Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Miłośników odsłuchów u Rafała M


plastik1989
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, Rafał.M napisał:

Żeby była jasność , oczywiście biorę czynny udział w tworzeniu bloga Szymona .Recenzje sprzętu HIEND,,Świat testów bez cenzury''. I jest mi z tym bardzo dobrze. Dzięki temu mam pełny obraz urządzeń hi-end, a nabyte doświadczenie z tym związane , bezcenne. Swiat się nie kończy na dwóch zgorzkniałych , zflustrowanych osobach ,którym ciągle trzeba coś wyjaśniać. Panowie, pogoda ducha ,uśmiech i trochę życzliwości by się wam przydało. 

Ciebie natomiast Piotr proszę, abyś nie odnosił się do moich prywatnych koneksji. Dziękuję.

 

 

Rafciu

Ale ja jestem fanem poetyki, szlachetnych intencji obiektywności, niezależności i uczciwości tego cudownego bloga. 

W dodatku ile śmiechu, zabawy mi już przysporzyliście. Czasami czytając te wyrafinowane teksty mam ubaw do łez. Super. Tak trzymać. Czekam na więcej.

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Nie no masz absolutną rację. Rafał nie bierze udziału w tej grotesce. To jest jasne dla wszystkich. Ancymonka tam w ogóle nie ma, nie organizuje żadnych odsłuchów, nie pokazuje fotek tej pięknej podłogowej ceramiki a przy okazji zdziurowanych ścian.
Wszystko mi się przywidziało. Wybacz to starość. 
Oczywiście, że bierze udział w tych testach. Każdy może i Ty też. Przyjedz na testy i będziesz mógł napisać swoje. Zjechałeś trochę w bok bo mowa była nie o uczestnictwie tylko o pisaniu.... Rafał nie pisze i chyba go rozumiem. I jak wyżej napisałem - chwała mu za to. Jeśli będzie się za bardzo angażować to szacunek straci i u mnie. Póki co jest ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, piorasz napisał:
8 minut temu, babatular napisał:
Kupił. Czytałem o tym na tym pięknym blogu. Nawet chyba ubiegł innego znawcę hi-endu, który z 200tys pędził po Wilsony do AudioFast - ale się parę minut spóźnił. Rafał był szybszy, jak Usan Bolt.  Tą historię też przeczytałem na tyn genialnym diabolicznym portalu. 

No i....?

No i super. Gdzie poczytam o wyścigach w zakupie kolumn za 200tys.zl ?

Tylko na niezależnym, rzetelnym i obiektywnym portalu. 

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Wracając do odsłuchów .
U mnie aktualnie cieszy ucho Arthur Rubinstein. Płyta znakomicie zrealizowana, wirtuozeria i realizm instrumentu .
Posłuchajcie u siebie.
exbkNO3.png
 
 
Ciężka rzecz
Nie u mnie i z moim systemem. Ale ja nie ubolewam, gdyż nie chcę tego słuchać, gdyż nie moja bajka. Wiem, wiem - hi-end musi wszystko zagrać... Tylko po co ? Po co systemem ma grać wszystko? Kto słucha "wszystkiego" ? Już odpowiadam - tylko miłośnik hi-endu a nie miłośnik muzyki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, piorasz napisał:

Przyjedz na testy i będziesz mógł napisać swoje.

Tak?  ale by mi się dostało jakby przypadkiem coś mi się nie spodobało. Poza tym myślę że tak nieznającą się osoba jak ja na lampach, granitach, kafelkowych podłogach nie mogłaby dostąpić zaszczytu pisania na takim blogu. 

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Rafał.M napisał:

Wracając do odsłuchów .

U mnie aktualnie cieszy ucho Arthur Rubinstein. Płyta znakomicie zrealizowana, wirtuozeria i realizm instrumentu .

Posłuchajcie u siebie.

exbkNO3.png

 

 

Co za wyrafinowanie.

Szkoda, że wybór słabo trafiony jak na to co nagrał Rubinstein.

Ale rozumiem, gęsty format to gęsty format.

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Tak?  ale by mi się dostało jakby przypadkiem coś mi się nie spodobało. Poza tym myślę że tak nieznającą się osoba jak ja na lampach, granitach, kafelkowych podłogach nie mogłaby dostąpić zaszczytu pisania na takim blogu. 


Hehehe. Ty się najbardziej przejmujesz, że ci się dostanie
Uśmiałem się po pachy.
jeśli zgodzisz się z "ustaloną linią"
 
Nie wiem co masz na myśli ale ja oficjalne dziś zostałem ponownie zaproszony do Rafała. Rafał wie, że potrafię być bardzo krytyczny zwłaszcza dziś, gdy wiele odsłuchów mam za sobą od ostatniej wizyty u niego.
Gdy zdecyduję się go odwiedzić to żadnej "ustalonej linii" nie będzie.
Bardziej boję się o moje zdrowie lub życie przyjeżdżając tam w odwiedziny
Dlatego jeszcze przemyślę - choć już wstępnie się umówiliśmy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Rafał.M napisał:

Wracając do odsłuchów .

U mnie aktualnie cieszy ucho Arthur Rubinstein. Płyta znakomicie zrealizowana, wirtuozeria i realizm instrumentu .

Posłuchajcie u siebie.

exbkNO3.png

 

 

Naprawdę sluchasz z plików ???!!!! 

Streaming ???

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, piorasz napisał:

Nie wiem co masz na myśli ale ja oficjalne dziś zostałem ponownie zaproszony do Rafała. Rafał wie, że potrafię być bardzo krytyczny zwłaszcza dziś, gdy wiele odsłuchów mam za sobą od ostatniej wizyty u niego.
Gdy zdecyduję się go odwiedzić to żadnej "ustalonej linii" nie będzie.
Bardziej boję się o moje zdrowie lub życie przyjeżdżając tam w odwiedziny emoji3.png
Dlatego jeszcze przemyślę - choć już wstępnie się umówiliśmy

chodzi mi o to , ze na blogu krytyczni są blokowani

a jak będzie wyglądać Twoja recenzja po wizycie w tym wątku to dopiero zapewne przeczytam 🙂

poza tym krytyczne wypowiedzi na temat systemu gospodarza , który zaprosił ugościł .. nie ma szans 🙂

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
chodzi mi o to , ze na blogu krytyczni są blokowani
a jak będzie wyglądać Twoja recenzja po wizycie w tym wątku to dopiero zapewne przeczytam
poza tym krytyczne wypowiedzi na temat systemu gospodarza , który zaprosił ugościł .. nie ma szans
Jeśli się zdecyduję na wizytę to uwierz mi, że na tym blogu słowa nie pisnę. Ten blog mnie w ogóle nie interesuje. Przeczytałem z nudów może z 2 recenzje i to nie do końca. A na marginesie dziwię się, że w ogóle ktoś to czyta.. Rozumiem babę bo on ma chyba zbyt dużo czasu wolnego
Ja wolny czas sobie bardzo cenię.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, rochu napisał:

Co za wyrafinowanie.

Szkoda, że wybór słabo trafiony jak na to co nagrał Rubinstein.

Ale rozumiem, gęsty format to gęsty format.

 Znafco , bardzo trafiony . U Ciebie na 100% wyrafinowania nie usłyszysz, dlaczego ?, pomyśl.  Bardzo gęsty 16/44. 

Edytowane przez Rafał.M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Jeśli się zdecyduję na wizytę to uwierz mi, że na tym blogu słowa nie pisnę. Ten blog mnie w ogóle nie interesuje. Przeczytałem z nudów może z 2 recenzje i to nie do końca. A na marginesie dziwię się, że w ogóle ktoś to czyta.. Rozumiem babę bo on ma chyba zbyt dużo czasu wolnego
Ja wolny czas sobie bardzo cenię.




W sumie po tych słowach spytam Rafała czy nadal zaproszenie aktualne?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, piorasz napisał:

Jeśli się zdecyduję na wizytę to uwierz mi, że na tym blogu słowa nie pisnę. Ten blog mnie w ogóle nie interesuje. Przeczytałem z nudów może z 2 recenzje i to nie do końca. A na marginesie dziwię się, że w ogóle ktoś to czyta.. Rozumiem babę bo on ma chyba zbyt dużo czasu wolnego emoji3.png
Ja wolny czas sobie bardzo cenię.

 

ja czytam , każdy punkt widzenia warto znać , choćby po to by ocenić obiektywizm recenzenta

2 minuty temu, piorasz napisał:



 

 


W sumie po tych słowach spytam Rafała czy nadal zaproszenie aktualne? emoji3.png

dla dobrych relacji dwustronnych  polityka całego świata nie powinna mieć znaczenia

 🙂

 

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
ja czytam , każdy punkt widzenia warto znać , choćby po to by ocenić obiektywizm recenzenta
Nie czytaj. Jedź i posłuchaj. Rafał ma drzwi otwarte. Przeczytać muzyki się nie da nawet z nut bo to tylko nuty zapisane na papierze.
Ów obiektywizm to sprawa bardzo indywidualna.
System u Rafała wraz ze starymi kolumnami wspominam bardzo dobrze ale też nie był pozbawiony wad (dla mnie) o czym napisałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno Sławku nie pijąc bezpośrednio do Ciebie.
Wielu ludzi na tym forum powiela bzdety opierając się na wypowiedzi recenzentów lub innych subiektywnych opiniach pojedynczych przypadków.
Ja przez ostatnie 3 lata byłem w tylu domach ile ty nawet lat nie masz. I co ? I nic. Posłuchałem, podziwiałem lub nie. Nie pisałem o tym na forum. Jak myślisz dlaczego? Jeśli nie znasz odpowiedzi patrz na drugi akapit.

Pozdrowionka.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.10.2021 o 10:34, Rafał.M napisał:

Witam wszystkich bardzo serdecznie. 

Jako że mój wątek,, Klub Miłośników odsłuchów u Rafała M'' został reanimowany , a co nie trudno zauważyć, wpisy szanownych kolegów odbiegają dalece od idei dla której został założony . Pozwolę sobie na aktualizację mojego pokoju odsłuchowego. 

Pozdrawiam gorąco wszyskich Miłośników.

 

20210930_182253.jpg

20210930_182456.jpg

20210930_182057.jpg

20210930_182025.jpg

20210930_182007.jpg

 

 

20210930_181723.jpg

Nie zadużo tych ustrojstw? wygląda prawie jak komora bezechowa, czy ogólne samopoczucie słuchacza nie cierpi na tym, nie ma wrażenie przytłoczenia, braku oddechu? Pytam poważnie, zwłaszcza tych którzy tam byli bo rozumiem, że gospodarz jest przyzwyczajony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Nie zadużo tych ustrojstw? wygląda prawie jak komora bezechowa, czy ogólne samopoczucie słuchacza nie cierpi na tym, nie ma wrażenie przytłoczenia, braku oddechu? Pytam poważnie, zwłaszcza tych którzy tam byli bo rozumiem, że gospodarz jest przyzwyczajony.
Jeśli mogę wtrącić....
Ten pokój ma około 20 m ale kubatura jest duża bo wysokość jest duża (Rafał doprecyzuje).
Cały "knif" polega na tych fraktalach - to nie byle jakie ustroje. Dla przykładu powiem, że gdy mamy kanapę na której siedzimy i ścianę tuż za nią to przy pomocy tychże fraktali osiągamy (na oko) efekt jakby 1-1,5m wolnej przestrzeni z głową.
To samo tyczy się bocznych ścian - stąd odpowiedź dla sceptyka ASURA w sprawie ustawienia bazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, piorasz napisał:

I jeszcze jedno Sławku nie pijąc bezpośrednio do Ciebie.
Wielu ludzi na tym forum powiela bzdety opierając się na wypowiedzi recenzentów lub innych subiektywnych opiniach pojedynczych przypadków.
Ja przez ostatnie 3 lata byłem w tylu domach ile ty nawet lat nie masz. I co ? I nic. Posłuchałem, podziwiałem lub nie. Nie pisałem o tym na forum. Jak myślisz dlaczego? Jeśli nie znasz odpowiedzi patrz na drugi akapit.

Pozdrowionka.

 

jeśli jesteś w stanie posłuchać kadego hi-endowego systemu na świecie to możesz olać recenzje 🙂

 

 

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
jeśli jesteś w stanie posłuchać kadego hi-endowego systemu na świecie to możesz olać recenzje
 
 
Raczej mnie nie zrozumiałeś. Szkoda. Kto śledzi moje wpisy to zrozumie. Nie chcę nikomu szkodzić choć niektórzy tak to odbierają.
Są oczywiście wyjątki.. Są ludzie, którzy mocno zaszli mi za skórę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, piorasz napisał:
Godzinę temu, slawek.xm napisał:
jeśli jesteś w stanie posłuchać kadego hi-endowego systemu na świecie to możesz olać recenzje emoji846.png
 
 

Raczej mnie nie zrozumiałeś. Szkoda. Kto śledzi moje wpisy to zrozumie. Nie chcę nikomu szkodzić choć niektórzy tak to odbierają.

Piotrek ,przecierz to tylko nasze hobby, cieszmy się więc nim.

Dzisiaj sobota więc można i dyskotekowo. To sztamp , ale bass powinien być ogarnięty , polecam.

XW4PMZe.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
to prawda
ale zaryzykuję twierdzenie , że większość tego nie rozumie
Sławku ja też nie... Ale wystarczy pojechać.
Już mi nawet nie chodzi o system... Ten pokój i te ustroje i te 20m to jest właśnie coś czego nie da się opisać. Trzeba pojechać... A jakiekolwiek wątpliwości mieć tylko do systemu, który jest zupełnie subiektywną opinią. Jeśli chodzi o sam pokój to baza do absolutnie wszystkiego co sobie możesz wymarzyć w dużo większych pokojach.
I co do tego nie mam żadnych wątpliwości.
Piotrek ,przecierz to tylko nasze hobby, cieszmy się więc nim.
Dzisiaj sobota więc można i dyskotekowo. To sztamp , ale bass powinien być ogarnięty , polecam.
XW4PMZe.png
Dziękuję Rafał. Zostaje dziś z Kratochvilem itp :)81ff66ad337a4495fd721edbfc9c65b0.jpg
Również polecam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, piorasz napisał:

Sławku ja też nie... Ale wystarczy pojechać.
Już mi nawet nie chodzi o system... Ten pokój i te ustroje i te 20m to jest właśnie coś czego nie da się opisać. Trzeba pojechać... A jakiekolwiek wątpliwości mieć tylko do systemu, który jest zupełnie subiektywną opinią. Jeśli chodzi o sam pokój to baza do absolutnie wszystkiego co sobie możesz wymarzyć w dużo większych pokojach.
I co do tego nie mam żadnych wątpliwości. Dziękuję Rafał. Zostaje dziś z Kratochvilem itp 🙂81ff66ad337a4495fd721edbfc9c65b0.jpg
Również polecam.

Przecież Ty jesteś mój rocznik,poruszaj bioderkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, piorasz napisał:

dziś zostałem ponownie zaproszony do Rafała.

No i przy okazji ja rowniez ponawiam zaproszenie, tyle, ze u mnie (u nas) jeszcze nie byles, choc od dawna sie umawiamy. No ale u mnie skromniutko ze sprzetem, jesli chodzi o finansowa wartosc, ale na ukonczeniu sa tez odgrody i z tego tytulu beda pewnie tez inne ciekawe wrazenia muzyczno  - akustyczne w stosunku do tych z burczybasow, co moze Cie zaiteresuje. A najwazniejsze, iz sadze, ze nie bedzie problemu, aby tez podskoczyc do bliziutko mieszkajacego kolegi i posluchac u niego starszych Wilsonow - model MAXX 1 . Zreszta nie tylko, bo u niego, to juz roznych sprzetow sporo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.