Skocz do zawartości
IGNORED

CD-aduio jak najlepszej jakości


Łukasz Jaroszek

Rekomendowane odpowiedzi

witam poszperałem trochę na internecie ale poza starymi postami lub dawno nie aktualnymi ciężko mi znaleźć odpowiednie informacje

szukam sposobu na nagranie najlepszej możliwej jakości cd-audio unikając kompresji

a przynajmniej zminimalizowania jej w możliwie jak największym stopniu

sa na internecie darmowe youtube convertery ale najczesciej konwertuja to do mp3

zas z mp3 poprzez np nero na cd-audio... - to jest niby najprostsza metoda ale dzwiek nie jest juz tak czysty jak na YT

 

byl bym bardzo wdzieczny za wskazowki

w jakim formacie pobrac z yt ? - jakim programem/poprzez strone ?

i jakim pobrane formaty/pliki programem nagrac cd-audio do samochodu.. ?

 

 

z gory dziekuje za odpowiedzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w jakim formacie pobrac z yt ?

Na YT format dźwięku jest najczęściej aac. To jest również kompresja stratna dźwięku, tak jak mp3, ale trochę lepszej jakości od mp3 przy tej samej wielkości pliku.

szukam sposobu na nagranie najlepszej możliwej jakości cd-audio unikając kompresji

Żeby uniknąć kompresji to trzeba używać formatów bezstratnych: wav, flac, ape, wv i kilka innych, mniej znanych.

i jakim pobrane formaty/pliki programem nagrac cd-audio do samochodu.. ?

Takim samym jak do domu. Nie ma różnicy między formatem CDAudio do domu i do samochodu.

CDAudio najprościej nagrać właśnie przy pomocy programów do wypalania CDAudio, np.: Nero, CDBurnerXP itp.

Wszystkie tego typu programy robią to dokładnie tak samo, a przynajmniej powinny robić tak samo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

;) :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że kolega chce za darmochę pobierać kawałki z YT i wypalać w pełnej jakości na CD...

Pomijam to, że wersje "teledyskowe"/radiowe mają często mocno skompresowane audio w porównaniu z wersją CD, co już wpływa na jakość dźwięku. Ja zawsze wychodzę z założenia, że jak chcę mieć jakość to do sklepu, wyłożyć tych parę zł i mieć oryginalny nośnik. Można sobie zrobić pliki spokojnie i ma się pewność, że brzmi to tak jak ma brzmieć. Z Yt to sobie można oczywiście coś pozgrywać (zdarza mi się przedpremierowe single. Używam foobar2000 z wtyczką YT. Potem convert do flac i gotowe), ale jakość CD to nie jest i nigdy nie będzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby uniknąć kompresji to trzeba używać formatów bezstratnych: wav, flac, ape, wv i kilka innych, mniej znanych.
Potem convert do flac i gotowe

Konwertowanie muzyki z YouTube do formatu bezstratnego jest moim zdaniem niepotrzebnym marnowaniem miejsca. Z drugiej strony ponowna kompresja aac np. do mp3 (co najczęściej oferują różne strony internetowe) też jest złym pomysłem.

 

Jak już coś muszę zgrać z YouTube, to po prostu ściągam całe wideo, a następnie przy pomocy ffmpeg "wyciągam" (słowo "eksportuję" za bardzo mi tutaj nie pasuje) bez zmian i ingerencji ścieżkę audio. Otrzymuję wtedy plik aac@120-130 kbps.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konwertowanie muzyki z YouTube do formatu bezstratnego jest moim zdaniem niepotrzebnym marnowaniem miejsca. Z drugiej strony ponowna kompresja aac np. do mp3 (co najczęściej oferują różne strony internetowe) też jest złym pomysłem.

 

Jak już coś muszę zgrać z YouTube, to po prostu ściągam całe wideo, a następnie przy pomocy ffmpeg "wyciągam" (słowo "eksportuję" za bardzo mi tutaj nie pasuje) bez zmian i ingerencji ścieżkę audio. Otrzymuję wtedy plik aac@120-130 kbps.

Z ciekawości - jaką masz pewność, że te pliki na YT mają szczątkową jakość...konwertowanie czegokolwiek z YT to chyba zabawa dla sportu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaką masz pewność, że te pliki na YT mają szczątkową jakość

Oczywiście nie mam, dlatego...

 

konwertowanie czegokolwiek z YT to chyba zabawa dla sportu.

...na samym początku napisałem "jak coś muszę", czyli nie mam innego wyboru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby uniknąć kompresji to trzeba używać formatów bezstratnych: wav, flac, ape, wv i kilka innych, mniej znanych.

Potem convert do flac i gotowe

Konwertowanie muzyki z YouTube do formatu bezstratnego jest moim zdaniem niepotrzebnym marnowaniem miejsca.

Ale ja nie miałem na myśli żeby konwertować z formatów stratnych do bezstratnych.

 

jaką masz pewność, że te pliki na YT mają szczątkową jakość...

Można to sprawdzić chociażby przez sprawdzenie pasma przenoszenia.

Jakość plików zamieszczanych na YT zależy od źródła, czyli od wysyłającego. YT i tak wszystko konwertuje na AAC (dźwięk) ale uzależnia stopień kompresji od jakości wejściowej, czyli tego, co przyśle użytkownik. To akurat wiem, bo sam wysyłałem i sprawdzałem co YT z tym robi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.