Skocz do zawartości
IGNORED

odtwarzacz blueray


pawel7318

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)

4000 z napisami powiadasz? A ile z tego jest takich wartych obejrzenia?

 

1%?

 

Chciałem obejrzeć Bardzo Fajnego Giganta na blurayu. Ups, u nas niedostępny z polską ścieżką. Takich filmów jest niestety więcej.

 

W ustawieniach Netflixa mam info, że przy jakości UHD pobiera ok 7 GB na godzinę !! To trochę lepiej niż.... DVD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby uważam że sensowniej mieć dostęp do 4000tytułów filmów w jakości FHD i 4K za 12EUR niż 1film bez napisów ale na płycie w formacie który jest ślepą uliczką aha i jeszcze trzeba Oppo za 1000EUR

 

Ale ja tylko filmy oglądam i muzyki słucham. ;)

 

PS. Nie wiem jak jest z Polskimi napisami za granicą ale przecież można to obejść przez VPN.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego, "zamiast"?

Przecież można mieć jedno i drugie, jaki problem...

Jak musisz wybierać, to Twój problem.

Ja mogę mieć netflixa i kupować filmy, które uważam, że wolę obejrzeć z płyty.

Mi akurat oppo i polskie napisy, nie potrzebne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Stivi89

(Konto usunięte)

Krzaku... Wolę tu kupować bo mam na miejscu to raz, dwa taniej bo w pl 160 zł plus wysyłka dpd 90 zl, trzy w pl nie ma dużo filmów w 4k, np.Thor, bary seal.... A na Netflix sa wszystkie nowości te co teraz wychodzą??? Dużo filmów jest też po polsku tych w 4k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem kupowanie filmów na płytach, szczególnie 4K jest bez sensu bo potem to leży. Tymbardziej tych bez polskich napisów. Ale twoja sprawa. Czy to 4K robi taką znowu różnice? Film nie jest przez to lepszy ale może samopoczucie tak. Tu rzeczywistość jest alternatywna wiec Najwiekszy Światowy Szał jakim jest Netflix to Chujnia bo Lepszy film po niemiecku Ale w 4K to bedziesz się czuł jalbyś tam był ;) 4000 filmów nie warto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Stivi89

(Konto usunięte)

A ty czasem w UK, nie byłeś niedawno?

 

Jeżeli to do mnie to nigdy od 6 lat Niemcy

 

 

A ty czasem w UK, nie byłeś niedawno?

 

To było do mnie? Jeżeli tak to niestety ale nie. W niemczech siedzę od 6 lat.

 

Krzaku666 no widzisz to ja ci powiem ze wole płytę kupić niż oglądać z satelity nc+ filmy w skompresowanym dd i kiepskiej jakości obrazu, Netflix wcale nie jest lepszy od tego czytam że ludzie mają problem z dźwiękiem itp. A płytę kiedy nadzieję mnie ochota na oglądanie biorę wyciągam z pudełka wkładam do napędu. I mam satysfakcję z tego. To tak samo jak z vinylem... dużo ludzi woli go niż pliki po nie wiadomo jakiej obróbce cyfrowej wyostrzajaca brzmienie, a analog jest ciepły, delikatny...

 

Kto co woli. Ja się w dyskusje na ten temat wdawał nie będę.

 

Ps. Jeżeli film ma 40-50gb to ile czasu zajęło by ściąganie go z neta na dysk, albo jak by ci dysk twardy padł to co w tedy. Ja bym się pochlastał mając np 1000 filmów i wydane 10tys. zł na nie a ile czasu stracone na pobieranie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ważne że jesteś przekonany. To jak ogladasz kazdy film o supernohaterach w kółko to pewnie że warto. Ale pisanie czegokolwiek o słabej jakości netflixa to skrajny idiotyzm, ale skoro ktoś czuje sie przez to lepiej to jego:) Tymczasem minęly 3 dni i niewidziałeś żadnego filmu. Ale przeciez nie o ogladanie filmów tu chodzi tylko żeby się coś działo no i żeby sie nie skalac "złą jakością"

 

 

Sugeruje wydac te 12EUR i Na miesiac i Netflixa odpalic, Bedziesz mógł rzeczowo skrytykować pod kazdym wzgledem, Bo tak to w sumie sie wypowiadasz a nie wiesz o czym. Na początek propnuje 2 godziny udręki z Łotr1. W ramach osiągnięcia absolutnego szczytu technologicznego kup to Oppo bo bez tego to nie jest ogladanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niczego takiego nie mapisałem, Działa bez problemów i jakość jest świetna, absolutnie nie mozna sie do niczego przyczepić, Dla zaintetesowanych jest opcja 4K i HDR. Nie mam obsesji jakości, ogladamfilmy dla przyjemności z filmu.

Ty widzę czerpiesz satysfakcje z nieogladania netflixa i pogardy dla myślących inaczej. Szanuje tą głupiosmutną postawę <3

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

"Pisanie czegokolwiek o słabej jakości netflixa to skrajny idiotyzm" to Twój wpis. Poza tym pisałem, że mam i oglądam Netflixa. Czytaj uważnie i nie wyciągaj pochopnych wniosków.

 

Nie zaśmiecam już wątku autorowi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do jakości Netflixa to powalająca ona nie jest. Obraz wygląda na mocno wygładzony, żeby się dobrze kompresował i wygląda to znośnie, ale wystarczy porównać z płytą, to wtedy nie ma o czym mówić. Do tego problemy techniczne: na kompie wyciąga mi max. 720p (nie będę zmieniał systemu dla Netflixa). Synchronizacja klatek jest skopana i co jakiś czas przycina obraz, mimo że odświeżania jest ustawione na 24Hz. Na TV jest lepiej ale znów dźwięk przez HDMI ARC idzie tylko w stereo, więc trochę lipa. Może przez optyka poszedł by 5.1, ale nie chce mi się do tego ciągnąć kolejnego kabla. Na potrzeby seriali to jest wystarczające, ale gdybym miał tak oglądać filmy na których mi zależy, to zdecydowanie wolę blu-ray.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Netflix wzorowo lata na panasonicu bdt500. Nic nie przycina, nie klatkuje, dźwięk wzorowy jak na DD+, wszystko w 1080p. Oczywiście płyta bluray to płyta bluray , jest lepiej. Nic nie zastąpi obrazu i dźwięku z oryginalnej płyty bluray. No chyba że odpowiednio ważący plik ściągnięty z neta. Ale jakość Netflixa jest nieporównywalnie lepsza niż Canal+ i HBO. Jakość Netflix jest pomiędzy platformami cyfrowymi a płytami blu-ray, ale jakością bliżej mu do płyt bluray. To jest moja organoleptyczna ocena jeśli chodzi o jakość.

Żaden streaming nie może mieć lepszej jakości niż oryginalna płyta bluray... natywny nośnik to natywny nośnik, bez kompromisów i kompresji...

 

I to wszystko na 110 calach. ..

 

Na tv Netflix wygląda mega dobrze...i tutaj nie rozumiem jak ktoś kto ogląda Netflix na tv powiedzmy 55 czy 65 cali ma jakieś obiekcje...przy tym rozmiarze różnica między płyta bluray a Netflix jest znikoma...

Warunkiem jest w miarę szybki internet...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yodas pozwolę się z Tobą nie zgodzić. Pierwszy lepszy serial "Przyjaciele" na Comedy Central wygląda dużo lepiej niż to samo na Netflixie, gdzie obraz jest lekko zaszumiony i widać kompresję. Sporo starszych seriali odpala się w max 720p np. Californication czy Trawka. Można włączyć "info" i sprawdzić. Łącze 100 Mbit, podłączone kabelkiem, więc nie ma tu wąskiego gardła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yodas pozwolę się z Tobą nie zgodzić. Pierwszy lepszy serial "Przyjaciele" na Comedy Central wygląda dużo lepiej niż to samo na Netflixie, gdzie obraz jest lekko zaszumiony i widać kompresję. Sporo starszych seriali odpala się w max 720p np. Californication czy Trawka. Można włączyć "info" i sprawdzić. Łącze 100 Mbit, podłączone kabelkiem, więc nie ma tu wąskiego gardła.

...może masz coć nie tak skonfigurowane... u mnie Californication w 1080p smiga... z jakiego urzadzenia odtwarzasz Netflix?

...zaszumione?... Np "Narcos" wyglada mega dobrze i mega ostro, bez szumów i pikselozy i to na 110 calach , wiec na tv będzie mega igła...

 

Właśnie sprawdziłem zarówno "trawka" jak i "californication" idzie w 1080...Comedy Central to porazka w porównaniu do Netflix...to jest moje zdanie... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dołożę swoje trzy grosze. Netflix nie zastąpi plyt BR, ba nawet jeśli idzie o dźwięk to DD jest wyraznie gorszy niz na płycie DVD(Testowałem na Batmanach Nolana, na LOTR, na King Kongu Jacksona i paru innych)

Jednakże ta platforma jest doskonałym sposobem na odkrywanie filmòw, ktore warto kupuc na BR, no chyba, że kogos stać na wydawanie pieniedzy w ciemno, albo po prostu kupuje Blu nie dla samego filmu a dla jakosci to owszem, Netflix się nire opłaca. Co do jakosci obrazu to na Win10 zamiast z przeglądarki uzywac aplikacji, ktora oferuje wyzszą rozdzielczosc i bez problemu śle beatstream po spdif zamiast tylko 2ch z przegladarki. Pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe czemu u mnie jest gorzej :( Używam wbudowanej aplikacji Netflixa w TV Panasonic cs600.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
To ciekawe czemu u mnie jest gorzej :( Używam wbudowanej aplikacji Netflixa w TV Panasonic cs600.
Ciekawe... ja sprawdziłem także na Panasonicu mojego Synka (as640) i wszystko w aplikacji Netflix z tegoż tv wzorowo lata w 1080...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe czemu u mnie jest gorzej :( Używam wbudowanej aplikacji Netflixa w TV Panasonic cs600

Niestety niektóre urządzenia słabo obsługują streaming z Netflixa. Osobiście używałem streamingu przez odtwarzacz BD Sony. Problem tego sprzętu z obsługą pakietów MTU powodował ciągłe ograniczenia transferu, zwiechy i zamrożenia obrazu. Zdesperowany kupiłem Chromecasta Ultra i jestem mega zadowolony. Polecam to urządzenie. Przez 4 miesiące ......ani jednego zamrożenia, ani jednego ograniczenia rozdziałki, obraz bardzo dobrej jakości, szybkie wczytywanie itd. Zalety można mnożyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Dzisiaj wpadł mi w ręce BlueRay Marantz UD5005 za śmieszna kaskę £35 to jakieś 168 zł,niby pilot był walnięty ale po wyczyszczeniu styków wszystko działa jak cacy.

Czy posiada ktoś podobny sprzęcik i jak się sprawuje ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.