Skocz do zawartości
IGNORED

kolumny - końcówka mocy - AUX - niestandardowe podłączenie


Andrzej_66847

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

Proszę pod powiedzieć czy da się normalnie podłączyć końcówkę mocy do głośników i laptopa.

Model końcówki mocy SONY LBT-A790; kolumny od wieży SONY cmt cp 11; laptop HP 6470b

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to standardowo i najprawdopodobniej da się. Są jednak dwie wątpliwości:

1. Slabiutkie kolumny, na które trzeba będzie mocno uważać żeby ich nie przeciążyć.

2. Jeśli końcówka do pracy wymagała podpięcia przewodu sterującego, trzeba by obejść układ załączenia i wykonać włącznik ręczny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to standardowo i najprawdopodobniej da się. Są jednak dwie wątpliwości:

1. Slabiutkie kolumny, na które trzeba będzie mocno uważać żeby ich nie przeciążyć.

2. Jeśli końcówka do pracy wymagała podpięcia przewodu sterującego, trzeba by obejść układ załączenia i wykonać włącznik ręczny.

 

Podobno końcówka mocy jest przerobiona specjalnie do takiego używania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pierwszy raz będę używać sprzęt takiego poziomu więc trochę gubi się.

 

Jakie kolumny będą pasowali do tego sprzętu?; jak ja rozumiem to mam zwracać uwagę na moc(W) i impendację(oHm)

Patrzyłem jeszcze na taki kolumny:

model thx 3f moc maksymalna 200w/rms 100w

HECO PHONE 2 SF 3 DROZNE

UHER quadro 30-18000 Hz 8 Ohm

PIONEER S-J200

czy coś z tego będzie dobrym wyborem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby w pełni wykorzystać możliwości końcówki mocy należy kupić kolumny i mocy (katalogowej) zbliżonej do wzmacniacza i impedancji nie niższej, jak obsługiwana przez wzmacniacz. Dla uzyskania większej głośności można poszukać kolumn o wysokiej skutecznosci, ale tu 90% producentów kłamie, zawyżając ją.

Nie lepiej kupić jakiś normalny wzmacniacz, z dodatkowymi wejsciami, jak zestaw pokazany powyżej? Jedno wejście i brak regulacji głośności mocno ograniczają możliwości jego wykorzystania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby w pełni wykorzystać możliwości końcówki mocy należy kupić kolumny i mocy (katalogowej) zbliżonej do wzmacniacza i impedancji nie niższej, jak obsługiwana przez wzmacniacz. Dla uzyskania większej głośności można poszukać kolumn o wysokiej skutecznosci, ale tu 90% producentów kłamie, zawyżając ją.

Nie lepiej kupić jakiś normalny wzmacniacz, z dodatkowymi wejsciami, jak zestaw pokazany powyżej? Jedno wejście i brak regulacji głośności mocno ograniczają możliwości jego wykorzystania.

Wieża posiada sporo zbędnych dla mnie elementów, chcę wyeliminować kasety, płyty, regulację basu też nie potrzebuje - wydaje mi się że musi być na standardowym poziomie i tak będę najlepiej, bo wszystkie korekcję dźwięku zniekształcają go. Bez tej regulacji w każdym razie dla mnie nie będzie o wiele gorzej. Nie wiem czy mam rację, w każdym razie doświadczenie będę miał na praktyce. z danym sprzętem zamierzam spędzić kolejne pół roku a w tedy spróbuje wymienić na coś lepszego opierając się na nowe doświadczenie.

Wracając do tematu - zgodnie z tym manual'em

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

jeżeli ja będę używał tylko 2 głośników jako stereo, to zalecano jest głośniki z impedancją 6 oHms i mocą 100? 120? 180?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc rms masz 100W na kanał to i takie kolumny podłącz. Nie wierz w głupoty, że kolumny mają mieć moc wyższą dla ich bezpieczeństwa- to nic nie daje. Najważniejsze, żeby nie przesterować wzmacniacza sygnałem wyższym jak znamionowy, bo wygenerujesz zniekształcenia, które spalą wysokotonowca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem zainwestować niewielką sumę około 350zł na wzmacniacz i kolumny, jeżeli ktoś podrzucę lepsze warianty sprzętu używanego w cenie bliskiej do mojej, to będę bardzo wdzięczny=)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.