Skocz do zawartości
IGNORED

Nowy Zestaw Hi End za 20-25 tys zł


Aligator85

Rekomendowane odpowiedzi

Uderz do Grzegorza Studio 16 Hertz

 

Jedynym problemem może być odległość, ale za 20-25 tys. zł złoży Ci taki zestaw, że kapcie spadną.

Piszę to na podstawie własnych doświadczeń i masy przerzuconych sprzętów, odsłuchów itp.

Tu nie ma marketingu, nakładu na testy w gazetkach, na promocję w salonach, pośredników itp itd.

Jest dźwięk wysokiej próby i bdb jakość wykonania.

 

Ja po kilku latach poszukiwań zostałem z zestawem złożonym u Grzegorza, jest bajka.

Stosunek jakości do ceny nie do pobicia, za dźwięk na tym poziomie trzeba zapłacić w salonach, u innych, zagranicznych producentów kwoty kilkukrotnie większe.

Nie kilkadziesiąt procent wyższe a kilkukrotnie.

Takie są moje doświadczenia, potwierdzi to też sporo innych, zadowolonych osób.

 

Na Twoim miejscu wygospodarowałbym jakoś czas, może przy okazji pobytu w PL, jeśli tu zjeżdżasz i umówił się na odsłuch, to nie będzie czas stracony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konradwo mozesz napisac co wchodzi w sklad Twojego systemu bo zaciekawil mnie wpis, ze masz takie brzmienie iz aby dojsc do jego poziomu z zagranicznymi klamotami (domyslam sie, ze tez masz zagraniczna lampe) trzeba zaplacic jakas tam wielokrotnosc kwoty jaka Ty dales za swoje zabawki. Mialem u siebie canto grand i uwazam, ze sa uczciwie wycenione ale w ich cenie sa kolumny zachodnich producentow grajce na tym samym poziomie, chociazby od Dynaudio, wiec ciekaw jestem co u Ciebie tak fantastycznie brzmi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 20 czy 25 tys to spokojnie na pale złożysz sam taki system bez doradców,w tym celu udaj się do najbliższego w okolicy monopolowego celem nabycia czterech lub więcej browarów,po wykonaniu tej czynności browary należy jak najszybciej spożyć najlepiej w jakimś ustronnym miejscu gdzieś przy torach itp,dobrze mieć towarzysza który podziela nasze pasje,we dwójkę zawsze raźniej,w trakcie spożywania powyższych trunków ustalacie szczegóły dotyczące zakupu haj endu,tj marka sprzętu,moc jakim dysponuje podana w watach oraz należy ustalic czy w miejscowości której zamieszkujecie znajduje się wogole taki sklep

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uderz do Grzegorza Studio 16 Hertz

Wszystko fajnie, tylko radzę wziąć pod uwagę, że jeśli będzie chciał potem takie kolumny odsprzedać to będzie to o wiele trudniejsze niż w przypadku tzw. firmówek. A nie sądzę, żeby ktoś kupował sprzęt na wieczny użytek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> qbakos

 

Zanim takie cos napiszesz, wypadaloby sie najpierw zorientowac, ze Studio 16Hz, to firmowka i to pelna geba !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie na taki zestaw:

 

Denon PMA-1600NE + Atoll AM100SE + Vincent CD-S1.2 lub Denon DCD-1600NE + Jakies kolumny podlogowe i potrzebuje sie zmiescic w kwocie do max 25-27tys zl

 

mam pyt czy potrzebna mi koncowka skoro jest wzmak zintegrowany a chce zeby to dosc glosno gralo a wzmak ma tylko 70w rms ale w opisie jest rowniez 140w przy 4omach??czyli ile ma tych watt??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze zle sie okreslilem w temacie,niebardzo zdawalem sobie sprawe ze HiEnd to moge zapomniec,powinno byc porzadne hifi za 20-25tys zl,

 

A ja uwazam, ze wcale na poczatku zle sie nie okresliles i za te kwote bez problemu mozesz miec hi-end, tyle, ze nie cenowy, a brzmieniowy, a przeciez o to chodzi. Chyba, ze ktos bezmyslnie (albo celowo) wydaje wielkie pieniadze aby przede wszystkim miec sie czym (wygladem - wydana kwota) pochwalic przed innymi, a czesto taki system i tak nie gra na odpowiednim poziomie. Niestety, ale wydane pieniadze czesto nie ida w parze z jakoscia dzwieku. Ja posiadam system za mniejsze pieniadze, a uwazam, ze mam dzwiek hi-endowy. A dlaczego tak sadze ? Ano dlatego, ze jak od kilkunastu lat bywam na odsluchach u roznych kolegow, to oceniam, ze u nikogo - jak na razie - nie trafilem poziomu dzwieku takiego jak mam u siebie i to za smieszne pieniadze. Zreszta odwiedzila mnie w sumie juz ponad setka sluchaczy i znam ich opinie o tym brzmieniu. W kazdym razie posluchaj sobie roznych zestawow i jak bedziesz mial ochote, to wpadnij i do mnie posluchac - zanim jeszcze zdecydujesz - i wyrazic swoja opinie.

 

A..., przepraszam, bo bylbym nieprecyzyjny... Raz zdarzylo sie, ze mialem do czynienia z wybitnym dzwiekiem, ale to dotyczylo jakosci basu, na ktory to bylbym sklonny sie zamienic, a dotyczylo to kolumn Avalon Eidolon.

One kiedys kosztowaly ok. 120 kzl

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uwazam, ze wcale na poczatku zle sie nie okresliles i za te kwote bez problemu mozesz miec hi-end, tyle, ze nie cenowy, a brzmieniowy, a przeciez o to chodzi. Chyba, ze ktos bezmyslnie (albo celowo) wydaje wielkie pieniadze aby przede wszystkim miec sie czym (wygladem - wydana kwota) pochwalic przed innymi, a czesto taki system i tak nie gra na odpowiednim poziomie. Niestety, ale wydane pieniadze czesto nie ida w parze z jakoscia dzwieku. Ja posiadam system za mniejsze pieniadze, a uwazam, ze mam dzwiek hi-endowy. A dlaczego tak sadze ? Ano dlatego, ze jak od kilkunastu lat bywam na odsluchach u roznych kolegow, to oceniam, ze u nikogo - jak na razie - nie trafilem poziomu dzwieku takiego jak mam u siebie i to za smieszne pieniadze. Zreszta odwiedzila mnie w sumie juz ponad setka sluchaczy i znam ich opinie o tym brzmieniu. W kazdym razie posluchaj sobie roznych zestawow i jak bedziesz mial ochote, to wpadnij i do mnie posluchac - zanim jeszcze zdecydujesz - i wyrazic swoja opinie.

 

A..., przepraszam, bo bylbym nieprecyzyjny... Raz zdarzylo sie, ze mialem do czynienia z wybitnym dzwiekiem, ale to dotyczylo jakosci basu, na ktory to bylbym sklonny sie zamienic, a dotyczylo to kolumn Avalon Eidolon.

One kiedys kosztowaly ok. 120 kzl

 

 

Czesc

 

a mozesz napisac jaki masz zestaw,to moze rowniez rozwaze taki zestaw i pomysle nad zakupem

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo rozwazenie, to za malo aby pomyslec o zakupie..., najpierw trzeba przede wszystkim posluchac.

 

Moj zestaw w moim profilu. Kliknij na mojego nicka "Lutek"

 

Teraz widze, ze nie doczytalem w tytule " Nowy zestaw..." A..., to moze byc gorzej aby z nowego w tej kwocie uzyskac dzwiek hi-endowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie na taki zestaw:

 

Denon PMA-1600NE + Atoll AM100SE + Vincent CD-S1.2 lub Denon DCD-1600NE + Jakies kolumny podlogowe i potrzebuje sie zmiescic w kwocie do max 25-27tys zl

 

mam pyt czy potrzebna mi koncowka skoro jest wzmak zintegrowany a chce zeby to dosc glosno gralo a wzmak ma tylko 70w rms ale w opisie jest rowniez 140w przy 4omach??czyli ile ma tych watt??

 

Szczerze i bez grama złośliwości czy wyniosłości: każdy z nas jakoś zaczynał czy zaczyna i na początku sporo pytań się pojawia, dla starych wyjadaczy pewnie oczywistych, dla tych mniej zorientowanych wiele spraw jest niejasnych.

Po Twoich pytaniach czy nawet tym wpisie sugerowałbym Ci się absolutnie nie przypalać, zacząć od odsłuchów, odsłuchów czegokolwiek, wyrabiać sobie jakieś zdanie, zorientować się troszkę w dźwięku, konfiguracjach sprzętowych itp.

Inaczej wywalisz kasę w błoto.

 

We wspomnianym przez CIebie zestawie masz wzmacniacz zintegrowany (Denon) i końcówkę mocy (Atoll) - to dublowanie sprzętu, gdyż wzmacniacz zintegrowany zawiera już końcówkę mocy i w takim układzie albo będziesz grał z denonowskiej albo atollowskiej, druga będzie się marnować.

 

Na pytanie "co myślicie" w tym przypadku ciężko odpowiedzieć, bo bez kolumn to nie zestaw, może zagrać całkowicie odmiennie w zależności od tego z jakimi kolumnami się to skompletuje.

 

"Waty nie grają"!

To, że coś będzie miało na papierze pierdylion W nie znaczy, że zagra dobrze, że nawet zagra głośno!

Odczucie dużych poziomów głośności, dynamiki, satysfakcji z tego zależy od bardzo wielu czynników.

W niektórych przypadkach kilku watowy wzmacniacz zaskoczy Cię wigorem i dynamiką grania, a w innych może okazać się, że 200 watowy sprzęt da plamę.

 

Pochodź na początek po salonach, na pewno masz coś w okolicy, odsłuchaj kilka zestawień zaproponowanych przez sprzedawców, wtedy tutaj napisz, opisz co grało, w jakim pomieszczeniu, jakie były Twoje wrażenia, co Ci się podobało, co brakowało.

 

Nie słuchaj zbyt dużo na raz i na szybko bo Ci się pomiesza i nic z tego nie wyniesiesz.

 

Absolutnie nie daj się namówić na przypadkowy zakup.

 

To co napisałem pewnie będzie dla wielu oczywiste, ale sporo osób ulega w takich przypadkach pośpiechowi, namowom, czy wręcz kupuje oczami lub markami producentów.

To najprostsza droga do wywalonych w błoto pieniędzy.

 

Konradwo mozesz napisac co wchodzi w sklad Twojego systemu bo zaciekawil mnie wpis, ze masz takie brzmienie iz aby dojsc do jego poziomu z zagranicznymi klamotami (domyslam sie, ze tez masz zagraniczna lampe) trzeba zaplacic jakas tam wielokrotnosc kwoty jaka Ty dales za swoje zabawki. Mialem u siebie canto grand i uwazam, ze sa uczciwie wycenione ale w ich cenie sa kolumny zachodnich producentow grajce na tym samym poziomie, chociazby od Dynaudio, wiec ciekaw jestem co u Ciebie tak fantastycznie brzmi.

 

Obecnie Arcady 3.5 + Cayin A70T + przejściowe źródło Cambridge (ale i tak jest kosmos a faworyta na źródło już mam)

Jak dla mnie to kompletna deklasacja np. Dynaudio Contour 3.4LE, Focusów 380 (zasilanych nie byle jakimi piecami i też wcale nie przypadkowo dobieranymi), Bowersów serii 800, Audio Physiców, no długo by ogólnie wymieniać (zacząłem od tych, które mimo odmiennego grania, w jakiś sposób mi się podobały i zastanawiałem się nad nimi dłużej).

 

Minasy z rzeczonym Cayinem też dawały radę i to na bardzo wysokim poziomie, poszedłem po prostu dalej, biorąc Arcady.

 

Z odsprzedażą takich sprzętów nie ma większego problemu niż z wieloma zachodnimi markami (te również lubią wisieć miesiącami czy nawet latami w ogłoszeniach, obserwuję sporo).

Ja zresztą odsprzedać nie zamierzam, trafiłem w swój dźwięk.

Każdy musi zrobić to samo, bo to ma się podobać właścicielowi, a gusta różne.

Tylko słuchać, słuchać, słuchać, wyleczyć się z kolorowych gazet, testów itp. (to tak odnosząc jeszcze do mojego poprzedniego wpisu)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez konradwo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no ok., to Twoje zdanie Konradwo, obyś za jakiś czas dalej był oczarowany obecnym brzmieniem i nie musiał już dalej szukać, czego każdemu z nas życzę ( kapitalnie prezentują się Twoje Arcady na zdjęciach zamieszczonych w Klubie S16Hz). Zapytam jeszcze - czy w Twoich Arcadach nie siedzi czasem wysokotonowy od Dynaudio? I to chyba coś takiego jak w moich excite czyli jakaś odmiana esotec-a? Jak tak to chyba powinienem się cieszyć, że też mam sprzęt, który przynajmniej na wysokich deklasuje np. Focusy 380 heh. Nie wiem tylko, gdzie można kupić nowe "ćwierkacze" Dynaudio, bo z tego co mi wiadomo to Dynaudio ani Nautilus nie prowadzą takiej sprzedaży. I tak już całkiem na marginesie, przecież produkty S16 Hz też są do kupienia u pośredników jak np. Planeta Dźwięku czy S4Home i np. Canto Grand (bardzo fajnie brzmiące monitorki) po rabacie mogłem nowiuśkie nabyć za równe 4kzł. w jednym z tych salonów a przecież tam też jest wliczona marża dla pośrednika!, to samo tyczy się produktów marki Cayin. Chyba nie powiesz, że S4Home i Planeta Dźwięku sprzedają te produkty bez swojej marży... Uważam, że troszkę przesadziłeś pisząc o tych wielokrotnościach, braku pośredników itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lutek dobrze gada najsampierw należy się osłuchać gdyz to czy sprzęt gra dobrze czy zle oceniamy na podstawie własnych doświadczeń a jak ich nie mamy to fszystko może być haj end dlatego warto trochę posłuchać przed zakupem,po kurtce dźwięk wyższego sortu harakteryzuje się tym iż jest bardzo przyjemny dla ucha nie jest męczący,występuje zjawisko sceny tj instrumenty maja swoje miejsce w przestrzeni,swoją wielkość jak również co bardzo istotne barwę,ważne jest tez pomieszczenie w którym gra bo w jednym zagra w innym nie dlatego wszystkie elementy należy dobierać indywidualnie, haj end to ciężki temat ale jak masz dużo hajsu i czasu to możesz kombinować

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 25,000 w hi-endzie to dostaniesza kable, i to z dolnej półki. Kolumny, pre, końcówka, żródło - w uproszczeniu cztery sprzęty po 6,000 zł każdy. W EUR byłaby inna rozmowa.

Z takim budzetem celowalbym w uzywki, wtedy da sie zlozyc cos sensownego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i nie kupuj używek zwłaszcza od amatorów haj endu z tego forum,idź po nowe z gwarancja do sklepu,nie słuchaj tutejszych fachowców ze używka zagra lepiej bo nie zagra a ty będziesz potem się bujał z klamotem a oni za twój ciężko zarobiony hajs pójdą po nowe sprzęty do salonu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowanie w salonie jest bardzo bezpieczne, jednak jeśli cena katalogowa wzmacniacza wynosi 20 kzł a można go nabyć jeszcze na gwarancji za 11-12 kzł to pokusa jest. Najbezpieczniej oczywiście kupić w Polsce od kogoś z forum po wcześniejszym odsłuchu. Takie oferty się pojawiają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i nie kupuj używek zwłaszcza od amatorów haj endu z tego forum,idź po nowe z gwarancja do sklepu,nie słuchaj tutejszych fachowców ze używka zagra lepiej bo nie zagra a ty będziesz potem się bujał z klamotem a oni za twój ciężko zarobiony hajs pójdą po nowe sprzęty do salonu

Nie kupuj używanego Mercedesa albo Audi skoro możesz mieć nową Dacię... Czasami jest w tym jakiś sens ale nie jest to regułą.

 

Denon PMA-1600NE + Atoll AM100SE

Ktoś Ci doradził taki zestaw?

 

Jak potrzeba więcej mocy lepiej wziąć PMA 2500NE lub starszy PMA 2020 jeżeli iść w Denona niż dokładać końcówki do PMA1600NE.

 

Proponuję raczej nie pakować się w lampy tylko poszukać przyzwoitego wzmacniacza tranzystorowego.

 

Np. Denon PMA 1600NE , PMA 2020EAE, PMA2500NE, Hegel H80 lub H160, Marantz PM8005 lub wyższe modele...

 

W pierwszej kolejności należałoby się zastanowić nad kolumnami i dobrać je do pomieszczenia i zestawić w salonie jakiś zestaw. (Najlepiej jakby się dało wypożyczyć sprzęt do domu w celu sprawdzenia).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sls
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj używanego Mercedesa albo Audi skoro możesz mieć nową Dacię... Czasami jest w tym jakiś sens ale nie jest to regułą.

 

 

Ktoś Ci doradził taki zestaw?

 

Jak potrzeba więcej mocy lepiej wziąć PMA 2500NE lub starszy PMA 2020 jeżeli iść w Denona niż dokładać końcówki do PMA1600NE.

 

Proponuję raczej nie pakować się w lampy tylko poszukać przyzwoitego wzmacniacza tranzystorowego.

 

Np. Denon PMA 1600NE , PMA 2020EAE, PMA2500NE, Hegel H80 lub H160, Marantz PM8005 lub wyższe modele...

 

W pierwszej kolejności należałoby się zastanowić nad kolumnami i dobrać je do pomieszczenia i zestawić w salonie jakiś zestaw. (Najlepiej jakby się dało wypożyczyć sprzęt do domu w celu sprawdzenia).

 

 

 

NIestety o wypozyczeniu w celach testowych nie ma mowy akurat, a szkoda bardzo

 

mniej wiecej kolega z forum, krisd rzucil takie propozycje i przyjzalem im sie blizej i wydaja sie calkiem spoko

 

Przede wszystkim nie wiem na co przeznaczyc wieksza ilosc gotowki czy na elektronike czy kolumny i wydac np 15,16tys zl na same kolumny a reszte na jakis CD i wzmak,kable itp zakupie poza budzetem tez jakies dosc dobrej jakosci

pomieszczenie ma 30m2 + otwarta kuchnia ok 15m2 wiec male nie jest,raczej slucham muzyki na topie ktora slychac w wielu stacjach radiowych i jest tego pelno na np youtube

 

z ta moca to sam nie wiem, jak to bedzie brzmialo przy 100w x2 przy wysokiej klasy jakosci dzwieku,mysle ze powinno wystarczyc,dyskotek nie bede otwieral

 

do tej pory mialem swego czasu jakis ampli za 3tys zl i kolumny z gieldy jakies KBR-X jezeli nie pomylilem i to w zestawie 5.0 graly glosno ale czy czysto i melodyjnie to nie powiedzialbym,teraz chce zlozyc sobie porzadny i solidny zestaw stereo ktory mi posluzy dluzszy czas,nie 10 lat ale moze kilka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Aligator85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ktoś Ci doradza wzmacniacz zintegorwany a dodatkowo końcówkę mocy to już lepiej go nie słuchaj.

Musisz sam posłuchać kilku zestawów.

Masz kolekcję płyt CD ? Może lepiej Tidal i jakiś streamer ?

Tidal hifi to chyba ok 40zł miesięcznie, więc tyle co jedna płyta, ale muzyki masz "pod korek"

Jeśli słuchasz aktualnych top list to chyba wybór idealny.

 

Nie skupiaj się wyłącznie na firmach typu Denon, Marantz.

 

zobacz np tutaj masz w dobrej cenie kolumny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

do tego np wzmacniacz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Na wzmaka na pewno wraz z kolumnami dostaniesz rabat.

 

Za resztę możesz na początek np kupić Auralica Aries Mini.

Będziesz miał Tidal, moższesz go podłączyć na dysku zewnętrznego, czy zamontowć w środku.

Koszt to ok 2000zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jak się osłuchasz to będziesz myślał o zmianie źródła, a może to będzie zupełnie dla Ciebie wystarczające.

 

Możesz np rozważyć coś takiego i dobrać wtedy już resztę toru

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no ok., to Twoje zdanie Konradwo, obyś za jakiś czas dalej był oczarowany obecnym brzmieniem i nie musiał już dalej szukać, czego każdemu z nas życzę ( kapitalnie prezentują się Twoje Arcady na zdjęciach zamieszczonych w Klubie S16Hz). Zapytam jeszcze - czy w Twoich Arcadach nie siedzi czasem wysokotonowy od Dynaudio? I to chyba coś takiego jak w moich excite czyli jakaś odmiana esotec-a? Jak tak to chyba powinienem się cieszyć, że też mam sprzęt, który przynajmniej na wysokich deklasuje np. Focusy 380 heh. Nie wiem tylko, gdzie można kupić nowe "ćwierkacze" Dynaudio, bo z tego co mi wiadomo to Dynaudio ani Nautilus nie prowadzą takiej sprzedaży. I tak już całkiem na marginesie, przecież produkty S16 Hz też są do kupienia u pośredników jak np. Planeta Dźwięku czy S4Home i np. Canto Grand (bardzo fajnie brzmiące monitorki) po rabacie mogłem nowiuśkie nabyć za równe 4kzł. w jednym z tych salonów a przecież tam też jest wliczona marża dla pośrednika!, to samo tyczy się produktów marki Cayin. Chyba nie powiesz, że S4Home i Planeta Dźwięku sprzedają te produkty bez swojej marży... Uważam, że troszkę przesadziłeś pisząc o tych wielokrotnościach, braku pośredników itd.

 

Tak, u mnie jest Esotec. To świetny głośnik. Nie do kupienia chyba obecnie jako nowy, ja miałem idealną parę z pewnego źródła.

Miałem spory dylemat dotyczący wysokotonówki, oczywiście i tak wszystko zależy od aplikacji, do mojego obecnego systemu wybrałem kopułkę Dynaudio, zostawiłem sobie jednak furtkę na inny wysokotonowy, jak już nabędę odpowiednie źródło. W obecnym setupie pasują mi Esotec, żal więc było nie wykorzystać.

I jeśli już to to będzie jedyna roszada w setupie kolumny-wzmacniacz - zmiana wysokotonówek.

Czas oczywiście zweryfikuje wszystko, ale w tym momencie przestałem się rozglądać za sprzętem (poza źródłem choć i tu już mam faworyta i przy nim raczej pozostanę), czas oczywiście pokaże ale nie planuję zmian przez najbliższe lata. Nie mam na co w tym momencie w tych ani wyższych kwotach.

Owszem, kilka salonów sprzedaje kolumny S 16 Hertz ale też w dobrych cenach, to nie są produkty sztucznie rozdmuchane jak znane, zachodnie marki, wypuszczające sporo modeli w wysokich cenach z badziewiem w środku, do tego kiepsko strojonym, można takich przykładów sporo znaleźć.

Z wielokrotnościami natomiast uważam, że nie przesadziłem, przynajmniej mnie nie udało się znaleźć zestawu niebędącego kilkukrotnie droższym od tego co mam a grającego na podobnym poziomie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim nie wiem na co przeznaczyc wieksza ilosc gotowki czy na elektronike czy kolumny

Jeżeli to jest Twój pierwszy zestaw, to osobiście, orientacyjnie 50% budżetu przeznaczyłbym na kolumny, 40% na wzmacniacz i 10% na CD lub DAC. Aboslutnie nie chce powiedzieć, że CD lub przetwornik są najmniej istotne. Bo każdy element toru jest istotny, jednak w przypadku CD najłatwiej dostać coś za mniejsze pieniądze i dającego przyzwoity efekt. Później możesz system rozbudować o konkretne źródło, i ewentualnie bawić się kablami, jak masz ochotę. Ja właśnie na źródle szukałbym ostatecznego dopasowania.

Wzmacniacz i kolumny to ważna para, bo jest najbardziej wrażliwa na wzajemne dopasowanie i dopasowanie do pokoju. Szczególnie, że masz spory metraż.

Za ok 10 tys. piecyk, 8 tys. kolumny i 2 tys. źródło można już coś fajnego, nowego złożyć.

 

Co do porównywania zestawów o różnych cenach, to nigdy nie warto równać się do tych co grają gorzej, ale do tych co grają najlepiej. W każdym budżecie, można znaleźć zestawy, które zdaniem właściciela grają lepiej, niż kilkukrotnie droższe. I jest to bardzo możliwe, bo gra system i ktoś poświęcił czas bo go pod konkretne uszy zestawić. Ale na 100% ten ktoś nie słuchał wszystkiego. Jak ktoś ma coś za 10 tys. a gra jak system za 40 tys.? Super! Tylko, że zaraz znajdzie się ktoś, kto ma system za 40 tys. grający jak taki za 80 tys. To codzienne stwierdzenia na AS, i często występują w opisach użytkowników. Jakby tłumaczyli swój wybór. Podkreślę jest to bardzo możliwe, bo badziewia, dziwnych lub przypadkowych zestawień jest bardzo dużo. Trzeba wyszukiwać najlepsze możliwości w zadanym budżecie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce zaczac zabawe ze sprzetem stereo i potrzebuje pomocy co musze zakupic i co polecacie w tej kwocie???

Najpierw przez kilka miesięcy się osłuchaj. Bez tego kupisz droższe klamoty i za pół roku będziesz je sprzedawał.

Osłuchaj tzn. poznaj swój gust.

 

Za 25k będzie to w miarę dobre hi-fi z średniej półki.

 

Skupianie się na popularnych markach Marantz, Denon i Dynaudio to upraszczanie sprawy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Mrok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIestety o wypozyczeniu w celach testowych nie ma mowy akurat, a szkoda bardzo

 

mniej wiecej kolega z forum, krisd rzucil takie propozycje i przyjzalem im sie blizej i wydaja sie calkiem spoko

 

Przede wszystkim nie wiem na co przeznaczyc wieksza ilosc gotowki czy na elektronike czy kolumny i wydac np 15,16tys zl na same kolumny a reszte na jakis CD i wzmak,kable itp zakupie poza budzetem tez jakies dosc dobrej jakosci

pomieszczenie ma 30m2 + otwarta kuchnia ok 15m2 wiec male nie jest,raczej slucham muzyki na topie ktora slychac w wielu stacjach radiowych i jest tego pelno na np youtube

 

z ta moca to sam nie wiem, jak to bedzie brzmialo przy 100w x2 przy wysokiej klasy jakosci dzwieku,mysle ze powinno wystarczyc,dyskotek nie bede otwieral

 

do tej pory mialem swego czasu jakis ampli za 3tys zl i kolumny z gieldy jakies KBR-X jezeli nie pomylilem i to w zestawie 5.0 graly glosno ale czy czysto i melodyjnie to nie powiedzialbym,teraz chce zlozyc sobie porzadny i solidny zestaw stereo ktory mi posluzy dluzszy czas,nie 10 lat ale moze kilka

 

Jak słuchasz tzw muzyki popularnej to zastanowiłbym się czy w ogóle warto przesadzać wydawaniem pieniędzy tzn jeżeli najwyższa jakość nie jest

priorytetem tylko zestaw ma dobrze grać nie zakładałbym określonej sumy tylko poszedł do salonu i posłuchał paru zestawów z różnych zakresów cenowych. Dwa razy droższe kolumny nie grają dwa razy lepiej tylko zwykle trochę lepiej od tych tańszych.

Dobrze grające zestawy co nie znaczy najbardziej neutralne składa np. Pylon Audio.

Warto by się zapoznać np. z modelem Sapphire 31 lub Diamond 28. Podłączenie droższego wzmacniacza do tych kolumn bynajmniej nie będzie mezaliansem. Zestawy te cechuje dość dobry stosunek jakość cena. Jedne i drugie powinnien być w stanie przyzwoicie napędzić już PMA1600AE.

Moim zdaniem dobrze jest kupić sobie komplet wzmacniacz + CD czy inne źródło od jednego producenta przy doborze sprzętu od różnych producentów trzeba więcej zachodu aby nie wybrać czegoś co będzie średnio dopasowane. Nie jest to bezwzględnie konieczne ale dobrze mieć wzmacniacz trochę mocniejszty (powiedzmy 20-40%) od mocy znamionowej kolumn. Proponuję przejżeć trochę testów z pomiarami, taki PMA1600 ma zapas mocy tzn w praktyce jest mocnijeszy niż podaje specyfikacja. (Sprawdza się to w większości markowych wzmacniaczy).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sls dobrze radzi. Kup komplet Creeka: wzmacniacz Evolution 100a + odtwarzacz cd 100cd. To dobrze grający i funkcjonalny sprzęt. Wzmacniacz można w perspektywie rozbudować dodając moduł tunera lub przedwzmacniacza gramofonowego. Odtwarzacz cd może być też używany jako DAC lub przedwzmacniacz. Do tego kolumny Pylon Diamond 28. Jeśli kupiłbyś cały zestaw u jednego sprzedawcy (np. w Q21), to możesz liczyć na porządny rabat, więc miałbyś kasę na przyzwoite kable.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Stream
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uderz do Grzegorza Studio 16 Hertz

Też uważam że jest dobra droga. Napewno będziesz zadowolony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze że z tańszych kolumn od tych Pylonów można zwrócić uwagę np. na

STX Electrino 250 czy Tonsil Maestro III.

 

 

Z droższych ostatnio zwróciłem uwagę na niezłe raczej opinie i wyniki pomiarów kolumn Focal z serii Aria. Prawdopodobnie kolumna ARIA 936 by się już nadała do tych 30+15m2. Sprzedawcy powinni doradzić w którą stronę iść, jest kilka modeli w tej serii.

Dobra marka to Dynaudio, Excite X44 być może w ten metraż też by się nadały. (Ja mam 20m2 więc specjalnie nie interesuję się

większymi kolumnami). W Audio jest test X44, kolumna ta ma także dobre wyniki jeżeli chodzi o pomiar charakterystyki. (Ale jak to się mówi byle czym tych kolumn nie napędzimy no i już kosztuje).

Inny przykład polskiej konstrukcji o niezłych opiniach:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie myslalem nad Dynaudio Excite x44 cena ok,do tego zestawYamaha A-S2100 lub od Vincenta, Vincent SV-237 + jakies tanie CD od np.Vincent CD-400 lub Vincent CD-S2 co o tym sadzicie,a moze cos jednak jeszcze innego ????

 

nawet bylbym sklonny bardziej do Yamaha A-S1100

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Aligator85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, póki nie odsłuchasz chociaż kilku zestawów i nie napiszesz co Ci sie podobało, a co nie to można tutaj i 30 zestawów złożyć i każdy będzie równie dobry, a co trzeci inaczej brzmiący. I jak zdecydować który Ty wolisz, bo pisać, który lepszy nawet nie wypada.

Jeśli chcesz wybrać wszystko kupując online to kup to co Ci się najbardziej podoba w tych przedziałach cenowych. Napisz do 2-3 salonów o ofertę za cały zestaw, zobacz jakie rabaty zaproponują i już.

Focal Aria słuchałem z lampą a-klasową i góra pasma nie do zniesienia jak dla mnie. Nie polecam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tu na forum nic ci nie da. Im więcej osób będzie pytać tym więcej będzie nie jasności i propozycji. Jedne bardziej ciekawe drugie mniej, jednak każde pod nie koniecznie twoje granie.

Musisz iść przy najmniej to 5 różnych salonie sprawdzic 10 różnych systemów a ze 3 to sprawdzić u siebie w domu.

Tylko taki zakup systemu w tych pieniądzach ma sens. I jeśli dobrze odbierzesz uzyskasz brzmienie high end.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i nie kupuj używek zwłaszcza od amatorów haj endu z tego forum,idź po nowe z gwarancja do sklepu,nie słuchaj tutejszych fachowców ze używka zagra lepiej bo nie zagra a ty będziesz potem się bujał z klamotem a oni za twój ciężko zarobiony hajs pójdą po nowe sprzęty do salonu

Uzywki ktore teraz kupisz za 25k kiedys musialy kosztowac ok 100tys, ale nie sama cena gra, kiedys po prostu robilo sie lepszy sprzet i cena odzwierciedlala to co oferowal

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.