Skocz do zawartości
IGNORED

Odtwarzacz CD. Klasyczny czy współczesny?


Mateon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Planuję kupić odtwarzacz CD. Zastanawiam się nad tym czy powinien to byc odtwarzacz tradycyjny czy coś współczesnego czy taki z funkcje odtwarzania mp3/wma.

Zawsze miałem trdycyjne CD,były to klasyczne modele z lat 80tych. Jednak często nie były one w 100% sprawne dlatego rozważam kupono czegoś nowszego(do czego dostępny jest laser)

I mam prę pytanie odnośnie tych nowoczesnych modeli:

1. Czy mają funkcje gapless a jeżeli nie to czy czas zmiany plik nie trwaja zbyt długo?

2.Jak z odczytem CD-R? Mam sporo takich nagranych płyt(bootlegi)Często czytam informację że mają one odczyt z CD-R/CD-RW ale że chodzi o mp3/wma i nie wiem jak sobie radzą z nagranym do AUDIO-CD krążkiem CD-R. Ja używam płyt verbatim i sony i nagrywam ja w nagrywarce z prędkością 10 bądz 16x(przy 16x bywają problemy w strych odtwarzaczach,a chciałbym żeby kazdy cd-r mi odtwarzało)

3.Czy te odtwarzacze się "wieszają" i czy sa z nimi różne tego typu problemy jak np. z telewizorami HD? Typu konieczność aktualizacji itd...

4.Słyszałem że współczesne CD mają mechanizm niczym DVD lub CD-ROM(nie przytoczę szczegółów,bo się na tym nie znam) Czy to prawda? Czy z tego wynika że podobnie jak napęd cd-rom odczytają nawet mocno porysowaną płytę i taką z błędami(Pamiętam że odtwarzacze DVD i komputer się tym charakteryzowały)potrfą też odtwarzacz CD-R 90 i 99 minut.

5.Jak z awaryjnością? Czy ktoś tu miał taką "zabawkę" i zdążyła mu paść? Tyle się słyszy o awaryjności zaraz po okresie gwarancyjnym.

 

 

 

 

Witam. Planuję kupić odtwarzacz CD. Zastanawiam się nad tym czy powinien to byc odtwarzacz tradycyjny czy coś współczesnego czy taki z funkcje odtwarzania mp3/wma.

Zawsze miałem tradycyjne CD,były to klasyczne modele z lat 80tych. Jednak często nie były one w 100% sprawne dlatego rozważam kupno czegoś nowszego(do czego dostępny jest laser)

I mam prę pytanie odnośnie do tych nowoczesnych modeli:

1. Czy mają funkcje gapless, a jeżeli nie to, czy czas zmiany plik nie trwają zbyt długo?

2.Jak z odczytem CD-R? Mam sporo takich nagranych płyt(bootlegi)Często czytam informację że mają one odczyt z CD-R/CD-RW ale że chodzi o mp3/wma i nie wiem jak sobie radzą z nagranym do AUDIO-CD krążkiem CD-R. Ja używam płyt verbatim i sony i nagrywam ja w nagrywarce z prędkością 10 bądź 16x(przy 16x bywają problemy w strych odtwarzaczach,a chciałbym żeby każdy cd-r mi odtwarzało)

3.Czy te odtwarzacze się "wieszają" i czy sa z nimi różne tego typu problemy jak np. z telewizorami HD? Typu konieczność aktualizacji itd...

4.Słyszałem, że współczesne CD mają mechanizm niczym DVD lub CD-ROM(nie przytoczę szczegółów, bo się na tym nie znam) Czy to prawda? Czy z tego wynika, że podobnie jak napęd CD-ROM odczytają nawet mocno porysowaną płytę i taką z błędami (Pamiętam, że odtwarzacze DVD i komputer się tym charakteryzowały potrafią też odtwarzacz CD-R 90 i 99 minut.

5. Jak z awaryjnością? Czy ktoś tu miał taką "zabawkę" i dążyła mu paść? Tyle się słyszy o awaryjności zaraz po okresie gwarancyjnym.

 

Do klasycznych CD to ważne by był dostępny laser do danego modelu. A tak że szybki oduczyć płyty i zmiana utworów.

Zależy mi na tym by odtwarzacz odtwarzał także porysowane,stare CD i CD-R.

 

Co do brzmienia to powinno być detaliczne i jasne

 

Proszę o odpowiedzi,możne też polecać dane modele CD. z góry dziękuję za odpowiedzi :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz odtwarzać pliki mp3 lub płyty CD-R luknij na starsze odtwarzacze DVD, np te które posiadały bardzo dobrą sekcją audio, np Denon DVD-39xx, DVD-28xx, Rotel RDV-995, Marantz DV 7001,Arcam Diva .., itp

 

Poza funkcjami wideo, które są już lekko przestarzałe ( no może poza Denonem DVD-2930 który miał już HDMI- no ale nie o to ci przecież chodzi) jakość dźwięku była na bardzo dobrym poziomie. W wielu przypadkach biły na głowę odtwarzacze CD.

 

Nie kosztują dużo,choć niegdyś ich cena oscylowała w okolicach 5000zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te stare DVD miały bardzo dobre transporty i równie dobre DAC na pokładzie. Po co przepłacać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numik

(Konto usunięte)

Te stare DVD miały bardzo dobre transporty i równie dobre DAC na pokładzie. Po co przepłacać?

z kompa by se słuchał, bez wypalania płyt itp, najwyżej jakiś zewn hdd za 2 stówy, no i przyszłościowo już, "na zawsze", a dvd "na chwilę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz odtwarzać pliki mp3 lub płyty CD-R luknij na starsze odtwarzacze DVD, np te które posiadały bardzo dobrą sekcją audio, np Denon DVD-39xx, DVD-28xx, Rotel RDV-995, Marantz DV 7001,Arcam Diva .., itp

 

Poza funkcjami wideo, które są już lekko przestarzałe ( no może poza Denonem DVD-2930 który miał już HDMI- no ale nie o to ci przecież chodzi) jakość dźwięku była na bardzo dobrym poziomie. W wielu przypadkach biły na głowę odtwarzacze CD.

 

Nie kosztują dużo,choć niegdyś ich cena oscylowała w okolicach 5000zł.

K

 

Powiem tak; Mam odtwarzacz BD sprzed kilku lat. Ma on jeszcze analogowe wyjścia ,nie to co te nowe. Ale nie słucham na nim mimo że odtwarza on kazdy CD-R i mp3. A dlaczego? Ano dlatego że jest potwornie niewygodny. Podczas przewijania utworu nie słychać muzyki,zmiana utworu trwa prawie 2 sekundy(nie mówię o czasie jaki mija od naciśnięcia klawisza "skip" do pojawienia się muzyki z następnego utworu tylko o tym ile trwa zmiana na wyświetlaczu np. Track 1 na 2) Mp3 można słuchać tylko przy podłączeniu pod telewizor bo inaczej nie wejdzie się do folderów z plikami(bo tego nie widać) Napisałem to żeby zapytać z którym z tych DVD nie ma takich problemów,które zachowują się jak odtwarzacz CD? Czy jak włożę CD-R z plikami mp3(wejść USB nie ma więc rozumiem że tak się mp3 odtwarza) to zobaczę na wyświetlaczu foldery? Czy można je przewijać? (bez dźwięku,w wypadku mp3 to zrozumiałe :) ) Który z tych odtwarzaczy tak działa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienione przeze mnie odtwarzacze były bardzo szybkie gdy odtwarzane były zwykłe płyty CD-Audio. W przypadku płyt ze zgranymi plikami mp3 trwało to trochę dłużej, po włożeniu płyty musiał je ułożyć, ale nie była to wieczność jak w przypadku BR. Całe foldery oczywiście można przewijać odpowiednim przyciskiem na pilocie.

Czy zobaczysz na wyświetlaczu odtwarzacza całe foldery? Nie. Dopiero gdy wejdziesz w menu wyświetlanym na TV możesz je zobaczyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.