Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny do 5tyś do pary z RZ900 Polk vs Klipsch vs Dali


xYogSx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, otóż mam zagwozdkę - przymierzam się do zmiany wysłużonych Jamo S708 na coś lepszego, co prawda same kolumny odżyły po zmianie amplitunera z HK avr255 na Onkyo RZ900, ale jednak odczuwam pewien niedosyt w kategoriach kontroli basu i wysokich tonów.

W sklepie dostałem do metrażu ~15m2 (sama przestrzeń pod "salon", bo pomieszczenie jest otwarte w jedną stronę o dodatkowe ~9m2) propozycje Dali Zensor 7, Klipsch RP260 i Polk S55. Sporo dobrych opinii czytałem o Zensorach ale jednak jako pierwsze odpadły - dość płaski dźwięk bez pazura, mocno zachowawcze. Na placu zostały Klipsche i Polki. Patrząc w necie przed odsłuchem Polki bardziej wpadły mi w oko, zarówno wizualnie jak i technicznymi aspektami, ale po przesłuchaniu obydwu par na RZ1100 jednak Klipsche na tą chwilę wygrywają. Polki jak dla mnie grają zbyt mocno średnimi tonami, przez co cierpi zarówno dół brzmiący "kartonowo" jak i góra która jest przytłumiona w porównaniu do RP260.

No i teraz zagwozdka, Klipsch brzmi fajnie, ale czy nie będzie zbyt ostry po jakimś czasie? Domyślam się dlaczego mi przypasował - brzmieniowo to taka lepsza wersja moich Jamo z lepszą kontrolą basu i czytelniejszą górą. Z drugiej strony nie wiem czy Polki nie zagrają jednak lepiej na moim ampli, w końcu to jeszcze sprzęt na końcówkach AB, a RZ1100 już D - czy zrobi to sporą różnicę? Po powrocie do domu puściłem testowe kawałki u siebie i jakoś tak miałem wrażenie że na podobnym poziomie jest głośniej. Ewentualnie czy warto brać pod uwagę jeszcze inne kolumny w tych granicach cenowych?

 

Jeszcze dodam że kolumny muszą być dość uniwersalne, zarówno pod kątem źródła (muzyka stricte stereo, kino domowe, granie) jak i muzycznie, bo słucham i elektronicznej, filmowej instrumentalnej, rockowej, nawet jakieś lżejsze metalowe kawałki, ale też folk w stylu Deneza Prigenta czy Ali Farka Toure.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Onkyo TX-RZ900 to bardzo dobry amplituner, natomiast jego brzmienie pomimo jeszcze wzmacniacza AB charakteryzuje się raczej szybkością, analitycznością, dokładnością. W stosunku do klasycznych wzmacniaczy stereofonicznych, dźwięk jest bardziej suchy, techniczny. Aby to wszystko zneutralizować i zapewnić sobie pełny, dynamiczny, plastyczny dźwięk, należy poszukać kolumn o oczywiście dobrej dynamice, ale raczej charakteryzujących się dobrym wypełnieniem, gęstym środkiem oraz neutralną górą pasma. Pewnie przez dłuższy czas słuchałeś swoich kolumn Jamo i przyzwyczaiłeś się do dźwięku z wyraźnie wyeksponowanymi skrajami pasma, dlatego po odsłuchu wybrałeś także zestaw, grający w podobny sposób. Myślę jednak, że nie jest to najlepsza opcja, taki charakter będzie Cię po pewnym czasie męczył.

Z mojego doświadczenia zasugerowałbym Ci na pewno odsłuch polskiej konstrukcji Audio Academy Hyperion IV (https://www.q21.pl/audio-academy-hyperion-iv.html). To trochę droższa propozycje, jednak przy bezpośrednim porównaniu z konkurencyjnymi kolumnami wypada bardzo dobrze. Bardzo ciekawą opcją brzmieniowo będzie także najnowsza seria kolumn KEF serii Q. Spójrz na model Q750 (https://www.q21.pl/kef-q750.html). To inne brzmienie niż starsza seria, zbliżające się do wyższych modeli serii R. To spójny, bardzo dynamiczny, dociążony dźwięk z wybitną trójwymiarową przestrzenią. Na koniec propozycje Dynavoice DF-6 (https://www.q21.pl/dynavoice-definition-df-6.html). To kolumny o swobodnym brzmieniu, świetnym nisko schodzącym basie. Myślę, że to też jest propozycja warta rozważenia.

 

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań w komfortowych warunkach. Poza wymienionymi powyżej propozycjami w salonie znajdziesz jeszcze wiele innych, równie ciekawych modeli.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Jeśli lubisz dużo informacji w górze pasma i dynamiczny bas to rzuć okiem na kolumny Mission LX4 http://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-wolnostojace/mission-lx-4.html Kolumny budują fantastyczną przestrzeń i z rozmachem prezentują wysokie tony.

Z wymienionym amplitunerem próbowałbym jednak coś troszkę cieplejszego jak ELAC FS77 http://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-wolnostojace/elac-fs-77.html

lub droższe ELAC UNI-FI FS-U5 http://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-wolnostojace/uni-fi-fs-u5.html przy czym to już duże konstrukcje , nie wiem czy rozwiną skrzydła w tak niedużym pomieszczeniu.

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za propozycje, KEF'y powinienem przetestować w przyszłym tygodniu, niestety do salonu nie wpadnę bo mam ponad 150km :)

 

Elaców i Mission nie widzę w lokalnym salonie, ale mają coś jeszcze przygotować + podłączyć to już bezpośrednio pod RZ900 (przy okazji jeszcze raz przesłucham Polki).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Dziękuję za propozycje, KEF'y powinienem przetestować w przyszłym tygodniu, niestety do salonu nie wpadnę bo mam ponad 150km :)

 

Elaców i Mission nie widzę w lokalnym salonie, ale mają coś jeszcze przygotować + podłączyć to już bezpośrednio pod RZ900 (przy okazji jeszcze raz przesłucham Polki).

I jak? Zakupy poczynione?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję za propozycje, KEF'y powinienem przetestować w przyszłym tygodniu, niestety do salonu nie wpadnę bo mam ponad 150km :)

 

Elaców i Mission nie widzę w lokalnym salonie, ale mają coś jeszcze przygotować + podłączyć to już bezpośrednio pod RZ900 (przy okazji jeszcze raz przesłucham Polki).

Zawsze możesz wypożyczyć od nas na odległość. Sprzęt leci do Ciebie do domu kurierem i sprawdzisz w swoich warunkach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.