Jump to content
szymon1977

Android a audio - temat ogólny.

Recommended Posts

Mam problem z odtwarzaniem z sieci smartfonem w konfiguracji: WiFi - przez bluetooth do DAC'a, zrywa transmisję, przerywa, buforuje itp. Natomiast WiFi - do wzmacniacza przez jack jest OK, jest OK również odtwarzanie  plików flac zapisanych w pamięci do DAC'a przez bluetooth.

Wynika że jednoczesna praca WiFi i bluetooth się gryzie.

było podobnie źle gdy używałem zamiast BT wyjścia USB do XMOS'a

Edited by croxxx

W dniu 17.10.2019 o 17:56, croxxx napisał:

Wynika że jednoczesna praca WiFi i bluetooth się gryzie.

Nie podałeś modelu smartfona. Ten problem może dotyczyć tego modelu lub tylko Twojego egzemplarza. Ogólnie nie ma problemu z przesyłem przez bluetooth plików odebranych poprzez wi-fi. Sprawdziłem na laptopie (Win10), tablecie (Android 4.4.2) i smartfonie (Android 9).

Lenovo P2, Galaxy S5, Galaxy Note4 oraz Asus zenfone4(BT5.0 aptxHD)

efekt w konfiguracji dokładnie jak opisałem.

Jeśli na kilku różnych urządzeniach jest tak samo, to prawdopodobnie problem jest w sieci wi-fi. Przy słabym sygnale wi-fi, pole elektromagnetyczne włączonego bluetooth zagłusza transmisję. Proponuję sprawdzenie działania blisko routera wi-fi, aby mieć silny sygnał. Jeśli dalej będą problemy, to pozostaje sprawdzenia z innym routerem.
Może też być sytuacja odwrotna, czyli winny jest odbiornik bluetooth. Najlepiej sprawdzić działanie na innym odbiorniku.

Dzięki,

Dzisiaj potestowałem jeszcze raz,

myślę że BT jest OK, bo to nie BT przerywa, moim zdaniem przerywa WiFi wraz z załączonym BT, te mikroprzerwy powodują buforowanie albo przejście w stan pauza.

jeżeli zamiast WiFi używam internetu sieci komórkowej wraz z BT jest  OK.

WiFi mam z modemu/rutera stacjonarnego Huawei B593s-12, to urządzenie kupione na allegro z demobilu/polizingowe, może ma jakąś wadę, choć internet śmiga OK, karta SiM operatora Orange.

Edited by croxxx

Chyba jednak to wina routera. Na forum są opisy kłopotów jakie sprawiają routery z kartą Orange. Sprawdź router z kartą innego operatora. Najlepiej gdybyś korzystał z internetu kablowego (kablówka lub światłowód z Orange).

W dniu 20.10.2019 o 17:45, marek.pap napisał:

Chyba jednak to wina routera

To jednak wina karty ORANGE na 100%

Przy okazji pytanie: czy są takie adaptery bezprzewodowe Bluetooth (APTX-HD) żeby podłączyć do laptopa - transmisja do DAC BT ??

W dniu 3.11.2019 o 10:00, croxxx napisał:

czy są takie adaptery bezprzewodowe Bluetooth (APTX-HD)

Teoretycznie najzwyklejsze dongielki powinny działać. W praktyce jak jakiegoś próbowałem to efekty były marne. Może nie umiem. Ale powalczyłem z godzinkę z konfiguracją i dałem sobie spokój. 

Seas L22+FW146+9950/FW146+WA30TW010/BG9/I-amp/China AK4490+Amanero/Nostromo3+RS headamp+Superlux HD681

W dniu 8.11.2019 o 14:05, micwoj napisał:

efekty były marne

dzięki, odpuszczam tą opcje.

W dniu 3.11.2019 o 10:00, croxxx napisał:

wina karty ORANGE na 100%

a w grudniu zmieniam operatora i problem się rozwiąże.