Skocz do zawartości
IGNORED

Dune HD Duo 4K


Jacente

Rekomendowane odpowiedzi

35MB to by już było dobrze... obecnie mam 6-7MB.

Dlatego zastanawiam się na tym nowym base 4K. Tylko czy jest sens?

Sprawdzaliscie czy jest tam Cinavia?

 

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

Base 4k już śmiga... tyło martwi mnie jedno: w dalszym ciągu kopiowanie z komputera na Dune to 6-8 Mb... Gdzie te 35Mb? Dodam że podłączyłem nawet na próbę bezpośrednio do routera... coś robię źle? Jakieś ustawienia w ruterze? W Dune? Wszystko jest na dhcp... proszę o podpowiedź...

 

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj całą konfigurację jak łączysz się z routerem i jaki to router coś zaradzimy :)
Komp (w opcjach połączenia wyświetla 1Gbit) - ruter Asus AC66 (obsługuje 1Gbit) - Dune HD Duo base 4k (niby ma 1Gbit)

I teraz najdziwniejsze: jak kopiuje z kompa na Dune to jest te 7MB a w drugą stronę leci 14MB. Ale to i tak daleko do 35 MB :-( ... przyda się każdą podpowiedź...

 

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komp (w opcjach połączenia wyświetla 1Gbit) - ruter Asus AC66 (obsługuje 1Gbit) - Dune HD Duo base 4k (niby ma 1Gbit)

I teraz najdziwniejsze: jak kopiuje z kompa na Dune to jest te 7MB a w drugą stronę leci 14MB. Ale to i tak daleko do 35 MB :-( ... przyda się każdą podpowiedź...

 

A pliki kopiujesz przez SMB czy FTP ? Z moich obserwacji wynika, że najlepiej używać FTP ja osiągam w starszym dune 11MB/s w obie strony.

Dobrze jest, gdy transfery są inicjowane tylko z PC czyli dune traktujesz jak dysk po sieci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pliki kopiujesz przez SMB czy FTP ? Z moich obserwacji wynika, że najlepiej używać FTP ja osiągam w starszym dune 11MB/s w obie strony.

Przez Total Commander... zauważyłem że wyłączając Kaspersky jest 2MB lepiej, ale to i tak jeszcze daleko. No i skąd ta różnica w obu stronach kopiowania?

 

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo gdy kopiujesz z dune to tamta karta nadaje, a PC odbiera mogą być niekiedy lekkie różnice na początek zaistaluj filezille i sprawdź, Piszesz że notujesz różnice po wyłączeniu kaspra tak nie powinno być przypuszczam, że to problem może być na twoim PC najlepiej byłoby sprawdzić przy pomocy innego dysku sieciowego, lub nawet drugiego PC podpiętego do sieci Twoją sieć gigabitową i to wykluczyć zostanie tylko kombinowanie z samym dune, bo możliwości co jest nie tak jest obecnie za dużo. A to że pisze tam 1Gbit nie oznacza że taką prędkość osiągniesz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo gdy kopiujesz z dune to tamta karta nadaje, a PC odbiera mogą być niekiedy lekkie różnice na początek zaistaluj filezille i sprawdź, Piszesz że notujesz różnice po wyłączeniu kaspra tak nie powinno być przypuszczam, że to problem może być na twoim PC najlepiej byłoby sprawdzić przy pomocy innego dysku sieciowego lub nawet drugiego PC podpiętego do sieci Twoją sieć gigabitową i to wykluczyć zostanie tylko kombinowanie z samym dune, bo możliwości co jest nie tak jest obecnie za dużo. A to że pisze tam 1Gbit nie oznacza że taką prędkość osiągniesz
Jak kopiuje z kompa na NAS Synology to jest transfer 105-108MB...

 

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizuj firmware w Dune i zobacz prędkości przez ten program, który podałem, w samym menu sprawdź czy nie ma opcji włączenia sieci 1Gbit takowa opcja widniała w starszych modelach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizuj firmware w Dune i zobacz prędkości przez ten program, który podałem, w samym menu sprawdź czy nie ma opcji włączenia sieci 1Gbit takowa opcja widniała w starszych modelach.
W starym była opcja: wymus 1Gbit, w nowym jest tylko ustawienie DHCP albo statyczne... w Dune wgrany najnowszy firmware. Sprawdzę jeszcze ten programik ale dziwne by było że Total Commander kopiuje pełna parą do Synologica, a do Dune tylko 7-8MB.

 

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komp (w opcjach połączenia wyświetla 1Gbit) - ruter Asus AC66 (obsługuje 1Gbit) - Dune HD Duo base 4k (niby ma 1Gbit)

I teraz najdziwniejsze: jak kopiuje z kompa na Dune to jest te 7MB a w drugą stronę leci 14MB. Ale to i tak daleko do 35 MB :-( ... przyda się każdą podpowiedź...

 

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

Malikali może mieć rację. Gdy kopiuję pliki z kompa na mój serwer Synology transfer wynosi 20+ MB (to stary komp). Gdy to samo robię używając DiskStation poprzez przeglądarkę internetową, wychodzi marne 5MB.

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nawet źle zarobiony kabel może znacznie obniżyć transfery, ale ogólnie do Dune polecam programy typowo pod ftp i taki przykład niższego modelu.

Jak widać nawet sam system plików nie jest bez znaczenia :)

lanspeed.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy korzystacie z wbudowanego w Dune Daca ? Moja Duna Duo 4 K ma wbudowany Dac i wejście coaxial, podłączam do niego tuner sat i jakość jest batdzo fajna, z Dune XLR daję na przedwzmacniacz.Mam tylko mały problem aby uruchomić dźwięk z zewnątrznego źródła muszę najpierw puścić jakiś kawałek dźwiękowy z Dune i go wyłączyć i dopiero uaktywni się wtedy wejście na Dune.Czy też korzystacie z takiego połączenia, czy można ustawić tak, żeby dźwięk szedł od razu po włączeniu Dune i zewnętrznego źródła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam serdecznie. Właśnie dzisiaj podłączyłem nowy Dune HD Duo 4k do TV Samsung UE65MU8000. Przetestuję kilka dni i dołączę swoją opinię. Na pierwszy "strzał" : pozytywnie radzi sobie z kodekami x265 jakość super, bez cięć i opóźnień. Jeśli chodzi o oprogramowanie to dość ubogi interfejs. Sprawdzę kilka podstawowych funkcji sieciowych i podzielę się opinią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Base 4k już śmiga... tyło martwi mnie jedno: w dalszym ciągu kopiowanie z komputera na Dune to 6-8 Mb... Gdzie te 35Mb? Dodam że podłączyłem nawet na próbę bezpośrednio do routera... coś robię źle? Jakieś ustawienia w ruterze? W Dune? Wszystko jest na dhcp... proszę o podpowiedź...

 

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

Witam

Zastanawiam się nad kupnem Dune HD Duo Base 4K i chciałbym się dowiedzieć czy czy dyski mogą pracować w trybie drugi jest kopią pierwszego ? pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
W dniu 19.10.2018 o 19:57, paul klacska napisał:

Player sieciowy i RAID 1, dobre.

Trochę odkurzę wątek - są jakieś przeciwwskazania?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, kuli007 napisał:

No właśnie... Za tysiąc to jeszcze...

za 550 zł kupisz tarczę,  nawet 1k to jest strzał w kolano

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 22

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.