Skocz do zawartości
IGNORED

Dyskretne wzmacniacze operacyjne Staccato Audio OSC OpAmp


JARO 66
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, MariuszZ. napisał:

Nieśmiałbym :) Wiem jak to działa ale w tym DACu chyba nie ma konwertera na wyższe napięcie (bynajmniej nie widać żadnych cewek). Inaczej raz jeszcze napiszę. Zakres napięcia do poprawnego działania Staccato to od plus/minus 8V do plus/minus 18V. Zatem ja nie rozumiem Ciebie Przemak i naprawdę nie żartuję. Może nie rozumiem zakresu napięć zasilających opampa, a może je po prostu pomierzę multimetrem, może faktycznie jest tam na tych dwóch nóżkach więcej niż plus/minus 8V.  

Mini DSP ma zasilanie niesymetryczne z zasilacza +12 V (jedno napięcie) takiego jak do sprzętów przenośnych. Wewnątrz obudowy wzmacniacze operacyjne zasilane są symetrycznie +/-15 V, oczywiście jest też wiele innych napięć niższych od tego 12V. W dzisiejszych czasach to żaden problem. Miniaturowe magnetofony już w ubiegłym wieku były zasilane często z pojedynczej baterii 1,5 V a na pewno potrzebowały wielu wyższych napięć w środku. Taki mikro DAT firmy Sony miał zasilanie właśnie z baterii 1,5 V. 

 

Godzinę temu, Audroc napisał:

Sory ale trochę wyobraźni- dla elektronika najważniejszym argumentem przy zakupie jest by urządzenie było uszkodzone, nigdy nie naprawiane. Sam sobie naprawi, kasa w kieszeni a ile satysfakcji. Do tego DAC na pokładzie.

Na tym filmie prezentowane jest znakomite stanowisko do wyłapania wszystkich różnic pomiędzy dwoma wzmacniaczami operacyjnymi. Na filmie porównują kable, ale inne elementy też można porównać.

  

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Lech36 napisał:

Mini DSP ma zasilanie niesymetryczne z zasilacza +12 V (jedno napięcie) takiego jak do sprzętów przenośnych. Wewnątrz obudowy wzmacniacze operacyjne zasilane są symetrycznie +/-15 V, oczywiście jest też wiele innych napięć niższych od tego 12V. W dzisiejszych czasach to żaden problem. Miniaturowe magnetofony już w ubiegłym wieku były zasilane często z pojedynczej baterii 1,5 V a na pewno potrzebowały wielu wyższych napięć w środku. Taki mikro DAT firmy Sony miał zasilanie właśnie z baterii 1,5 V. 

 

Na tym filmie prezentowane jest znakomite stanowisko do wyłapania wszystkich różnic pomiędzy dwoma wzmacniaczami operacyjnymi. Na filmie porównują kable, ale inne elementy też można porównać.

  

 

A co ma ten film do uszkodzonego odtwarzacz CD ? 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Audroc napisał:

Napisałem już że producent/dystrybutor Staccato sam się obroni, a jeśli tak się pienisz tylko dlatego że wyłożyłeś kilkaset zł.  i Twoje musi być najlepsze to sory.

Mam tą przewagę, że mam ten produkt w siebie w sprzęcie więc mogę się wypowiedzieć. Zamów, posłuchaj a potem pogadamy. Dyskusja dotycząca zwyczajów dystrybucyjnych producenta wykracza poza ramy tego tematu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolę błędy entuzjazty od obojętności mędrca" - Anatol France

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Audroc napisał:

A co ma ten film do uszkodzonego odtwarzacz CD ? 

Nic, ale wyżej dyskusja dotyczyła wpływu różnych wzmacniaczy operacyjnych na brzmienie układu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Lech36 napisał:

Mini DSP ma zasilanie niesymetryczne z zasilacza +12 V (jedno napięcie) takiego jak do sprzętów przenośnych.

Kolejna lekcja elektroniki. Przyjęta. Raz jeszcze napiszę. Rozumiem te zagadnienia. W przypadku opisanym przeze mnie chodzi mi cały czas o zagadnienie konkretnego opampa Staccato w konkretnym DAC`u Topping gdzie pracuje wzmacniacz zasilany napięciem poza zakresem nominalnym określonym przez producenta. Próbuję odpowiedzieć na jedno z pytań pozostających bez odpowiedzi po moim eksperymencie. Dlaczego nie słychać różnic w brzmieniu wzmacniaczy operacyjnych w stosunku do OSC w tymże eksperymencie. Zasilany tam Staccato jest napięciem -/+ 4V. Powinien być zasilany większym napięciem wg producenta. Może to jest odpowiedź. Pomijając te, które padły argumentując, że do eksperymentu użyto zbyt słabego jakościowo sprzętu audio. Pozdrawiam serdecznie życząc wszystkim forumowiczom szczęśliwego Nowego Roku, dużo dobrego zdrowia i niezapomnianych doznań audio bez względu czego słuchają i na czym :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, MariuszZ. napisał:

Dlaczego nie słychać różnic w brzmieniu wzmacniaczy operacyjnych w stosunku do OSC w tymże eksperymencie.

A może dlatego że i jeden i drugi mają identyczne odchyłki charakterystyki w paśmie akustycznym i zniekształcenia wszelakiego rodzaju głęboko poniżej progów percepcji człowieka? 

Godzinę temu, MariuszZ. napisał:

Zasilany tam Staccato jest napięciem -/+ 4V. Powinien być zasilany większym napięciem wg producenta.

Dobrze skonstruowany wzmacniacz w tym wzmacniacz operacyjny, zwłaszcza taki zasilany z zasilacza stabilizowanego nie będzie zmieniał brzmienia przy zmianie napięcia zasilania. Musiałyby mu się zmieniać parametry żeby taka zmiana nastąpiła. Zmieni się tylko zapas napięciowy na przesterowanie, ale rozumiem że chodzi o wykorzystanie wzmacniacza w zakresie pod granicą jego możliwości dla danego napięcia zasilania.

Godzinę temu, MariuszZ. napisał:

Pozdrawiam serdecznie życząc wszystkim forumowiczom szczęśliwego Nowego Roku, dużo dobrego zdrowia i niezapomnianych doznań audio bez względu czego słuchają i na czym :)

Dzięki i wzajemnie :-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem fachowcem w temacie opampów i  może ja skrócę pytanie:

Czy OSH może prawidłowo pracować gdy napięcie zasilania jest poniżej wymaganego przez producenta czy nie?

OSH wymaga 8 V. Sprawdziłem w danych technicznych najbardziej popularnych opampów i tam zasilanie jest od niższych wartości 2.5V , 5 V.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez payong
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, PolTor napisał:

Hej.
Rozpoczynamy dopiero przygodę z upgradem chinola AK 4497 dual. Mam na razie wszystko w oryginalne ale i tak jest o niebo lepiej niż z dackiem wbudowanym w wzmacniacz Hegel H80. Jest wszystkiego więcej i bardziej miesiscie w każdym zakresie choć wydaje mi się że dół pasma jest za chaotyczny ale i tak jestem pod wrazeniem. Co polecasz zmienićić w torze zasilania na początek? Opampy mam chyba te najgorsze tj. 5520 i 5530. Myślałem na początek o 1611 i 1612 ale może nie warto tym zawracać sobie głowy.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

Daj Link do płytki jaką masz- popatrzę. "Za rok " odpiszę bo świętuję do 3-go ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Daj Link do płytki jaką masz- popatrzę. "Za rok " odpiszę bo świętuję do 3-go ;-)

Hej.

 

Identyczne jak takie coś :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ps. Mam nadzieję że o to chodzi.Kozystam z Cox.

 

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu ‎30‎.‎12‎.‎2018 o 16:53, Kopczas napisał:

Mam tą przewagę, że mam ten produkt w siebie w sprzęcie więc mogę się wypowiedzieć. Zamów, posłuchaj a potem pogadamy. Dyskusja dotycząca zwyczajów dystrybucyjnych producenta wykracza poza ramy tego tematu.

Przepraszam ale tu chodzi tylko i wyłącznie o zwyczaje producenta. Ktoś się ogłasza żeby sprzedać towar a Ty go bronisz pazurami, nikt nie weźmie serio Twoich wypowiedzi. Jeśli chodzi o zakup Staccato to nigdy się na to nie zdecyduję jeśli nie będę miał pewności jak to gra, bez wcześniejszego przetestowania. Na tą chwilę wszyscy nadal wygrzewają mając nadzieję że coś się zadzieje. 

Jak pisałem za kilka dni będę lutował Musesy 8920 w wersji smd, który już dopłynęły. Pioneer pd30 jest na DACu  AK wiec potencjał jest. Wystarczy pozbyć się firmowych 5532.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Audroc napisał:

Ktoś się ogłasza żeby sprzedać towar a Ty go bronisz pazurami, nikt nie weźmie serio Twoich wypowiedzi.

Bronię z pazurami ? Nic z tych rzeczy. Staję po stronię w sytuacji kiedy twoim celem ewidentnie jest zrobienie zamętu wokół polityki sprzedawcy przez co i samego produktu. 

Wystawiasz nawet jego ocenę bez odsłuchu, oceniasz technologię której nie znasz. Konto założone zostało również w okolicach kiedy zaczęliśmy organizować zamówienie. To jest ciekawe. 

Radziłbym poznać produkt przed oceną, to oczywiste że tobie na wiarygodności nie zależy bo istotą każdego wpisu jest negatywne zamieszanie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolę błędy entuzjazty od obojętności mędrca" - Anatol France

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jeśli jesteś przedstawicielem producenta/dystrybutora to proszę się ujawnić.

Nie przypominam sobie  żebym wystawiał tu jakiekolwiek opinie na temat opampów staccato, nie wiem jak one brzmią, nikt tego nie wie, bo jak stwierdzają ci do których pierwsze sztuki dotarły muszą się one kilkaset godzin wygrzewać i tyle.

Ja, jak pisałem wcześniej dysponuję urządzeniami i warunkami potrzebnymi i pomocnymi do przetestowania opampów. Przetestowałem już ich wiele w tym tak znane jak te zestajni BurrBrowna czy LME, a od pewnego czasu układy Muses które wywarły na mnie najlepsze wrażenie. Potwierdzają to zresztą opinie innych forumowiczów, którzy równie wysoko stawiają układy Bursona. Dyskretne układy Staccato będące bezpośrednią alternatywą dla drogich, czyli będących podobnej klasy układów Bursona i Muses mogłyby stanowić ciekawe uzupełnienie dla nas czytelników zakładki DIY.

Niestety do tej pory nie otrzymałem żadnej odpowiedzi w sprawie mojej oferty, co trochę dziwi w dzisiejszych czasach. Nie wiem nawet do kogo się zwrócić po takie testowe sztuki, jak to jest w przypadku innych producentów. Pisałem wcześniej że do swojego systemu potrzębuję sporo opampów, w tym 4 do samego pre gramofonowego więc zakup w ciemno uważam za absurd.

Pozdrawiam z Nowym Rokiem.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Audroc

Jeśli chcesz to ja napiszę w Twoim imieniu do producenta, z którym mam bezproblemowy kontakt. Pierwszy raz napisałem emaila w grudniu i od tego czasu kilkukrotnie się kontaktowaliśmy. Na odpowiedź nie czekałem nigdy dłużej niż 1 dzień (z wyjątkiem sylwestra i Nowego Roku, co chyba jest zrozumiałe). Podaj tylko ile i jakich OSH chcesz do testowania. Okres testowania to 14 dni, trzeba wpłacić pełną kwotę.

Pieniądze przelejesz bezpośrednio na konto producenta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Audroc napisał:

Kolego jeśli jesteś przedstawicielem producenta/dystrybutora to proszę się ujawnić.

Serio ??? :D 

 

17 godzin temu, Audroc napisał:

zakup w ciemno uważam za absurd.

Nie kupujesz w ciemno: masz 14 dni na zwrot towaru przy zakupach internetowych bez podania przyczyny, a sprzedający ma obowiązek zwrócić pieniądze za towar. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolę błędy entuzjazty od obojętności mędrca" - Anatol France

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
6 godzin temu, Kopczas napisał:

Nie kupujesz w ciemno: masz 14 dni na zwrot towaru przy zakupach internetowych bez podania przyczyny, a sprzedający ma obowiązek zwrócić pieniądze za towar. 

Ale właśnie o to chodzi :)

Temat wałkowany od paru stron wstecz. Niestety Audroc chętnie by przytulił do testów opki ale bez wkładu własnego. (czyt. bez kaucji :)

Oczywiście oferując w zamian "wiarygodny test" na "dość mało ekskluzywnym" (czytaj - mocno przeciętnym sprzęcie)

Nie wiem tylko komu to miałoby służyć?

Osoby zainteresowane dawno już zakupiły staccato i słuchają muzyki w swoich systemach. Nie potrzebują żadnego potwierdzenia od pseudo testerów. 

edit: literówka

Edytowane przez boomaga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, boomaga napisał:

Osoby zainteresowane dawno już zakupiły staccato i słuchają muzyki w swoich systemach.

Ja kupiłem, posłuchałem i odłożyłem na lepsze czasy ;) Lepszy DAC, może wzmak słuchawkowy. Nie z każdym urządzeniem ten Staccato "zagra". Nie do każdego urządzenia się zmieści. Chodzi chyba o to by się dzielić spostrzeżeniami i opiniami dla szerszej rzeszy słuchaczy, a nie zamykać się w audioroom`ach i nic nikomu nie mówić poza tym, że rewelacyjnie teraz system gra. Jestem bardzo ciekawy tych przypadków z czym Staccato zagrał i co się zmieniło na lepsze. Proszę użytkowników o cenne doświadczenia. Próbowałem Go w SMSL sAp II (zasilanie opampa +/-14V) i niestety nie zmienił brzmienia porównując z innymi opampami, a przynajmniej zmiany były na tyle subtelne i nieczytelne, że odpuściłem na razie dalsze próby. Jak dorobię się lepszej jakości sprzętu zrobię kolejne podejście. Pozdrawiam 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez MariuszZ.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, MariuszZ. napisał:

Ja kupiłem, posłuchałem i odłożyłem na lepsze czasy ;) Lepszy DAC, może wzmak słuchawkowy. Nie z każdym urządzeniem ten Staccato "zagra". Nie do każdego urządzenia się zmieści. Chodzi chyba o to by się dzielić spostrzeżeniami i opiniami dla szerszej rzeszy słuchaczy, a nie zamykać się w audioroom`ach i nic nikomu nie mówić poza tym, że rewelacyjnie teraz system gra. Jestem bardzo ciekawy tych przypadków z czym Staccato zagrał i co się zmieniło na lepsze. Proszę użytkowników o cenne doświadczenia. Próbowałem Go w SMSL sAp II (zasilanie opampa +/-14V) i niestety nie zmienił brzmienia porównując z innymi opampami, a przynajmniej zmiany były na tyle subtelne i nieczytelne, że odpuściłem na razie dalsze próby. Jak dorobię się lepszej jakości sprzętu zrobię kolejne podejście. Pozdrawiam 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A co masz tam za Daca - może tam go sprawdź . Dzięki za szczerą opinię - ja mam opinię o Stacatto w DAC jak najbardziej pozytywną jak pisałem .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu ‎02‎.‎01‎.‎2019 o 19:02, payong napisał:

@Audroc

Jeśli chcesz to ja napiszę w Twoim imieniu do producenta, z którym mam bezproblemowy kontakt. Pierwszy raz napisałem emaila w grudniu i od tego czasu kilkukrotnie się kontaktowaliśmy. Na odpowiedź nie czekałem nigdy dłużej niż 1 dzień (z wyjątkiem sylwestra i Nowego Roku, co chyba jest zrozumiałe). Podaj tylko ile i jakich OSH chcesz do testowania. Okres testowania to 14 dni, trzeba wpłacić pełną kwotę.

Pieniądze przelejesz bezpośrednio na konto producenta.

Sory ale to jakiś kosmos w dzisiejszych czasach. Ma ktoś za mnie pisać, ja mam gdzieś opłacać, a jak mi padną te opampy to co też będziesz za mnie załatwiał ?

Wygląda na to że ktoś tu prywatę uprawia, zebrało się grono wzajemnej adoracji i tyle.

Na tę chwilę. dokąd nie pojawia się sensowne testy Staccato nie ma sensu w nie inwestować. Kupię a potem będę palił prąd przez 500 godzin  żeby coś usłyszeć ?

Myślę że naskakując na każdego kto ma jakiekolwiek pytania i wątpliwości robicie złą robotę producentowi- to się nazywa antyreklama. jeszcze trochę a zaczniecie mnie wyzywać itp., to chore.

Jeśli ktoś konkretny jest zainteresowany sprzedażą tych opampów to jestem do dyspozycji, ale z pewnością nie przez pośredników na forum.

Pozdrawiam

3 godziny temu, boomaga napisał:

Ale właśnie o to chodzi :)

Temat wałkowany od paru stron wstecz. Niestety Audroc chętnie by przytulił do testów opki ale bez wkładu własnego. (czyt. bez kaucji :)

Oczywiście oferując w zamian "wiarygodny test" na "dość mało ekskluzywnym" (czytaj - mocno przeciętnym sprzęcie)

Nie wiem tylko komu to miałoby służyć?

Osoby zainteresowane dawno już zakupiły staccato i słuchają muzyki w swoich systemach. Nie potrzebują żadnego potwierdzenia od pseudo testerów. 

edit: literówka

Kolego sprzęt jaki zaproponowałem do testów to najlepszy, reprezentatywny wybór. Zarówno jeden z 2 czy 3 najpopularniejszych pre gramofonowych, jakim jest Cambridge Audio, jak też słynny Pioneer A400X zwany kilerem wzmacniaczy, do tego 2 bardzo popularne CD w postaci Pioneera 8700 i NADa 525BEE- to wszystko klasyka wszystkim znana i powszechnie lubiana, czyli doskonałe środowisko do testów opampów.

Co do pozostałych bzdetów w Twoim wpisie nie będę się wypowiadał przez szacunek dla naszego Forum.

Podsumowując- z czasem ludzie zaczna pisać czy w praktyce coś Staccato przyniosło pozytywnego w ich systemach, czy też pojawią się za grosze na aukcjach.

A temat wałkowany przez wpisy kilku osób które uparcie odzywaja się nieproszone- napisałem z propozycja do producenta na łamach Forum i tyle, po co tyle jadu ?

Jeśli producent zechce to się odezwie, jak nie to nie i tyle.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Mikoski napisał:

A co masz tam za Daca - może tam go sprawdź

No sprawdzałem i kilkadziesiąt postów wcześniej wkleiłem "ślepy test" na DAC`u Topping D10. Tam zasilanie opampa było +/-4V więc chyba się nie liczy próba bo Staccato potrzebuje minimum +/-8V. Chciałem do starego wzmacniacza Rotela jeszcze wstawić ale tam w drugą stronę napięcie zasilania opampa w przedwzmacniaczu +/- 19,4V więc trochę za dużo i nie chcę ryzykować jego ugotowaniem. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Audroc napisał:

Wygląda na to że ktoś tu prywatę uprawia, zebrało się grono wzajemnej adoracji i tyle.

Twoja namolność drażni , to jest dział DIY nikt nikogo nie namawia do kupowania „elementu elektronicznego „ jakim jest OpAmp,.

Odnoszę wrażenie po twoich wpisach , iż  najprościej ujmując brak „ci” jaj by podjąć minimum ryzyka . Żaden opis aplikacji w innych warunkach niż twoje nie zmniejszy tego ryzyka. 
Pytam więc dlaczego mnie obrażasz i osoby , które dokonały zakupu w ciemno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, MariuszZ. napisał:

Ja kupiłem, posłuchałem i odłożyłem na lepsze czasy ;) Lepszy DAC, może wzmak słuchawkowy. Nie z każdym urządzeniem ten Staccato "zagra". Nie do każdego urządzenia się zmieści. Chodzi chyba o to by się dzielić spostrzeżeniami i opiniami dla szerszej rzeszy słuchaczy, a nie zamykać się w audioroom`ach i nic nikomu nie mówić poza tym, że rewelacyjnie teraz system gra. Jestem bardzo ciekawy tych przypadków z czym Staccato zagrał i co się zmieniło na lepsze. Proszę użytkowników o cenne doświadczenia. Próbowałem Go w SMSL sAp II (zasilanie opampa +/-14V) i niestety nie zmienił brzmienia porównując z innymi opampami, a przynajmniej zmiany były na tyle subtelne i nieczytelne, że odpuściłem na razie dalsze próby. Jak dorobię się lepszej jakości sprzętu zrobię kolejne podejście. Pozdrawiam 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mój babol - sorki , faktycznie był 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Audroc napisał:

Sory ale to jakiś kosmos w dzisiejszych czasach. Ma ktoś za mnie pisać, ja mam gdzieś opłacać, a jak mi padną te opampy to co też będziesz za mnie załatwiał ?

Wygląda na to że ktoś tu prywatę uprawia, zebrało się grono wzajemnej adoracji i tyle.

 

To ja nie rozumiem o co Ci chodzi. Piszesz, że nie możesz się skontaktować z producentem a nie chcesz kontaktu.

Ty chcesz jak rozumiem po wypowiedzi żeby producent się z Tobą skontaktował. Jeśli tak to proszę nie zawracaj głowy.

Ja nie mam żadnego interesu i prywaty nie uprawiam, sam zamówiłem do testów i zapłaciłem kaucję. Nie będzie mi się podobało granie to zwrócę ale nie będę płakał na forum, że ktoś nie chce mi dać czegoś za darmo.

Szkoda czasu na ponowne czytanie tego samego co kolega pisze, raz przeczytałem i wziąłem pod uwagę, za to dziękuję.

Na pocztę przychodzi powiadomienie, że nowa wypowiedź w temacie a tu ... kolega Audroc znowu to samo, ręce opadają.

Pierwszy raz ktoś mnie tak wkurzył na forum, przepraszam za emocjonalną wypowiedź.

Dla mnie sprawa zamknięta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zdaje się wskazywać na to, że dla mnie też sprawa zostaje zamknięta.

Miałem dzisiaj trochę czasu i przeczytałem cały internet…. I co ? Ano nie znalazłem nic na temat Staccato, żadnego sklepu który oferuje te układy do sprzedaży, za wyjątkiem wycofanej oferty na Allegro za 139zł.

Skąd wzięła się propozycja układów z tego wątku, czy istnieje w ogóle gdzieś jakiś producent, czy produkcja została wycofana, a ktoś tu prywatę odstawia za kosmiczna kasę, rozumiem że nieoficjalnie i bez paragonu i gwarancji.

To tłumaczyłoby dlaczego tak ukrywany jest kontakt do sprzedawcy, proponowano mi zakup poprzez pośredników bez możliwości sprawdzenia czy przetestowania.

Nie ukrywam że zraziłem się do całej sprawy i rezygnuję. Oczywiście jeśli sytuacja się zmieni, a ja nadal będę dysponował sprzętem do przetestowania układów Staccato to jestem do dyspozycji.

Na chwilę obecną pozostaję przy najlepszych w mojej ocenie układach Muses (drogich ale muzykalnych i barwnych). 

Jeszcze raz najlepsze życzenia Noworoczne.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.12.2018 o 12:32, Devon napisał:

Ruszyła strona WWW Staccato:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

@Audroc

Nie wytrzymałem. Chyba musisz cofnąć się do podstawówki i nauczyć czytać ze zrozumieniem. Powyżej masz post kolegi Devon z tego tematu z adresem strony producenta. A tam znajdziesz adres email do kontaktów, zapewniam, że działa.

Na wypadek gdybyś miał kłopoty z jego odszukaniem (jest na dole strony startowej po prawej) przekopiuję Ci go tutaj:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I błagam nie odpowiadaj już w tym temacie chyba, że przetestujesz Staccato i będziesz miał coś do przekazania w sprawie testu.

@Devon

Dotarł do mnie dzisiaj OSH-D z forumowego zamówienia, dziękuję.

Ogrzewa się w cieple domowego ogniska i zerka gdzie by tu wskoczyć i zacząć wygrzewanie.

Dwa poprzednie wygrzewają się u kolegi i do niedzieli podejmie decyzje czy zostają czy oddajemy. Jutro może uda się mi pojechać do niego na odsłuchy (co prawda jeszcze mało się wygrzewał około 50h).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Daj Link do płytki jaką masz- popatrzę. "Za rok " odpiszę bo świętuję do 3-go ;-)
Hej

Link


Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )


Co tu na początek należy wymienić ;)?


Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zabawie z workiem elektrolitów doszedłem do wniosku, że najlepsze to Nichicon KA for audio.

Zamiast JRC5532, JRC5534 od razu wstawiałbym Bursony V5, V6. Staccato nie miałem przyjemności testować.

Żadne tam Muses. Będzie drogo jak chcesz bezkompromisowo.

Testowałem w wzm. SOHA III na Mullardach i Marconi ECC81

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Po zabawie z workiem elektrolitów doszedłem do wniosku, że najlepsze to Nichicon KA for audio.
Zamiast JRC5532, JRC5534 od razu wstawiałbym Bursony V5, V6. Staccato nie miałem przyjemności testować.
Żadne tam Muses. Będzie drogo jak chcesz bezkompromisowo.
Testowałem w wzm. SOHA III na Mullardach i Marconi ECC81
Dzięki. Nieźle wyglądają te bursony cena też zacna ale jak szaleć to szaleć :)

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opampy bez problemu pracują z zasilaniem symetrycznym 22-24v.

Przez dlugi czas probowalem wycisnąc z nich wszystko co się da budując wlasny bufor wejściowy do klona accu p-4100 i preamp, testując rozne zasilacze.

Jeżeli ktoś ma ochotę się pobawić został mi swietny zasilacz symetryczny TT z ktorym te opampy zdecydowanie ożyły.

Sporo sluchalem tych opampow w konfiguracji dual mono na spencerach.Zagraly odrobinę zbyt analitycznie.Na TT nie jest może tak rozdzielczo ale za to nasycenie ladnie pasuje do rozdzielczości.

Ogolnie polecam dobrze zasilić te układy,takie zamulacze jak Lt317\337 nie wyciągaja z tych układów zbyt wiele.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Acccuphase 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, krzysieks_2007 napisał:

Opampy bez problemu pracują z zasilaniem symetrycznym 22-24v.

Piszesz o ostatniej wersji Staccato? Czyli jest szansa, że po podmianie opampa NE5532 w przedwzmacniaczu wzmacniacza Rotel, zasilanego symetrycznie napięciem +/- 19,4V nie ulegnie Staccato uszkodzeniu ze względu na wyższe napięcie jego zasilania niż podane w datasheet ? Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowa o drugiej wersji z regulacją offsetu.Myslę ze takie napięcie jest całkowicie bezpieczne.Warto jednak badać temperaturę(nawet palcem).Z tymi opampami nigdy nie miałem problemu kompatybilności.Tam gdzie burson albo 301 dobijał do 60-70 stopni(w takiej temp burson kiedys na pewno sie spali,bywa tak przy prazy ze wzmocnieniem w okolicy x1) Staccato nigdy nie przekroczył 40.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Acccuphase 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.