich modeli, to wystarczy dobre 25 watów z lampy i jest koncert. Znam dźwięk tych i kilka innych KEF ów z tamtych lat. Są to kolumny 91 dB, 4 ohm czterodrożne pięciogłośnikowe z dużym otworem bass reflex i wewnątrz dwa basy w przeciwfazie. Bardzo muzykalne i świetnie pasują do lampy. Tranzystor do nich raczej ciepły. Pathos classic by się nadał.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za odpowiedzi.

Kolego mike1973 dokładnie mam te kolumny o których piszesz.

Czy np YAQIN MC-100B poradzi sobie z nimi dobrze? Co byś polecił ze sprzętu używanego do 3000zł aby te Kefy dobrze zagrały?

dziękuje za odpowiedź

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuh Lewar1309 nie lubię wypisywać że tak powiem recepty bo każdemu coś innego się w dźwięku podoba, jedynie mogę wskazać jakiś kierunek poszukiwań. Z lampy szukałbym układu z EL 84 na wyjściu. El 34 będą bardziej okrągłe na basie, ale też się świetnie nadają. Mogą być jeszcze 6L6, ogólnie mocniejszy drive. KT88 do KEFów bym odpuścił. Z modeli mnie nie przepytuj bo z obecnej produkcji nie słuchałem raczej niczego. Jakby trafił ci się jakić Antique Sound Lab, może jolida na El 34, CR Developments Na El 34. To moje prywatne typy. Z tranzystora FM A1000. Może spróbować Sugdena A21. Może jakieś polskie konstrukcje na lampach? Trochę tego jest i myślę że też świetnie grają. Ciekawe jak Amplifon by zagrał?

Pozdrawiam.

PS. Gratuluję zakupu!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobre kolumny, jednak wymagające stosunkowo dużej mocy i wydajności od wzmacniacza

 

Napędzić dobrze takie kolumny to trzeba konkret wzmacniacza.. jak dzielony Naim.. wzmak Krella albo Accuphasea..

 

Nominalnie 4 ohm, minimum 3.5ohm przy 63, 315 i 16000Hz oraz skuteczność 91dB - nie żebym sie czepiał ale do czego tu potrzeba "wydajnego" wzmacniacza? Przecież tym licha lampa będzie miotać po ścianach. Po co Wam tu Anthemy, Krelle czy Accu - macie pojęcie o czym piszecie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież tym licha lampa będzie miotać po ścianach

..nie sądzę

..ale możesz podać przykład takiej lichej lampy..?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię słuchać.. oglądać.. czytać.. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.