Jump to content
IGNORED

Dyskretne wzmacniacze operacyjne Staccato Audio OSC OpAmp

JARO 66
 Share

Recommended Posts

Dzięki. Mój do Twojego to zaledwie sprzęcik, jednak z odpowiednim opampem sprawia przyjemność. Obecnie na przemian słucham z opkiem MuzgAudio oraz OPM3320 D SE. Czasem ta możliwość wymiany opampa potrafi w głowie namieszać. Ty nie masz tego problemu 

No właśnie że mam jest zaspawany i nie mogę zmienić opa choć nie ukrywam że ten uklad co jest gra fajnie . Jakby była postawka DIP to bym na pewno mieszał. Słuchawki to Grado PS500 i nie mam już siły innych próbować bo mi tak podeszły że mi się nie chcę gonić ...

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Też mam Staccato OSH, OS i OSC, ponadto SIL994 

I jak odbieracie Staccato?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

15 godzin temu, Marcin Wielgus napisał:

I jak odbieracie Staccato?

Gdybym nie posiadał wcześniejszych wersji, może bym był bardziej entuzjastyczny wobec nich. Po początkowym WOW i wpięciu poprzednika w wersji OS już wiedziałem, że coś mi nie pasuje. Mam 2 szt. OSH Dual nie używane na zbyciu. Jakoś mi tak za blisko grają, tym bardziej, że moje słuchawki też tak mają. Posiadacze zestawów z głośnikami chwalili je sobie.

Posted (edited)
34 minuty temu, slawsim napisał:

Mógłbyś coś więcej napisać? W jakim sensie bliżej?

Pasma są podkręcone i grają bardziej górą. Przy słabym analogu wiadomo poprawia, przy dokładnym męczą zwlasza przy dłuższym słuchaniu. Taki cyfrowy, wyczyszczony dzwięk, korean ma analogową bardziej  dusze. 

Edited by gustwao

31 minut temu, gustwao napisał:

Pasma są podkręcone i grają bardziej górą

Ja natomiast podzielam wrażenie mojego kolegi, że ten opamp podbija pasmo na przełomie wyższej średnicy/niższej góry, co w niektórych utworach dodaje przejrzystości, a w innych nadmiernie wyostrza. W zasadzie mamy podobne spostrzeżenia. Na pewno jest lepszy od poprzedniej czerwonej wersji. Można mieć wrażenie niedostatku na basie, jednak on chyba szybciej gaśnie, jest krótszy, ale czysty i precyzyjny. Jak słuchałem Marcusa Millera z płyty M2, to byłem zadowolony taką precyzją i czystością gry na basie. Więcej na nim słyszę niż na Staccato OSH, ale teraz wiemy dlaczego.

W dniu 11.06.2021 o 21:36, slawsim napisał:

Czy nóżki OSH mocno "siedzą" w podstawce? Jeśli nie, to każdy luz może takie efekty powodować. Może lekko dognij nózki OSH do wewnątrz i wtedy osadź w podstawce. U mnie się to sprawdza. Pamiętam, że SIL994 też mi tak robił w luźnej podstawce.

Miałeś rację-winna była podstawka.Zakupiłem nową,wymieniłem i to co popłynęło z głośników spowodowało że już nie ma powrotu do scalaków.Z rana wpiąłem OSH we wzmacniacz słuchawkowy i szczęka mi opadła-rozdzielenie instrumentów wprost wyborne i ta dynamika.Zastąpił opa 2604 który nawet się nie zbliża do tego poziomu.Poza tym ten scalak (op275 również) ma jakieś dziwne wycięcie w średnich tonach co słychać doskonale np.na L.A. Women.