Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Miłośników odsłuchów u Rafała M


plastik1989
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za miłe słowa. Z szczurami tez mogę powalczyć :)

 

 

 

Ale po co nie lepiej skupić się na jednym-znaczy na słuchaniu muzyki?

 

 

Rafał, ja jestem jak ten ślepy koń przed Wielką Pardubicką - nie widzę przeszkód:)

 

Rafał pousuwał na Pardubickiej wszelkie przeszkody łącznie z torem i jak tu startować ;)

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Mark kupił sobie kiedyś bardzo dobry lampowy wzmacniacz gitarowy z lat 60-70 i to jest urok jego gitary bo stworzył tą genialną barwę.

 

 

Ta :)

A ja wypiłem surowe żółtko i śpiewam jak Diana Krall :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Piotr_57210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

 

 

Kurcze 129dB rozumiem z jednego metra? jakie wtedy THD jest 10% czy więcej ?

Nie ...na pionową skalę nie patrz ;) źle skalibrowana ...

 

 

 

Ta :)

A ja wypiłem surowe żółtko i śpiewam jak Diana Krall :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Chyba jak Barry White ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta :)

A ja wypiłem surowe żółtko i śpiewam jak Diana Krall :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą fal elektro-magnetycznych

 

Zastosuję manewr z linią Maginota.

 

Nie ...na pionową skalę nie patrz ;) źle skalibrowana ...

 

 

 

Wrzuć skalibrowaną i z THD, audio misie takie najbardziej lubią :)))

 

Odpowiedź impulsową dla kazdego przetwornika z osobna dorzuć gratis i orgazmusy mogą być ;)))

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ...na pionową skalę nie patrz ;) źle skalibrowana ...

Chyba jak Barry White ..

 

Nie. Jak Diana Krall :)

Jak nie słyszałeś to nie wiesz :)

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 

No i dobrze...choć część tego forum znalazło nirwanę :-)

Reszta tylko bawi się w cyrk i nic z tego nie wynika...

 

Inni opuścili forum (Ci co znaleźli swoją nirwanę ). Znam osobiście kilku :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie .

Każdy instrument ma 3 podstawowe częstotliwości - podstawy , wyróźnienia i prezencji .

Jeżeli brakuje jednej z nich instrument czy głos brzmi nieprawdziwie .

Przykładowo tak zachwalany przez wszystkich audiofili energetyczny bas czyli stopa perkusji to odpowiednio -90 Hz ,1000Hz i 2000 Hz . I tutaj jest często pies pogrzebany , co z tego , że zakres 100 Hz jest podbity ( większość małych głośników ) jak np. 1000 lub 2000 Hz jest " utopione " . Stopa nie będzie miała motoryki ..

 

Zresztą prawdziwy bas zaczyna się od 40 Hz w dół i choć ktoś może twierdzić , że w nagraniach nic tam się nie dzieje , to nie nie końca prawda.

Jeżeli ktoś ma taką możliwość to proponuję sprawdzić co dzieje się po odcięciu najniższych częstotliwości nawet przy nagraniach bez basu .

 

Zgoda i im z większego głośnika tym lepiej.

Problem jest taki że wraz ze wzrostem efektywności tracimy na basie. Dla mnie wyższa efektywność wiąże się z większym realizmem grania.

Jestem maniakiem lamp w układzie SE mam pokój 40 metrów i chce mieć dobry nisko schodzący bas najlepiej poniżej 30 hz nie tracąc zbytnio na efektywności .Da się bez aktywnej sekcji basowej? Nie stać mnie na Wm300 ani set140.

Masz Amator 1 - zadowolony jesteś z basu tej kolumny podłączonej do Gmki?

Obecnie produkowane przetworniki do domowego audio dają niesamowicie napompowany bas.

Sb satori 16cm ile tan głośnik pompuje basu jak dobry sub samochodowy a z 34 cm etona to mi szklanki z szafek spadają. Zniekształcenia dopplera wszyscy mają gdzieś liczy się zejście.

Mam też kolumny na większych przetwornikach ale wysoko skutecznych co tu gadać 15 cali w 120 litach schodzi do 40 hz gdzie satori w 16 litrach do 38hz pewnie w 30 litrach na upartego by wydusił 30hz,

Do czego dążę miałem przyjemność brać udział w nagrywaniu płyty jak potem być na koncercie chóru Fermata muzyka Grechuty sponsorem tego "projektu" była moja ciotka.

http://www.magazyngitarzysta.pl/muzyka/recenzje/10036-fermata-grechuta-niejednym-glosem.html

Pytę dostałem a z racji że byłem przy próbach jak i występie w miejscu gdzie płyta była nagrywana stanowi ona moją ulubioną do testowania sprzętu.

Jedyne kolumny które zbliżyły się do grania na żywo to moje kolumny z gównianym 40hz na basie.

Podobne spostrzeżenia miał dyrygent któremu sprzedawałem swój odtwarzacz a sam słucha na dużych Altec . Stwierdził że bas "produkowany" z małych głośników o dużym wychyleniu może się podobać ale nie ma nic wspólnego z prawdziwym basem występującym w graniu live.

Inna sprawa to muzyka elektroniczna , pop , remasterowana po to aby grało najlepiej na smartfonach itd.

Taka muzyka najlepiej zagra na małych membranach z dużym wychyleniem a mistrzostwo się osiągnie w systemach wielokanałowych 5.1 itp. Proponuję zapuścić płytę Jean Michel Jarre oxygene w systemie 5.1 dźwięki latają nad głową żaden system stereo nawet za milion tego nie pokaże:)

Bardzo jestem ciekaw czy u Rafała występuje efekt swoistej lekkości , swobody jak np w starych kolumnach tannoya takie niewymuszone granie ktoś kto słyszał tannoya wie o co chodzi.

Pozdrawiam.

Edytowane przez nautilus81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo jestem ciekaw czy u Rafała występuje efekt swoistej lekkości , swobody jak np w starych kolumnach tannoya takie niewymuszone granie ktoś kto słyszał tannoya wie o co chodzi.

 

Bardzo jestem ciekaw Twoich kolumn i na pewno nie tylko ja. Napisz nam jakie to głośniki zastosowałeś, może perę słów o podziałach akustycznych ich częstotliwości oraz nachyleniu. A jak byś miał jeszcze jakieś pomiary poszczególnych dróg, wodospady no to było by bardzo super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Bardzo jestem ciekaw Twoich kolumn i na pewno nie tylko ja. Napisz nam jakie to głośniki zastosowałeś, może perę słów o podziałach akustycznych ich częstotliwości oraz nachyleniu. A jak byś miał jeszcze jakieś pomiary poszczególnych dróg, wodospady no to było by bardzo super.

Mi wystarczył jeden raz i dźwięk mnie oczarował .To jest prezentacja niosiągalna dla tradycyjnych słupkowych kolumn.Pomimo zejścia tylko 40Hz bas jest naturalny i niewymuszony.Najlepiej jechac na odsłuch do Marcina do Kielc i samemu posłuchać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo jestem ciekaw Twoich kolumn i na pewno nie tylko ja. Napisz nam jakie to głośniki zastosowałeś, może perę słów o podziałach akustycznych ich częstotliwości oraz nachyleniu. A jak byś miał jeszcze jakieś pomiary poszczególnych dróg, wodospady no to było by bardzo super.

 

Mam kilka par kolumn robionych jak i firmowych. To jest wątek dotyczący pomieszczenia Rafała więc o swoim systemie nie zamierzam zresztą nie wypada w tym wątku mi opisywać.

Mając sporą ilość różnego rodzaju urządzeni po wieloletnich odsłuchach doszedłem do wniosku że dogi są dwie albo idę w lampy łączę to z wysoką efektywnościa tracę na niskich częstotliwościach a tą stratę mogę zrekompensować aktywnie na basie tym bardziej że u kolegi chińska dklasa w cenie markowych majtek nokautowała na niskich wszystkie moje lampowe wzmacniacze.

Druga opcja jest taka że idę w mocny piec a z racji że mam duże pomieszczenie na basie chcę mięć przynajmniej 10 albo 12 cali. Opcja droższa a że mam sentyment do lamp w moim przypadku wybrałem opcję pierwszą.

Mam pytanie czy osoby które słuchały u Rafała testowały na basie w swoich pomieszczeniach krytykowane wyżej wzmacniacze i czy Rafał podłączał np set42 i jakie były jego odczucia w kwestii niskich częstotliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można wiedziec jaki jest koszt systemu Rafała. Chodzi mi o szacunkowy koszt: np. adaptacja akustyczna 120tys: źródło 60tys, kable 100tys, kolumny 40tys, amplifikacja 300tys

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy osoby które słuchały u Rafała testowały na basie w swoich pomieszczeniach krytykowane wyżej wzmacniacze

Oczywiście testowałem ww i kilka innych piecyków klasy D w dwóch pomieszczeniach 30m2 i 90m2 na 10 i 12 calowych basowcach. Z wszystkich bez wyjątku bas był miernej jakości, nie kontrolują one membran i łatwo ulegają przesterowaniu. Wzmacniacz ma siłę na wychylenie membrany ale brakuje mu prądu aby kontrolować jej powrót. Przez to może działać w miarę efektywnie jedynie w wąskim przedziale częstotliwości. Dynamiki i barwy nie stwierdzono :)

 

Czy można wiedziec jaki jest koszt systemu Rafała. Chodzi mi o szacunkowy koszt: np. adaptacja akustyczna 120tys: źródło 60tys, kable 100tys, kolumny 40tys, amplifikacja 300tys

Sądzę, że jesteś najbliżej prawdy że wszystkich :) Edytowane przez Szymon1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę, że problemy z basem we wzmacniaczach klasy D mogą mieć swoje źródło w wyjściowym filtrze dolnoprzepustowym, a nie w za małej wydajności prądowej. Taki filtr może obniżać współczynnik tłumienia, co skutkuje właśnie "poluzowanym" basem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał, a naszkicowałbyś w skrócie sprzęt w Twoim pokoju odsłuchowym. Tak od końca. Kolumny ich drogi, kompensacja impedancji, podziały, rodzaj przetworników, nachylenie filtrów, zniekształcenia, moc wzmacniacza. Wymiary pokoiku pogłos,

 

Moim Hiendem to będzie LX Studio wg pana Linkwitza. LXmini już mam w sypialni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Czy można wiedziec jaki jest koszt systemu Rafała. Chodzi mi o szacunkowy koszt: np. adaptacja akustyczna 120tys: źródło 60tys, kable 100tys, kolumny 40tys, amplifikacja 300tys

Takie pytania wypadało by zadawać na PW. Raz, że trochę wścibskie, a dwa że nie każdy lubi obnosić się z wydana kasą publicznie.

Ceny możesz sprawdzić dosyć prosto: wzmaniacz Amplifona - napisać do Amplfona, kolumny Ethos - napisać do S16 itd.

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytania wypadało by zadawać na PW. Raz, że trochę wścibskie, a dwa że nie każdy lubi obnosić się z wydana kasą publicznie.

Ceny możesz sprawdzić dosyć prosto: wzmaniacz Amplifona - napisać do Amplfona, kolumny Ethos - napisać do S16 itd.

To jakaś tajemna wiedza jest z tymi cenami ? Bo nie bardzo rozumiem.

Studio 16hz to firma komercyjna, Amplifon także, Semper Acoustic także, MIT także, DSC także. Tyle tylko że studio 16Hz nie ma strony i cennika to samo Amplifon.

 

Poza tym stary już jestem i nie znalazłem opisu całego systemu Rafała - być może jest gdzieś na forum umieszczony.

 

Jakby Rafał miał integre D'Agostino Momentum i np. topowe cebulki MBLa to bym się nie pytał bo ceny są podane na stronie dystrybutora.

 

Tym bardziej że mnie nie interesuje ile faktycznie zapłacił tylko jakie są ceny detaliczne tych urządzeń czy ustrojów.

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

To jakaś tajemna wiedza jest z tymi cenami ? Bo nie bardzo rozumiem.

Studio 16hz to firma komercyjna, Amplifon także, Semper Acoustic także, MIT także, DSC także. Tyle tylko że studio 16Hz nie ma strony i cennika to samo Amplifon.

 

To nie, żadna tajemna wiedza tylko sprawa PRYWATNA. I takie sprawy PRYWATNE, proszę załatwiać w PRYWATNYCH WIADOMOŚCIACH (PW) bo do tego własnie służą.

To czy Amplifon czy s16 mają stronę to sprawa tych firm, a nie Rafała który jest konsumentem. Zarówno Amplfon jak i S16 działają na rynku od lat, obaj mają legalnie prowadzone firmy, wystawiają FV - to wiem z własnego doświadczenia z nimi. S16 jakiś czas temu ściągnął swoją stronę WWW (były tam ceny wszystkich kolumn) i dał informację, że nowa strona wkrótce - o więcej informacji w tej sprawię odsyłam bezpośrednio do S16 i Amplfiona (obie firmy mają swoje klubu na AS, nie trzeba tego pisać tutaj). Kolejne poruszanie tego tematu wiązać się będzie z kilkudniowym urlopem. EOT.

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie, żadna tajemna wiedza tylko sprawa PRYWATNA. I takie sprawy PRYWATNE, proszę załatwiać w PRYWATNYCH WIADOMOŚCIACH (PW) bo do tego własnie służą.

To czy Amplifon czy s16 mają stronę to sprawa tych firm, a nie Rafała który jest konsumentem. Zarówno Amplfon jak i S16 działają na rynku od lat, obaj mają legalnie prowadzone firmy, wystawiają FV - to wiem z własnego doświadczenia z nimi. S16 jakiś czas temu ściągnął swoją stronę WWW (były tam ceny wszystkich kolumn) i dał informację, że nowa strona wkrótce - o więcej informacji w tej sprawię odsyłam bezpośrednio do S16 i Amplfiona (obie firmy mają swoje klubu na AS, nie trzeba tego pisać tutaj). Kolejne poruszanie tego tematu wiązać się będzie z kilkudniowym urlopem. EOT.

Sprawa prywatna czyli ile faktycznie zapłacił za te urządzenia - TO MNIE NIE INTERESUJE.

Przeczytaj dokładnie mój poprzedni wpis. A w zasadzie moje dwa poprzednie wpisy

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą trochę dziwi, że Amplifon nie ma swojej strony internetowej.

Rozmawiałem kiedyś z Andrzejem na ten temat. Spytałam tak samo jak Ty, odpowiedział, że nie potrzebuje się reklamować ani posiadać strony internetowej bo zamówień ma więcej niż potrafi wyprodukować.

Osoba naprawdę zainteresowana zakupem wzmacniacza marki Amplifon znajdzie bez trudu konstruktora i go zakupi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.