Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz stereo + kolumny do 1600zł


Tenczoffy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Otóż chciałbym zmienić sprzęt grający na coś lepszego. Kolumny mają stać w pomieszczeniu około 5,5m x 3,5m. Zamierzam słuchać na nich głównie heavy/thrash/death metalu. Wydaje mi się, że w wyżej wymienionym budżecie uda mi się znaleźć coś nowego, jednak jeśli jestem w błędzie, to zadowolę się czymś używanym.

Zastanawiałem się nad:

 

Yamaha A-S201 + YAMAHA NS-F51

lub

Yamaha A-S201 + Tonsil Altus 110/140 (nie wiem, który model najlepiej współgra się z wzmacniaczem)

 

jednak słyszałem mieszane opinie na temat tego wzmacniacza.

 

Aktualnie dysponuję wzmacniaczem Sony TA-F222ES i beznadziejnymi kolumnami samoróbami. Jeśli w wyżej podanej cenie nie znajdę zestawu, który będzie grał znacznie lepiej i tak właściwie nie odczuję różnicy między nowym wzmacniaczem a wcześniej wspomnianym Sony to może dobrą opcją byłaby po prostu wymiana samych kolumn.

Co sądzicie?

 

Z góry dziękuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Dozbieraj kasę na coś lepszego, jak już wymieniać to na coś dobrego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel RA-980BX+Heco Aurora 700 SONY 550ES + Emit M20@Nostromo Wolf2 - Solid Core audio cable set

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachowaj wzmacniacz i szukaj kolumn za całą kwotę. W pierwszym rzędzie kolumny i akustyka Twojego pomieszczenia decydują o brzmieniu.

 

Czyli altusy 110 nie wystarczą i lepiej szukać czegoś znacznie lepszego?

 

Hej.

Dozbieraj kasę na coś lepszego, jak już wymieniać to na coś dobrego.

 

Do jakiej kwoty konkretnie nazbierać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Za całość pieniędzy kup jak najlepsze kolumny pod tego Soniaka. To jest dobra droga.

 

Żadna Yamaha As 201 - to jest zabaweczka a nie wzmacniacz. Specyfikacja mówi że wzmacniacz oddaje 2x100W przy 8ohm i 2 x 140 W przy 4 ohm - no dawno się tak nie uśmiałem ;)

 

Ciekawe czemu większość specyfikacji nie wspomina o max. poborze prądu tej bestii;) To może ja podam, aby sprowadzić ludzików na ziemie - 170W, więc te 2x100W przy 8ohm troszeczkę , aby nie powiedzieć - mocno przeadzone !

 

Do metalu potrzebny jest wydajny wzmak, a nie popierdółka z bazaru.

 

Twój Soniak może nie jest jakąś super elektrownią, ale rozniesie tą biedną Yamaszkę w pięknym opakowaniu w pył. Nawet do kuchni bym takiego ustrojstwa nie kupił.

 

Jeżeli zależy Ci na jakości dźwięku to kolumny przede wszystkim używane. Za 1600 zł już cos sie wybierze.

 

Napisz na co się zdecydowałeś...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Za całość pieniędzy kup jak najlepsze kolumny pod tego Soniaka. To jest dobra droga.

 

Żadna Yamaha As 201 - to jest zabaweczka a nie wzmacniacz. Specyfikacja mówi że wzmacniacz oddaje 2x100W przy 8ohm i 2 x 140 W przy 4 ohm - no dawno się tak nie uśmiałem ;)

 

Ciekawe czemu większość specyfikacji nie wspomina o max. poborze prądu tej bestii;) To może ja podam, aby sprowadzić ludzików na ziemie - 170W, więc te 2x100W przy 8ohm troszeczkę , aby nie powiedzieć - mocno przeadzone !

 

Do metalu potrzebny jest wydajny wzmak, a nie popierdółka z bazaru.

 

Twój Soniak może nie jest jakąś super elektrownią, ale rozniesie tą biedną Yamaszkę w pięknym opakowaniu w pył. Nawet do kuchni bym takiego ustrojstwa nie kupił.

 

Jeżeli zależy Ci na jakości dźwięku to kolumny przede wszystkim używane. Za 1600 zł już cos sie wybierze.

 

Napisz na co się zdecydowałeś...

 

Wydaje mi się, że zostawię tego Sony, mimo że trochę się grzeje, nie wiem, czy powinien (korzystam z tego wzmacniacza na słuchawkach bardzo często, jednak staram się nie katować go maksymalnie, o ile można katować na słuchawkach, i dawać mu chwile odpoczynku a słucham na głośności zaledwie 5-10%, przy moich słuchawkach wystarcza do spokojnego słuchania)

Teraz pojawia się pytanie jakie kolumny kupić do tego wzmacniacza. Z tego co mi wiadomo, jego moc wynosi 2x80w przy 8ohm.

Przez zostawienie wzmacniacza budżet spadł do około 1300zł (planowałem sprzedać swojego Sony za około 300zł i dołożyć tę kwotę do nowego zestawu)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , Twój Soniak ma 2 x 80W przy 8ohm, ale jest to prawdziwa moc, a nie tylko na papierze jak w przypadku powyższej Yamaszki.

 

Z mojej strony do tego wzmaka mógłbym Ci polecić coś z Klipsch - np. model F2/f20. W tej cenie powinieneś znaleźć.

 

Te kolumny mają spory zapas dynamiki, lubią grać głośno poprzez wysoką skuteczność, mają bezpośredni przekaz, a to wszystko do metalu potrzebne. Grają konturowo - czyli typową V-ką, średnica wycofana.

 

Z innej stajni to np. coś z Paradigm.

 

Powyższe kolumny są po jaśniejszej stronie, ale mają odpowiedni wygar.

 

Jakbyś chciał coś spokojniej grającego, cieplej, bardziej miękko to np coś z Dali - np.z serii blue - Dali 6006 , albo wyższej red - Dali 450. Ale tutaj musisz wiedzieć, że będzie spokojniejsze granie.

 

Do Hard Rocka, Heavy moga być, ale już do jakiegoś ultra szybkiego Death Metalu gdzie stopa perkusji zapieprza z szybkością niemieckiego karabinu typu "Piła" to już raczej nie bardzo.

 

Zalezy kto co lubi, pomimo tej samej słuchanej muzyki , każdy ma inne preferencje co do brzmienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli altusy 110 nie wystarczą i lepiej szukać czegoś znacznie lepszego?

Z kolumnami to jak z instrumentem muzycznym, trzeba samemu posłuchać. A Altusy to dość archaiczna konstrukcja, ja bym szukał czegoś lepszego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , Twój Soniak ma 2 x 80W przy 8ohm, ale jest to prawdziwa moc, a nie tylko na papierze jak w przypadku powyższej Yamaszki.

 

Z mojej strony do tego wzmaka mógłbym Ci polecić coś z Klipsch - np. model F2/f20. W tej cenie powinieneś znaleźć.

 

Te kolumny mają spory zapas dynamiki, lubią grać głośno poprzez wysoką skuteczność, mają bezpośredni przekaz, a to wszystko do metalu potrzebne. Grają konturowo - czyli typową V-ką, średnica wycofana.

 

Z innej stajni to np. coś z Paradigm.

 

Powyższe kolumny są po jaśniejszej stronie, ale mają odpowiedni wygar.

 

Jakbyś chciał coś spokojniej grającego, cieplej, bardziej miękko to np coś z Dali - np.z serii blue - Dali 6006 , albo wyższej red - Dali 450. Ale tutaj musisz wiedzieć, że będzie spokojniejsze granie.

 

Do Hard Rocka, Heavy moga być, ale już do jakiegoś ultra szybkiego Death Metalu gdzie stopa perkusji zapieprza z szybkością niemieckiego karabinu typu "Piła" to już raczej nie bardzo.

 

Zalezy kto co lubi, pomimo tej samej słuchanej muzyki , każdy ma inne preferencje co do brzmienia.

 

Co do osobistych preferencji to:

-zależy mi na wyselekcjonowanym, czystym i nienatarczywym basie (sam jestem basistą, dlatego w metalu najbardziej doceniam linię basową)

-czystym i dobrze brzmiącym wokalu

A co do szybkiego death metalu to zdarza mi się słuchać dość często, dlatego przydałoby mi się coś, co mu podoła

 

Poprzeglądam te kolumny, które wysłałeś. Mógłbyś jeszcze wypowiedzieć się w kwestii w/w osobistych preferencji

 

Z kolumnami to jak z instrumentem muzycznym, trzeba samemu posłuchać. A Altusy to dość archaiczna konstrukcja, ja bym szukał czegoś lepszego.

A mógłbyś wymienić jakieś konkrety, nad którymi mógłbym się skupić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soniaka sobie zostaw, masz gdzieś w okolicy jakiś salon, weź swój wzmacniacz i zorientuj się co Ci się podoba, będzie łatwiej doradzić.

Nie słucham metalu więc nie mogę dobrze doradzić, może melodika BL40 Mk2 odsluchaj, mi się podobały w elektronice może w metalu podejda, będzie dość basowa z podkreslona góra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel RA-980BX+Heco Aurora 700 SONY 550ES + Emit M20@Nostromo Wolf2 - Solid Core audio cable set

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kolumnami to trzeba pochodzić po salonach i pomęczyć sprzedawców. Ja już nie jestem na bieżąco, bo od czasu jak wybrałem swoje kolumny, nie czuję potrzeby zmiany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może Focal do tego leciwego Sony -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

ps. to Chorus 714S

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

quadral

 

:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

A co sądzicie o tych Quadralach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli juz to wybrałbym model "Ascent"

 

nie sugeruj sie wielkością głośnika

 

podskocz gdzieś do sklepu i posłuchaj czy szkoła grania quadrala ci odpowiada

 

miałem quadrale w sklepie przez 7 lat - w domu nie

 

grały wycofaną srednica - co dla iron maidem i pochodnych jest zaleta

 

wiem bo sam mam duzo takiej muzy i na koumnach "audiofilskich", gitara staje sie tak natarczywa że przypomina piłe elektryczna i po 4 utworach boli głowa

 

specjalnie pod ten gatunek musiałem do "audiofilskich" kolumn zakupic korektor

 

jak przeczytasz w recenzji że kolumny mają "znakomita srednice" lub sa "neutralne" to raczej takich unikaj

 

ty masz miec kolumny nieneutralne własnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli juz to wybrałbym model "Ascent"

 

nie sugeruj sie wielkością głośnika

 

podskocz gdzieś do sklepu i posłuchaj czy szkoła grania quadrala ci odpowiada

 

miałem quadrale w sklepie przez 7 lat - w domu nie

 

grały wycofaną srednica - co dla iron maidem i pochodnych jest zaleta

 

wiem bo sam mam duzo takiej muzy i na koumnach "audiofilskich", gitara staje sie tak natarczywa że przypomina piłe elektryczna i po 4 utworach boli głowa

 

specjalnie pod ten gatunek musiałem do "audiofilskich" kolumn zakupic korektor

 

jak przeczytasz w recenzji że kolumny mają "znakomita srednice" lub sa "neutralne" to raczej takich unikaj

 

ty masz miec kolumny nieneutralne własnie

 

Czy ten model będzie zadowalający?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem tylko co producent miał na myśli pisząć że kolumny maja 4...8 ohm

 

ten twój sony jakie kolumny obsługuje ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem jedynie, że mój Sony ma 2x80w przy 8ohm (Dlatego zainteresowałem się tymi Quadralami AC, miały 80w znamionowej i 150 muzycznej, mocą byłyby chyba dopasowane, choć wiem, że to jest jedna z mniej ważnych kwestii)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten model będzie zadowalający?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

byłby

 

ostrzegam cie jednak !

 

z tak małych i lekkich głośniczków bas bedzie tak szybki że mozesz być lekko w szoku

 

nie wiem do czego jesteś przyzywczajony

 

ja po przesiadce z kolumn 1x 16 cm na 2x 10 cm przez dosć długi czas miałem wrażenie że ktoś stuka młotkim w sciane - bas tak szybko wygaał

 

 

martwi mnie troche to 4..8 ohm - nie wiem co producent miał na myśli :/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłby

 

ostrzegam cie jednak !

 

z tak małych i lekkich głośniczków bas bedzie tak szybki że mozesz być lekko w szoku

 

nie wiem do czego jesteś przyzywczajony

 

ja po przesiadce z kolumn 1x 16 cm na 2x 10 cm przez dosć długi czas miałem wrażenie że ktoś stuka młotkim w sciane - bas tak szybko wygaał

 

 

martwi mnie troche to 4..8 ohm - nie wiem co producent miał na myśli :/

 

Korzystam teraz z beznadziejnych samoróbek, w których każdy głośnik jest inny i zdążyłem się już przyzwyczaić. Na pewno odczuję znaczną różnicę przy przesiadce na coś prawdziwego i będę w wielkim, pozytywnym szoku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba poczekać na kolegów z większą wiedzą "techniczna"

 

 

nie znam twojego wzmaka

czy ma zabezpieczenie przeciwprzepieciowe ?

 

 

no i pytanie nr 2 - czy jesli kupisz kolumny za 800 to oznacza ze kolejne 800 przeznaczysz jednak na wzmak ?

 

bo jesli tak to wtedy trzeba by szukac wzmaka obsługujacego 4 ohmy i nie ma problemu

 

byleby te ascenty nie ugotowały obecnego sony - bo to by był jadnak strata tych 3 stówek :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba poczekać na kolegów z większą wiedzą "techniczna"

 

 

nie znam twojego wzmaka

czy ma zabezpieczenie przeciwprzepieciowe ?

 

 

no i pytanie nr 2 - czy jesli kupisz kolumny za 800 to oznacza ze kolejne 800 przeznaczysz jednak na wzmak ?

 

bo jesli tak to wtedy trzeba by szukac wzmaka obsługujacego 4 ohmy i nie ma problemu

 

byleby te ascenty nie ugotowały obecnego sony - bo to by był jadnak strata tych 3 stówek :(

 

Wydaje mi się, że nie ma takiego zabezpieczenia.

 

Co do pytania numer 2 - planowałem sprzedać swoje kolumny ze wzmacniaczem, ale jednak go zostawiam, przez co budżet zmaleje, ponadto wątpię, że ktoś kupi te beznadziejne kolumny, dlatego do wydania na same kolumny mam teraz około 800-1100 (absolutnie max 1300) zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pytania numer 2 - planowałem sprzedać swoje kolumny ze wzmacniaczem, ale jednak go zostawiam, przez co budżet zmaleje, ponadto wątpię, że ktoś kupi te beznadziejne kolumny, dlatego do wydania na same kolumny mam teraz około 800-1100 (absolutnie max 1300) zł

 

 

rozumiem

 

ale na Ascenty z linka dasz 900

 

wiec wracająć do pierwotnego plany - poganiasz soniaka - i masz na nowy wzmacniacz 700 stówek - no ok 650 - odliczajac przesylki

 

to za ta kwote mozesz kupic jakies onkyo lub denona ze srodka oferty - a co najwazniejsze obslugujacego 4 ohmy - i dzieki temu spisz spokojnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem

 

ale na Ascenty z linka dasz 900

 

wiec wracająć do pierwotnego plany - poganiasz soniaka - i masz na nowy wzmacniacz 700 stówek - no ok 650 - odliczajac przesylki

 

to za ta kwote mozesz kupic jakies onkyo lub denona ze srodka oferty - a co najwazniejsze obslugujacego 4 ohmy - i dzieki temu spisz spokojnie

 

Czy 4 omy nie będa grały gorzej niż 8? Jaka jest różnica?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy 4 omy nie będa grały gorzej niż 8? Jaka jest różnica?

 

absolutnie żadna

 

w wielkim skrócie - to jest opór jaki stawia kolumna

 

zero ohm to jest zwarcie

 

jeśli producent napisał 4..8 ohm na kolumnie - to należy jednak przyjać że ma 4 ohm

 

 

może skończyc sie to tak że podkrecisz głośnosć - a przy metalu grzech nie podkrecic - wrosnie zapotrzebowanie na prad - i .... spalisz koncówke mocy - naprawa zapewne bedzie nieoplacalna

 

 

wiec albo 8 ohm do 8 ohm

 

albo wymieniasz oba elelenty

 

wg mnie brzmieniowo zyskasz na drugiej opcji

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Znalazłem taki wzmacniacz Onkyo, wydaje się porządny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten TA-F222ES ma bardzo przyzwoity schemat, tranzystory wyjściowe z maksymalnym prądem 14A, zabezpieczenia na wyjściu. Jeżeli nic szwankuje, to ja bym go odkurzył, przeczyścił przełączniki i potencjometry i używał aż do następnej dużej zmiany konfiguracji sprzętu. W instrukcji serwisowej podają moc dla kolumn 6Ohm więc lepsze byłyby łatwe kolumny, ale moim prywatnym zdaniem to nie jest duży problem, jeżeli nie przesterowujesz wzmacniacza, to powinien obsłużyć także kolumny 4Ohm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no na przykład

 

albo coś bardziej nowoczesnego

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

kolejna rzecz !!

 

gdybys sie zdecyddował na opcje - 2 - zmiana obu elementów - wg mnie najsensowaniejsza

 

jak juz pisałem - wtedy wzamak obsługujacy 4 ohmy

 

i ... raczej wystrzegaj sie onkyo mających wybór rodzaju dzwieku obrotową gałką - onkyo ma selektor analogowy lubiący sie wycierac - ktoś przed sprzedaniem psiknie styki "kontaktem" i ustarka wylezie dopiero po 3 miesiacach

 

a jest to bardzo upierdliwa usterka

 

ja przez tą gałke zrobiłem włąsnie ze wzamaka końcówke mocy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten TA-F222ES ma bardzo przyzwoity schemat, tranzystory wyjściowe z maksymalnym prądem 14A, zabezpieczenia na wyjściu. Jeżeli nic szwankuje, to ja bym go odkurzył, przeczyścił przełączniki i potencjometry i używał aż do następnej dużej zmiany konfiguracji sprzętu. W instrukcji serwisowej podają moc dla kolumn 6Ohm więc lepsze byłyby łatwe kolumny, ale moim prywatnym zdaniem to nie jest duży problem, jeżeli nie przesterowujesz wzmacniacza, to powinien obsłużyć także kolumny 4Ohm.

 

Czyli jednak ma zabezpieczenia, zatem wcześniej popełniłem błąd, pisząc, że ich nie ma.

W takim razie sądzisz, że obsłużyłby bez problemu i Quadrale-AC i Ascenty?

 

Teraz mam dylemat, zostawić Sony, czy kupić jeden z wyżej podanych wzmacniaczy.

Może zrobię tak. Zakupię kolumny i jeśli nie uda mi się sprzedać wzmacniacza, to go zostawię, jeśli znajdę kupca - wybiorę nowy wzmacniacz. Choć wydaje mi się, że wolałbym zostawić Sony, na razie nie sprawiał mi żadnego problemu a i koszty zmaleją i będę w stanie zakupić porządniejsze kolumny bez wykosztowywania się.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.