Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Miłośników odsłuchów u Rafała M


plastik1989
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Diabełek w krótkich spodenkach pożalił się na swoim blogu na firmę Nautilius.

Trzymaj się Szymcio dzielny tropicielu audiofilskich powiązań. Mając na uwadze obiektywność i niezależność Szymcia czekam na felieton o tropieniu powiązań  na linii  S16Hz-Diabełek-Kutno-Diabełek- Audiofast- Diabełek- Semper Acoustic.

 

P.S. No i oczywiście ufam głęboko że Diabełek testując najnowszą integrę Dana D'Agostino nie omieszka wspomnieć, że taki burdel, bajzel i bylejakość we wzmacniaczu za 100tys zł to kpina i żenada.

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
12 godzin temu, babatular napisał:

Diabełek w krótkich spodenkach pożalił się na swoim blogu na firmę Nautilius.

Trzymaj się Szymcio dzielny tropicielu audiofilskich powiązań. Mając na uwadze obiektywność i niezależność Szymcia czekam na felieton o tropieniu powiązań  na linii  S16Hz-Diabełek-Kutno-Diabełek- Audiofast- Diabełek- Semper Acoustic.

 

P.S. No i oczywiście ufam głęboko że Diabełek testując najnowszą integrę Dana D'Agostino nie omieszka wspomnieć, że taki burdel, bajzel i bylejakość we wzmacniaczu za 100tys zł to kpina i żenada.

Na jego blogu nie widziałem takich wpisów, ale widzialem na FB i jak tylko odpisałem na cześć jego szpiegowsko-detektywistycznych rewelacji, to od razu mnie zablokował w dyskusji, po czym riposta z jego strony nastąpiła jak miał juz pewność ze nie będę mógł sie do niej ustosunkować. To Jego klasyczny styl, ale w wątku w którym narzeka, że ktoś „mu zamyka usta” mógłby sobie darować „zamykanie ust” innym. Trochę to nie poważne z jego strony, że swoje teorie głosi jako „niewygodna prawda”, a każda inną „prawdę” ukrywa, blokuje, usuwa. 
 

Co do Integry Dana najnowszej, dosyć powszechnie krytykowana jest za nieco chałupnicze wykonanie, przypominające zlepek gotowych kitow z Chin. Jeśli sprzęt ten trafił na tapet Szymona Farmera to jestem spokojny, że dogłębne śledztwo wykaże czemu w środku spięte kablami i wyglada jak zestaw DIY w ładnej obudowie. Sprawdzi, na Google map adres wlasciela, Jego dom no i oczywiście akustykę, a wszytko to opublikuje jeszcze przed wynikami śledztwa Macierewicza (metodologię maja identyczna). 
 

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tekstu wynika, że model sprzed 3 lat, żaden njus.

To raczej reklama niesprzedajnego kloca, który trzeba gdzieś upchać a jest okazja by google zindeksował o nim informację by jakiś jelonek szybciej trafił pod lufę.

 

Ciekawe czy to egzemplarz z audiolandu z Kutna?

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, triode napisał:

o widzę,że Grzegorz ma się nieźle(malkontentom wbrew) i całkiem fajne rzeczy robi 🙂

 

http://stereoikolorowo.blogspot.com/2021/09/studio-16-hertz-arcada-25-signature.html

Super. Niech mu się szczęści.

Naprawdę pięknie się prezentują te  kolumny S16Hz na tych zdjęciach. Nie to, co oklejone odpustowym fornirem z PRLowskich meblościanek kolumny wydmuszki  marki Dynaudio. W dodatku w tych tyskich cudach najnowsze głośniki ze stajni ScanSpeak( no midbas to raczej Vifa XT ), a w Dyniach - wiadomo, od 20 lat to samo zero postępu.

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.09.2021 o 17:29, triode napisał:

o widzę,że Grzegorz ma się nieźle(malkontentom wbrew) i całkiem fajne rzeczy robi 🙂

 

http://stereoikolorowo.blogspot.com/2021/09/studio-16-hertz-arcada-25-signature.html

jeśli to z aktualnej produkcji to widać ze Grzegorz ma nadal bardzo dobrego stolarza

pięknie docięta trudna w obróbce okleina dębowa

idealnie wycięte otwory , lakier bez zarzutu

Grzegorz trzyma formę

 

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, cir napisał:

jeśli to z aktualnej produkcji to widać ze Grzegorz ma nadal bardzo dobrego stolarza

pięknie docięta trudna w obróbce okleina dębowa

idealnie wycięte otwory , lakier bez zarzutu

Grzegorz trzyma formę

 

Można jakiś przykład kolumn ze źle docietą okleiną dębową. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, cir napisał:

jeśli to z aktualnej produkcji to widać ze Grzegorz ma nadal bardzo dobrego stolarza

pięknie docięta trudna w obróbce okleina dębowa

idealnie wycięte otwory , lakier bez zarzutu

Grzegorz trzyma formę

 

Naprawdę ma genialnego stolarza - ta banalna prosta skrzynka i okleina jak w moich Mildtonach, które miałem w zeszłym stuleciu. Z taką skrzynką tylko artysta sztuki stolarskiej sobie poradzi. Monitor Audio, Audiovector, B&W, Sonus Faber,Gato,Elac, Dali  mogą pomarzyć o takim wykonaniu skrzynek.

I te "idealnie wycięte otwory" w kolumnach za 30tys zł - to dopiero osiągnięcie - no po prostu czapki z głów.

CIR - nie kompromituj się

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, babatular napisał:

okleina jak w moich Mildtonach

no popatrz a ja miałem mildtony oklejone folia drewnopodobna która sama odłaziła

wygląda na to ze  miałem jakies najgorsze na świecie

 

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu super ubaw na diabolicznym portalu - tym razem zagadka:  - kto "wcisnął"/zepsuł  gniazdo zasilające w MSB za 600 000 polskich złotych ?

No i czy Audiofast to obecnie dystrybutor MSB ? Jakoś na stronie nie mogę sie doszukać.

I najbardziej interesująca kwestia - po tylu naprawach gwarancyjnych KTO kupi ten DAC ?

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, babatular napisał:

Znowu super ubaw na diabolicznym portalu - tym razem zagadka:  - kto "wcisnął"/zepsuł  gniazdo zasilające w MSB za 600 000 polskich złotych ?

No i czy Audiofast to obecnie dystrybutor MSB ? Jakoś na stronie nie mogę sie doszukać.

I najbardziej interesująca kwestia - po tylu naprawach gwarancyjnych KTO kupi ten DAC ? Zapewne 90 letnia teściowa, której nie straszna waga DACa i pykanie przekaźników.

 

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
53 minuty temu, babatular napisał:

Znowu super ubaw na diabolicznym portalu - tym razem zagadka:  - kto "wcisnął"/zepsuł  gniazdo zasilające w MSB za 600 000 polskich złotych ?

No i czy Audiofast to obecnie dystrybutor MSB ? Jakoś na stronie nie mogę sie doszukać.

I najbardziej interesująca kwestia - po tylu naprawach gwarancyjnych KTO kupi ten DAC ?

Ja podziwiam Twoją zdolność do czytania jego prozy. 
 

Kilka razy z nieukrywanym zaciekawieniem podchodziłem do Jego artykułów, ale po paru przeczytanych zdaniach wymiękałem. Tego nie da się czytać - ta składnia, ta jego buta i pewność siebie, przekonanie o nieomylności, podwórkowe słownictwo, ogólny zapach obory i słoma z butów, jakieś potworki stylistyczne, a wisienką na torcie są odwołania do Mefistolesów i Ancymonków. Ciężko się połapać w którym miejscu fikcja miesza się z rzeczywistością, a co jest projekcją umysłu arcydiabła. 
 

Jeden jego materiał próbowaliśmy ze znajomym czytać na spółkę, On pare pierwszych akapitów i dalej nie dał rady, ja kilka od połowy i wymieniliśmy się relacjami, także wiemy mniej więcej co tam było. 
 

Chociaż znając kilka danych początkowych takich jak (najważniejsze) czy dystrybutorem jest audiofast, jaka jest cena i pare innych, jestem w stanie sens każdej recenzji SF, bez czytania odtworzyć z 90% dokładnością. 

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, plastik1989 napisał:

Ja podziwiam Twoją zdolność do czytania jego prozy.

Dla mnie to fascynująca lektura. Tyle śmiechu przysparza mi ten folwarczny, nieco rubaśny, małostkowy styl pisania Diablo.

Jestem miłośnikiem Klubu Pisaniny Testowaczej Jego Recenzenckiej Ekscelencji ArcyDiabła.

Toż to sam miód na moje stare, jeszcze klekoczące serducho.

Choćby właśnie  ten cudowny teścik MSB - 3 razy naprawa gwarancyjna, niejaki AudioFast podaje w "teście". że to banalna usterka wepchniętego do obudowy gniazda zasilającego - ale wg Naczelnego Diabła - 3 razy to naprawiali, aż w końcu dostał nowy egzemplarz do "recenzji".

A to się nie spina z kolei z podsumowaniem Szymcia: "Widać, że były to proste awarie i serwis szybko wywiązał się z powierzonej naprawy. Dzięki temu mogłem dokończyć test specjalnie dla Was." To jakiego w końcu słuchał MSB - 3 razy naprawiany czy  nowy ?

Może się dowiemy jak to firma MSB chciała ingerować w ten niezależny i rzetelny  test, czy AudioFast jest (jeszcze) dystrybutorem MSB, czy Diabełek dostanie do "testu" jeszcze jakiś sprzęcik od Audiofastu,  no i KTO zepsuł to gniazdo ? 

Tyle ciekawych wątków, czekam na dalszy ciąg tej pięknej serialowej sagi rodem z TVP1.

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bardzo serdecznie. 

Jako że mój wątek,, Klub Miłośników odsłuchów u Rafała M'' został reanimowany , a co nie trudno zauważyć, wpisy szanownych kolegów odbiegają dalece od idei dla której został założony . Pozwolę sobie na aktualizację mojego pokoju odsłuchowego. 

Pozdrawiam gorąco wszyskich Miłośników.

 

20210930_182253.jpg

20210930_182456.jpg

20210930_182057.jpg

20210930_182025.jpg

20210930_182007.jpg

 

 

20210930_181723.jpg

Edytowane przez Rafał.M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ilość "ustojów akustycznych" w jednym miejscu musi być niezłym siedliskiem dla kurzu.

Ciekawe jak sobie z tym poradzić?

5 godzin temu, XMC napisał:

Firma Audiofast przestała być dystrybutorem MSB w tym samym dniu co ukazał się ten test. 

No ale to oczywiście przypadek.😀😀😀😀

Rodzi się wręcz przeczucie, że być może "recenzja" ta powstała li tylko by to to rozstanie uzasadnić i mieć ewentualny argument dla korzystnych rozliczeń z producentem dla byłego już dystrybutora.

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, rochu napisał:

Taka ilość "ustojów akustycznych" w jednym miejscu musi być niezłym siedliskiem dla kurzu.

Ciekawe jak sobie z tym poradzić?

Nie ma z tym problemu , pomieszczenie klimatyzowane , więc sam klimatyzator pełni funkcję pewnej filtracji kurzu. 

Poza tym mamy 21 wiek , odpowiednich urządzeń do utrzymania czystości jest od zatrzęsienia.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, rochu napisał:

Taka ilość "ustojów akustycznych" w jednym miejscu musi być niezłym siedliskiem dla kurzu.

Ciekawe jak sobie z tym poradzić?

Proste, jest coś takiego jak oddelegowanie zadań….specjalistycznych firm sprzątających jest trochę

 

W takim np. Nautiliusie kurzem się nie przejmują; na ustrojach po prostu jest

Na prawdę to nudne to czepianie dla samego czepiania a przez to inne firmy też gorzej w takim błocku wyglądają

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, XMC napisał:

Firma Audiofast przestała być dystrybutorem MSB w tym samym dniu co ukazał się ten test. 

No ale to oczywiście przypadek.😀😀😀😀

na stronie msb dalej jest audiofast

53 minuty temu, rochu napisał:

Taka ilość "ustojów akustycznych" w jednym miejscu musi być niezłym siedliskiem dla kurzu.

jesli panujesz nad wymiana powietrza w pomieszczeniu to masz praktyczne bezkurzowe pomieszczenie

tez obawiałem sie takiej sytuacji ze tego syfu w dziurach ne doczyszcze

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.07.2021 o 16:43, triode napisał:

Chętnie bym się wybrał ale mam problem z dojazdem.

Byłem na początku przebudowy pokoju i nie powiem podobało mi się 🙂

Obecnie ,sądząc po fotkach pokój wygląda i ekscytująco i kosmicznie..no i Wilson Audio jak dla mnie top 🙂

 

Cześć Andrzeju.

Przepraszam że dopiero teraz wyłowiłem Twój wpis , ale wcześniej miałem zablokowany dostęp do cytowania

Z przyjemniością zapraszam Cię ponownie . Jeżeli masz problem z dojazdem to może da się temu zaradzić.

W najbliższym czasie będzie wybierał sie do mnie Tomasz , jest z Żywca więc, (mam nadzieję) że nie będzie problemu aby cię zgarnął po drodze. 

Pozdrawiam serdzecznie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Rafale M. Recenzencie Drogi

  Napisz proszę porównanie S16Hz do Wilsonów - bardzo jestem ciekawy jak odbierasz różnicę w jakości dźwięku.

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, babatular napisał:

Panie Rafale M. Recenzencie Drogi

  Napisz proszę porównanie S16Hz do Wilsonów - bardzo jestem ciekawy jak odbierasz różnicę w jakości dźwięku.

Panie babatular. Miłośniku Mój.

Jeżeli pytasz o Wilson Audio. Słuchając parę lat temu modelu Alexia Series 1 ,którą projektował Dave Wilson delikatnie mówiąc nie przypadła mi do gustu . Pozostałem więc z moimi S16Hz Ethos Ultimo, bo to one na tamten czas dawały mi dużo frajdy ze słuchania muzyki. Czasy się zmieniły , syn założyciela Daryl, widać ma inne podejście do projektowania głośników które ,mi osobiście bardzo odpowiada. 

Ethosy Ultimo cieszą swoim brzmieniem już nowego właściciela. Zawsze będe bardzo dobrze wspominał te pięć lat w towarzystwie Grześkowych kolumn , sporo kolegów słyszało je w moich warunkach i zdecydowana większość miała pozytywne zdanie na ich temat, co tylko potwierdza ich wysoką pozycję wsród konstrukcji w danym przedziale cenowym.

A skoro tytułujesz mnie Recenzentem , to pewno zapoznałeś się z moją recenzją Wilsonów . Nie widzę sensu aby się powtarzać. 

Zawsze możesz dla zainteresowanych podać odnosnik do niej.

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał.
A przyznaj szerzenie ile Ty słuchałeś kolumn zanim Ethosy przygarnąłeś? Miałeś zaledwie jakieś Minas Anor (które sam dobrze wspominam w kategorii cena/jakość - wówczas) a przed tym jakieś miernoty (nie pamiętam jakieś - przypomnij).
Niewątpliwie masz kapitalny wzmacniacz ale z kolumnami dawno mógłbyś pójść o wiele dalej, gdyby nie wpływ " niezależnego recenzenta" od, którego w pewnym sensie się uzależniłeś - to nie jest dla mnie zdrowe ale Twoje życie...
Cholernie mi przykro, że urwała się nasza znajomość przez głupie różnice zdań.. Ale cóż "Szefa" trzeba słuchać...Nigdy nie miałeś własnego zdania - zawsze miałeś Szefa. To cholernie przykro przy tak dużej kasie, którą Ty wykładasz. Ale jak mówię - nie moja sprawa i nie pisałbym zupełnie nic gdyby ci przy tym wszystkim palma nie odbiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał - kup se pożądny tranzystor, daj jakiś dywan na to "lustro" na podłodze, zapomnij o MItach I Transparentach, zrób rewolucje w zasilaniu

Godzinę temu, Rafał.M napisał:

Panie babatular. Miłośniku Mój.

Jeżeli pytasz o Wilson Audio. Słuchając parę lat temu modelu Alexia Series 1 ,którą projektował Dave Wilson delikatnie mówiąc nie przypadła mi do gustu . Pozostałem więc z moimi S16Hz Ethos Ultimo, bo to one na tamten czas dawały mi dużo frajdy ze słuchania muzyki. Czasy się zmieniły , syn założyciela Daryl, widać ma inne podejście do projektowania głośników które ,mi osobiście bardzo odpowiada. 

Ethosy Ultimo cieszą swoim brzmieniem już nowego właściciela. Zawsze będe bardzo dobrze wspominał te pięć lat w towarzystwie Grześkowych kolumn , sporo kolegów słyszało je w moich warunkach i zdecydowana większość miała pozytywne zdanie na ich temat, co tylko potwierdza ich wysoką pozycję wsród konstrukcji w danym przedziale cenowym.

A skoro tytułujesz mnie Recenzentem , to pewno zapoznałeś się z moją recenzją Wilsonów . Nie widzę sensu aby się powtarzać. 

Zawsze możesz dla zainteresowanych podać odnosnik do niej.

Pozdrawiam.

 

Czyli metkowce zakasowały genialne polskie cuda ? I to po takim wysiłku "marketingowym".  Cały misterny plan Twojego szefa poszedł w pizdu.

Kiedyś CI radziłem - posłuchaj innych, metkowych kolumn u siebie w systemie bez uprzedzeń bo możesz sie zdziwić - ale wówczas usłyszałem "nie ma nic lepszego" "metkowe  wydmuszki" "brak postępu", tanie  S16Hz na śmiesznych scanach Discovery rozkładają monitory Magico, itd.

Miej swoje zdanie i nie powtarzaj bredni ArcyDiabła. Dave Wilson zawsze robił świetne kolumny, a syn o brzmieniu nie ma pojęcia ( nie on stroi te kolumny). Zresztą od wielu lat Dave też nie stroił Wilsonów.  

 

A nie wiesz przypadkiem kto zepsuł to gniazdo w MSB ? I czy AudioFast jest dystrybutorem MSB ?

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, piorasz napisał:

Rafał.
A przyznaj szerzenie ile Ty słuchałeś kolumn zanim Ethosy przygarnąłeś? Miałeś zaledwie jakieś Minas Anor (które sam dobrze wspominam w kategorii cena/jakość - wówczas) a przed tym jakieś miernoty (nie pamiętam jakieś - przypomnij).
Niewątpliwie masz kapitalny wzmacniacz ale z kolumnami dawno mógłbyś pójść o wiele dalej, gdyby nie wpływ " niezależnego recenzenta" od, którego w pewnym sensie się uzależniłeś - to nie jest dla mnie zdrowe ale Twoje życie...
Cholernie mi przykro, że urwała się nasza znajomość przez głupie różnice zdań.. Ale cóż "Szefa" trzeba słuchać...Nigdy nie miałeś własnego zdania - zawsze miałeś Szefa. To cholernie przykro przy tak dużej kasie.

Piotrek.

Ty już żeś chłopie całkiem powariował. A kiedy to ja się z Tobą poróżniłem. Zadzwoniłeś pogadaliśmy i, przepraszam ale nie pamiętam ; rzuciłem słuchawką , ubliżyłem Ci , usłyszałeś odemnie nie dzwoń. Jeżeli ktoś się obraził to chyba Ty. 

Wiesz, ważne że Ty jesteś osłuchany i słyszałeś wiele kolumn , a mimo to wielokrotnie doceniłeś mój system. 

Mam do Ciebie prośbę,  nie ingeruj w moje prywatne życie , moje relacje międzyludzkie.  Przez myśl by mi nie przeszło ,podpowiadać osobie którą szanuję , jak ma dobierać znajomych. 

Ty, nie omieszkałeś , nie wytrzymałeś , musiałeś napisać j.w., musisz za przeproszeniem sr** w mój ogródek , a wszystko (jak napisałeś )  przez głupie różnice zdań. 

Panowie zgadzacie się z Piotrem , jesteście koledzy. Macie inne zdanie i znajomych którzy Piotrowi nie odpowiadają, już po koleżeństwie.

Piotrek słabe to. Mimo to Cię nie przekreślam , chcesz pogadać, posłuchać . Przyjeżdżaj .

Pozdrawiam.

 

 

 

 

Edytowane przez Rafał.M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.