Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Miłośników odsłuchów u Rafała M


plastik1989
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość aqs

(Konto usunięte)

Zamów taksówkę bagażową i tragarzy to się zastanowię. Mnie kręgosłup nawala odkąd przytachałem tego potwora do siebie :)

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Chłop jak dąb z Ciebie, razem damy radę, GR ma odpowiedni transport, muszę pogadać

 

Szymon naprawdę nie gryzie

 

Tylko zjada w całości :) żartuję Szymon

Pisałem Szymonowi o moich zapotrzebowaniach na miejscówki :)

 

Rafał człowiek do rany przyłóż. Robi dobre leczo :)

 

Lubię leczo, z serkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydają się, czy są :) Podjedź do mnie z tymi cudeńkami, zobaczymy jak czepią tyłek staremu Krellowi :) Credo lubią duużo prądu.

Co do basu ,to krell będzie sobie lepiej radził z tym pasmem , ale średnica i góra pasma będzie domeną Xindaczora. Choć , najlepiej posłuchać u siebie.

 

330W z Amplifona a 3650W z PKN wskazują, że ten drugi powinien mieć miażdżącą przewagę a jednak... Życie weryfikuje teorię

Patrząc na bezpieczniki wewnątrz PKN-a 2x25A +1x32A , wydawać by się mogło że te ,, duże prądy" gdzieś tam w środku krążą , ale jakimś dziwnym trafem nie trafiają do zacisków głośnikowych. Te konstrukcje potrafią zagrać głośno , ale bez dynamiki i kontroli . Więc skoro nie są w stanie kontrolować 18cm. lekkie przetworniki To, Zastanawia mnie stosowanie tych wzmacniaczy przez niektórych forumowiczów do zasilania sekcji niskotonowych, (tudzież dedykowanych sub.) zbudowanych niejednokrotnie na 15" , 18" ,calowych głośnikach. Obydwa testowane d-klasowce mają bardzo zbliżoną moim zdaniem sygnature brzmienia , niewiele lepszy PKN, w stosunku do L.G. kosztuje jednak 13.000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

Zastanawia mnie stosowanie tych wzmacniaczy przez niektórych forumowiczów do zasilania sekcji niskotonowych, (tudzież dedykowanych sub.) zbudowanych niejednokrotnie na 15" , 18" ,calowych głośnikach.

Idąc dalej , trzeba teraz przekonać profesjonalistów , że te wzmacniacze mają " moc audiofilską " 40 W i nie nadają się do nagłaśniania dużych imprez ;) .

Muszą wyrzucić te piece pro i kupić Xindaki ;)

Ja rozumiem , hejt ;) , ale teraz to już " Maciarewiczem" poleciałeś ;)

 

Więc skoro nie są w stanie kontrolować 18cm. lekkie przetworniki

No patrz , ciekawostka ....a takie umieją ;)

Coś te Ethosy są dziwnie skonstruowane ...

 

Lab Gruppen 3 punkty.  Pianocraft 5 punktów :)

Teraz ludziska wykupią wszystkie Pianocrafty ...

Ale odlecieliście ...tak kończy się słuchanie ogniska w pokoju ;)

post-59766-0-92690900-1497336654_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc dalej , trzeba teraz przekonać profesjonalistów , że te wzmacniacze mają " moc audiofilską " 40 W i nie nadają się do nagłaśniania dużych imprez ;) .

Muszą wyrzucić te piece pro i kupić Xindaki ;)

Ja rozumiem , hejt ;) , ale teraz to już " Maciarewiczem" poleciałeś ;)

No patrz , ciekawostka ....a takie umieją ;)

Coś te Ethosy są dziwnie skonstruowane ...

 

Sam byłem świadkiem podczas odsłuchu u Rafała. Słuchałem tego LG i rzeczywiście "na oko" moc była około 20W. Powyżej dźwięk wpadał w przesterowanie. Może to kwestia źle dobranych kolum ? Może 3 way Ethosy to zły kompan ?

Skoro ludzie nagłaśniają tym wzmacniaczem duże sale to o jakich charakterystykach stosują kolumny.

Dobrze by było raz na zawsze tą kwestię wyjaśnić. Może się znajdzie ktoś kto nagłaśnia tymi wzmacniaczami duże imprezy ?

 

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Piotr_57210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

 

 

Sam byłem świadkiem podczas odsłuchu u Rafała. Słuchałem tego LG i rzeczywiście "na oko" moc była około 20W. Powyżej dźwięk wpadał w przesterowanie. Może to kwestia źle dobranych kolum ? Może 3 way Ethosy to zły kompan ?

Skoro ludzie nagłaśniają tym wzmacniaczem duże sale to o jakich charakterystykach stosują kolumny.

Dobrze by było raz na zawsze tą kwestię wyjaśnić. Może się znajdzie ktoś kto nagłaśnia tymi wzmacniaczami duże imprezy ?

 

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Nie obrażajcie się , ale jak czytam Wasze testy to kojarzy mi się tak ;)))))

 

Może się znajdzie ktoś kto nagłaśnia tymi wzmacniaczami duże imprezy ?

Pewnie tak ...

post-59766-0-28749300-1497338086_thumb.jpg

post-59766-0-07892500-1497338427_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc dalej , trzeba teraz przekonać profesjonalistów , że te wzmacniacze mają " moc audiofilską " 40 W i nie nadają się do nagłaśniania dużych imprez ;)

 

A nie sądzisz, że to wynika z tego, że kolumny estradowe jednak trochę się różnią od klasycznych "domowych" ? Może dlatego te wzmacniacze wypadają słabo/słabiej (osobiście nie testowałem) w połączeniu z klasycznymi kolumnami? I sam odsłuch w domu i na koncercie to też inna bajka.

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

 

 

A nie sądzisz, że to wynika z tego, że kolumny estradowe jednak trochę się różnią od klasycznych "domowych" ? Może dlatego te wzmacniacze wypadają słabo/słabiej (osobiście nie testowałem) w połączeniu z klasycznymi kolumnami? I sam odsłuch w domu i na koncercie to też inna bajka.

No pewnie , że kolumny estradowe to inna bajka ..tam np. impedancja kilku paczek podłączonych do końcówki spada do poniźej 2 OHM , poziom dźwięku osiąga 120 decybeli i gra czysto ...taka ciekawostka .

A to ,że wzmacniacze pro średnio grają w domu to raczej oczywiste ...

Brakuje im wyrafinowania , grają tak jak to opisał Szymon ..bez wybrzmień , budowania planów i ze słabszą barwą .

Grają dźwiękiem bezpośrednim coś jak połączenie tuby z plikami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo niech ktoś przyjedzie do Rafała z własnym, ustawionym L.G. No ale ten drugi wzmacniacz też nie miał mocy audiofilskiej.

Jest też opcja, że moc audiofilska nie przelicza się na elektryczną skuteczną.

Tą drugą można jednoznacznie zmierzyć, dla różnych obciążeń. Tą pierwszą trzeba poczuć. Moc audiofilska mają nie tylko wzmacniacze, ale przede wszystkim krążki akustyczne. Największą ma zestaw verictum.

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obrażajcie się , ale jak czytam Wasze testy to kojarzy mi się tak ;)))))

Pewnie tak ...

 

Test LG miał na celu sprawdzenie czy rzeczywiście jest taki wspaniały jak wielu użytkowników forum pisze.

Aby obalić mit trzeba sprawdzić.

Za bardzo nie rozumiem więc Twojej aluzji. Jeśli masz jakieś konkrety to ja chętnie poczytam.

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

 

 

Test LG miał na celu sprawdzenie czy rzeczywiście jest taki wspaniały jak wielu użytkowników forum pisze.

Aby obalić mit trzeba sprawdzić.

Za bardzo nie rozumiem więc Twojej aluzji. Jeśli masz jakieś konkrety to ja chętnie poczytam.

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Zapytaj Grześka to zrozumiesz aluzję ;)

Jest jeszcze takie ..." kwiatek do kożucha" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj Grześka to zrozumiesz aluzję ;)

Jest jeszcze takie ..." kwiatek do kożucha" ;)

 

Wiele wyjaśniłeś powyżej. Nie każdy to wiedział (np. ja).

 

Po co mam pytać Grześka ?

Napisz po prostu. Od tego jest forum.

To co dla jednego jest oczywiste - dla drugiego już niekoniecznie.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 

Jest jeszcze takie ..." kwiatek do kożucha" ;)

 

Tyle, że my to znamy z praktyki a Ty tylko z teorii. Wielu jest takich na tym forum. Poczytają trochę teorii (z czyjejś praktyki) a potem zachowują się jakby pozjadali wszystkie rozumy.

Nie piję do Ciebie.

 

Sorry musiałem to napisać bo mnie czasem krew zalewa.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

 

 

Wiele wyjaśniłeś powyżej. Nie każdy to wiedział (np. ja).

 

Po co mam pytać Grześka ?

Napisz po prostu. Od tego jest forum.

To co dla jednego jest oczywiste - dla drugiego już niekoniecznie.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Piotr ...bez urazy .

Szymon bawi się Wami jak chce ..przecież cały ten odsłuch LG to wkrętka ;)

Podłączenie takiego wzmacniacza do Ethosów bez należytego ustawienia pomiarowego to bezsens .

Pisał o tym Whitesnake i całkowicie się z tym zgadzam .

Kolejna sprawa , napędzanie nim tak wyrafinowanych głośników jakimi są Ethosy musiało tak się skończyć ze względu na zupełnie niedopasowanie .

Co innego granie z 18 calowymi głośnikami z twardym zawieszaniem , a co innego granie audiofilskimi 18 cm " popierdółami " na miękkim zawieszeniu .

Estrada nie potrzebuje wybrzmień , holografii smaczków itp ..te wzmacniacze służą innym celom .

Oczywiście można przy pomocy takiego wzmacniacza zrobić sobie dobre granie w domu , ale czy to będzie hi-end ?.. Mam wątpliwości .

Mnie się nie udało ;)

Natomiast Rafał jest w błędzie co możliwości mocowych takich wzmacniaczy , u mnie kiedyś dosłownie " wypadła " membrana w SB34NRX .

40 audiofilskich watów ...hi, hi ...

post-59766-0-51180400-1497342446_thumb.jpg

Edytowane przez Diogenes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr ...bez urazy .

Szymon bawi się Wami jak chce ..przecież cały ten odsłuch LG to wkrętka ;)

Podłączenie takiego wzmacniacza do Ethosów bez należytego ustawienia pomiarowego to bezsens .

Pisał o tym Whitesnake i całkowicie się z tym zgadzam .

Kolejna sprawa , napędzanie nim tak wyrafinowanych głośników jakimi są Ethosy musiało tak się skończyć ze względu na zupełnie niedopasowanie .

Co innego granie z 18 calowymi głośnikami z twardym zawieszaniem , a co innego granie audiofilskimi 18 cm " popierdółami " na miękkim zawieszeniu .

Estrada nie potrzebuje wybrzmień , holografii smaczków itp ..te wzmacniacze służą innym celom .

Oczywiście można przy pomocy takiego wzmacniacza zrobić sobie dobre granie w domu , ale czy to będzie hi-end ?.. Mam wątpliwości .

Mnie się nie udało ;)

Natomiast Rafał jest w błędzie co możliwości mocowych takich wzmacniaczy , u mnie kiedyś dosłownie " wypadła " membrana w SB34NRX .

40 audiofilskich watów ...hi, hi ...

 

To czy Szymon się bawi dla mnie w tym wypadku ogóle nie ma znaczenia.

Ja osobiście nigdy nawet nie myślałem o zakupie żadnego wzmacniacza w klasie D.

Myślę jednak, że test był tylko po to aby nikt z fanów tego wzmacniacza do użytku domowego nie zadał pytania Szymonowi: "A słuchałeś ".

Niestety fanów LG tutaj mamy sporo.

Po wykonaniu przez nas testów sprawa się zamyka.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie , że kolumny estradowe to inna bajka ..tam np. impedancja kilku paczek podłączonych do końcówki spada do poniźej 2 OHM , poziom dźwięku osiąga 120 decybeli i gra czysto ...taka ciekawostka .

A to ,że wzmacniacze pro średnio grają w domu to raczej oczywiste ...

Brakuje im wyrafinowania , grają tak jak to opisał Szymon ..bez wybrzmień , budowania planów i ze słabszą barwą .

Grają dźwiękiem bezpośrednim coś jak połączenie tuby z plikami ;)

Diogenes Twoja niewiara jest całkiem normalnym zjawiskiem.

Zawsze odnosimy się do pewnego wzorca. W naszym przypadku poprzeczka jest dość wysoko ustawiona.

Miałeś wielokrotne zaproszenie do Rafała, nie chcesz przyjechać i sprawdzić a jedynie teoretyzujesz.

Sam słuchasz w dość specyficznych warunkach i zdajesz sobie sprawę (taką mam nadzieję) z ograniczeń jakie posiada Twoje poddasze.

 

Jeżeli nie rozumiesz dlaczego sprzęt estradowy gra głośno a nie potrafi oddać spiętrzeń dynamiki w szerokim spektrum częstotliwości to już tłumaczę.

Weź kilka kolumn estradowych pod lupę np renomowanego JBLa, który podaje realne pomiary. Okaże się że nawet wielkie paczki mają pasmo przenoszenia od dołu na poziomie 45Hz -3dB a standardowo jest to 50-75Hz -3dB.

Określona konstrukcja przetworników z dużymi i lekkimi membranami powoduje, że grają one w konkretny sposób i posiadają przyjazną impedancję dla wzmacniacza. Wzmacniacze estradowe źle znoszą spadki impedancji bo są przewidziane do napędzania kolumn 4 lub 8Ohm. Moc przy niższych impedancjach drastycznie spada. Kolumny estradowe grają wyższym "kopiącym" basem i głośną średnicą, mają wytworzyć duże natężenia dźwięku na otwartej przestrzeni więc niski bas jest odcięty. Przepompowanie dostatecznie dużych ilości powietrza dla niskich składowych na otwartej przestrzeni jest po prostu fizycznie niemożliwe. Każdy, kto ma trochę pojęcia o fizyce dobrze wie, że najwięcej prądu a co za tym idzie mocy potrzeba do wprawienia w ruch membrany niskotonowe czyli jak łatwo się domyślić zmniejszenie zapotrzebowania na niskie częstotliwości zmniejsza obciążenie danej jednostki wzmacniającej.

 

Moim zdaniem na braki w odczuwalnej dynamice wzmacniaczy estradowych wpływa w dużym stopniu ich konstrukcja zasilania. Jest po prostu zbyt skromna i nie posiada wystarczającego zapasu energii.

Słuchałem kilku wzmacniaczy w klasie D z klasycznym zasilaniem liniowym i porządną baterią kondensatorów i pomimo mniejszej mocy spisywały się wyraźnie lepiej.

Nie zmienia to faktu, że najlepszy i najbardziej dynamiczny bas jaki słyszałem był z klasy A/B lub najmocniejszych układów lampowych.

 

Szymon bawi się Wami jak chce ..przecież cały ten odsłuch LG to wkrętka ;)

Radzę się liczyć ze słowami ponieważ tym wpisem obrażasz mnie i moich kolegów.

Pokazujesz też swoją ignorancję w temacie i podważasz opinię wielu osłuchanych osób.

Edytowane przez Szymon1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

z ograniczeń jakie posiada Twoje poddasze.

No pewnie ;)

 

Słuchałem kilku wzmacniaczy w klasie D z klasycznym zasilaniem liniowym i porządną baterią kondensatorów i pomimo mniejszej mocy spisywały się wyraźnie lepiej.

Jeszcze lepiej spisują się stare w klasie H i liniowym zasilaniem .

 

nie chcesz przyjechać

Chcem ;) ale czasu ni ma ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna sprawa , napędzanie nim tak wyrafinowanych głośników jakimi są Ethosy musiało tak się skończyć ze względu na zupełnie niedopasowanie .

Niedopasowanie czego? Przecież to przyjazne w obciążeniu kolumny. Możesz rozwinąć tą kwestię?

 

No pewnie ;)

 

 

Jeszcze lepiej spisują się stare w klasie H i liniowym zasilaniem .

 

 

Chcem ;) ale czasu ni ma ...

Standardowe tłumaczenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

Jeżeli nie rozumiesz dlaczego sprzęt estradowy gra głośno a nie potrafi oddać spiętrzeń dynamiki

No patrz , ciekawostka ...;)

 

Możesz rozwinąć tą kwestię?

Może Ty to zrobisz , w końcu jesteś profesjonalistą ;)

 

Standardowe tłumaczenie.

Mogę zastosować niestandardowe ...nie chce mi się ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Ty to zrobisz , w końcu jesteś profesjonalistą ;)

 

Nie mogę bo nie mam podstaw aby poprzeć Twoją tezę dowodami naukowymi. Dlatego proszę o wyjaśnienie dlaczego taki mocarz studyjny nie potrafi napędzić małych podłogówek z dwiema lekkimi "18-stkami"?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Nie mogę bo nie mam podstaw aby poprzeć Twoją tezę dowodami naukowymi. Dlatego proszę o wyjaśnienie dlaczego taki mocarz studyjny nie potrafi napędzić małych podłogówek z dwiema lekkimi "18-stkami"?

 

No właśnie. Czekam cierpliwie na odpowiedz w tym wątku. Jak do tej pory nikt nie odpowiedział.

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do pytania Marteo1981..jakby była sposobność przesłuchania przez szanowny grono..Calyxa CTI, zwykłego czy też zmodowanego przez Gfmod..było by super...

Jeżeli ktoś posiada i ma ochotę przetestować to zapraszamy.

 

No właśnie. Czekam cierpliwie na odpowiedz w tym wątku. Jak do tej pory nikt nie odpowiedział.

Raczej się nie doczekasz. Skoro studyjny mocarz radzi sobie z 18 calowymi potworami to na 18cm się obraził?

Jakoś na moich Loganach z 30cm i 26cm basem też była totalna kicha. Pewnie muszą być specjalne przetworniki :)

Zapomniałbym trzeba podbić bas w EQ, wtedy będzie prawdziwy hajend!

 

u mnie kiedyś dosłownie " wypadła " membrana w SB34NRX .

Jaka kolumna takie efekty. Trzeba było ją przywiązać sznurkiem od snopowiązałki :) Edytowane przez Szymon1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy jak to jest z tą mocą LG kiedy trafi do mnie, akurat mam możliwość przetestowania go z różnymi paczkami i z różnymi piecami, również u kolegi, który gra na końcówce pro tyle, że H-klasowej. Z należytym ustawieniem pomiarowym oczywiście ;)

Edytowane przez tb82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek taki, że muszą strasznie szumieć. Chyba, że dynamika jest tu rozumiana zupełnie inaczej.

Tak , masz rację . Miałem bardziej na myśli , jak by to powiedzieć (miejsce w którym jest gromadzony) zapas energii , a która jest uwalniana w momencie gdy jest na nią zapotrzebowanie. Jest to głównie pożądane przy dużych składach orkiestrowych .Gdzie ilość instrumentów i duża rozpiętość ich częstotliwości , tego wymaga od wzmacniacza. Czyli dostarczenie dostatecznej ilości energii w bardzo krótkim czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.