Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Miłośników odsłuchów u Rafała M


plastik1989

Rekomendowane odpowiedzi

Grały monobloki jolida fusion 3000 na lampach 211 trochę poprawione-tuningowane , pre sun audio svc1000, dac Lampizator big7, transport sotm sms200 ultra plus sps500, konwerter usb coax gustard u12, kable harmonix 101sus gp rca, polk cobra głośnikowe,usb entreq,  zasilające od Lampizator.

Zasilanie bezpośrednio ze sciany. 

Akustyka wstępnie zrobiona na etapie budowy ale czekam na dalsze kroki ze strony Bartka Chojnackiego. 

Gra to juz całkiem fajnie ale będę pieścił system.

Ostatnio obróciłem sprzęt o 180 stopni i zagrało o wiele lepiej jak na 1szym zdjęciu. 

20210617_214616_copy_2000x1500.jpg

20210812_132607_copy_2000x1267.jpg

Edytowane przez szatan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halcro to top wzmacniaczy - totalna rewelacja jeśli chodzi o tranzystory ale są dla mnie za mało wciągające, mam więcej emocji w muzyce z dobrej lampy.

Za halcro kupiłem sobie sportowe coupe z którego mam więcej frajdy 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
W dniu 17.08.2021 o 20:12, Lutek napisał:

Nie wiem czy "zjadly" i czy zjedza, ale cos Wam powiem:

(...).

u posluchania nabytych niedawno Wilsonow Audio MXX 1 .                   

 

Tylko jedna uwaga porządkowa. Jednym z obecnie obowiązującym dogmatów w teologii Szymofabreów jest stwierdzenie. że "stare Wisony nadają się na drewno do kominka he he he, dopiero nowe grajom".  (Nowe czyli od 2020 roku wzwyż, całkiem przypadkowo okres ten zbiega się z czasem kiedy Jego blog blisko zaczął współpracować z Audiofast - dystrybutorem Wilsona, oczywiście to zbieg okoliczności). 

A to, że Wilson robił, robi i zapewne będzie robił dobre kolumny, niezależnie od sympatii czy antypatii Fabera to sprawa całkiem inna. Tutaj problem jest jak kolumny DIY "walcowały" wszystkie metkowce i jak jednej nocy przestały walcować na rzecz walcujących Wilsonów. 

A Wilsony też wkrótce przestaną walcować z taką mocą, bo pilnie trwają poszukiwania kolejnego audio cieśli, który wypełni lukę po poprzednim. Ponoć już na zaawansowanym etapie.  

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
5 minut temu, szatan napisał:

Wilsony już muszą zostać aż czas zmieni je w antymaterie... 😉 180kg sztuka wniesione po schodach - to jest wyczyn, koledzy się ode mnie odwrócili i już znieść nie pomogą 🙂

Oj znam ten problem z dźwiganiem 🙂 

Kolumn gratuluje, jak i całego systemu. Nie jestem tak wielkim znawcą Wilson Audio, by móc bez mrugnięcia okiem rzucić opinię, że stare WA nadają się do piecyka tylko, ale powiem, że akurat dla mnie te starsze modele na głośnikach Focala i ScanSpeak wydają się ciekawsze, niż nowsze Wilsony gdzie pojawiają się OEMowe SB Acoustic...

 

Jaka część Polski urzędujesz? Jeśli byłaby chęć, to w bliżej nie określonej przyszłości mógłbym wpaść ze swoimi monoblokami lampowymi Manley po 250W z lampy - ciekawy jestem czy dałyby radę napędzić takie kolumny. 

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, szatan napisał:

Wilsony już muszą zostać aż czas zmieni je w antymaterie... 😉 180kg sztuka wniesione po schodach - to jest wyczyn, koledzy się ode mnie odwrócili i już znieść nie pomogą 🙂

Wózek do jazdy po schodach  z takim ciężarem raptem kosztuje trzy i pół stówy skąd takie problemy?

18 godzin temu, szatan napisał:

Halcro to top wzmacniaczy - totalna rewelacja jeśli chodzi o tranzystory ale są dla mnie za mało wciągające

Jebnięcie na basie mają fajne, reszta nie jest aż tak wybitna jak to pierwsze stąd u Ciebie ten dysonans poznawczy

 

 Wypożycz sobie Pliniusa Reference A300 a nawet dwa jak masz tyle miejsca organiczność dźwięku po trzech dniach pod prądem robi się niesamowita

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, szatan napisał:

180kg sztuka wniesione po schodach - to jest wyczyn

Pamietam, akurat przypadkowo przjezdzalem w ten dzien kolo szatana, jak one przyszly w oryginalnych skrzyniach (ciezar jeszcze wiekszy) i co jak co, ale aby je wniesc po schodach, to juz przekracza moja wyobraznie. Przeciez Wojtek schody prowadza z salonu na dole do Twojego odsluchowego na gorze i sa dosc strome - przeciez tam nie da sie w zaden sposob zainstalowac jakiegokolwiek dzwigu !  :-)  Ja wczoraj u siebie podkladalem podkladki filcowe pod moje monitory (jeden wazy ok. 25 kg) i myslalem, ze padne - taki to dla mnie ciezar - a dzisiaj juz nawala kregoslup 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, triode napisał:

Halcro to kiedyś był top hi end..obecnie to firma już nie istnieje..

Zawsze mnie to interesuje jak to jest,że bardziej zaawansowani czy osłuchani , wracają do lamp.?

Z wiekiem idzie więcej wybaczyć 😜

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Lutek napisał:

Widze, ze z " Klubu milosnikow odsluchow u Rafala M. zrobi sie "Klub milosnikow odsluchow u szatana - albo Wojtka.

Ja juz od dawna tym milosnikiem jestem -  a po ostatnich odsluchach systemu z Wilsonami, to juz mega milosnikiem !

Na Tanoyach dual concentricem nie zrobisz takiego time coherent jaki jest w Wilsonach ale weź je do Szatana i puść z Halcro wtedy zaczniesz je jeszcze bardziej kochać

 

Tylko się nie wściekaj póżniej na mnie 😉

Edytowane przez ASURA
ort

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, ASURA napisał:

Na Tanoyach dual concentricem nie zrobisz takiego time coherent jaki jest w Wilsonach ale weź je do Szatana i puść z Halcro wtedy zaczniesz je jeszcze bardziej kochać

Wiem, wiem...I dlatego wczesniej pisalem, ze po posluchaniu u Niego juz z mniejsza przyjemnoscia slucha mi sie u siebie 😞

Zreszta o czym my tu mowimy, jak moj caly systam jest warty ulamek ceny Wojtka jednego klocuszka, co oczywiscie nie znaczy, ze za male pieniadze nie moze grac bardzo dobrze. Tzn..., bardzo dobrze, ale nie tak jak u niego.

Edytowane przez Lutek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
11 minut temu, piorasz napisał:


 

 


Te Wilsony mają 93dB skuteczności...

 

Zollery na głośnikach Focala też mają 94 dB, a bez mocnego pieca nie ma co podchodzić. Wysoka skuteczność dB wynika z tego, że są tam dwa głośniki basowe i skuteczność rośnie, wprost proporcjonalne są spadki impedancji, a to jest już wyzwanie dla wzmacniacza.  

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, piorasz napisał:

Te Wilsony mają 93dB skuteczności...

Jesli nie nawet 95 db ( chyba gdzie nie dawno czytalem). Ale jakies piecyki niskomocowe z ciekawosci warto by sprawdzic. Oczywiscie nie mam na mysli Twoich plastik1989, ktore maja bardzo duza moc.

Edytowane przez Lutek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz monobloki jolida na 211 i chyba to najlpeszy piec jaki podłączyłem do wilson a byly halcro dm68,  sun audio 2a3, unison simply 845, luxkit 3550, lavardin is jeszcze mam od wczoraj zestaw vintage quad 44 i 405 - podłączymy;)

Co do mocy wzmaka najlepsze jednak są te mocne mimo skuteczności kolumn, ubolewam bo najwięcej emocji i barwy daje unison jednak bas i dynamika nie maja tego co daje 200w jolida. zapraszam jak ktoś chętny na odsłuchy okolice Gorzowa wlkp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
10 minut temu, szatan napisał:

Mam teraz monobloki jolida na 211 i chyba to najlpeszy piec jaki podłączyłem do wilson a byly halcro dm68,  sun audio 2a3, unison simply 845, luxkit 3550, lavardin is jeszcze mam od wczoraj zestaw vintage quad 44 i 405 - podłączymy;)

Co do mocy wzmaka najlepsze jednak są te mocne mimo skuteczności kolumn, ubolewam bo najwięcej emocji i barwy daje unison jednak bas i dynamika nie maja tego co daje 200w jolida. zapraszam jak ktoś chętny na odsłuchy okolice Gorzowa wlkp.

Unison Simply 845 miałem i miło wspominam - piękne, emocjonujące granie, fajna kontrola basu i zrównoważony dźwięk. Ale co z tego, jak nie znalazłem sensownych kolumn do Niego, 24W to jednak za mało, by dać dźwiękowi się otworzyć i grać z pełnym oddechem. Poddałem się przeszedłem na 2x250W z monobloków Manley i czaru znacznie mniej, ale spokój i poukładanie w dzwięku oraz "oddech" jaki daje mocny piec cenię sobie wyżej. Dużo dobrego dało też użycie dedykowanego preampa na lampie 300B, sporo emocji i lampowej holografii dodaje, przy zachowaniu mocy i dynamiki monosów. 

Edytowane przez plastik1989

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, plastik1989 napisał:

Unison Simply 845 miałem i miło wspominam - piękne, emocjonujące granie, fajna kontrola basu

W Wilsonach kontrola okazala sie lepsza z Jolidy. Bas zrobil sie bardziej zebrany, konturowy, co lubie. W ogole bede musial jeszcze kiedys podjechac do Wojtka (jak mnie zaprosi), aby na spokojnie wsluchac sie jeszcze w rozne inne szczegoliki, bo ogolnie dzwiek, jego dynamika, bas, zrobily na mnie (i koledze z ktory bylem) takie wrazenie, ze jakos na te inne szczegoly nie zwrocilem specjalnie uwagi :-)

plastik1989, czytam, ze jestes zaproszony, a ze mieszkam od Wojtka rzut beretem, to rowniez zapraszam. Jak co, to daj znac kiedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jaka część Polski urzędujesz? Jeśli byłaby chęć, to w bliżej nie określonej przyszłości mógłbym wpaść ze swoimi monoblokami lampowymi Manley po 250W z lampy - ciekawy jestem czy dałyby radę napędzić takie kolumny. 


Ile ten Manley ma lamp ? I skąd je masz ?

Czy to taki baby WM300 na zastępstwo, ponieważ nigdzie nie można go kupić ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
50 minut temu, h3x_Lukasz napisał:

 


Ile ten Manley ma lamp ? I skąd je masz ?

Czy to taki baby WM300 na zastępstwo, ponieważ nigdzie nie można go kupić ?

 

Lamp ma tyle, że musiłbym okraść z 2-3 "dystrybutorów" chińskich lampowców by w pełni go obsadzić lampami...   

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja bym chętnie poczytał opinie tych co słuchali u RafałaM. kolumn S16Hz Ethos i dostawali audiofilskiego orgazmu - co mają do powiedzenia teraz przy odsłuchu Wilsonów - orgazm do kwadratu ?

No i Szymcio by coś napisał - o tym nokaucie "metkowców" przez Ethos Arctico Signature ( z MDFu i maty bitumicznej)

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, babatular napisał:

- co mają do powiedzenia teraz przy odsłuchu Wilsonów

Tak, tylko gdzis trzeba posluchac tych Wilsonow.                                                                                                                    Tutaj w tym watku dotyczacym odsluchow u Rafala M., po moim wpisie( #1129 ) na temat odsluchu Wilsonow cala dyskusja obraca sie juz wokol tego tematu, w zwiazku z czym dobrze by bylo gdyby np szatan otworzyl watek klubowy typu: " Odsluchy u szatana" i poprosil moderacje o przeniesienie do niego wszystkich wpisow poczawszy od tego mojego, tzn, od wpisu #1129, ktory zapoczatkowal te dyskusje. Watek taki moglby sie fajnie rozwijac, gdyz sadze, ze szatan nic by nie mial przeciwko, gdyby chetne osoby mialy ochote posluchac jego systemu, a jak jeszcze kazdy by cos przywiozl z elektroniki, to zapewne tym bardziej szatan bylby chetny na przesluchanie swoich roznych kolumn z inna elektronika.          Nie ukrywam, iz cieszylbym sie, ze przy okazji i ja bylbym odwiedzony, choc w stosunku do systemu szatana u mnie w zasadzie nie ma czego sluchac - wyjatkowo skromniutko. Ale chociaz mozna by sie blizej poznac i pogadac :-)

 

3 godziny temu, babatular napisał:

No i Szymcio by coś napisał - o tym nokaucie "metkowców"

Ale on juz kiedys podobno napisal, ze Wilsony nadaja sie tylko do palenia w piecu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.