Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Miłośników odsłuchów u Rafała M


plastik1989

Rekomendowane odpowiedzi

Altruizm w najczystszej postaci.
 
h3x_Lukasz    ,  Byłęś u mnie (już nie pamiętam) dwa albo trzy razy więc, skoro lajkujesz to może napiszesz jaki to ze mnie branżysta , ile razy chciałem coś tobie sprzedać.A to że kupujesz graty firm krórych słuchałeś u mnie ,to kolejny powód aby twierdzić że warto organizować takie odsłuchy. 
 


Rafał, byłem u Ciebie dwa razy i mogę potwierdzić to, co już tu wielokrotnie napisano. Równy, miły i normalny z Ciebie facet.
Otwierając pytanie o tym jakim branżystą jesteś, otwierasz temat, kontrowersyjny i ewidentnie niewygodny dla Ciebie (upominasz się powyżej kilkakrotnie by nie ingerować w Twoje relacje prywatne). Nigdy się do tego nie przyznasz ale tak, jesteś w jakiś sposób znaczną częścią szemranego biznesu diabełka. Jakbyś się nie wykręcał, to pewne rzeczy musi wypadać Ci mówić i pisać. Szymonfaberbank nie jednego związał. Teraz nagle musisz słyszeć Wilsony i nagle wypada Ci wrócić do promocji, znaczy się do wizyt u Ciebie, które to organizował jeszcze przed chwilą sam Twój prezes. Fajnie, że przy tym wszystkim masz styczność ze sprzętem i możesz coś więcej posłuchać. Pytanie tylko czy warte to by ubierać maskę i wmawiać innym, że nic w tym wszystkim z handlu nie ma (nikt nie mówi, że Ty handlujesz).
„Twój” system mile wspominam ale z perspektywy czasu i doświadczenia jednak bez szału. Przewinęło się trochę sprzętu metkowego u mnie jak i trochę posłuchałem u innych. Wniosek jeden, teoria spiskowa związana z branżą audio, którą tak bardzo kreujecie to jedynie biznesplan Twojego prezesa. Można złożyć fajny system na metkowcach, uwierz mi.. a w sumie to „sam” ku temu zrobiłeś pierwszy krok ;)
Życzę Ci pełnej frajdy i super wrażeń ze słuchania nowych paczek. Jeszcze bardziej życzę niezależności w delektowaniu się tym co masz lub możesz mieć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RafałM

Kolega h3x w bardzo rzeczowy i kulturalny sposób dał ci do zrozumienia powyższym wpisem żebyś nie robił z siebie idioty z tą niezależnością i altruizmem. Wydajesz się ok gościem - ale naprawdę w takiej szopce brać udział to dla normalnego człowieka jest uwłaczające.

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety muszę się z powyższym zgodzić. Nikt chyba nie ma co do tego wątpliwości.
A nazywając siebie w tym wszystkim altruistą Rafałku niestety dużo straciłeś w moich oczach - jestem pewny, że nie tylko w moich. To są kpiny i plucie nam wszystkim w twarz. Więcej nie mam nic do dodania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.10.2021 o 22:23, audiofan01 napisał:

Chodzi mi o sam wygląd dla mnie taki przytłaczający, wydaje mi się że źle bym się tam czuł

Na żywo jest dużo lepiej niż na zdjęciach. Na fotkach jest bardziej surowo niż w rzeczywistości. Co nie znaczy , że każdemu musi się podobać.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na żywo jest dużo lepiej niż na zdjęciach. Na fotkach jest bardziej surowo niż w rzeczywistości. Co nie znaczy , że każdemu musi się podobać.  
Na żywo też jest użyte odpowiednie oświetlenie, które dodaje magii temu pomieszczeniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
W dniu 1.10.2021 o 10:34, Rafał.M napisał:

Witam wszystkich bardzo serdecznie. 

Rafał - nim się przywitam - co się stało z Twoim pokojem?! Miałeś całkiem przytulne pomieszczenie, w kamienicy z wysokimi stropami. Teraz wygląda jak pokój szpitalny, na który ktoś naciągnął  obleczoną na drugą stronę skórę z ryby Fugu:

 

W dniu 1.10.2021 o 10:34, Rafał.M napisał:

 Pozwolę sobie na aktualizację mojego pokoju odsłuchowego. 

 

20210930_182456.jpg pufferfish.thumb.jpeg.697d8ed4d2a6cfe6220af837d6b13453.jpeg  

W dniu 1.10.2021 o 10:34, Rafał.M napisał:

Witam wszystkich bardzo serdecznie. 

Jako że mój wątek,, Klub Miłośników odsłuchów u Rafała M'' został reanimowany , a co nie trudno zauważyć, wpisy szanownych kolegów odbiegają dalece od idei dla której został założony..

 

Technicznie rzecz biorąc to mój wątek. A jest mój bo ówczesny moderator Vlado widział, że bardzo ciężko się z Wami dogadać by nie obrażać innych userów, atakować innych firm audio itd. więc drogą konsensusu zostałem wytypowany jako user który będzie pilnował żeby nie dochodziło do zbyt wielkich patologii. Jak wiesz nastawiony do Was byłem bardzo pozytywnie, niestety pierwsze prośby do Was by przystopować nieco z karczemnym zachowaniem skończyły się tym, że przestałem być przez Was akceptowany. 

W każdym razie pomimo, że jest to mój wątek, to czuj się jak u siebie w domu. Wiem, że bez problemu potrafisz zaadaptować się do sytuacji, że nie jesteś gospodarzem we własnym domu, więc to też nie będzie żadna nowość. 

Pamiętaj tylko, że blokadę konta dostałeś, bo udostępniłeś swoje dane do logowania Szymonowi. Jak wiesz Szymon jest zbanowany i będzie nadal, więc jakiekolwiek przemówienie Twojego konta, głosem Szymona skończy się kolejką moderacyjną, a później banem. Sprawa postawiona prosto i uczciwie, wystarczy, że zaakceptujesz ten fakt, a będziesz mógł latami siedzieć na tym forum niepokojony. Aha, nie będziemy wnikać czy realnie pisze z Twojego konta Szymuś, czy Ci dyktuje, czy zsynchronizowaliście swój styl wypowiedzi. Nie będziemy się już bawić w kotka i myszkę - raz już wystarczy tych przygód.   

 

W dniu 1.10.2021 o 10:34, Rafał.M napisał:

 

Pozdrawiam gorąco wszyskich Miłośników.

 

Śmiało możesz pozdrawiać WSZYSTKICH, nie tylko miłośników. Każdy kto tu pisze musi dostosować się do prostych zasad kultury. Jest to forum i jak prześledzisz etymologię tego słowa i historię instytucji jaką było forum zrozumiesz, że „miłośnictwo” nie ma tu zbyt wiele do rzeczy. Niezależnie czy piszesz w tym wątku, czy w innym.  Chcesz miłośników, to zachowuj się tak by cię miłowano, a nie wyrzucaj wszystkich innych z wątku - działaj w myśl zasady "audio bez cenzury"!

 

P.S. Rafał, pamiętam nasze spotkanie u Ciebie przeszło 3 lata temu, miło je wspominam. Może kiedyś uda się zorganizować rewizytę u mnie w Krakowie? Widzę, że sypią się tu zaproszenia, ja chętnie również zapraszam Ciebie. Pozdrowienia. 

 

Edytowane przez plastik1989

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście mimo że miałem swego czasu „spięcie” z szymonfaberem na forum pokój Rafała mi się podoba i kolumny wizualnie się komponują z otoczeniem.

Wilson audio robiło i robi bardzo dobre kolumny. Słuchałem starych na odwróconej kopułce focala jak i nowych na audioshow i trzeba przyznać że grają z klasą.

Monobloki amplifona wyglądają solidnie. Sam miałem trzy wt40  i poza ułomnością basu ten wzmacniacz grał w swojej cenie bardzo dobrze a Andrzeja Piwowarczyka nie da się nie lubić. Zapewne monobloki to inna klasa.

Systemu Rafała nie słuchałem ale słyszałem skrajne opinie przeważnie że system gra niesamowita dynamiką jak gra głośno ale gorzej jest przy cichym odsłuchu itd.

Jeśli Rafał chce zapraszać na odsłuchy jakby nie było systemu za który wydał nie małe pieniądze i dzielić się spostrzeżeniami z innymi uczestnikami forum to nie widzę w tym nic złego.

 

 

 

Edytowane przez nautilus81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, slawek.xm napisał:

też się zakochałeś? 🙂

 

Ja u siebie lubię co jakiś czas jak ktoś odkręca w części kuchennej pokoju wodę i myje np szklankę, zmusza mnie to- ten powiększony szum tła do ćwiczenia selektywności słuchu bo np. wyłapanie detalów dźwięku na poziomie poniżej poziomu szumów to bardzo ciekawe wyzwanie

Po czymś takim jak trafiamy do pokoju Rafała to nawet pierdnięcie myszy przed jego domem słyszymy 😉 

 

Rafale bój się bo taki upierdliwy słuchacz może Ci się trafić i nie koniecznie ja 😂

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ASURA napisał:

Rafale bój się bo taki upierdliwy słuchacz może Ci się trafić i nie koniecznie ja

ale masz chcicę na wizytę, feromony Cię w dojrzałym wieku mocno dopadły 🙂

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, slawek.xm napisał:

ale masz chcicę na wizytę, feromony Cię w dojrzałym wieku mocno dopadły 🙂

Nienawidzę jeździć ale jak już wsiądę za kierownicę to mam odwrotną fazę, no jak żyć 😉 

 

Rafale tak że trzymam Cię non stop w niepewności 😉

Załatw kilo czystych endorfin to w lot przyjadę 😀

20 minut temu, slawek.xm napisał:

ale masz chcicę na wizytę, feromony Cię w dojrzałym wieku mocno dopadły 🙂

Tak w ogóle to wolał bym do Ciebie, rozebrali byśmy Twoje kolumny na drobne części i w ogóle byßmy ich nie słuchali tylko symulowali koncepcje jak je inaczej złożyć🤣

Jak perwersje to perwersje 🤫

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.10.2021 o 10:34, Rafał.M napisał:

Pozwolę sobie na aktualizację mojego pokoju odsłuchowego. 

Wygląda bardzo ładnie. Są jakieś pomiary do tego?
Po zmianach nadal nie widzę adaptacji niższego i średniego basu poza dwoma rezonatorami tubowymi. Czy są jeszcze jakieś ukryte? Można prosić o szczegóły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, pit80 napisał:

Wygląda bardzo ładnie. Są jakieś pomiary do tego?
Po zmianach nadal nie widzę adaptacji niższego i średniego basu poza dwoma rezonatorami tubowymi. Czy są jeszcze jakieś ukryte? Można prosić o szczegóły?

Niestety,pomiarów nie zachowałem.

Nie mam użytych rezonatorów w moim pokoju. Całe spektrum częstotliwości jest ogarnięte ustrojami hybrydowymi.  Materiał  o nazwie HDS Premium o bardzo dużej gęstości jest odpowiedzialny za walkę z rezonansami. Natomiast  w narożnikach ,to walce które z kolei niwelują rezonans pionowy w tym miejscu. (to jedyne ,nie osłonięte miękkie  materiały plus kanapa i zasłony za słuchaczem. ) . Cała reszta jest rozpraszana.Pod podłogą również jest położona spora warstwa wibroizolacji na bazie materialu HDS.  

Tak to zapamiętałem,  mam nadzieję że nic nie poknociłem.

Edytowane przez Rafał.M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
21 godzin temu, Rafał.M napisał:

Niestety,pomiarów nie zachowałem.

Nie mam użytych rezonatorów w moim pokoju. Całe spektrum częstotliwości jest ogarnięte ustrojami hybrydowymi.  Materiał  o nazwie HDS Premium o bardzo dużej gęstości jest odpowiedzialny za walkę z rezonansami. Natomiast  w narożnikach ,to walce które z kolei niwelują rezonans pionowy w tym miejscu. (to jedyne ,nie osłonięte miękkie  materiały plus kanapa i zasłony za słuchaczem. ) . Cała reszta jest rozpraszana.Pod podłogą również jest położona spora warstwa wibroizolacji na bazie materialu HDS.  

Tak to zapamiętałem,  mam nadzieję że nic nie poknociłem.

HDS Premium… Wymowa „hades”?  Coś z tym piekiełkiem ma Szymon, bo widzę, że to produkt niezwiązanego z branżą Szymona-Sempera: 
56F3D574-0288-4506-8A92-267AD8CF9AA8.thumb.png.e24c3ab8259395cd048bbd8629af8769.png

Czyli maty pod panele podłogowe weszły pod wylewkę, na stary, drewniany strop kamienicy. Zapewne spełnia swoją rolę akustyczna, co potwierdziłyby zaginione pomiary przed i po operacji, ale abstrahując od niewątpliwej poprawy akustyki, to chciałbym zobaczyć minę kierownika budowy, albo architekta jak przeliczaliście ten strop.

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.10.2021 o 12:11, plastik1989 napisał:

Widzę, że sypią się tu zaproszenia, ja chętnie również zapraszam Ciebie. Pozdrowienia. 

Bardzo chętnie Cię odwiedzę i posłucham Twojego systemu. Jestem ciekaw co udało się wycisnąć z pomieszczenia i sprzętu. Napisz parę słów o konfiguracji , i adaptacji. Fajnie jak byś się pochwalił, tu w wątku, jakimś aktualnym fotosem .

Napisz , kiedy możemy się umówić na spotkanie.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta terakota czy glazura na tej podłodze to super przemyślane rozwiązanie. Na pewno ta mata wibroizolacyjna o wymownej nazwie HDS pod tą ceramiką to majstersztyk.

Ustroje hybrydowe - już sama nazwa sugeruje, że to poważna sprawa i nie ma to-tamto.

A tak poważniej - pokój akustycznie jest super. To jest poza jakąkolwiek dyskusją. 

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, plastik1989 napisał:

Wpadniesz to zobaczysz. Zdjęć nie chce wrzucać bo prywatności też trzeba pilnować- to już wiem po przygodach z Waszym środowiskiem, że różni ludzie się trafiają i czasem lubią sobie dopisywać historie o kradzionych lampach, badać orientacje seksualną gospodarza, czy jak ostatnimi czasy Grzegorz Rogala nasyłać wręcz policję do domu bo kolumny które sprzedał na lewo nagle uznał, że mu ukradli… (ale to wiesz doskonale, przecież sytuacja miała miejsce w Łodzi). 

Lepiej się od takich ludzi trzymać z dala, ale też swój rozum masz i wiesz co dla Ciebie najlepsze. Ja (piszę to całkiem szczerze) miło wspominam wizytę u Ciebie i liczę, że kiedyś odwiedzisz i mnie. 
 

Obecnie gram na zestawie Manley Neo Classic 250 i dedykowany pre na 300B źródło to Mcintosh i gramofon Transrotora, kolumny 3way diy, ale zmieniam na coś większego bo są za małe do metrażu, więc to jeszcze niewiadoma. Plików raczej nie używam, ale jakiś podstawowy streamer też zawsze jest do dyspozycji. 

A dlaczego? Przecież wiele osób u mnie było na odsłuchach?

Odnośnie monobloków to ocb z:

Pobór mocy

30 W w trybie EVER-WARM
?

 

Jakie przetworniki w kolumnach DIY? Pytam z ciekawości.

 

doczytałem:

 

Aby uniknąć ciężkiego spustu energii po włączeniu zimnego wzmacniacza, opracowaliśmy tryb "Soft-Start", który działa również jako pozycja "Ever-Warm", pozwalając wzmacniaczowi zawsze być rozgrzewanym dla przyjemnego słuchania. Każdy wzmacniacz zużywa tylko 30 watów mocy w trybie Ever-Warm. Migająca zielona dioda LED przypomina użytkownikowi o tym, że wzmacniacz jest w trybie rozgrzewania, ponieważ wszystkie zasilacze są w połowie naładowane, wzmacniacz będzie nadal działał z połową mocy, gdy zostanie włączony tryb Ever-Warm, więc użytkownik powinien użyć przełącznik MUTE w tym trybie.

Edytowane przez S0nic

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, piorasz napisał:

Rafał w tym wszystkim zapomniał napisać o suficie, gdyż to też majstersztyk. Aż się dziwię, że mimo tylu zachwytów nikt o to nie zapytał.
 

przy poprawnym ustawieniu pierwsze odbicie mające wpływ na odbiór jest od podłogi

temat trudny ważny i często zaniedbywany , bo brak jest możliwości bezkompromisowego podejścia

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe,że @babatular nie pochwalił się jeszcze własnymi hi-endowymi rozwiązaniami 🙂

może się jeszcze doczekam..ładnych parę lat zeszłoJack Black Reaction GIF

 

nie wszyscy sobie zdają sprawę w jaki sposób budowano stropo podłogę jeszcze do lat 50-tych..

na wylewkę dawano drewniane belki a przestrzenie między nimi wypełniano piaskiem z trocinami..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, babatular napisał:

Ta terakota czy glazura na tej podłodze to super przemyślane rozwiązanie. Na pewno ta mata wibroizolacyjna o wymownej nazwie HDS pod tą ceramiką to majstersztyk.

Ustroje hybrydowe - już sama nazwa sugeruje, że to poważna sprawa i nie ma to-tamto.

A tak poważniej - pokój akustycznie jest super. To jest poza jakąkolwiek dyskusją. 

Przepraszam,kto ty jesteś?

babatular, magnepan, czy może jeszcze inny klon bezimiennego bytu tego forum. (plastik1989 powinieneś się bliżej przypatrzeć temu ,:czemuś.)

Może się pochwalisz, swoimi osiągnięciami tu na forum. Ileż to wątków tematycznych otworzyłeś,  ile merytorycznych wypowiedzi udzieliłeś. Proszę abyś, 

W dniu 4.10.2021 o 06:27, babatular napisał:

powyższym wpisem żebyś nie robił z siebie idioty

Zachowujesz się jak handlarz. Latasz po wątkach, i ustawiasz, wszystkich do pionu . Wszyscy to głupki, a jedynie babatular Wam wymieni marki sprzętu godnego uwagi.

Przecież to już nawet śmieszne nie jest.  Panie ,,dywanik na podlodze".

Przez takich jak Ty Troli ,to forum upada.

 

Edytowane przez Rafał.M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał, w wątku Jadis vs FBI został poruszony  ciekawy temat wzmacniacza....(mamy podobną wielkość pokoju)....czy w tak małym pokoju warto wstawiać wzmacniacz dzielony czy będzie wstanie pokazać swoje zalety czy wystarczy integra....wiem że masz dzielonkę ale jakie jest Twoje zdanie..... 

..powinienem jeszcze dopisać że część chłopaków uważa że warto,  inni że nie warto w tak małym pokoju wstawiać dzielonego wzmacniacza

Edytowane przez Miroslav1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.