Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Miłośników odsłuchów u Rafała M


plastik1989

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, Lutek napisał:

Ale on juz kiedys podobno napisal, ze Wilsony nadaja sie tylko do palenia w piecu

Nie może to być. Niemożliwe.

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, babatular napisał:

Nie może to być. Niemożliwe.

Mozliwe, mozliwe, tyle, ze gdzies czytalem tego typu wypowiedz, ale teraz ja odszukalem i choc doslownie brzmi nieco inaczej, to na jedno wychodzi:

" Oficjalnie wszystkie wcześniejsze Wilson Audio nadają się "na drewno do kominka" i diabeł ich nie zaleca.  "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Lutek napisał:

Oficjalnie wszystkie wcześniejsze Wilson Audio nadają się "na drewno do kominka" i diabeł ich nie zaleca.  "

Jeśli tak jest to nowe wilsony muszą grać wręcz anielsko 😉 ja sie zadowolę jednak chyba tym starym drewnem do kominka bo na nowe mnie nie stać. 🙂  

Co do wątku to Lutku mało jestem na forum i chyba nie mam czasu takim wątkiem sie opiekować ale zawsze moje drzwi są otwarte dla audiofili / melomanów. 

Edytowane przez szatan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, szatan napisał:

ja sie zadowolę jednak chyba tym starym drewnem do kominka bo na nowe mnie nie stać. 🙂  

Oczywiscie, ze my tak sobie tutaj zartujemy. Ja akurat zacytowalem wypowiedz jednego kolegi, ktory napisal, ze niejaki "Szymon" tak sie wyrazil i wg niego pewne kolumny z polskiej manufaktury zjadaja wszystkie metkowce.

A co do starego drewna do kominka, to rowniez bym byl bardzo zadowolony i gdyby chocby warunki pozwalaly mi na takie, to takim "drewnem " zaraz bym sie zainteresowal  I sadze, ze wiekszosc kolegow rowniez, gdyby to bylo w ich mozliwosciach. 

Edytowane przez Lutek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kghm napisał:

Jeśli Ethos ultimo zjadały wszystkie metkowce, to takie Ethos Arctico pewnie wszystko połykają

Połykały......

bo już coraz więcej metkowców - je połyka 

Zachodzę w głowę co tam się stało na linii Tychy-Łódź, że tak się zesrało, że już top Arctico spadły poza podium, a może już nawet wypadły z pierwszej 10ki. I to tak szybko, nagle.............

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
7 godzin temu, babatular napisał:

Połykały......

bo już coraz więcej metkowców - je połyka 

Zachodzę w głowę co tam się stało na linii Tychy-Łódź, że tak się zesrało, że już top Arctico spadły poza podium, a może już nawet wypadły z pierwszej 10ki. I to tak szybko, nagle.............

Arctikoko to łabędzi śpiew tego pięknego paktu. W pełni sfinansowane przez pewnego Łódzkiego melomana-non profit-hobbystę, który tak bardzo się nie zajmuje zawodowo audio, że został z prawami patentowymi do nich... Po slynnej premierze jaka miała miejsce na Audistereo i plakatach z kolumnami jakie kolportował forumowiczom MrSalieri… 

Powstały dwa egzemplarze, jeden komplet został sprzedany przez hobbystę-recenzenta-niezależnego, po dużo niższej cenie niż „katalogowo” miała wynosić. I tym sposobem zakończyła się całkowicie współpraca. Druga para czeka na jele… tzn. osłuchanego i doświadczonego klienta w jednym z Krakowskich sklepów audio. Myśle że śmiało można negocjować cenę o 50% w dół, jak nie lepiej, bo każdy chce się tego kukułczego jaja pozbyć… Kolejnych Arktikow już nie będzie, bo niezależny-bloger, który nie handlując kolumnami, przypadkowo nabył prawa patentowe do tego modelu (pewnie ktoś w nocy podrzucił mu na wycieraczkę) nie wyrazi zgody na wznowienie produkcji. 
Zreszta audio cieśla, bez finansowania blogera nie podołałby zadaniu, a nawet gdyby gdzieś bokiem próbował zrobić, to chętnych na zakup raczej nie ma - patrząc jak od miesięcy męczą się na giełdzie Hi-fi za 1/3ceny, walcujące niegdyś wszystko Etos Ultimate Silver Gold Ultra Platinum Reference 2000. 

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż...

Sztucznie dymane legendy z reguły zamieniają się w śmieszność i karykaturę.

Ciekaw jestem ile z tych hiper-duper-kosmicznych kabli, robionych przez lokalnych dłubaczy, a tak zachwalanych na AS skończy jako sznury do bielizny albo coś czym obwiązuje się stary dywan przed wyniesieniem pod wiatę śmietnikową.

A do tego te puszki z kocim żwirkiem, klęczniki, wanny udające głośniki tubowe, gramofony z silnikiem od pralki...

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

》 Oficjalnie wszystkie wcześniejsze Wilson Audio nadają się "na drewno do kominka" i diabeł ich nie zaleca. 《

Z tego co ja słyszałem Wilsony to do kominka to sie nadaja te w ktorych stosowano bardzo kiepski glosnik wysokotowy JMLaba taka blaszanka tytanowa ( nie mylic z pozniejszym tioxidem ). Byc moze teraz jak juz mam ponad 50 lat to juz brzmienie tego glosnika tak by mnie nie irytowalo ... A te wszystkie nowsze Wilsony ktorych troche slyszalem na AS  to juz calkiem dobre brzmienie.

TUX

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
3 minuty temu, rochu napisał:

Cóż...

Sztucznie dymane legendy z reguły zamieniają się w śmieszność i karykaturę.

Ciekaw jestem ile z tych hiper-duper-kosmicznych kabli, robionych przez lokalnych dłubaczy, a tak zachwalanych na AS skończy jako sznury do bielizny albo coś czym obwiązuje się stary dywan przed wyniesieniem pod wiatę śmietnikową.

A do tego te puszki z kocim żwirkiem, klęczniki, wanny udające głośniki tubowe, gramofony z silnikiem od pralki...

Ale to wszystko nastawione na jednego - dwóch klientów jeleni... Chyba żadna z tych "inicjatyw" się nie utrzymała dłużej i jak tylko spieniężyło się swój pomysł to nogi za pas, a produkt w odmęty zapomnienia. 

1 minutę temu, TUX napisał:

》 Oficjalnie wszystkie wcześniejsze Wilson Audio nadają się "na drewno do kominka" i diabeł ich nie zaleca. 《

Z tego co ja słyszałem Wilsony to do kominka to sie nadaja te w ktorych stosowano bardzo kiepski glosnik wysokotowy JMLaba taka blaszanka tytanowa ( nie mylic z pozniejszym tioxidem ). Byc moze teraz jak juz mam ponad 50 lat to juz brzmienie tego glosnika tak by mnie nie irytowalo ... A te wszystkie nowsze Wilsony ktorych troche slyszalem na AS  to juz calkiem dobre brzmienie.

TUX

 

 

Tu nie chodzi o prawdę obiektywną, tylko o historyjki jakie na poczekaniu wymyśla pewna grupa ludzi, by nagonić na sprzedaż nowych Wilsonów przez pośrednika, który odliczy z nich VAT doliczy swoją marżę, a później sprzeda na lewo przez słupa mającego "salon" audio w jednej miejscowości pod Łodzią. 

W USA i Australi gdzie Wilson ma znacznie mocniejszą pozycję niż u nas, bardzo mocno utyskują i z niesmakiem patrzą na ostatnie serie gdzie wplatano tanie głośniki SB acoustic. 

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz monobloki jolida na 211 i chyba to najlpeszy piec jaki podłączyłem do wilson a byly halcro dm68,  sun audio 2a3, unison simply 845, luxkit 3550, lavardin is jeszcze mam od wczoraj zestaw vintage quad 44 i 405 - podłączymy;)
Co do mocy wzmaka najlepsze jednak są te mocne mimo skuteczności kolumn, ubolewam bo najwięcej emocji i barwy daje unison jednak bas i dynamika nie maja tego co daje 200w jolida. zapraszam jak ktoś chętny na odsłuchy okolice Gorzowa wlkp.
To ta jolida z 211 podaje 200 W???
Wooow skąd ta moc bo nie wydaję się być taką mocna.


Wysłane z mojego LE2123 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

》Tu nie chodzi o prawdę obiektywną, tylko o historyjki jakie na poczekaniu wymyśla pewna grupa ludzi, by nagonić na sprzedaż nowych Wilsonów przez pośrednika, który odliczy z nich VAT doliczy swoją marżę, a później sprzeda na lewo przez słupa mającego "salon" audio w jednej miejscowości pod Łodzią. 《

Acha , teraz rozumiem, taki biznes po polsku ... A czy mozna isc do jakiegos sklepu i kupic Wilsony , tak po zwyczajnie z vatem i gwarancja dystrybutora ?  

TUX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, plastik1989 napisał:

Arctikoko to łabędzi śpiew tego pięknego paktu. W pełni sfinansowane przez pewnego Łódzkiego melomana-non profit-hobbystę, który tak bardzo się nie zajmuje zawodowo audio, że został z prawami patentowymi do nich... Po slynnej premierze jaka miała miejsce na Audistereo i plakatach z kolumnami jakie kolportował forumowiczom MrSalieri… 

Powstały dwa egzemplarze, jeden komplet został sprzedany przez hobbystę-recenzenta-niezależnego, po dużo niższej cenie niż „katalogowo” miała wynosić. I tym sposobem zakończyła się całkowicie współpraca. Druga para czeka na jele… tzn. osłuchanego i doświadczonego klienta w jednym z Krakowskich sklepów audio. Myśle że śmiało można negocjować cenę o 50% w dół, jak nie lepiej, bo każdy chce się tego kukułczego jaja pozbyć… Kolejnych Arktikow już nie będzie, bo niezależny-bloger, który nie handlując kolumnami, przypadkowo nabył prawa patentowe do tego modelu (pewnie ktoś w nocy podrzucił mu na wycieraczkę) nie wyrazi zgody na wznowienie produkcji. 
Zreszta audio cieśla, bez finansowania blogera nie podołałby zadaniu, a nawet gdyby gdzieś bokiem próbował zrobić, to chętnych na zakup raczej nie ma - patrząc jak od miesięcy męczą się na giełdzie Hi-fi za 1/3ceny, walcujące niegdyś wszystko Etos Ultimate Silver Gold Ultra Platinum Reference 2000. 

 jeśli to faktycznie tak wygląda to na bogato.......

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, TUX napisał:

Acha , teraz rozumiem, taki biznes po polsku ... A czy mozna isc do jakiegos sklepu i kupic Wilsony , tak po zwyczajnie z vatem i gwarancja dystrybutora ?  

bez najmniejszych problemów bo to biznes Orszańskich

https://www.audiofast.pl/pl/kontakt/

Piotr Stachowski z widzenia zna go chyba każdy

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy już ta cała nachalna propaganda ucichła, to odnoszę wrażenie, że sprzedaż zjadaczy metkowców mocno ucierpiała.  Nie dawno byłem świadkiem ciekawej sytuacji. Kolega ogłosił do sprzedania Canto Grand, po paru dniach telefon, koleś próbuje wmówić sprzedającemu że sprzedaż nie ma sensu, jeśli coś mu się nie podoba to, musi wymienić wzmacniacz. Właściciel posiada baltlaba i lampowego lara, oczywiście obydwa zostały skrytykowane, polecony został chiński lampowiec. Kolega trochę naiwny prawie dał się zmanipulować ale w ostatniej chwili go powstrzymałem. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
2 godziny temu, kghm napisał:

Gdy już ta cała nachalna propaganda ucichła, to odnoszę wrażenie, że sprzedaż zjadaczy metkowców mocno ucierpiała.  Nie dawno byłem świadkiem ciekawej sytuacji. Kolega ogłosił do sprzedania Canto Grand, po paru dniach telefon, koleś próbuje wmówić sprzedającemu że sprzedaż nie ma sensu, jeśli coś mu się nie podoba to, musi wymienić wzmacniacz. Właściciel posiada baltlaba i lampowego lara, oczywiście obydwa zostały skrytykowane, polecony został chiński lampowiec. Kolega trochę naiwny prawie dał się zmanipulować ale w ostatniej chwili go powstrzymałem. 

 

Czyli słynne "kup Pan Cayina" przez telefon było - klasyka gatunku. A Canto to tak dobre głośniki, że z niczym nie grają... Zawsze wina wzmacniacza, akustyki, podwieszanego sufitu itd, a głośniki idealne...

 Ja już mogę powiedzieć jaki będzie następny etap sprzedaży. Jeśli dostał jakiś urojony nawet rabat, to okaże się, że kolumny "wyłudził" za pół ceny. Jeśli je upgradeował u konstruktora, np. wsadził Morela Elite by podnieść do tej wyższej wersji, to konstruktor złośliwie będzie ostrzegał potencjalnych kupujących, że produkt grzebany i odradza zakupu (pomimo tego, że sam odpłatnie go stuningował). Ostatnio, tym klientom którzy nie mają rachunku za zakup (lwia większość) utrudnia życie zgłaszając na policji kradzież jego kolumn...  

Edytowane przez plastik1989

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, plastik1989 napisał:

Czyli słynne "kup Pan Cayina" przez telefon było - klasyka gatunku. A Canto to tak dobre głośniki, że z niczym nie grają... Zawsze wina wzmacniacza, akustyki, podwieszanego sufitu itd, a głośniki idealne...

 Ja już mogę powiedzieć jaki będzie następny etap sprzedaży. Jeśli dostał jakiś urojony nawet rabat, to okaże się, że kolumny "wyłudził" za pół ceny. Jeśli je upgradeował u konstruktora, np. wsadził Morela Elite by podnieść do tej wyższej wersji, to konstruktor złośliwie będzie ostrzegał potencjalnych kupujących, że produkt grzebany i odradza zakupu (pomimo tego, że sam odpłatnie go stuningował). Ostatnio, tym klientom którzy nie mają rachunku za zakup (lwia większość) utrudnia życie zgłaszając na policji kradzież jego kolumn...  

Dobrze, ze miałem kiedyś nosa i nie zgodziłem się na proponowaną współpracę. Było by teraz ciężko to wymazać. Mimo wszystko w historii polskich producentów kolumn znam bardziej beznadziejne przypadki . Bywali tacy, co brali pieniądze i znikali bez śladu, ale to chyba nie żadna tajemnica, głośno tu na forum było o pewnym drapieżnym ptaku 😉

Edytowane przez zycie_to_gra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
1 minutę temu, zycie_to_gra napisał:

Dobrze, ze miałem kiedyś nosa i nie zgodziłem się na proponowaną współpracę. Było by teraz ciężko to wymazać. Mimo wszystko w historii polskich producentów kolumn znam bardziej beznadziejne przypadki . Bywali tacy, a pewnie co brali pieniądze i znikali, ale to chyba nie żadna tajemnica. 

Oczywiście, np. taki Harpia. Chociaż S16 też chyba za dużo nie brakuje do tego poziomu, skoro swoich klientów i (byłych) kolegów ciąga po policji, zarzucając im kradzież kolumn, które sam sprzedał... Aha, przed zgłoszeniem na policje, dostaje się ulitmatum, że jak (drugi raz) zapłaci się za kolumny to problemu nie będzie. Czyli jest to zwykła próba wyłudzenia pieniędzy. Niczym się to moralnie nie różni od typowej kradzieży, według mnie. 

I warto przy każdej możliwej okazji powtarzać te historie, ostrzegać i piętnować takich oszustów. Z pozycji moderatora widzę, że np. taki Harpia choć lata temu wyszły na jaw jego machloje i wydaje się że każ∂y już o Nim wie, to nadal co jakiś czas potrafi kogoś na zaliczkę zrobić... Co kilka miesięcy dostaje od userów PW, że dzięki tamwpisom na forum w ostatniej chwili udało im się wymigać z wpłacenia zadatku i proszą by podpinać te wpisy bo realnie pomagają przestrzec przed oszustwem. Niestety raz na jakiś czas są też te gorsze PW, gdzie ktoś desperacko szuka kontaktu z takim delikwentem, bo już pieniądze wpłacił i próbuje je odzyskać...  

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Wuelem napisał:

Na czym ta współpraca miała polegać? Możesz bliżej wyjaśnić?

Oczywiście, a czy zamiast drapać zaropiałe strupy na forum mogę zaspokoić Twoją ciekawość w prywatnej wiadomości ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, plastik1989 napisał:

A Canto to tak dobre głośniki, że z niczym nie grają... Zawsze wina wzmacniacza, akustyki, podwieszanego sufitu itd, a głośniki idealne..

Normalnie te same sekciarskie teksty jak u fanbojow sansuja. Idealny, najlepszy sprzęt a jak nie gra w porównaniu do innych wzmacniaczy to zawsze wina kolumn, akustyki, uprzedzenia słuchacza, kiepskiego słuchu ale wzmacniacz zawsze idealny 😊😊 wciskanie kitu to samo oby tylko wcisnąć graty. Widać schemat się też sprawdza we wciskaniu kolumn. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Audio.Japan napisał:

Normalnie te same sekciarskie teksty jak u fanbojow sansuja. Idealny, najlepszy sprzęt a jak nie gra w porównaniu do innych wzmacniaczy to zawsze wina kolumn, akustyki, uprzedzenia słuchacza, kiepskiego słuchu ale wzmacniacz zawsze idealny 😊😊 wciskanie kitu to samo oby tylko wcisnąć graty. Widać schemat się też sprawdza we wciskaniu kolumn. 

Przecież wątek klubowy 16Hz miał prawie wszystkie cechy jakie określają sektę - był guru i wtajemniczeni akolici, była wiedza tajemna, były też: bombardowanie miłością nowych adeptów i nieprzejednana nienawiść dla odstępców i wątpiących, syndrom oblężonej twierdzy, poczucie wyższości wynikające z obecności w ekskluzywnym towarzystwie no i wszechobecny kult dla guru i jego dzieł.

W sumie nieźle zorganizowana maszynka do zarabiania pieniędzy.

I gdyby nie to, że guru uwierzył, że porzucając dotychczasowych wyznawców znajdzie lepszych i zamożniejszych, zmieniając grupę docelową dla swoich produktów, klubik by nadal rozwitał.

Edytowane przez rochu

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, rochu napisał:

Przecież wątek klubowy 16Hz miał prawie wszystkie cechy jakie określają sektę - był guru i wtajemniczeni akolici, była wiedza tajemna

Dodałbym nagabywanie innych do kupna sprzętu i wstąpienia do klubu. Coś jak audio świadkowie Jehowy. Jeszcze do niedawna mieliśmy to na forum w dużej dawce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.