Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Miłośników odsłuchów u Rafała M


plastik1989
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak , masz rację . Miałem bardziej na myśli , jak by to powiedzieć (miejsce w którym jest gromadzony) zapas energii , a która jest uwalniana w momencie gdy jest na nią zapotrzebowanie. Jest to głównie pożądane przy dużych składach orkiestrowych .Gdzie ilość instrumentów i duża rozpiętość ich częstotliwości , tego wymaga od wzmacniacza. Czyli dostarczenie dostatecznej ilości energii w bardzo krótkim czasie.

 

Innymi słowy mówiąc zdolność do odtworzenia szybkich zmian sygnału. Lub transjentów o dużej amplitudzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Zobaczymy jak to jest z tą mocą LG kiedy trafi do mnie, akurat mam możliwość przetestowania go z różnymi paczkami i z różnymi piecami, również u kolegi, który gra na końcówce pro tyle, że H-klasowej. Z należytym ustawieniem pomiarowym oczywiście ;)

 

 

Sorry Tomek, że go nie zabrałem.

Miałem z nim przyjechać do Ciebie ale jakoś strasznie mnie ten wzmacniacz zniechęcił :(

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Ciekawa sprawa z tym L.G...

Póki nie bylo bezpośredniego porównania LG do wzmaniaczy A klasowych/AB klasy u Rafala rozumiem marudzenia, że powatpuje się jakości LG chociaż sie go nie słuchało...

 

Natomiast po odsłuchu gdzie na kilku osobach, nie zrobił większego wrażenia (a jak porówna sie systemy Piotra, Rafala i Szymona to widać ze gusta maja inne, a nikomu LG nie podszedł...) zaczyna sie dorabiać ideologie, o złym ustawieniu wzmacniacza i wychodzi aksjomat, ze jak nie zagrał to byl źle ustawiony - bo gdyby był dobrze ustawiony to by zagrał... :D

 

To proponuje wprowadzić zasadę do tego wątku, następna osoba która wspomni o prawidłowym ustawieniu LG, przedstawi jak wyglada poprawnie przeprowadzona procedura kalibracji, co sie mierzy, gdzie tego uczą, czy to określona metodologia udostępniona od producenta, itd.

Bo bardzo ciekawi mnie jak Ci ktorzy mają u siebie LG i "dobrze" je ustawili to zrobili, chyba nie robili tego na ucho?

 

Co do Pani z Lambo, Diogenesie - poważny wiekiem filozof i to jeszcze mieszkający w beczce ;-) a nie dostrzegł, że w takich butach, z takimi długimi nogami, ta Pani nie byłaby w stanie operować pedałami w tym aucie... To ladnie wyglada na zdjęciu, ale to pic na wodę fotomontaż, jak te wszystki D klasowe cuda... (IMO oczywiscie :-D )

 

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

zaczyna sie dorabiać ideologie, o złym ustawieniu wzmacniacza i wychodzi aksjomat, ze jak nie zagrał to byl źle ustawiony - bo gdyby był dobrze ustawiony to by zagrał... :D

 

To nie tak ...

Absolutnie zgadzam się , że wzmacniacze pro w klasie D nie nadają się do audiofilskiego grania .

Zawsze będzie brakowało wyrafinowania i klasy urządzeń lampowych , ale nie zgodzę się ,że brakuje im możliwości napędzenia głośników .

Nie znam LG , ale mam w domu Crowna i Behringera i wiem co potrafią zrobić z głośnikami .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moderacja.

Zgodnie z profilem tego wątku, proszę o niezasypywanie moderacji zgłoszeniami wpisów indywidualnie uznanych za spam i trolling. To co jest trollingiem i jak prowadzona jest tutaj dyskusja, ocenia wyłącznie założyciel i gospodarz wątku. I TYLKO na jego oficjalne wskazanie co ma być usunięte, moderacja zareaguje. Jedynie ataki personalne zgłaszają wszyscy poszkodowani, a moderacja wykona swe obowiązki zgodnie z regulaminem forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

 

To nie tak ...

Absolutnie zgadzam się , że wzmacniacze pro w klasie D nie nadają się do audiofilskiego grania .

Zawsze będzie brakowało wyrafinowania i klasy urządzeń lampowych , ale nie zgodzę się ,że brakuje im możliwości napędzenia głośników .

Nie znam LG , ale mam w domu Crowna i Behringera i wiem co potrafią zrobić z głośnikami .

 

Ale subiektywne odczucie nie wysterowania głośników może wynikać z jednorodności prezentacji basu i braku rozróżnienia głębokości zejścia. Jak każdy niższy zakres gra podbitym 50hz to wrażenie nie wysterowania występuje pomimo tego, że teoretyczny zapas mocy nie powinien do tego dopuszczać. Problem tez może być w stopniu wstępnym który dając takie możliwości konfiguracji mocno miętosi sygnał.

 

Zresztą ile to razy okazało się na odsłuchach, że kilka razy słabsza lampa pogoniła 100-200W tranzystory i to właśnie na basie?

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

 

 

Może jak się podkręci nieco basu... ?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ja używam tylko do basu i wyskakują membrany czasami ;)

 

 

 

Ale subiektywne odczucie nie wysterowania głośników może wynikać z jednorodności prezentacji basu i braku rozróżnienia głębokości zejścia. Jak każdy niższy zakres gra podbitym 50hz to wrażenie nie wysterowania występuje pomimo tego, że teoretyczny zapas mocy nie powinien do tego dopuszczać. Problem tez może być w stopniu wstępnym który dając takie możliwości konfiguracji mocno miętosi sygnał.

 

Zresztą ile to razy okazało się na odsłuchach, że kilka razy słabsza lampa pogoniła 100-200W tranzystory i to właśnie na basie?

Ciężko mi się do tego ustosunkować , ponieważ u mnie te piece kończą prace przy 60 Hz ..a poniżej tej granicy trudno mówić o jakiekolwiek definicji czy konturowości basu .

Definicja basu to składowe powyżej 100 Hz i tam należy szukać problemu .

Dla mnie wzmacniacze pro grają na tyle słabo średnicą i wysokimi , że nie doktoryzowałem się specjalnie nad nimi .

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam tylko do basu i wyskakują membrany czasami ;)

Cały czas mylisz 2 kwestie, odczuwalnej dynamiki i kontroli nam przetwornikiem (po Twojemu trzymanie za pysk) z maksymalnym natężeniem dźwięku jaki może wygenerować z siebie dany zestaw.

Zagrać głośno nie znaczy dynamicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

Kupiłem takie , że nie mają już opcji " wyskocz " ;)))

 

Cały czas mylisz 2 kwestie, odczuwalnej dynamiki i kontroli nam przetwornikiem (po Twojemu trzymanie za pysk) z maksymalnym natężeniem dźwięku jaki może wygenerować z siebie dany zestaw.

Zagrać głośno nie znaczy dynamicznie.

To co ja biedny mam zrobić , jak lubię 25 Hz ..;)?

Sztuką kompromisów wybrałem niskie zejście od " pierdyknięcia " po Twojemu .

Zresztą ja słucham cicho , więc braków odczuwalnej dynamiki i kontroli nie słyszę ...chyba , że koledzy przyjdą i kręcą gałą :) .

Zresztą wtedy " pada " już pomieszczenie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam tylko do basu i wyskakują membrany czasami ;)

Grześ. Mogło w tym przypadku też, zabraknąć zapasu energii aby membranę wyhamować i skierować w przeciwnym kierunku , czyli cytując bumka wystąpił brak ; ,,zdolność do odtworzenia szybkich zmian sygnału. Lub transjentów o dużej amplitudzie."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co ja biedny mam zrobić , jak lubię 25 Hz ..;)?

Zmienić pokój na taki, w którym je będzie realnie słychać.

 

Zresztą ja słucham cicho , więc braków odczuwalnej dynamiki i kontroli nie słyszę ...chyba , że koledzy przyjdą i kręcą gałą :) .

Jak kobita rządzi to się słucha cicho, nie ma rady :)

Tak poważnie to ten wpis wszystko wyjaśnia.

Edytowane przez Szymon1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

 

Grześ. Mogło w tym przypadku też, zabraknąć zapasu energii aby membranę wyhamować i skierować w przeciwnym kierunku , czyli cytując bumka wystąpił brak ; ,,zdolność do odtworzenia szybkich zmian sygnału. Lub transjentów o dużej amplitudzie."

Tak to była szybka zmiana sygnału ...przypadkiem odkręciłem gałę 500 W w głośniku na miękkim zawieszeniu i maks. obciążalności pewnie z 200 W .

Pięknie ją wypluło ;)

 

Zmienić pokój na taki, w którym je będzie realnie słychać.

 

Jak kobita rządzi to się słucha cicho, nie ma rady :)

Tak poważnie to ten wpis wszystko wyjaśnia.

Tak jest Panie Szymonie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to była szybka zmiana sygnału ...przypadkiem odkręciłem gałę 500 W w głośniku na miękkim zawieszeniu i maks. obciążalności pewnie z 200 W .

Pięknie ją wypluło ;)

 

 

Tak jest Panie Szymonie ;)

Grześ. Podałem tylko taką ewentualność. Faktem jest że zabrakło ,,czy" przed słowem Mogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy próbowalicie panowie wynieść swoje hi-endy na podwórze i zagrać nimi live na świeżym powietrzu? Niech to będzie, powiedzmy hi-endowa dyskoteka? Zero ograniczeń pomieszczenia, więc i przyłoić można aż uszy zwiędną. To mógłby być nowy rozdział w naszym audio-teatrze.

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tak ...

Absolutnie zgadzam się , że wzmacniacze pro w klasie D nie nadają się do audiofilskiego grania .

Zawsze będzie brakowało wyrafinowania i klasy urządzeń lampowych , ale nie zgodzę się ,że brakuje im możliwości napędzenia głośników .

Nie znam LG , ale mam w domu Crowna i Behringera i wiem co potrafią zrobić z głośnikami .

 

Mam takie same spostrzeżenia. Wm300 nie słuchałem ale d klasa zawsze nokautowała na basie wszystkie lampowe i tranzystorowe konstrukcje jakie miałem. reszta pasma dla mnie nieporozumienie. Może to coś LG było popsute :)

Edytowane przez nautilus81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam takie same spostrzeżenia. Wm300 nie słuchałem ale d klasa zawsze nokautowała na basie wszystkie lampowe i tranzystorowe konstrukcje jakie miałem. reszta pasma dla mnie nieporozumienie. Może to coś LG było popsute :)

 

Mnie też LG znokautowało na basie ale ze śmiechu :)

Zwłaszcza na płycie Antoliniego "Knock Out".

Moja babcia ma lepszy bas jak się klepie po brzuchu :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

tb82

Napisz jak u Ciebie kopie stopa na tej płycie (szczególnie 1 kawałek ) z Ethosami + set 42 :)

Przyjrzyj się membranie basowca i opisz proszę :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie same spostrzeżenia. Wm300 nie słuchałem ale d klasa zawsze nokautowała na basie wszystkie lampowe i tranzystorowe konstrukcje jakie miałem. reszta pasma dla mnie nieporozumienie. Może to coś LG było popsute :)

Ale był jeszcze węgierski PKN , 3650w , kosztuje 13.000 . Bez dsp , bez wejścia cyfrowego . Tylko wejścia liniowe. Jedynie można ustawić prąd na kolumny max 170 wolt , i tak , było. Bardziej prosto się nie da. Bardzo proszę , można przyjechać , samemu ocenić tą kontrolę i siłę niskiego zakresu. PKN-a pożyczyłem od znajomego który zajmuje się nagłaśnianiem dużych imprez. Nie był zaskoczony moim zdaniem na temat tego wzmacniacza.

http://skleptaurus.pl/pkn-audio-xd-6000-cyfrowy-wzmacniacz-mocy

Proszę zwrócić uwagę na dwa parametry slew rate. 60V na milisekundę , a taki Krell ksa 250 ma 100V ale na mikrosekundę . Moim zdaniem tu jest pies pogrzebany. Drugi parametr to pasmo przenoszenia wzmacniacza PKN kształtuje się na poziomie +/- 3db. 20hz - 20khz.

Edytowane przez Rafał.M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tb82

Napisz jak u Ciebie kopie stopa na tej płycie (szczególnie 1 kawałek ) z Ethosami + set 42 :)

Przyjrzyj się membranie basowca i opisz proszę :)

 

 

Kopie bardzo dobrze :), oczywiście o tej kontroli i zejściu co u Rafałka mowy być nie może, aczkolwiek u mnie w pokoju w bezpośrednim porównaniu do 2x Naim NAP135 (a te Naimy są dla mnie wzorcem energii i świetnego basu w swoim przedziale cenowym) jest tylko trochę gorzej z dynamiką, zejściem i kontrolą. Tutaj należą się słowa uznania dla Andrzeja...jego SET42 SE w najnowszym wydaniu to dźwiękowa petarda....nawet na basie, każdy kto mnie odwiedza nie może się nadziwić, że 42w z lampy SET grają takim basem i dynamiką... Na membrany basowców uwagi nie zwracałem, nadrobię to przy najbliższej okazji ;)

Edytowane przez tb82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Czy próbowalicie panowie wynieść swoje hi-endy na podwórze i zagrać nimi live na świeżym powietrzu? Niech to będzie, powiedzmy hi-endowa dyskoteka? Zero ograniczeń pomieszczenia, więc i przyłoić można aż uszy zwiędną. To mógłby być nowy rozdział w naszym audio-teatrze.

Ale w odpowiednim pomieszczeniu odsłuchowym powinien byc rowniez pogłos, tyle ze kontrolowany. Na zewnątrz jestes w stanie (terytycznie) zasymulować komorę bezechową, która niekoniecznie jest najlepszym rozwiązaniem jesli chodzi o odsłuchy (co innego pomiary).

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.