Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników pomieszczenia i sprzętu Rafała.M.


pmcomp

Rekomendowane odpowiedzi

Bez zgody "właściciela" pozwalam sobie założyć nowy klub.

 

Wiem, że trochę osób odwiedziło Rafała. Piszcie o swoich wrażeniach. Niech inni dowiedza się jak zbudować swój system marzeń.

 

(forum konkurencyjne!)

System marzeń. Dzisiaj już ochłonąłem i zszedłem na ziemię :). Ciężko było się pozbierać, szczególnie po pierwszym razie.

 

Pozdro

Edytowane przez Vlado vel Vladomord

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...kilkakrotnie juz to pisałem....ale wart powtórzyć ;-)

mnie najbardziej zaskakuje a zarazem cieszy że w tak małym pokoju uzyskano takie brzmienie

to jest mobilizujące dla wszystkich tych którzy mają mały pokój....oczywiście nie zapominam o wzmacniaczu

czy kolumnach ale moim zdaniem kluczem jest akustyka...i właśnie nad tym warto popracować

wstawiając swoje graty do pokoju Rafała dopiero mógłbym usłyszeć jak pięknie potrafi grać Jadis z Harbethami ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełna zgoda.

Najpierw nalezy wykonac adaptację akustyczną, a potem wstawiac tam i próbowac złozyc elektornikę. Moim zdaniem poczynając od kolumn, a kończąc na źródle. A wisienka na torcie to kable i ew. audio-voodo-bizuteria jak ktoś ma bardzo ochotę.

I jak napisałem w innym wątku zapewne kilkukrotna iteracja powyższego procesu.

 

A WSZYSCY ZAZWYCZAJ ROBIMY ODWROTNIE, łacznie ze mną. Najpierw przez lata wachlujemy elektroniką tracąc mnóstwo czasu i pieniędzy, a potem budzimy się z reka w nocniku, że coś jest nie tak albo, że można lepiej. I bierzemy się za akustykę. Czyli zupełnie od doopy strony.

 

Niestety trzeba mieć swiadomość, że nie każdy ma taką mozliwość albo potrzebę jak Rafał, żeby zbudować kompletny SYSTEM przez duże S czyli dedykowane zaadaptowane pomieszczenie plus odpowiednio dobrany i zestawiony tor. Zazwyczaj adaptujemy nasze mieszkalne pomieszczenia. ja np. "ukradłem" mojej rodzinie salon. Do audio i kina domowego.Tzn. rodzina też korzysta ale nie jest to salon do przyjmowania cioci na herbatce :). Ale akustyka jest wynikowa i dopasowuje się nie do realnej potrzeby ale jest kompromisem pomiędzy estetyką, umeblowaniem, oczekiwaniem, możliwościami i finansami. Do tego mój salon jest otwarty więc aby go zaadaptować nalezy go zamknąć (zamurować) albo zaadaptowac także resztę domu niestety.

 

pozdro

Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirek ty nie gadaj tylko przyjeżdżaj.

...z pewnością przyjadę...muszę to zobaczyć i posłuchać....ale się trochę boje ;-)

jak stracę chęci do słuchania swojej bidy.....co wtedy ;-)

 

przy okazji pytanie do Rafała...

będziesz jeszcze coś zmieniał?.. a może już doszedłeś do ściany?

Edytowane przez Miroslav1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie są efekty gdy ktoś po raz pierwszy w życiu zobaczy jak coś powinno się poprawnie i celowo robić ;)

 

jest to przecież kanon dobrego brzmienia. Bez odpowiedniej akustyki nigdy go nie będzie.

Gołe ściany plus kanapa między kolumnami równa się tragedia - duży pogłos i odbicia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pa, pa bum123. Już koryguję swoje niedopatrzenie.

Niestety już zdążyłeś nasrać w tym wątku i będzie śmierdzieć. Ale przynajmniej każdy będzie wiedzieć dlaczego.

Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawie jak opis mojego salonu.

Na szczęście znam dwóch producentów, których kolumny zagrają w takiej klapie akustycznej :-)

 

on juz nie odpowie. Wyjechał na wakacje.

Do buma proszę na PW.

Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

on juz nie odpowie. Wyjechał na wakacje.

Do buma proszę na PW.

 

Nie mam potrzeby pisać na PW.

 

W Audio nic nie jest pewne na 100%.

Jednak zgadzam się z tym, że dobra akustyka, to oszczędność pieniędzy i prawdziwa możliwość poznania swojego systemu.

 

A Rafałowi pozytywnie zazdroszczę jego systemu, chociaż słyszałem go jedynie oczami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Rafałowi pozytywnie zazdroszczę jego systemu, chociaż słyszałem go jedynie oczami.

Najwyższy czas to nadrobić. Życzy Pan bilet jednorazowy czy karnet?

 

Niedawno mieliśmy przyjemność gościć kolejne 2 rodzime produkcje. W wolnym czasie opiszemy swoje wrażenia.

1. Platforma antywibracyjna TEWO

2. Topowa, hybrydowa końcówka mocy + przedwzmacniacz HAIKU AUDIO

post-58347-0-61389100-1496764275_thumb.jpg

post-58347-0-79407100-1496764280_thumb.jpg

post-58347-0-68744500-1496764286_thumb.jpg

post-58347-0-06601100-1496764296_thumb.jpg

post-58347-0-84395200-1496764308_thumb.jpg

Edytowane przez Szymon1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może na początek zaprosimy Rafała, żeby sam opisał swój system?

Witam wszystkich.

Piotr dzięki za docenienie pokoju jak i sprzętu. Trochę mnie zaskoczyłeś zakładając ten wątek, ale dzięki serdeczne.

Co do sprzętu to w przeciwieństwie do Twojego bardzo rozbudowanego, mój można by rzec iż jest minimalistyczny. Otóż, jako źródło pracuje trzyczęściowy komputer połączony​ poprzez kartę muzyczną rme kablem cyfrowym aes-ebu z przetwornikiem dcs debussy , który pełni również rolę pre., z którego sygnał zbalansowany , ic. Mit CvTerminator Mi-350 Proline Reference płynie do 330 wattowych monobloków lampowych AMPLIFONA WM-300, a z nich poprzez Mit MH - 850 EVO Shotgun Tri - wire do kolumn S16Hz ETHOS ULTIMO. Natomiast projekt , ustroje i wykonanie adaptacji to dzieło naszego forumowego kolegi Szymona .

przy okazji pytanie do Rafała...

będziesz jeszcze coś zmieniał?.. a może już doszedłeś do ściany?

Mirku póki co to śpię spokojnie , rezultat który udało nam się osiągnąć poprzez nowe ustroje , w miejscu pierwszych odbić i za sluchaczem , przerosło moje oczekiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa zastrzeżenia do tego klubu.

1- Rafał M. jest czynnym użytkownikiem naszego forum. Dlaczego inny forumowicz bez jego zgody zakłada klub miłośników jego prywatnego domu?

2- Piotrek, jeśli chcesz się podzielić swymi opiniami o pokoju Rafała, to zamieszczaj je u nas, a nie dawaj odnośników do konkurencyjnego forum! To jest sprzeczne z regulaminem i będzie odpowiednio karane!

 

W związku z powyższymi uwagami proszę o kontakt Rafała, ponieważ muszę wiedzieć czy wyraża zgodę na taki watek. Jeśli tak, to sugeruje aby osobiście stał się jego gospodarzem. Jak widać już na samym początku są wprowadzane bany dla userów, a może Rafał nie ma nic przeciw wypowiedziom w tym klubie owego zbanowanego buma?

Do chwili uzgodnienia statusu tego klubu z Rafałem proszę wstrzymać się z publikacjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa zastrzeżenia do tego klubu.

1- Rafał M. jest czynnym użytkownikiem naszego forum. Dlaczego inny forumowicz bez jego zgody zakłada klub miłośników jego prywatnego domu?

2- Piotrek, jeśli chcesz się podzielić swymi opiniami o pokoju Rafała, to zamieszczaj je u nas, a nie dawaj odnośników do konkurencyjnego forum! To jest sprzeczne z regulaminem i będzie odpowiednio karane!

 

W związku z powyższymi uwagami proszę o kontakt Rafała, ponieważ muszę wiedzieć czy wyraża zgodę na taki watek. Jeśli tak, to sugeruje aby osobiście stał się jego gospodarzem. Jak widać już na samym początku są wprowadzane bany dla userów, a może Rafał nie ma nic przeciw wypowiedziom w tym klubie owego zbanowanego buma?

Do chwili uzgodnienia statusu tego klubu z Rafałem proszę wstrzymać się z publikacjami.

Z mojej strony nie widzę problemu, aby gospodarzem był Piotr pmcomp , ale też mam prośbę aby nikogo nie banować. Proszę też o unikanie wycieczek personalnych. Wiem że ostatnio pmcomp z bumem się ścierają , ale proszę wyjasnijcie sobie pewne niedomówienia na PW. A tu niech będzie spokój. Proszę też o przywrócenie bumka w wątku.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony nie widzę problemu, aby gospodarzem był Piotr pmcomp , ale też mam prośbę aby nikogo nie banować. Proszę też o unikanie wycieczek personalnych. Wiem że ostatnio pmcomp z bumem się ścierają , ale proszę wyjasnijcie sobie pewne niedomówienia na PW. A tu niech będzie spokój. Proszę też o przywrócenie bumka w wątku.

Pozdrawiam.

 

Przykro mi, zbanowałem buma bo pomimo wczorajszej awantury nie wyciągnął wniosków i znowu zaczyna na tą sama nutę. A ja go nie będę trawił.

Nikogo poza tym nie mam zamiaru banować. Chyba, że sly30 wróci, wtedy się zastanowię ;).

 

Władeczku, jeśli zdejmiesz mój ban bierzesz buma pod swoja kuratelę. Jeśli znowu z czymś wyskoczy uprzedzam lojalnie, że będzie awantura, za siebie nie ręczę.

 

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony nie widzę problemu, aby gospodarzem był Piotr pmcomp , ale też mam prośbę aby nikogo nie banować. Proszę też o unikanie wycieczek personalnych. Wiem że ostatnio pmcomp z bumem się ścierają , ale proszę wyjasnijcie sobie pewne niedomówienia na PW. A tu niech będzie spokój. Proszę też o przywrócenie bumka w wątku.

Pozdrawiam.

 

Ok.

Uznaje tę deklaracje za ostateczną.

Obu zwalczających się nawzajem OSTRZEGAM! Moja tolerancja na wasze wzajemne podchody i ataki już się wyczerpała. Piotrkowi przypominam o pouczeniu w kwestii linkowania konkurencyjnego forum, czy reklamowania na naszych łamach własnego bloga!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawie jak opis mojego salonu.

Na szczęście znam dwóch producentów, których kolumny zagrają w takiej klapie akustycznej :-)

 

Na szczęście mój salon odsłuchowy nie ma gołych ścian i ma pomierzoną i wykonaną częściową adaptację akustyczną.

Ale ten wątek nie o moim systemie przecież.

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Władeczku, jeśli zdejmiesz mój ban bierzesz buma pod swoja kuratelę. Jeśli znowu z czymś wyskoczy uprzedzam lojalnie, że będzie awantura, za siebie nie ręczę.

 

 

Od tej chwili jesteś oficjalnym gospodarzem swego klubu i masz wszelkie prawo banować według uznania. Jednak ze względu na wasza osobista niechęć, eleganckim z Twojej strony byłoby zgłaszanie wpisów buma do których masz zastrzeżenia i wnioskowanie o jego ban w klubie do moderacji forum. Tak będzie bez podtekstów i pomówień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę tu więcej pisal, więc nie ma obaw. Proszę tylko o upomnienie autora wątku by powstrzymał się od używania sformułowan typu:

 

"Z. I SIĘ ZESRAŁO !"

 

A także popracował nad stylistyką swoich wypowiedzi, bo obecna jest nie do przyjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymon, jesteś niezły w marketingu:)

Nawet niezły ten twój pokój u Rafała,z naciskiem na Twój:)

 

Ale gawiedź tu łyka kit:)

 

Ponoć w tym wątku nie banują:)

No ale ,że jestem twoim ulubieńcem,to pewnie zaraz ban:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał, można wiedzieć jakie wymiary ma Twoje pomieszczenie?

Integra Abrahamsen V2.0 UP, CD Abrahamsen V1.0 UP, monitory Chario Constellation Delphinus, interkonekt M&B AudioCable Diamond XLR, przewody głośnikowe QED Anniversary Ruby Red, przewody zasilające Yarbo 9000 i Yarbo 1100, wtyki Valab Carbon Rhodium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2- Piotrek, jeśli chcesz się podzielić swymi opiniami o pokoju Rafała, to zamieszczaj je u nas, a nie dawaj odnośników do konkurencyjnego forum! To jest sprzeczne z regulaminem i będzie odpowiednio karane!

 

 

 

Władek "mnie ukarał" więc jak ktoś chce przeczytać o moich wrażeniach i o moich wielogodzinnych odsłuchach w tym pomieszczeniu, które były motorem do założenia tego klubu, to wie gdzie je znaleźć :). A jak nie wie to niech się zapyta.

Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwyższy czas to nadrobić. Życzy Pan bilet jednorazowy czy karnet?

 

Niedawno mieliśmy przyjemność gościć kolejne 2 rodzime produkcje. W wolnym czasie opiszemy swoje wrażenia.

1. Platforma antywibracyjna TEWO

2. Topowa, hybrydowa końcówka mocy + przedwzmacniacz HAIKU AUDIO

Chętnie usłyszę coś na temat Ganymede, zdaje się, że miałem dokładnie tą sztukę u siebie, tyle, że grała jako preamp gramofonowy :)

No i Iovita - kawał klocka, ma to prawo przyzwoicie zagrać.

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.