Skocz do zawartości
IGNORED

Arcam avr600 -prosba o doradzenie


tomasz_53229

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)

Bentley jeździ i nie kaprysi o ile stać kogoś na tankowanie i serwis a to to avr ......no było zam8eszanie na rynku bo tak właśnie to reklamował arcam i guwno z tego jak większość chcących kupić ampli z górnej półki lub jakiegoś old schoolowego klasyka szuka gdzie indziej i dlatego ceny tak lecą na ryj. Jak bym uzbierał 6 koła to nie wydał bym go na arcama-zwróć uwagę na słowo uzbierał tzn że nie wyłożył bym od tak z kielni czy z karty. Więc jeżeli już ktoś uzbiera to niech się trzyma sprawdzonych modeli a jeżeli kogoś stać na eksperymenty to pobierać. Tyle. Jestem Kowalski i uciulalem 20k na furę dla mojej rodziny to proste że nie kupię a8 quatro tylko paśka czy golfa,jestem synem polityka to mam a8 na każdy dzień tygodnia moja wersja auto skojarzeń...przeczytałem i sam nie wiem o co mi chodzi z tą a8 :))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że nie posiadałes nigdy tego sprzętu.nie jeździłes bentleyem a tok twojej wypowiedzi świadczy o twoim młodym wieku

Ja mając już swoje lata , sprzet w domu oraz mając doświadczenie z dwoma modelami bentleya faktycznie mogę wiedzieć mniej niż ty.tym sarkazmem zakoncze moje wypowiedzi na tym forum gdyż widzę że nie ma to najmniejszego sensu ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Dzięki za odmlodzenie :)) miałeś 2 modele rzeczonego Bemtleya ?:)) czy tak Cię wciągnęło porównanie marnego avr do drogiego vw?

Ps. Na wyspach avr600 był dodatkiem gratisowym przy zakupie wszystkich części władcy pierścieni, to chyba dobrze nie świadczy:)))

 

Do autora- chcesz konkretu to 4520 denon powinien Cię zadowolić i to za niecałe 4k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odmlodzenie :)) miałeś 2 modele rzeczonego Bemtleya ?:)) czy tak Cię wciągnęło porównanie marnego avr do drogiego vw?

Ps. Na wyspach avr600 był dodatkiem gratisowym przy zakupie wszystkich części władcy pierścieni, to chyba dobrze nie świadczy:)))

 

Do autora- chcesz konkretu to 4520 denon powinien Cię zadowolić i to za niecałe 4k

Ochłoń i nie pisz bzdur. Arcam 600 skasował Denona a1 sr ,Yamahy z1, ax1 nie mówiąc o nowych śmiesznych modelach. Chłopie daj spokój dość hejtu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Jaki hejt człowieku. Tak mówią Ci którzy to mają albo Ci którzy chcą to sprzedać czyli ty a szczerą opinie widziałeś wcześniej. Arcam chciałby zapewne żeby jego ampli były tak wspaniałe jak sam je reklamuje ale rynek to zweryfikował. Z drugiej strony po co w ogóle kupować ampli nawet nowy za np 10k skoro i tak będzie niedosyt. Brak mocy to końcówka plus model za 2-4koła max i jak dla mnie wystarczy no chyba że ktoś ma nadwyżki budżetowe czy nie wiem jakie oczekiwania. Marantz czy denek czy cokolwiek ma tyle na pokładzie że więcej nie trzeba i pozostaje jedynie kwestia mocy.

Kwestia wyższości nad innymi też baaaardzo dyskusyjna bo nie wiesz czego oczekuje po ampli.

Masz na alle arcamy i denki za 8koła , wytłumacz zjawisko skoro 600 bije to przecież na łeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz napisze, nie masz człowieku pojęcia na temat jaki piszesz twoja widza jest płytka. Ceny dobrego zestawu kina domowego sa na poziomie 15/25 % ceny nominalnej dotyczy to cen zestawów typu Meridian Lexicon czy JBL Sentessis/. To sa kozaki ale nie znane dla nawet specjalistów w kręgu audio. Nawet Arcam. Obecnie posiadam zestawy dzielone Arcama. Cena tych urządzeń spada gdyż są to sprzety wyjątkowe ale nie dla warunków domowych w pl. To jest inna klasa. To sa sprzęty rakietowe. Arcam av 600 jest top ale ma wady. Wady te Arcam usunął ale nie w Polsce. Temat rzeka. Nie na pisanie a na rozmowę. Chcesz pogadać mogę ci przekazać trochę swoje wiedzy ale czy docenisz? Stosunek jakości do ceny jest wybitny.

 

szczególnie rzeczy używanych np Arcam av8 czy 9 jako procesor skasował bezapelacyjnie Oppo 105d dac zakup procesora 1500-2500 zł który kosztował około 16000 zł .i uważasz że to gówno jakich mało . więcej takich opinii to ceny będą świetne , a Ci co wiedzą w czym rzecz ,nabędą za dobre pieniądze w/w urządzenia i będą się nimi cieszyć Amen. Pozdrawiam Lukasz G

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

I tyle z tego że bronisz tego czym handlujesz , w sumie można ale po co. Kto się poznał na tym i tak sam poszuka i nie trzeba głosić wszem i wobec że to czy tamto bije konkurencję na łeb bo każdy ma dosyć takiego języka i skutek jest odwrotny. Nazywaj moje zachowanie niewiedzą czy jak chcesz ale miał swoje 5 min i sprawdziłem info na jego temat i blado wypadł i tyle. Tak właśnie robię z każdym klockiem , szukam dzwonie pytam googluje itp i zawsze coś można wybrać z info na temat . Dla mnie bezużyteczna zabawka za kosmiczny hajs i tyle ,moje zdanie mam do niego prawo. Jest zachwyt nieukrywany ale tylko "testowy " a na forach zagranicznych już nie bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś wydaje kupę kasy na urządzenie to ma prawo oczekiwać, że sprzęt będzie w pełni dopracowany. Avr600 ponoć miał trochę problemów, pewnie musiał być spory ból jak komuś coś nawaliło po gwarancji.

 

Ze swojego doświadczenia dodam np. taki Denon 4520, flagowiec za grube pieniądze, a posiada ewidentne błędy w oprogramowaniu utrudniające użytkowanie. Porażka. No i gra słabo jak na swoją wartość. No ale za to budowa konkret;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

A jak wypada starszy flagowiec 7200wa ? Cenę trzyma w okolicach 1800€ i gdzieś wyczytałem że to następca 4520.

 

Lexicon czy sintesis to takie koty że nie są znane nawet znawcom z branży hahaha to kto stwierdził właśnie że to są koty ? Lukag zakładam że próbowałeś jakiejś kryptoreklamy bo jak mają Janusze coś kupić kiedy w gazetach znafcy nie znajo i w testach nie piszo że kozak tylko sam tak uważasz i następne 2 strony będziesz o tym przekonywał tzn o wyższości szmelcu z niemieckich wystawek nad sprzętem na gwarancji aczkolwiek nie tak unikatowy jak twoje zmęczone gzary od Niemca z piwnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście na dzień dobry mogę wymienić 3 -5 firm oraz ich modeli o których ludzie którzy uważają się za fachowców nie znają . Zadzwoń do mnie a przekonasz się zapraszam na piv. Pisząc że handluje sprzedaję w/w sprzęt model danej firmy , rozumiem że wiesz o czym piszesz , a może Ty pracujesz dla mnie że wiesz lepiej co sprzedaje . Jeszcze raz napiszę nie pisz bzdur, pokora wieloletnia styczność w realnych warunkach ze sprzętem zweryfikują twoją wiedzę . Pozdrawiam bez urazy .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Zarówno ja jak i ty (branża) mamy swoje upodobania,przekonania na temat audio tyle że moje są jak najbardziej prawdziwe ,niewinne i czyste a twoje namaszczone tym co branża robi najlepiej czyli owija w bawełnę po to żeby zarobić i tyle. Twoje prywatne zdanie może być odmienne o 180 stopni od tego co piszesz . Bezcelowe jest ciągnięcie tych przepychanek bo do niczego nie prowadzą a jeżeli ktoś będzie chciał kupić avr600 to co kupi nie bacząc na moje czy twoje wypociny.

Ja nie kupił bym go nawet za 2 tyś bez poczucia że coś mnie w życiu ominęło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno ja jak i ty (branża) mamy swoje upodobania,przekonania na temat audio tyle że moje są jak najbardziej prawdziwe ,niewinne i czyste a twoje namaszczone tym co branża robi najlepiej czyli owija w bawełnę po to żeby zarobić i tyle. Twoje prywatne zdanie może być odmienne o 180 stopni od tego co piszesz . Bezcelowe jest ciągnięcie tych przepychanek bo do niczego nie prowadzą a jeżeli ktoś będzie chciał kupić avr600 to co kupi nie bacząc na moje czy twoje wypociny.

Ja nie kupił bym go nawet za 2 tyś bez poczucia że coś mnie w życiu ominęło.

Oczywiście pisząc to znasz moją osobę . Na pewno wiesz że branża w moim przypadku ogranicza się do pasji i możliwości nabywanie perełek tańszych jak i droższych z różnych stron Świata. Niczego nie promuje i nie mam z tego tytułu żadnych profitów. Jednak pewne jest natomiast jedno, rocznie przesłuchuje kilkadziesiąt zestawów w różnych konfiguracjach. Starasz się wmówić innym co mam namyśli . Moje zdanie jakie przedstawiam na forum jest 100% tym czym sam bym użył. Co do zestawu jaki obecnie używam w domu po przerzuceniu kilkunastu świetnych modeli różnych firm . Pozostałem przy Arcamie . zauważ że obecnie nie oferuje go na sprzedaż , co starasz się usilnie sugerować . I na koniec kupuj je po ile chcesz ja jeżeli będą w idealnym stanie odkuje je od Ciebie po 2300 każdą ilość , czyli zarobisz . Napiszę jeszcze raz . Piszesz bzdury jakich wszędzie pełno. Jednak nie tędy droga , życzę wszystkiego dobrego . I może kiedyś będziesz miał okazję usłyszeć dobrze zestawiony zestaw KD z udziałem Arcama , jeżeli nie zapraszam do siebie . Wbrew tego co piszą tu połowa śmiesznych osób , moje odpowiedzi są poparte doświadczeniem oraz możliwością z konfrontowania danej wypowiedzi.

 

I jeszcze raz Arcam po usunięciu bolączki pierwszych egzemplarzy , dżwiękowo w kd jak i stereo w cenie nawet 4000-5000 zł jest użądzeniem wybitnym. Brakuje nowych fajerwerków na pokładzie , ale one nie stanowią o wartości tego pieca. Amen

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Tak prywatnie myślisz o tym co piszesz jak handlarze o każdym z aut które sprzedają. Na dobrych autach się nie zarobi-wiem bo co drugi mój znajomy to popularny dziś handlarz hahaha. Nie ma sensu spuszczać się nad arcamem jako producentem najlepszych ampli ... ba-po tym co piszesz można pomyśleć że ampli avr są lepsze od wzmaków stereo a i w tej dziedzinie są lepsi od arcama,duuuuuzo lepsi.

Myślę że po prostu arcam szuka dziedziny w której w końcu będą najlepsi haha ale o i nie wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajmy już spokój , nie przetłumaczę za Chiny . Dla Ciebie Arcam to totalny chłam i niech tak zostanie szanuje to . Baw się dobrze i nigdy nie zbliżaj się do Arcama , Nie warto . usatysfakcjonowany ?

Ale moja oferta aktualna kupie wszystkie jakie zaoferujesz po tej cenie o jakiej piszesz że byś nie kupił. Pzrecież wiesz żę to co piszesz nawet nie ma sensu nie mówiąc że się czegoś trzyma .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Zara zara hola hola zacznijmy od początku. Jeżeli ktoś uzbiera 6tysi to od siebie doradzil bym żaby kupił ampli nowe na gwarancji jak np marantz czy denek bo są na gwarancji to podstawa i są lepiej wyposażone od arcama. Nie twierdzę że to totalny badziew bo lepiej nadaje się do kina domowego niż kawałek płyty wiórowej :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynasz coś w miarę logice pisać. Napiszę od początku Serwis Arcam made in UK robił pełną naprawę w ramach usunięcia kłopotliwej usterki to po pierwsze i o takich tylko egzemplarzach piszę . po drugie wywalam 3d hdmi i jadę bezpośrednio dżwęk po cyfrze. Jeżeli ktoś szuka wygody użytkowania wszystkich nowych bajerów -od 600 z dala . Ale jeżeli szukasz dobrego świetnie brzmiącego urządzenia Arcam to jest idealny wybór . a w cenie o jakiej pisałem wcześniej jest idealnym piecem kd jak i również w stereo sprawdza się idealnie . A o tych nowych śmiesznych urządzonkach nie piszmy bo szkoda klawiatury

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Nie to że nie ma sensu pisać tylko coś kosztujace kilka tysi lub więcej jest z góry przegrane na porażkę brzmieniową w porównaniu ze wzmakiem stereo za kilka stów więc trzeba szukać innych funkcji za które warto płacić jak np kalibracja itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...

Kolego flo333 pisałeś ( bo później temat zszedł z drogi kłótnia i nic więcej :) )

 

"Kolego niektóre kolumny nie wymagają suba nawet do kina domowego, a mam tu na myśli Definitive Technology, przerobiłem kilka już zestawów i do kina domowego nie słyszałem nic lepszego niż te bipolarne kolumny z aktywnymi subami modele BP, co do muzyki to już kwestia kto jaki dźwięk lubi ale w kinie... po prostu rewelacja, niesamowita przestrzeń no i schodzą niżej niż niejeden dobry sub. Polecam."

 

A pewnie, że się z Tobą zgodzę ale nie mówiliśmy wtedy o kolumnach z aktywną sekcją niskotonową.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.