Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Miłośników odsłuchów u Rafała M


plastik1989
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

...wielokrotnie pozytywnie pisałem o pokoju Rafała - chociaż nie byłem i nie słuchałem

intuicja i doświadczenie podpowiadają mi że tam mogę usłyszeć zacne brzmienie

....ale co będzie jak intuicja i doświadczenie mnie zawiodą...i pozwolę sobie na kilka uwag

najgorsze nie jest to że powinienem iść do laryngologa, neurologa czy innego medyka

jak również że mój sprzęt może okazać się do dupy

....ale najgorsze w tym wszystkim jest dyskredytowanie takiego gościa bo ma średniej klasy zestawienie

czy ktoś kto ma małego Lebena i najmniejsze Harbethy musi być w tym przypadku niewiarygodny

lata doświadczeń z różnymi sprzętami, osłuchania na różnego rodzaju koncertach daje nam prawo do własnej oceny

 

przecież istnieje też jakaś granica finasowa która najbardziej nas ogranicza - przynajmniej tak jest u mnie

przykład....mam do kolumn podpięte kable głośnikowe WILE (dlatego że są tanie i w miarę dobre) ale jakbym miał

swobodę finansową to z całą pewnością w tym miejscu były Transparent...

podobnie może być z gościem który ma Lebena.....każdy z nas w tym przypadku może wpaść w pułapkę

jeżeli możemy krytykować każdy pokój i sprzęt na Audio Show to dlaczego nie możemy wypowiedzieć swojego zdania

odnośnie pokoju i dźwięku u Rafała

czy zawsze trzeba dostać po łbie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Okazjonalne piętnowanie kogoś, że robi tu coś dla własnej autopromocji jest dziwne.

Ale ja nikogo nie piętnuję - możliwe, że źle odczytujesz mój post. Wyjaśniłem tylko skąd nieraz bierze się napięty ton dyskusji. Podałem też przykład producenta, który od lat się na tym forum promuje bez "napinki".

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wolno coś zasugerować...smartfon to taki współczesny szwajcarski scyzoryk,dla osoby ,która potrafi się nim posługiwać.

Jest mnóstwo aplikacji,które pokażą co aktualnie słyszymy-uniknie się w ten sposób dyskusji o rzekomych lub rzeczywistych uchybieniach..to nie jest chyba wielki problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Ten smartfon jak i szwajcarski scyzoryk jest trochę nietrafiony. To jakby jakiemukolwiek fachowcowi (hydraulikowi, elektrykowi ipt.) radzić aby torby narzędzi - nieraz specjalistycznych - zabrał szwajcarski scyzoryk - taki bajer ale nic pożytecznego tym nie zrobisz. No bo jaka aplikacja pokaże głębie sceny , albo jej szerokość?

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten smartfon jak i szwajcarski scyzoryk jest trochę nietrafiony. To jakby jakiemukolwiek fachowcowi (hydraulikowi, elektrykowi ipt.) radzić aby torby narzędzi - nieraz specjalistycznych - zabrał szwajcarski scyzoryk - taki bajer ale nic pożytecznego tym nie zrobisz. No bo jaka aplikacja pokaże głębie sceny , albo jej szerokość?

..moim zdaniem w tej zabawie chodzi o fun..a tu co i rusz pojawia się ktoś kto próbuje dowalić oponentowi...to jest jeden ze sposobów...przy okazji można sprawdzić co kto słyszy..

tylko nie sinusem,bo można coś uszkodzić..

scena to na tym etapie rzecz mniej istotna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
..moim zdaniem w tej zabawie chodzi o fun...

 

Nie tylko Twoim, jest nas wielu.

 

Byłem przygotowany logistycznie nie tyle komórką, ile wyselekcjonowanymi plikami flac na podstawowe testy czyli: ustawienie optymalnego poziomu głośności, fazę w kilku zakresach szumem oraz sprawdzenie interesującego mnie szczególnie zachowania systemu (pokój, ustroje, kolumny) Rafała w zakresie strojenia kolumn (tych 18W8531 w okolicach 35 Hz) i trochę poniżej. Na taką zabawę trzeba być przygotowanym mentalnie i Rafał nie odpowiedział na moje sugestie o sprawdzeniu.

Próba zrobienia tego u mnie, skończyła podniesieniem ciśnienia krwi gości.

 

Przy okazji Rafał, czysty sinus o częstotliwości o którą pytałem, której nie potrafiliście podać nawet w przybliżeniu i którą potraktowaliście jak bas to było 45Hz :)

 

Zgodzę się również z tezą, iż sprawdzenie wszystkich aspektów w dwie godziny może być trudne, stąd druga wizyta i skupienie się na subtelnościach, których nie doświadczyłem w żadnej z wizyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji Rafał, czysty sinus o częstotliwości o którą pytałem, której nie potrafiliście podać nawet w przybliżeniu i którą potraktowaliście jak bas to było 45Hz :)

 

Maciek proszę cię nie rozgrzebuj.

Powiedz jaki sens ma puszczanie u Ciebie jakichkolwiek zakresów.....................

Powtórzę jeszcze raz ale po raz ostatni:

"MODERACJA:

To jest Klub w którym dyskutuje sie odsłuchy u Rafała M. a nie w którym kpi sie z zestawów ludzi zajmujących tutaj głos i zamieszczających swe opinie.

Jeśli Szymonie tego dalej nie rozumiesz i nadal swym starym zwyczajem każdy niepochlebny wpis w temacie twojej twórczości biznesowej będziesz neutralizował osmieszaniem i atakami personalnymi z zamierzenia niszcącymi autorów zamieszczanych opinii, to ja zweryfikuję zasadność uznawania tego wątku za KLUB MIŁOŚNIKÓW.

I tu napisze jasno - jeśli Jeszce raz pozwolisz sobie na takie zachowanie w tym Klubie przy braku reakcji prowadzącego ten klub, to będzie to ostatni dzień tego Klubu w tej zakładce!

Nie oczekuję dyskusji w tej kwestii!

I jeszce jedno - wszyscy doskonale wiemy, że piszesz tutaj jako Rafał M.!"

Edytowane przez Vlado vel Vladomord
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę gospodarza Klubu o zadbanie, aby tak agresywny sposób obrony swych interesów przez Szymona/Rafała więcej tutaj nie miał miejsca.

Jako moderacja As nie zezwolimy na niszczenie tego Forum za pomocą zajadłych ataków na naszych userów. Tym bardziej przez człowieka z tego forum własnie za takie zachowania usuniętego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym to Ja zdecydowal otworzyć sie taki temat o moim pomieszczeniu, powiedziałbym wszystko co i zacz.... tutaj panuje atmosfera starego Mistrza ze średniowiecza, ktory przez dugie lata pokazywal Czeladnikowi swoje plecy, aby za szybko nie skończył terminowania...

Tak naprawdę o pomieszczeniu Rafała, obcy którzy nie byli w tym pooju wiedza ze ma koło 18 m2 i na bank sa do niego drzwi....plus system jaki gra i ustroje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie na przykład interesują parametry tego pomoeszczenia, a nie jak „gra” wg Ciebie. Wiemy ze kazdy odbiera inaczej, ja nie jestem z tych co zachwycają sie samplami grupy Yello, bo te z reguły zawsze raczej dobrze graja dla ucha.

Ot ciekawość o pomieszczeniu, jak zostało zrobione, ustroje, ich parametry. Gospodarz pisze o świetnym odizolowaniu od sąsiadów - co zostało zrobione w tym kierunku? Bo przeciez maski binarne na suficie nie odizolują Cie od sąsiadów. Pomieszczenie 18 m2, zakładając mozliwe fizyczne parametry nie zejdzie poniżej 30hz bez znaczynych spadków dB. Moze, ale co zostao zrobione w tym kierunku aby to osiągnąć bez fizycznego zmniejszenia fizycznych wymiarów pokoju?

Nie rozumiem skąd takie spięcie w konwersacji w tym Klubie?? Jak pomieszczenie fizycznie nie jest w stanie przerobić jakiejś energii to nie jest wstyd, ale mozna zadbać zeby ja zminimalizować. Ja szukam rozwiązań a nie konfliktów.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę gospodarza Klubu o zadbanie, aby tak agresywny sposób obrony swych interesów przez Szymona/Rafała więcej tutaj nie miał miejsca.

Jako moderacja As nie zezwolimy na niszczenie tego Forum za pomocą zajadłych ataków na naszych userów. Tym bardziej przez człowieka z tego forum własnie za takie zachowania usuniętego!

 

Nie badz śmieszny.

Po pierwsze , nie dysponuj moim kontem.

Po drugie ,,obrony swych interesów przez Szymona/Rafała" proszę uzasadnij Twój cytat, w przeciwnym razie proszę go potraktować jako atak personalny na moją osobę i zgodnie z regulaminem przyznac punkty karne.

Po trzecie wszystkie spotkania u mnie były prywatne , więc też mam prawo żądać aby krytyczne uwagi zostawić dla siebie, i nie pozwolę abyście wycierali sobie mną gębę.

zresztą wyraźnie jest to zawarte w tytule klubu na powstanie którego wyraziliście zgodę.

 

I na sam koniec jeżeli chodzi o moją osobę to możesz ten klub zamknąć natychmiast, nie mam zamiaru się z Wami przepychać.

Poproszę również głównego założyciela kol.,, plastik 1989", aby wystąpił o to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to nie jest klub miłośników tylko hejterów. Większość wpisów dotyczy ludzi którzy nie byli w tym pokoju.

 

Co jest hejtem i kto hejterem, oraz kto ma być uczestnikiem Klubu Miłośników decyduje WYŁĄCZNIE gospodarz klubu. Posiada on wszelkie narzędzia moderatorskie do samodzielnego zarządzania Klubem jaki prowadzi.

Moderacja w Klubach działa WYŁĄCZNIE na zgłoszenia gospodarza klubu lub zgłoszenia na łamanie Regulaminu AS!

Tak było w tym przypadku. Zgłoszenie było jak najbardziej zasadne a nasza reakcja oczywista.

 

Nie badz śmieszny.

Po pierwsze , nie dysponuj moim kontem.

Po drugie ,,obrony swych interesów przez Szymona/Rafała" proszę uzasadnij Twój cytat, w przeciwnym razie proszę go potraktować jako atak personalny na moją osobę i zgodnie z regulaminem przyznac punkty karne.

Po trzecie wszystkie spotkania u mnie były prywatne , więc też mam prawo żądać aby krytyczne uwagi zostawić dla siebie, i nie pozwolę abyście wycierali sobie mną gębę.

zresztą wyraźnie jest to zawarte w tytule klubu na powstanie którego wyraziliście zgodę.

 

I na sam koniec jeżeli chodzi o moją osobę to możesz ten klub zamknąć natychmiast, nie mam zamiaru się z Wami przepychać.

Poproszę również głównego założyciela kol.,, plastik 1989", aby wystąpił o to samo.

 

Odpowiadasz na apel moderatorski skierowany do gospodarza tego Klubu. Nie jesteś jego założycielem ani gospodarzem. Twoje błazeńskie zalecenia kierowane do mnie zostaną potraktowane jako atak odwetowy na moderacje AS.

Nie interesują mnie w najmniejszym stopniu Twoje prywatne spotkania, ale interesuje mnie co i jak publikujesz na naszym Forum! A Twoje chamstwo widoczne w tłumaczeni że "nie pozwolisz aby sobie wycierali gebę" będzie natychmiast karane jako ataki personalne za każdym razem kiedy potraktujecie interlokutora tak jak usera @colcolcol. Dalsze pisanie z tego samego IP przez usera Szymon/Rafał będzie traktowane jako multikono i zostanie całkowicie zablokowane.

Również co zlecisz założycielowi tego Klubu i jak on sie do Waszych rozkazów zastosuje, mnie nie obchodzi nawet w najmniejszym stopniu.

I to jest koniec działań moderacji w tej sprawie.

EOT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas najwyższy zmienić zasady zakładania wątków klubowych i skończyć z degrengoladą

niestety zasady tej zakładki które umozliwiające wiekszą swobode sa wykorzystywane do najzwyklejszych ataków personalnych w przypadku gdy pojawia sie opinia niekorzystna a współrozmówca nagle jest przeciwnikiem i staje sie ofiara którą trzeba na forum całkowicie zdyskredytować

OK masz racje przemyslimy zasadnosc zakładania takich " prywatnych watków " w zakładce kluby mozliwe ze temat jako "prywatny" prowokuje do konfliktów

kluby miłosników sprzetu konkretnej marki beda nadal prowadzone spokojnie jak do tej pory w zakładce Kluby

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety zasady tej zakładki które umozliwiające wiekszą swobode sa wykorzystywane do najzwyklejszych ataków personalnych w przypadku gdy pojawia sie opinia niekorzystna a współrozmówca nagle jest przeciwnikiem i staje sie ofiara którą trzeba na forum całkowicie zdyskredytować

OK masz racje przemyslimy zasadnosc zakładania takich " prywatnych watków " w zakładce kluby mozliwe ze temat jako "prywatny" prowokuje do konfliktów

kluby miłosników sprzetu konkretnej marki beda nadal prowadzone spokojnie jak do tej pory w zakładce Kluby

Istnieje konflikt ,jak sam Rafał napisał wszystkie spotkania były prywatne, więc nie ma racji bytu istnienie takiego wątku na zasadach ogólnych oraz sformułowanie tematu wykluczającego krytykę stąd moja uwaga

Edytowane przez Rezyslaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest hejtem i kto hejterem, oraz kto ma być uczestnikiem Klubu Miłośników decyduje WYŁĄCZNIE gospodarz klubu. Posiada on wszelkie narzędzia moderatorskie do samodzielnego zarządzania Klubem jaki prowadzi.

Moderacja w Klubach działa WYŁĄCZNIE na zgłoszenia gospodarza klubu lub zgłoszenia na łamanie Regulaminu AS!

Tak było w tym przypadku. Zgłoszenie było jak najbardziej zasadne a nasza reakcja oczywista.

 

 

 

Odpowiadasz na apel moderatorski skierowany do gospodarza tego Klubu. Nie jesteś jego założycielem ani gospodarzem. Twoje błazeńskie zalecenia kierowane do mnie zostaną potraktowane jako atak odwetowy na moderacje AS.

Nie interesują mnie w najmniejszym stopniu Twoje prywatne spotkania, ale interesuje mnie co i jak publikujesz na naszym Forum! A Twoje chamstwo widoczne w tłumaczeni że "nie pozwolisz aby sobie wycierali gebę" będzie natychmiast karane jako ataki personalne za każdym razem kiedy potraktujecie interlokutora tak jak usera @colcolcol. Dalsze pisanie z tego samego IP przez usera Szymon/Rafał będzie traktowane jako multikono i zostanie całkowicie zablokowane.

Również co zlecisz założycielowi tego Klubu i jak on sie do Waszych rozkazów zastosuje, mnie nie obchodzi nawet w najmniejszym stopniu.

I to jest koniec działań moderacji w tej sprawie.

EOT.

 

Jezeli zapomniałeś to Ci przypomnę, że było pozwolenie z waszej strony na dwóch gospodarzy w tym klubie. Ale to nie ma teraz znaczenia ot moderator może się mylić.

Ty nie będziesz mi mówił skąd mam pisać , a chamskie to jest twoje posądzanie mojej osoby o prowadzenie szemranych interesów.

 

Żegnam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moderacja po raz kolejny nie będzie tłumaczyć znaczenia określenia "Miłośnik" tym, którym własnie taki profil najbardziej przeszkadza. Tych z premedytacja nierozumiejących, powinni natychmiast wykluczać gospodarze Klubów wyposażeni przez nas w pełnię narzędzi moderatorskich w swych Klubach.

Dlaczego z nich nie korzystają, nie jest sprawa moderacji. Natomiast wszelkie zgłoszenia chamskich ataków personalnych w zakładce KLUBY są i będą przez nas natychmiast karane.

Przebrnęliśmy przez historię tworzenia zakładki specjalnej "Salonik" w której całkowita władzę nad watkami próbowano oddać wszystkim. I co z tego wyszło? ANARCHIA i zrywy poszczególnych koterii prowadzące do przejęcia całkowitej kontroli nad resztą uczestników tamtej zakładki. A to oczywiście gwarantowało monopol na darmowa reklamę wyłącznie zwycięzców.

Teraz tego błędu nie popełnimy, jednak daliśmy równe, całkowicie suwerenne prawo założycielom wątków do sprawowania w nich kontroli i tworzenia profilu swego Klubu według własnych potrzeb i umiejętności.

I tak pozostanie, a wynikiem okaże się wyraźne wyróżnienie sie Klubów prowadzonych w sposób rozważny i odpowiedzialny przez swych założycieli i takie bedziemy nagradzać i promować pomagając ich Twórcom i prowadzącym, co już sie powoli dzieje.

 

Ty nie będziesz mi mówił skąd mam pisać , a chamskie to jest twoje posądzanie mojej osoby o prowadzenie szemranych interesów.

 

Nie wiem o czym piszesz. Nie mam żadnej wiedzy i absolutnie nie interesuje mnie Twoja działalność biznesowa! Nie mam pojecia co poczytałeś za posądzenie swej osoby przeze mnie o prowadzenie "szemranych" interesów??? Nic z tego Twojego wywodu nie rozumiem?!

Mnie interesuje wyłącznie zakres działań moderatorskich na tym Forum.

Ps.

Żaden wątek nie ma dwu gospodarzy. Może mieć dowolna liczbę współgospodarzy, ale głos decydujący zawsze nalezy do założyciela wątku widniejącego w nazwie Klubu.

Bardzo prosze nie obciążaj mojej osoby własnymi prywatnymi animozjami, bo nie lezą one w polu moich zainteresowań. A to skąd piszesz jednak mnie interesuje, ponieważ jest to wciąż to samo IP zbanowanego Szymona i jego rodziny aktywnie udzielającej się na naszym Forum. Również oficjalnie twierdzisz że wypowiadasz sie w swoim i Jego imieniu jednocześnie.

Ale to już tylko niuanse.

Również żegnam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak zwykle wszystko się roz...ło....

Panowie, nie da się tak po prostu bardziej elegancko?

Wątek o systemie Kolegi o wartości kilkuletnich dochodów przeciętnego zjadacza chleba, gdzie właściciel jest tak miły, że zaprasza nieznajomych ludzi, ale audiomaniaków, żeby posłuchali i nabrali doświadczenia.

A Wy robicie z tego bagno, obrażając siebie nawzajem i wszystkich naokoło.

I do zamknięcia, do zamknięcia...

 

Czasem myślę, że wyborcy PISu są bardziej spolegliwi i przyzwoici niż audiofil-hobbysta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha.......Wilson Audio

Hm....to ciekawe, że nagle Wilson Audio jest The Best. Taka metkowa firma ???- no dajcie spokój.

Akcja promocyjna na Wilson Audio ? A co się stało z killerem metkowych firm - znanym z technologii i super mdfu i matek bitumicznych brandem z Tychów ?

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, triode napisał:

Chętnie bym się wybrał ale mam problem z dojazdem.

Byłem na początku przebudowy pokoju i nie powiem podobało mi się 🙂

Obecnie ,sądząc po fotkach pokój wygląda i ekscytująco i kosmicznie..no i Wilson Audio jak dla mnie top 🙂

 

No grało to już wtedy zacnie. Ciekawe jak jest teraz. Jeżeli ktoś był słuchać u Rafała Wilsonów i słuchał S16 Ethos to chętnie poczytamy o różnicach.

 

Nie spina mi się tylko pamiętna niechęć do większych głośników basowych. Czy głośniki basowe w Wilsonach to przerobione scan speak?

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, h3x_Lukasz napisał:

Z obecnej oferty jedynego, niezależnego recenzenta. Trwa akcja marketingowa, możesz jechać posłuchać.

Nie dostanę zaproszenia.  

"....Cierpi na tym również wyższa średnica, przy głośniejszym słuchaniu lub poziomie live jest stanowczo zbyt ofensywna. Rock, metal, muzyka popularna staje się wtedy męcząca a całość zaczyna zlewać w nieakceptowalną kakafonię dźwięków.  Dźwięk traci na masie, staje się zbyt twardy i suchy.  Prezentacja przechodzi w jazgotliwość czego absolutnie nie akceptuję.  Jasno nagrane płyty powodują tak dużą ilość wysokich tonów, że całość zaczyna szeleścić , przytłaczać i mocno męczyć...." - test Wilson Audio Alexia na jedynym niezależnym portalu. 

To co sie wydarzyło że nagle GRAJĄ ?

5 minut temu, S0nic napisał:

Nie spina mi się tylko pamiętna niechęć do większych głośników basowych. Czy głośniki basowe w Wilsonach to przerobione scan speak?

Bardzo dobre pytanie. Chociaż wiecej rzeczy się "nie spina"

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, babatular napisał:

Nie dostanę zaproszenia.  

"....Cierpi na tym również wyższa średnica, przy głośniejszym słuchaniu lub poziomie live jest stanowczo zbyt ofensywna. Rock, metal, muzyka popularna staje się wtedy męcząca a całość zaczyna zlewać w nieakceptowalną kakafonię dźwięków.  Dźwięk traci na masie, staje się zbyt twardy i suchy.  Prezentacja przechodzi w jazgotliwość czego absolutnie nie akceptuję.  Jasno nagrane płyty powodują tak dużą ilość wysokich tonów, że całość zaczyna szeleścić , przytłaczać i mocno męczyć...." - test Wilson Audio Alexia na jedynym niezależnym portalu. 

To co sie wydarzyło że nagle GRAJĄ ?

Bardzo dobre pytanie. Chociaż wiecej rzeczy się "nie spina"

oczywiście,że nie dostaniesz:)

 

to nowa generacja kolumn Wilson Audio

kiedyś na AS,w zacnym towarzystwie słuchaliśmy niepozornych Wilson Audio Sofia3 z elektroniką A R..

bardzo nam się podobało. 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.