Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Miłośników odsłuchów u Rafała M


plastik1989

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytałem od dechy do dechy 😄. Jeśli kogoś jeszcze interesuje batalia 18 cm na basie kontra reszta świata to odpowiem. Nieskromnie mówiąc jako najbardziej kompetentna osoba w tym gronie 😎. Żart. No wiec grałem na tym zestawie po 2 pary Revelatorów co prawda w konkurencyjnej konstrukcji .  Po przesiadce na większy kaliber kolumn sygnowany przez Audiosynergię gdzie za bas odpowiadają 10 calowe sztywno zawieszone Beymy oraz 12 calowe aktywne suby Alpine wnioski są takie. Porównywać to można tylko na sucho i  mowa nie  o braku degustacji napoi wysokoprocentowych 😉. Mianowicie bezpośrednie porównanie obnaża przepaść jaka dzieli małe głośniczki na miękkiej gumie w stosunku do głośników desygnowanych do odtwarzania basu . Różnice w zejściu ( normalne) ale co ciekawe w  barwie/ skali wybrzmień , swobodzie ataku są ogromne. Jeśli ktoś dąży do grania live ( i ma ku temu warunki lokalowe) nie ma innej drogi niż duże głośniki dedykowane tylko i wyłącznie do odtwarzania Basu !

Edytowane przez Tomek1777

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, że to powiem ale to powiem.

Porównywanie dłubactwa S16hz z dłubactwem Audiosynergii to tak jak porównywać cieślę z ulicy Gęsiej z cieślą z ulicy Brackiej.

Bądźmy poważni.

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, rochu napisał:

Wybacz, że to powiem ale to powiem.

Porównywanie dłubactwa S16hz z dłubactwem Audiosynergii to tak jak porównywać cieślę z ulicy Gęsiej z cieślą z ulicy Brackiej.

Bądźmy poważni.

Możesz jaśniej to opisać  😉? Dla mnie i innych uczestników dyskusji

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszesz  o "dłubactwie" i o "cieślach" sorry ale nie kojarzy mi się to z niczym związanym z audio ? Dlatego prosiłem o przeniesienie dyskusji na język związany z charakterem tego forum

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, rochu napisał:

No nic na to nie poradzę, że nazywam sprawy po imieniu.

A to, że tobie się to nie podoba?

Problem jest po twojej stronie.

Aha. Wiele się wyjaśniło . W odróżnieniu od innych nic mnie nie skusi do wszczynania tutaj burd. See you later ..

12 minut temu, Tomek1777 napisał:

piszesz  o "dłubactwie" i o "cieślach" sorry ale nie kojarzy mi się to z niczym związanym z audio ? Dlatego prosiłem o przeniesienie dyskusji na język związany z charakterem tego forum

Jeśli ktoś ma chęć odnieść się merytorycznie do tego co napisałem to zapraszam .

Edytowane przez Tomek1777

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tomek 1777

rochu piszac: " Porównywanie dłubactwa S16hz z dłubactwem Audiosynergii to tak jak porównywać cieślę z ulicy Gęsiej z cieślą z ulicy Brackiej. " zapewne mial na mysli to, ze obie manufaktury budujace (produkujace) kolumny glosnikowe, roznia sie, co do jakosci swoich produktow, jak tez sie rozni dwoch ciesli z roznych ulic, co do jakosci swoich.

Ja tylko wyjasniam, jak rozumiem wpis rocha, natomiast juz zupelnie nie wnikam, ktory "ciesla" jest lepszy :-)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Lutek napisał:

> Tomek 1777

rochu piszac: " Porównywanie dłubactwa S16hz z dłubactwem Audiosynergii to tak jak porównywać cieślę z ulicy Gęsiej z cieślą z ulicy Brackiej. " zapewne mial na mysli to, ze obie manufaktury budujace (produkujace) kolumny glosnikowe, roznia sie, co do jakosci swoich produktow, jak tez sie rozni dwoch ciesli z roznych ulic, co do jakosci swoich.

Ja tylko wyjasniam, jak rozumiem wpis rocha, natomiast juz zupelnie nie wnikam, ktory "ciesla" jest lepszy 🙂

No właśnie . To jest to co Ty zrozumiałeś . Ja lub ktoś inny jeszcze coś innego. Autor wpisu zasłonił się konkluzją że powinniśmy dobrze rozumieć jego filozoficzny wpis.

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach Odsłuchów w Krakowie miałem do czynienia z wytworami tego pana.

 

Ale po części masz rację - generalizuję.

W ciągu ostatnich 20 lat zetknąłem się z kilkudziesięcioma krajowymi konstruktorami audio. Może ze dwóch gości czaiło o co biega w reprodukcji audio. Pozostali byli przekonani, że są takimi beściorami, że każde kwestionowanie wytworów ich geniuszu jest obrazą praw boskich, ludzkich i naturalnych. A jako że te ich dzieła nie do końca mnie przekonały postanowiłem, że nigdy nie zagłosuję już więcej na nie swoim własnym portfelem.

Dlatego też każdą klakę wobec takich dłubaczy staram się kwestionować i ośmieszyć. Tak aby jak najmniej ludzi zaliczyło wtopę.

Edytowane przez rochu

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, rochu napisał:

W ramach Odsłuchów w Krakowie miałem do czynienia z wytworami tego pana.

 

Ale po części masz rację - generalizuję.

W ciągu ostatnich 20 lat zetknąłem się z kilkudziesięcioma krajowymi konstruktorami audio. Może ze dwóch gości czaiło o co biega w reprodukcji audio. Pozostali byli przekonani, że są takimi beściorami, że każde kwestionowanie wytworów ich geniuszu jest obrazą praw boskich, ludzkich i naturalnych. A jako że te ich dzieła nie do końca mnie przekonały postanowiłem, że nigdy nie zagłosuję już więcej na nie swoim własnym portfelem.

Dlatego też każdą klakę wobec takich dłubaczy staram się kwestionować i ośmieszyć. Tak aby jak najmniej ludzi zaliczyło wtopę.

Wobec konkretu który padł pozostaje zapytać o kilka Twoich typów jeśli chodzi o kolumny, które znasz , cenisz lub na nich grasz. Tylko takich które wybijają się ponad przeciętną rynku oraz co równie ważne trzymają racjonalny poziom budżetowy . Żaden hajend .. cenowy . Osobiście jestem ciekawy konstrukcji 3,4  drożnych na głośnikach 10, 12, 15 cali . Czekam niecierpliwie.

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Tomek1777 napisał:

Czekam niecierpliwie.

To sobie czekaj.

14 minut temu, Tomek1777 napisał:

Tylko takich które wybijają się ponad przeciętną rynku (...)

Po co mają się wybijać? Mają rzetelnie oddać to co poda im źródło za pomocą wzmacniacza.

Generalnie uważam, że wpływ kolumn głośnikowych jest przeceniany a przez to przykłada sie do nich zbyt dużo uwagi, zaniedbując kwestie źródła.

 

  

14 minut temu, Tomek1777 napisał:

(...) lub na nich grasz.

Mam trzy pełne systemy Linna (źródło, wzmacniacz, kolumny, kable, standy). W jednym mam pasywne Linn Ninka, w drugim pasywne Linn Tukan a w trzecim aktywne Linn Ninka (aktywizowane kartami, nie Exactbox). Kolumny tanie a dobre.

Edytowane przez rochu

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fascynujący wątek dla psychologa społecznego, istne studium konformizmu...

Czytam to od samego początku. Nawet coś pisać próbowałem ale dostałem bana bo jak pamiętacie u zarania tego tematu polemika była co najmniej nie na miejscu o co dbał także (choć nie tylko), autor wątku, którym nie jest - dla przypomnienia - Rafał M (Szymek i Rogala też nie)

W tej chwili mamy zwrot o 180, ciekawe, może historia zatoczy koło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Tomek1777 napisał:

(...) na głośnikach 10, 12, 15 cali . 

Wyrosłem z tego jakieś 10 lat temu.

Osiąganie szczytowania na podstawie wymiarów posiadanego głośnika to dość wczesne stadium życia audiofila.

Edytowane przez rochu

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki w takim razie cieszę się swoim młodzieńczym pełnym werwy graniem i oby jak najdłużej 🙂 . Potem przyjdzie pora na delektowanie się smaczkami. Hmm zaraz ale tym też się już delektuję 😉 Za dużo wszystkiego na raz co za rozpusta. Pozdrawiam serdecznie

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakbyś mnie znał od lat , czuję się że tracę własną prywatność. Tylko że ja nie mam przypadkowo złożonego systemu.  Hołduję filozofii amerykańskiego hifi , granie live.

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tomek1777 napisał:

(..) granie live.

Przerabiałem.

Niewykonalne bez pomieszczenia o powierzchni 50m+.

 

Edytowane przez rochu

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, rochu napisał:

Przerabiałem.

Niewykonalne bez pomieszczenia o powierzchni 50m+.

 

Mam 30 m i muszę się z tym pomysłem na granie mieścić.  Tak, zgodzę w większym metrażu byłoby lepiej.

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
11 godzin temu, Audio.Japan napisał:

Normalnie te same sekciarskie teksty jak u fanbojow sansuja. 

Dlaczego piszesz JAK u fanbojów sansui? Przecież nieżelazny-bloger już zwietrzył interes i Kutnie już stoją reanimowanie Sansui w nadmuchanej cenie… 

Dobry rok-dwa lata temu Szymon się pytał w wątku Sansui o jakiś egzemplarz z ebay. (Może ktoś znajdzie ten wpis, bo ja nie potrafię). 
 Dostał odpowiedz, ze już kilka osób przymierzało się do zakupu tego egzemplarza bo niska cena, ale po zdjęciach w środku okazało się, że sprzęt po solidnym zalaniu, ślady rdzy oraz widoczne chałupnicze naprawy. Szymon skomentował to bontonem o oszustwach w audio i tyle. Jakiś czas późnej przecierałem oczy ze zdumienia widząc dokładnie ten model w „salonie” w Kutnie. Jak zawsze - przypadek i zbieg okoliczności. Podobnie jak spalone VTL naprawiane przez jednego serwisanta, zestaw Sonic Frontiers po przygodzie z piorunem itd. Reanimowany audio szrot pełna gębą. 

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plastik

  Czytam co piszesz i aż nie wierzę. Choć z drugiej strony po przypadku z "testem" i rozkręcaniem Dynek bez wiedzy i zgody ich właściciela to chyba wszystko jest możliwe.  Niebywałe.

A już fenomen przedpotopowych Sansui czy leciwej odtwarzarki Sonics Frontiers sprzed ćwierć wieku, którą do muzeum wysyła mydelniczka Chorda Qutest - to śmiech na sali remizy strażackiej.

Swoją drogą ciekawe jak tam się skończyła skarga Diabełka do Centrali Dynaudio na dystrybutora, że ten ośmielił się "wyśmiać" niezależny test i obiektywnych 16Hercowo- amplifonowo-dcs'owych testowaczy.

 

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, plastik1989 napisał:

 Ostatnio, tym klientom którzy nie mają rachunku za zakup (lwia większość) utrudnia życie zgłaszając na policji kradzież jego kolumn...  

To ciekawa historia z tym zgłaszaniem na policję. Pamiętam, że na którymś forum "samo on" opisywał sytuację jak pojechał do Łodzi "stonką" i skradziono mu kilka par kolumn oraz wzmacniaczy. Jak podkreślał, nikt nie wiedział o jego wycieczce. Do Łodzi zajechał wieczorem i miał nocleg u kolegi. Rano miał jechać ze sprzętem w dalszą podróż chyba do Stolicy. Rano okazało się, że w aucie sprzętu nie ma. Tak to opisywał, podawał nawet numery seryjne klocków.

Czyli wychodzi na to, że jakieś 3 lata do tyłu zgłaszał na policję kradzież własnego sprzętu. Czyżby teraz ten sprzęt się odnajdywał dziwnym trafem ? A może sam się okradł ?😄

Jednym słowem ktoś powinien nagrać film o nich. Pierwszy kupuje bilet w ciemno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Godzinę temu, babatular napisał:

Plastik

  Czytam co piszesz i aż nie wierzę. Choć z drugiej strony po przypadku z "testem" i rozkręcaniem Dynek bez wiedzy i zgody ich właściciela to chyba wszystko jest możliwe.  Niebywałe.

 

 

Ale to samo było FS Ktema, które też były rozkręcane, a obecnie jakby nigdy nic stoją jako "nowe ex-demo"... To samo z Harbethem 40.1 W zasadzie można w ciemno zakładać, że praktycznie wszystkie sprzęty jakie trafiają tam do testów są wypożyczone ze sklepów przez podstawionych słupów, albo pożyczane od znajomych/klientów i bez ich zgody "testowane". Nie dotyczy to sprzętów z Audiofast, które ma uczciwie udostępnione przez dystrybutora. 

Godzinę temu, babatular napisał:

 

A już fenomen przedpotopowych Sansui czy leciwej odtwarzarki Sonics Frontiers sprzed ćwierć wieku, którą do muzeum wysyła mydelniczka Chorda Qutest - to śmiech na sali remizy strażackiej.

Swoją drogą ciekawe jak tam się skończyła skarga Diabełka do Centrali Dynaudio na dystrybutora, że ten ośmielił się "wyśmiać" niezależny test i obiektywnych 16Hercowo- amplifonowo-dcs'owych testowaczy.

 

O sytuacji z SF dowiedziałem się przypadkiem. Miałem podobny transport CD Sonic Frontiers,  jego wartość na rynku to 1000$. (BTW jak go kupiłem to mocno przez diabłów był obśmiany). Po dwóch latach od zakupu, kupiłem lepszy sprzęt i wystawiłem SF na sprzedaż. Zadzwonił do mnie zainteresowany klient, ale mocno chciał zbić cenę powołując się, że jest na sprzedaż taki sam egzemplarz taniej (jak się okazało od jednego z diabelskiej świty, ale nie umiem powiedzieć który to Belzebub, bo poznałem po fraktalach i sprzęcie ze zdjęcia tylko). Później widziałem jeszcze sprzęty SF w ogłoszeniach z Kutna. 

W każdym razie powiedziałem, że chętnie opowiem mu o sprzęcie, nawet pomimo tego, że widzę wyraźnie że chce kupić z tego drugiego ogłoszenia bo tam ma taniej. Osoba chciała ze mną porozmawiać bo tamten drugi sprzedający nic nie wiedział o sprzęcie.. Sprzęt w tej cenie bardzo dobry i gorąco mu poleciłem zakup.

Jedyne co wzbudzało Jego wątpliwości, że ten zestaw SF (koncowki, pre z DAC, transport CD) jest po uderzeniu pioruna (!) i cały zestaw się spalił oprócz transportu CD (!!!). Osobiście uznałem to za objaw skrajnej naiwności wierzyć, że akurat ten CD który chce kupić się nie uszkodził, ale skoro chciał w to wierzyć, to ja nie widziałem sensu na siłę tłumaczyć... Kupił tamtego CD i za tydzień zadzwonił do mnie z zapytaniem czy faktycznie w tym CD co drugiej płyty nie czyta, miga wyświetlacz, czasem sam z siebie się wyłączy - bo sprzedawca mu powiedział, że ten typ tak ma... Dla zainteresowanych, ten typ tak nie ma 🙂.

Później na allegro pojawiały się jeszcze inne elementy tego zestawu, ten sam sprzedający, te same zdjęcia. W żadnym opisie nie widziałem informacji jaką dostał kupujący CD, o felernej przygodzie z piorunem. 

Godzinę temu, babatular napisał:

 

Swoją drogą ciekawe jak tam się skończyła skarga Diabełka do Centrali Dynaudio na dystrybutora, że ten ośmielił się "wyśmiać" niezależny test i obiektywnych 16Hercowo- amplifonowo-dcs'owych testowaczy.

 

 

A to tego nie wiem. Nie wiedziałem nawet o skardze... Jeśli wysłał swoją skargę z oficjalnego maila, który ma na gmail.com to zapewne uznana została za spam. W każdym razie nie słyszałem nigdy by jakiekolwiek echo tego wydarzenia miało miejsce... 

 

Edytowane przez plastik1989

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, plastik1989 napisał:

Dlaczego piszesz JAK u fanbojów sansui? Przecież nieżelazny-bloger już zwietrzył interes i Kutnie już stoją reanimowanie Sansui w nadmuchanej cenie…

To już wiadomo dlaczego pojawiła się ta recenzja sansuja pisana przez fanboja. Nic nie dzieje się przypadkiem. Do tego diabełek ma gratis podręcznych idiotow i guru do wciskania kitow po forach. Sprytnie 😊😊 a że nawet w latach 80 w Japonii te przereklamowane graty w prasie  były oceniane gorzej niż accuphase czy mcintosh to drobiazg. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.