Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Miłośników odsłuchów u Rafała M


plastik1989

Rekomendowane odpowiedzi

No i przy okazji ja rowniez ponawiam zaproszenie, tyle, ze u mnie (u nas) jeszcze nie byles, choc od dawna sie umawiamy. No ale u mnie skromniutko ze sprzetem, jesli chodzi o finansowa wartosc, ale na ukonczeniu sa tez odgrody i z tego tytulu beda pewnie tez inne ciekawe wrazenia muzyczno  - akustyczne w stosunku do tych z burczybasow, co moze Cie zaiteresuje. A najwazniejsze, iz sadze, ze nie bedzie problemu, aby tez podskoczyc do bliziutko mieszkajacego kolegi i posluchac u niego starszych Wilsonow - model MAXX 1 . Zreszta nie tylko, bo u niego, to juz roznych sprzetow sporo. 
Lutuek jak ja cię kocham.
Dziękuję za zaproszenie po raz kolejny. Sęk w tym, że do Rafała mam 180km a do ciebie 500!
Nie jeżdżę od dłuższego czasu w Twoje rejony - wiesz, że od tego były uzależnione odwiedziny u Ciebie. Mam tel do Ciebie i napewno zadzwonię, gdy znów ponowię trasy w tym kierunku.
Pozdrawiam serdecznie.
może i Wam przypadnie do gustu
skoro o pop music na sobotni wieczór..
 

 


Przesłuchałem na balkonie paląc fajkę. Fajna laska choć w kolorach tęczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, piorasz napisał:

Sęk w tym, że do Rafała mam 180km a di ciebie 500!

Wiem Piotrusiu o tym wszystkim o czym piszesz i faktycznie 500 km, to nie przelewki i faktycznie przydalaby sie w tym kierunku jakas sluzbowa trasa. Ja w zeszlym tygodniu odwazylem sie pojechac samochodem do  Poznania                   (tylko ok 110 km) i mnie to mase stresu kosztowalo i umeczenia. Nie dla mnie juz takie dluzsze trasy z takim ruchem na drogach, tym bardziej, ze mieszkam w miasteczku z jednym skrzyzowaniem ze swiatlami, a w ogole, to robie w ciagu roku ponizej 2000 km, tak, ze w ostatnich latach doswiadczenie w tym zakresie mam ogromne :-))) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będę zachęcał do swojego grania a te jest przednie chociaż w mono :ceeec8e32011a8531aff3f64dca2e7e6.jpg



Rafcio jeśli te Twoje kolumny zagrają super tą płytę to będę pod wrażeniem. Nie omieszkam jej posłuchać u ciebie
U mnie gra fenomenalnie - przestrzegam.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, owegar napisał:

Pokój wygląda niesamowicie. Pozdrawiam.

Ps.

Przeciwnicy muszą tradycyjne popsioczyć.

Od strony akustycznej dobrze to rokuje ( no może poza tym lustrem z  ceramiki na podłodze)

Ale od strony estetycznej/wizualnej wyjątkowo nieprzytulne miejsce - powiedziałbym, że takie diabelne.

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Od strony akustycznej dobrze to rokuje ( no może poza tym lustrem z  ceramiki na podłodze)
Ale od strony estetycznej/wizualnej wyjątkowo nieprzytulne miejsce - powiedziałbym, że takie diabelne.
To było już wałkowane gdybyś nie zauważył..
Posadzka była wymieniana do reszty...
Możesz wierzyć lub nie - tam jest akustyczne wszystko przemyślane. Pisz raczej o ujowych kolumnach lub ujowym wzmacniaczu lampowym. Akustyki się nie czepiaj bo nie masz pojęcia. Tu zawsze Rafała będę wspierał bo po prostu tam byłem. Są teraz zmiany - wiem i dlatego chcę się wybrać. Nie spodziewam się zmiany na minus a odwrotnie.




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będę zachęcał do swojego grania a te jest przednie chociaż w mono :ceeec8e32011a8531aff3f64dca2e7e6.jpg



Rafcio jeśli te Twoje kolumny zagrają super tą płytę to będę pod wrażeniem. Nie omieszkam jej posłuchać u ciebie
U mnie gra fenomenalnie - przestrzegam.



Tylko jedna uwaga. Nie z Tidal. Potrzebna płyta CD z napisem "Dynamic full frequency"
Z Odsłuchu z serwisu Tidal możecie zapomnieć o jakiejkolwiek atrakcyjności, komfortu słuchania w najlepszej jakości.
Ja będę zachęcał do swojego grania a te jest przednie chociaż w mono :ceeec8e32011a8531aff3f64dca2e7e6.jpg



Rafcio jeśli te Twoje kolumny zagrają super tą płytę to będę pod wrażeniem. Nie omieszkam jej posłuchać u ciebie
U mnie gra fenomenalnie - przestrzegam.



Rafał. Nie lajkuj tego więcej. Nie zrozumiałeś bowiem o czym piszę. Ja po prostu wiem z góry, że u mnie to zagra lepiej niż u ciebie z definicji. U ciebie najwyżej zrobię przyjemny usmiech pod wąsem :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Rafcio - masz mnie - tym kolejnym lajkiem
Jestem okropny - przyznaję chociaż 30 sekund za późno.
Kurde głupio mi teraz....
Złapałem się ponownie na głupocie, na czymś takim czego sam nie cierpię. Głupi jestem . Przepraszam. Chyba muszę skończyć pisać by w ogóle być zgodnym z samym sobą... Stary już jestem i stary się czuję.... W ogóle czuję się zbędny. Sorry za szczerość. Nie czuję nic oprócz pustki.
Pustka ta opustoszyła moje wszelakie nadzieję w ludzkość jako gatunek na świecie. Ludzie są bowiem gorsi niczym dzikie zwierzęta.... Ja nie chcę żyć w takim świecie!













Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, piorasz napisał:

To było już wałkowane gdybyś nie zauważył..
Posadzka była wymieniana do reszty...
Możesz wierzyć lub nie - tam jest akustyczne wszystko przemyślane. Pisz raczej o ujowych kolumnach lub ujowym wzmacniaczu lampowym. Akustyki się nie czepiaj bo nie masz pojęcia. Tu zawsze Rafała będę wspierał bo po prostu tam byłem. Są teraz zmiany - wiem i dlatego chcę się wybrać. Nie spodziewam się zmiany na minus a odwrotnie.



 

Aha, odbijające lustro na podłodze to przemyślana wizja akustyczna. Jasne. 

Poza tym nie spinaj się tak bo gumką ci pęknie. W końcu piszemy tu o jakichś śmiesznych kolumnach, zdziurowanych ścianach i o tym czy Horovitz z pliku gra w tej komnacie rozdzielczo czy ciepło. To są przecież nic nie znaczące bzdety. 

Więcej luzu proponuję. 

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, odbijające lustro na podłodze to przemyślana wizja akustyczna. Jasne. 
Poza tym nie spinaj się tak bo gumką ci pęknie. W końcu piszemy tu o jakichś śmiesznych kolumnach, zdziurowanych ścianach i o tym czy Horovitz z pliku gra w tej komnacie rozdzielczo czy ciepło. To są przecież nic nie znaczące bzdety. 
Więcej luzu proponuję. 
Babatular uwielbiam Cię. Tyle ile luzu ja mam do ciebie wiem tylko ja i Pan Bóg. O całej reszcie forumowiczów nawet nie wspomnę.
Ale przy okazji trochę szczerości z mojej strony.
Osobiście nie mam urazy do ciebie ani żadnych zażyłości. Traktuję Cię ciągle tak samo czyli jak pluszowego misia lub lalkę barbi tego forum - wybierz sam co bardziej pasuje dla twojej osobowości. Nie bierz tego zbytnio do siebie, gdyż wierz mi, że jesteś osobą, która powinna być na tym forum. I ja to naprawdę cenię. Prędzej sam siebie bym usunął z tego forum niż ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, piorasz napisał:

wiem z góry, że u mnie to zagra lepiej niż u ciebie z definicji.

🙂

strasznie przeżywasz tę wizytę

jak na doświadczonego bywalca w 60 domach rocznie ... 🙂

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, piorasz napisał:

Osobiście nie mam urazy do ciebie ani żadnych zażyłości. Traktuję Cię ciągle tak samo czyli jak pluszowego misia lub lalkę barbi tego forum - wybierz sam co bardziej pasuje dla twojej osobowości

Wolałbym być jakimś diabłem. O np. był kiedyś taki film gdzie występował Diabeł Piszczałka. 

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


strasznie przeżywasz tę wizytę
jak na doświadczonego bywalca w 60 domach rocznie ...
No a wiesz dlaczego?
Nie odpisuj "tak" lub "nie". Rozwiń skoro sam zacząłeś...
60 nie jest chyba wymówką?
Nie chwaląc się ta cyfra nie robi na mnie wrażenia. Dodaj 3x i masz odpowiedź.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, piorasz napisał:
14 minut temu, slawek.xm napisał:
emoji846.png
strasznie przeżywasz tę wizytę
jak na doświadczonego bywalca w 60 domach rocznie ... emoji846.png

No a wiesz dlaczego?

nie ,ale zapewne mnie uświadomisz 🙂

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, slawek.xm napisał:

jak na doświadczonego bywalca w 60 domach rocznie ... 🙂

Niedokladnie doczytales. Nie w 60-ciu rocznie, ale w ciagu 3-ech lat, bo jesli by byl w 60-ciu w ciagu 1-go roku, to wychodziloby, ze Ty slawku musialbys miec co najmniej 180 lat, a sadze, ze tye nie masz 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Lutek napisał:

Niedokladnie doczytales. Nie w 60-ciu rocznie, ale w ciagu 3-ech lat, bo jesli by byl w 60-ciu w ciagu 1-go roku, to wychodziloby, ze Ty slawku musialbys miec co najmniej 180 lat, a sadze, ze tye nie masz 😉

 

mowia ,ze jestem starszy od węgla 🙂

 

15 minut temu, piorasz napisał:

Nie odpisuj "tak" lub "nie". Rozwiń skoro sam zacząłeś...

spóźniłeś się niestety z tym zdaniem

oczywiście wyciągam wnioski z Waszej z Rafałem  rozmowy

jeden wniosek to niepewność jak zostaniesz przyjęty ...po czasie

drugi to masz nadzieję , że zrobileś na tyle duże postępy , że po powrocie z entuzjazmem a nie ze smutkiem uruchomisz swój system 🙂

Edytowane przez slawek.xm

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Rafał.M napisał:

No cóż , trza by sprawdzić..., Zapraszam.

Żeby była jasność - moje watpliwości nie dotyczą brzmienia w tym pokoju, przecież nie słyszałem więc nie mam zdania, zresztą zapewne wszystko pomierzone i odpowiednio dobrane. Chodzi mi o sam wygląd dla mnie taki przytłaczający, wydaje mi się że źle bym się tam czuł. Inna sprawa, że jak mniemam, jest to pokój wyłącznie do słuchania muzyki, wyłączony z normalnego życia domowego jak u 90% ludzi. Więc się tam idzie jak do kina w konkretnym celu, wtedy OK choć dla mnie i tak jakoś smutno. No ale co kto lubi przecież to nie moje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



spóźniłeś się niestety z tym zdaniem
oczywiście wyciągam wnioski z Waszej z Rafałem  rozmowy
jeden wniosek to niepewność jak zostaniesz przyjęty ...po czasie
drugi to masz nadzieję , że zrobileś na tyle duże postępy , że po powrocie z entuzjazmem a nie ze smutkiem uruchomisz swój system


Przede wszystkim to ja już nic nie muszę. Wiem jak grają bardzo drogie systemy i jak mogą zagrać systemy nie rujnujące kieszeni.
Przez te kilka lat zupełnie zmieniła mi się mentalność w dziedzinie audio. Pogodziłem się tym, że pewnych rzeczy nie przeskoczę u siebie i zupełnie przestałem nad tym ubolewać - tutaj masz odpowiedź na Twój drugi punkt.
Jeśli chodzi o punkt pierwszy to tak - mam wątpliwości. I tu się bardzo waham i zadaję sobie pytanie: po co właściwie mi to ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, slawek.xm napisał:

drugi to masz nadzieję , że zrobileś na tyle duże postępy , że po powrocie z entuzjazmem a nie ze smutkiem uruchomisz swój system 🙂

 

18 minut temu, piorasz napisał:

Jeśli chodzi o punkt pierwszy to tak - mam wątpliwości. I tu się bardzo waham

Dlatego bedzie o wiele bezpieczniej jak zrezygnujesz z wizyty u Rafala, a przyjedziesz do mnie, gdyz po powrocie ode mnie przynajmniej z entuzjazmem uruchomisz swoj system - po co masz ryzykowac 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam zawsze uruchamiam system z entuzjazmem 🙂 no może latem z nieco mniejszym , jako,że gra kilkanaście lamp.

Posłuchanie czegoś lepszego daje tylko powody do przemyśleń co by jeszcze dało się poprawić.

tak jak wspominał Piotr,trzeba sobie zdawać sprawę z własnych ograniczeń,czy to lokalowych czy to finansowych.pozwala to spać spokojnie i  zachować dystans.

 

Ciekaw jestem dCs-a,który ma na tym forum niezbyt dobre notowania.Słyszałem kilkakrotnie i jak dla mnie jest to zajefajna maszyna o dobitnie zaznaczonym charakterze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, piorasz napisał:

Jeśli mogę wtrącić....
Ten pokój ma około 20 m ale kubatura jest duża bo wysokość jest duża (Rafał doprecyzuje).
Cały "knif" polega na tych fraktalach - to nie byle jakie ustroje. Dla przykładu powiem, że gdy mamy kanapę na której siedzimy i ścianę tuż za nią to przy pomocy tychże fraktali osiągamy (na oko) efekt jakby 1-1,5m wolnej przestrzeni z głową.
To samo tyczy się bocznych ścian - stąd odpowiedź dla sceptyka ASURA w sprawie ustawienia bazy.
 

Ja mam tylko obiekcje do interakcji ustrojów akustycznych po bokach kolumn z racji ich funkcjonalności stąd chęć odsunięcia kolumn od nich i niestety zawężenia bazy

 

Rafał twierdzi że jest z tymi ustrojami optymalnie tak że pewnie tak jest mimo że te akurat ustroje w tym konkretnym miejscu mnie nie przekonują

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach





 
Rafał twierdzi że jest z tymi ustrojami optymalnie tak że pewnie tak jest mimo że te akurat ustroje w tym konkretnym miejscu mnie nie przekonują


Sam jestem ciekaw... Poprzednie kolumny stały dalej od bocznych ścian (czyli węższa baza) z tego co pamiętam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lutek napisał:

Dlatego bedzie o wiele bezpieczniej jak zrezygnujesz z wizyty u Rafala, a przyjedziesz do mnie, gdyz po powrocie ode mnie przynajmniej z entuzjazmem uruchomisz swoj system - po co masz ryzykowac

Do sąsiada za ścianą będzie bliżej 😉 

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, triode napisał:

o i może ten cover:

O..., jaki Hauser jeszcze mlody. Pewnie z poczatkowego okresu zespolu 2cellos. Mnie sie bardzo podoba w muzyce powaznej - zreszta nie tylko. A jak sie wczuwa w to co gra, jaka interpretacja. 

Np. 

 A juz pod koniec te akordy zmniejszone, to gesia skorka na ciele :-)

A jakie maja wyposazenie w tej sali koncertowej... Mam na mysli te organy, ich wielkosc, no i przede wszystkim ich brzmienie. W takiej akustycznie przygotowaniej sali, to dopiero by sie sluchalo na zywo.  Byloby pewnie i tez troche to niebezpieczne dla serca - jeszcze jaki zawal itp. :-)

Edytowane przez Lutek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ASURA napisał:

Ja mam tylko obiekcje ....

Przepraszam,ale kogo to w tym momencie obchodzi. W jakim celu drążysz temat. Dostałeś zaproszenie,skorzystaj,posłuchaj. 

Potem udzielaj  porad.

Ps.

Wklej zdjęcie Twojego ładu, może coś podpatrzę.

Pozdro .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał

 Tak swoją drogą - KTO nie związany z branżą audio, niezależny, działający pro publico bono "organizuje" w swoim prywatnym domu/mieszkaniu odsłuchy drogiego systemu audio dla nieznajomych ludzi i robi to na zapisy.

To nie jest normalne. Pozostaje pytanie PO CO ?  Niestety nie widzę tu " czystych" "niezależnych" intencji

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, babatular napisał:

Rafał

 Tak swoją drogą - KTO nie związany z branżą audio, niezależny, działający pro publico bono "organizuje" w swoim prywatnym domu/mieszkaniu odsłuchy drogiego systemu audio dla nieznajomych ludzi i robi to na zapisy.

To nie jest normalne. Pozostaje pytanie PO CO ?  Niestety nie widzę tu " czystych" "niezależnych" intencji

Altruizm w najczystszej postaci.

 

h3x_Lukasz    ,  Byłęś u mnie (już nie pamiętam) dwa albo trzy razy więc, skoro lajkujesz to może napiszesz jaki to ze mnie branżysta , ile razy chciałem coś tobie sprzedać.A to że kupujesz graty firm krórych słuchałeś u mnie ,to kolejny powód aby twierdzić że warto organizować takie odsłuchy. 

Proponuję posłuchać.

Świetnie odpręża

1K0wew1.png

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 15

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.