Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników pomieszczenia i sprzętu Rafała.M.


pmcomp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po trzech stronach zastanawiam się po co ten wątek? Z założenia miało być dziub dziub, a wyszło jak zwykle.

 

Rafał ja Cię nie poznaję....

A po co produkują rowery jak jeździsz tylko motocyklem ?

Są zwolennicy tego i tego.

Zwolennicy motocykli nie patrzą na rowery.

Ty też tu nie zaglądaj i po problemie :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie ma czegoś takiego jak stosunek cena sprzętu i cena adaptacji . Moim zdaniem adaptacja to 60,70% bardzo dobrego dźwięku. Co nie oznacza że wydając na sprzęt 200.000 adaptacja ma kosztować 120.000, a przy cenie sprzętu 10.000 , zrobisz ja za 6.000. Czasem koszt adaptacji może przerosnąć koszty poniesione na sprzęt .

 

I ta odpowiedź mnie satysfakcjonuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślałem że to jest miejsce do chwalenia się. Mam charakterystyki swoich paczek i dalej robię profesjonalny pomiar pokoju w dwóch wariantach ustawień ,to żadna wiedza tajemna

 

To że u Rafała gra zajebiscie to każdy już wie teraz czas na konkrety :)

 

Rafałowi Trzeba pogratulować systemu. Fajnie by było gdyby opisał jak grało na początku i jak poszczególne zmiany adaptacji wpływały na zmiany w odbiorze muzyki.

 

Tworzenie pomieszczenia odsłuchowego powinno się zacząć od wbicia pierwszej łopaty w ziemię przy budowie domu.Materiał z jakiego mamy zbudowane pomieszczenie jak i sam kształt/kubatura ma kolosalny wpływ na efekt końcowy.

Byłem z 10 lat temu na odsłuchu w Krakowie w starej kamienicy stosunkowo taniego systemu manley stingray z kolumnami audio physic spark 5 z odtwarzaczem naima - budżetówka grało to kapitalnie do tego stopnia że kupiłem sobie identyczny system łącznie z kablami. Podłączyłem u siebie a w zasadzie u rodziców na poddaszu i cała magia prysła nie zagrało to nawet w 20% tak jak w starej kamienicy.

 

Pytać o koszty nie wypada ale wydaje mi się że 200 - 300 tysięcy Rafał musiał wyjąć z kieszeni ale to Jego pieniądze i Jego kieszeń.

 

Rafał ma stosunkowo niewielkie pomieszczenie i potwornie wydajny piec a u Ciebie Paweł jest 40 metrów (strop wydaje mi się teriva ogromne skosy z płyty gips karton czyli żadna przeszkoda dla niskich częstotliwości i wzmacniacz 30 wat.

Pomieszczenie trudne ale ja zawsze uważałem że większe pomieszczenie ma większy potencjał szczególnie jeśli chodzi o słuchanie muzyki symfonicznej itd.

Bardzo jestem ciekaw jak wyjdą pomiary. Kolumny z 30 watowym wzmacniaczem bez problemu nagłaśniają u Ciebie pomieszczenie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

@plastik1989, miło Cię widzieć

 

Wierutny kłamca! Nigdzie nie pytałem o koszt tej adaptacji. Zgłaszam na panel. Ile można zdzierżyć Twoje konfabulowanie i dyskredytowanie mnie.

Ostatni raz kiedy zwróciłeś sie do mnie "Kłamca!" dotyczył sytuacji gdzie napisalem ze pojawiasz sie wszędzie tam gdzie Szymon1 i czepiasz sie wszystkiego co On napisze szukając zaczepki. Wtedy twierdziłeś że nie piszesz w KAŻDYM wątku gdzie Szymon1, No cóż pojawił sie ten temat i Oczywiscie w nim Ty jako prowodyr szukający zaczepki - tyle warte twe oskarżenia o "kłamstwo!".

 

Co do pytania o dywan, to nawet od Ciebie nie spodziewałem się takiego pytania, które moim zdaniem może zadać tylko laik z dziedziny akustyki... Policz sobie ile m^3 maja wszystkie ustroje akustyczne w tym pomieszczeniu (dasz rade skoro z fotek dyfuzorow potrafiłeś co do mm wyliczyć wszystko a później ocenić i wycenić), a następnie policz ile promili metra sześciennego stanowi taki dywan...

 

Powiem Ci jak można rozwiać ten problem, wystarczy do Rafala przyjechać ze swoim audiofilskim dywanem, posłuchać bez, a później rozwinąć swoją adaptacje na podłodze i wyłapać różnice. Od razu wyliczyć sie uda stosunek "adaptacji do ceny" dywan wełniany 2000, dywan sztuczny poliester 500zl itd.

 

 

---------------------

 

Co do pytań kilku osób, które weszły tu po zadymę, lub by zaczepiać z pytaniem - po co ten watek?

Odpowiem jako osoba zainteresowana tym tematem, śledząca wpisy o odsłuchać u Rafała w kilku wątkach - bo gdy pisano o Jego pokoju w innych tematach wychodził po prostu offtop. Zreszta jedna z osób która maniakalnie bulwersowała sie tym ze pisze sie o Jego pokoju offtopujac inne tematy, teraz ma problem, ze powstał ten watek... Czyli wychodzi na to, ze w ogole przeszkadza mu ze ktokolwiek w ogóle pisze o tym pokoju - ciekawe czemu, bo na pewno nie chodzi o zawiść...

 

 

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co do pytań kilku osób, które weszły tu po zadymę, lub by zaczepiać z pytaniem - po co ten watek?

Odpowiem jako osoba zainteresowana tym tematem, śledząca wpisy o odsłuchać u Rafała w kilku wątkach - bo gdy pisano o Jego pokoju w innych tematach wychodził po prostu offtop. Zreszta jedna z osób która maniakalnie bulwersowała sie tym ze pisze sie o Jego pokoju offtopujac inne tematy, teraz ma problem, ze powstał ten watek... Czyli wychodzi na to, ze w ogole przeszkadza mu ze ktokolwiek w ogóle pisze o tym pokoju - ciekawe czemu, bo na pewno nie chodzi o zawiść...

 

Brawo Plastik !!!

Wyjąłeś mi to z ust.

Dodam tylko od siebie, że to jest "Klub Miłośników..." a nie Klub hejterów. Ja do sklepu z damską bielizną nie wchodzę bo mnie po prostu ona nie interesuje i szkoda mi na to czasu. Tutaj wchodzę i będę wchodził, gdyż jestem prawdziwym miłośnikiem "Rafałowego brzmienia".

 

W imieniu Wszystkich miłośników tego Klubu proszę aby osoby nastawione negatywnie do tego wątku nie zaglądali - a przynajmniej nie zabierali głosu.

W razie niedostosowania się do powyższego bedą zgłoszenia na panel moderatorski bez ostrzeżenia.

 

 

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Piotr_57210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak to kto, właściciel systemu. Nie pękaj będzie dobrze, taki hiend z pewnością sam się obroni.

Konkretnie kiedy przyjeżdżasz. Rozumiem, że już je kupiłeś tak cię zachwyciły. Albo spytam inaczej słuchałeś tych kolumn czy to twoje marzenie?

 

Wpięcie kolumn YB w w miejsce Ethosów "na pałę" nie do końca jest obiektywne bo kolumny nie muszą się zgrać z systemem Rafała jak i z pomieszczeniem. Równie krzywdzące porównanie mogło by być w sytuacji podpięcia ethosów w systemie chłopaków z YB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpięcie kolumn YB w w miejsce Ethosów "na pałę" nie do końca jest obiektywne bo kolumny nie muszą się zgrać z systemem Rafała jak i z pomieszczeniem. Równie krzywdzące porównanie mogło by być w sytuacji podpięcia ethosów w systemie chłopaków z YB.

akurat z pomieszczeniem nie powinno być problemu. Sam system też napędzi wszystko i wnosi od siebie niewiele

Sprzedam VITUS RI100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpięcie kolumn YB w w miejsce Ethosów "na pałę" nie do końca jest obiektywne bo kolumny nie muszą się zgrać z systemem Rafała jak i z pomieszczeniem. Równie krzywdzące porównanie mogło by być w sytuacji podpięcia ethosów w systemie chłopaków z YB.

 

Myślę jednak, że taki porównanie (test YB u Rafała + test Ethosów u chłopaków z YB + to samo grono słuchających) pomimo swoich ograniczeń, sporo by wyjaśniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że kolega który wmieszał w ten spór kolumny chłopaków z YB zachował się nietaktownie. Wcale reklamy takim zachowaniem się im nie zrobi. Uważam że konstrukcje Studio16hertz jak i YB prezentują ponadprzeciętny poziom i do ich porównania prędzej czy później dojdzie ale uważam że powinno odbyć się to w całkiem inny sposób.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajmy ,że tylko redaktorzy wszystkich poczytnych gazet o tematyce audio, jak się okazuje ,mają idealne warunki akustyczne. Dlaczego?, ano dlatego że, u nich wszystko gra na najwyższym poziomie. Potem jednak grono, szczęśliwych niezadowolonych posiadaczy tych zachwalanych zabawek rośnie. Wiem bo sam to przechodziłem.

Myślę jednak, że taki porównanie (test YB u Rafała + test Ethosów u chłopaków z YB + to samo grono słuchających) pomimo swoich ograniczeń, sporo by wyjaśniło.

Tomcio , to nie o to chodzi. Obie te konstrukcje mają swoich zwolenników. Nie ukrywam że z chęcią bym posłuchał ich w moich warunkach , jest to też konstrukcja wentylowana, na basie pracują te same przetworniki, średnica i góra ,czego się spodziewam może zabrzmieć inaczej, ale to też może być ciekawe brzmienie. Może kiedyś się uda ich posłuchać. Przy takim natłoku zachodnich firm , często z cenami z kosmosu , powinniśmy z podwójnym pietyzmem podchodzić do polskich uczciwych konstrukcji. A zadaniem ich konstruktorów jest przekonanie nas do ich wyjątkowych cech, walorów.

Edytowane przez Rafał.M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajmy ,że tylko redaktorzy wszystkich poczytnych gazet o tematyce audio, jak się okazuje ,mają idealne warunki akustyczne. Dlaczego?,

 

Naprawdę tak uważasz ? To nieprawda co piszesz bo np. Wojciech Pacuła i redaktor z 6 moons nie mają w ogóle adaptacji akustycznej a gra im

całkiem całkiem. Ja też nie mam zrobionej w pełni adaptacji akustycznej a system gra jak Nirvana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Naprawdę tak uważasz ? To nieprawda co piszesz bo np. Wojciech Pacuła i redaktor z 6 moons nie mają w ogóle adaptacji akustycznej a gra im

całkiem całkiem. Ja też nie mam zrobionej w pełni adaptacji akustycznej a system gra jak Nirvana.

 

W tym sęk, że u Pacuły wszystko gra dobrze :)

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę tak uważasz ? To nieprawda co piszesz bo np. Wojciech Pacuła i redaktor z 6 moons nie mają w ogóle adaptacji akustycznej a gra im

całkiem całkiem.

Rozumiem że gościłeś u nich , stąd ta opinia.

Ja też nie mam zrobionej w pełni adaptacji akustycznej a system gra jak Nirvana.

Cieszę się bardzo że masz Nirvane. Przecież samozadowolenie jest najważniejsze, oto w tej zabawie chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem dokładnie ich pomieszczenia odsłuchowe - zero instalacji akustycznych. I takich profesjonalnych osób piszacych o sprzęcie audio

bez akustyki jest ogromna większość.

 

No tak , widziałeś . Ale moje pytanie , czy byłeś ich gościem podczas odsłuchów.

Edytowane przez Rafał.M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że w tym wątku zaraz zaczniemy negować wszelkie adaptacje akustyczne.

Proponuję potem wszelkiej maści kable, podstawki, platformy, adaptery itp. hejt na całego.

 

Władziu, Rafał, może jednak zamkniemy ten wątek?

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />Ja do sklepu z damską bielizną nie wchodzę bo mnie po prostu ona nie interesuje i szkoda mi na to czasu.<br />

A to ciekawe! Mi tam się ładna bielizna damska bardzo podoba szczególnie jeśli nosi ja piękna kobieta.

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik Rafał.M dnia 07.06.2017 - 18:24 napisał

No tak , widziałeś . Ale moje pytanie , czy byłeś ich gościem podczas odsłuchów.

 

Swego czasu chciałem zaprosić Szymona do siebie na odsłuchy ale za bardzo się ' polubiliśmy ' więc sprawa przestała być aktualna

Jesteś lepszy od polityków, nawet oni nie potrafią udzielać tak wymijających odpowiedzi.

 

Ps. To daje mi obraz Twojej wiedzy w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba w tym Klubie napisać parę slow dla tych mniej "wtajemniczonych".

Przede wszystkim tym, którzy twierdzą, iż osiągneli swoją audio nirvanę polecam gościnę u Rafała. U Rafała jest "dom otwarty" i chętnie zaprasza forumowiczów.

Muszę jednak wysłać ostrzeżenie tym, którzy mają słabe charaktery może się to udzielić w dwojaki sposób.

Jedni nie bedą mogli słuchać przez długi czas swoich systemów a inni oddadzą wszystko aby zbliżyć się chociaż do minimum tego co tam usłyszą. Jest jeszcze trzeci wariant, który ja wybrałem odwiedzać czasem Rafała i tylko podziwiać. Ja wiem, że nigdy mnie nie będzie stać na coś takiego ale też nie choruję z tego powodu.

U Rafała jest wzorzec jak powinno grać dobre audio.

Sam kiedyś mocno się spierałem z Szymonem o kwestie brzmieniowe niektórych klocków dopóki nie odwiedziłem Rafała i Szymona. Wtedy tak naprawdę zrozumiałem co znaczy prawdziwe audio domowe.

A jak to wyglada ?

Gdy będę miał więcej czasu opiszę to szerzej.

Na razie w duuuużym skrócie.

Wszystko, dosłownie wszystko brzmi jakbyśmy byli na koncercie i to na dobrej sali.

Jeśli coś gra słabo to nagranie jest wyjątkowo skopane.

Dźwięki słychać w całym pomieszczeniu. Na suficie za głową (choć kanapa jest od tylnej ściany około 30-40 cm), po bokach i co najważniejsze istnieje wiele planów w głąb.

Muzyka w ogóle nie męczy nawet przy dużych poziomach głośności a jednocześnie niczego nie brakuje w żadnym zakresie częstotliwości.

Dynamika powali nawet Conana Barbarzyńcę :)

Apeluję o to aby tego najpierw posłuchać a potem dopiero dołączać do tego zacnego klubu.

Tym bardziej, że to nic nie kosztuje (no może koszt dojazdu).

 

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Widzę, że w tym wątku zaraz zaczniemy negować wszelkie adaptacje akustyczne.

Proponuję potem wszelkiej maści kable, podstawki, platformy, adaptery itp. hejt na całego.

 

Władziu, Rafał, może jednak zamkniemy ten wątek?

 

Piotrek nie bądź taki nerwowy :)

Początki są zawsze trudne :)

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Piotr_57210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że w tym wątku zaraz zaczniemy negować wszelkie adaptacje akustyczne.

Proponuję potem wszelkiej maści kable, podstawki, platformy, adaptery itp. hejt na całego.

 

Władziu, Rafał, może jednak zamkniemy ten wątek?

 

O to chyba chodzi hejtujacym? :-)

Po to wątki klubowe otrzymały jak najdalej posuniętą autonomię, aby ich założyciele i gospodarze czuli się w nich jedynymi zarządzającymi. Ten wątek jak pozycjonuje go tytuł, jest wątkiem MIŁOŚNIKÓW, zatem gospodarz wątku ma prawo bez żadnego tłumaczenia i konsultowania z moderacją, weryfikować piszących przez pryzmat tego, czy rozumieją znaczenie słowa miłośnik.

Oprócz hejtujacych jest tu także grono kolegów ciekawych dalszych Waszych działań w oparciu o pokój odsłuchowy Rafała.

Czemu wiec z powodu kilku hejterów rejterować???

Ale decyzja zależy wyłącznie do Was dwu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
No szkoda, że nie wszyscy mogą zagościć w tym pokoju. Widocznie Szymon ma coś do ukrycia, skoro nie chce mnie tam wpuścić.

 

A tak chciałem zostać miłośnikiem tego klubu....

 

Michał myślę, że jesteś w błędzie.

Przyjedź (jeśli tylko Rafał Cię zaprosi) w najbliższą sobotę. Będzie okazja zakopać .... topory :) (jeśli tylko zechcesz ).

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Piotr_57210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś lepszy od polityków, nawet oni nie potrafią udzielać tak wymijających odpowiedzi.

 

Ps. To daje mi obraz Twojej wiedzy w temacie.

 

Rafale , bez urazy ale cieszę się że system i adaptacja Made by Szymon spełniła Twoje oczekiwania co do dźwięku. Z Szymonem nie zgadzamy się

w wielu podstawowych kwestiach audio i mam duże wątpliwości co do jego rzetelnej wiedzy o dobrym dźwięku i adaptacjach akustycznych.Ale to tylko moje zdanie z którym nie koniecznie musisz się zgadzać.

Edytowane przez Magnepan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to chyba chodzi hejtujacym? :-)

Po to wątki klubowe otrzymały jak najdalej posuniętą autonomię, aby ich założyciele i gospodarze czuli się w nich jedynymi zarządzającymi. Ten wątek jak pozycjonuje go tytuł, jest wątkiem MIŁOŚNIKÓW, zatem gospodarz wątku ma prawo bez żadnego tłumaczenia i konsultowania z moderacją, weryfikować piszących przez pryzmat tego, czy rozumieją znaczenie słowa miłośnik.

Oprócz hejtujacych jest tu także grono kolegów ciekawych dalszych Waszych działań w oparciu o pokój odsłuchowy Rafała.

Czemu wiec z powodu kilku hejterów rejterować???

Ale decyzja zależy wyłącznie do Was dwu.

 

Skoro Rafał nie chce nikogo banować to nie ma żadnej kontroli. Ban w wątku to najlepszy sposób na hejt jaki znam.

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No szkoda, że nie wszyscy mogą zagościć w tym pokoju. Widocznie Szymon ma coś do ukrycia, skoro nie chce mnie tam wpuścić.

 

A tak chciałem zostać miłośnikiem tego klubu....

Panie Michale chcieliśmy utrzymać jakiś poziom minimalny ale specjalnie dla Pana mocno obniżymy kryteria. Bardzo Pana lubimy! Pan nas chyba nie lubi bo mamy bana w klubie AA, nie rozumiem dlaczego?

Jedyny warunek to odsłuch Pańskiej referencji, wszystko załatwimy tego samego dnia. Chłopaki już są na sobotę umówieni.

........................................................................

Jedna ważna uwaga, u nas bas się niestety nie ciągnie i może być Pan rozczarowany.

 

Rafale , bez urazy ale cieszę się że system i adaptacja Made by Szymon spełniła Twoje oczekiwania co do dźwięku. Z Szymonem nie zgadzamy się

w wielu podstawowych kwestiach audio i mam duże wątpliwości co do jego rzetelnej wiedzy o dobrym dźwięku i adaptacjach akustycznych.Ale to tylko moje zdanie z którym nie koniecznie musisz się zgadzać.

Odwiedzający już to zweryfikowali. Teraz czekamy na odsłuch u Ciebie. Będą te same osoby więc weryfikacja jak najbardziej obiektywna. Zaraz po wizycie w audio atelier Michael academy możemy zawitać do Ciebie. Edytowane przez cir
atak personalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafale , bez urazy ale cieszę się że system i adaptacja Made by Szymon spełniła Twoje oczekiwania co do dźwięku. Z Szymonem nie zgadzamy się

w wielu podstawowych kwestiach audio i mam duże wątpliwości co do jego rzetelnej wiedzy o dobrym dźwięku i adaptacjach akustycznych.Ale to tylko moje zdanie z którym nie koniecznie musisz się zgadzać.

Wiem jedno że na pewno Cię to nie cieszy. Pisząc w ten sposób, obrażasz również kolegów którzy mnie odwiedzili . Jesteś w stanie im też wmówić że nie mają wiedzy , czy słuchu. Nie znam Cię osobiście , u mnie też nie byłeś, więc ;

Nie pisz więcej , bo w tym konkretnym wątku nie masz nic do powiedzenia.

Edytowane przez Rafał.M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.