Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz do kolumn DIY


Bartasek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

na początku chciałbym zaznaczyć, że założyłem podobny temat na innym znanym forum, ale nie każdy przecież musi przeglądać je wszystkie :).

 

Zatem, kończę robić kolumny diy na przetwornikach stx m.18.200.8.mcx i stx t.10.200.8.pcx. Plan mam taki, że chciałbym podłączyć przyszły wzmak pod komputer PC. Nie wiem jeszcze jak to zrobię, ale dowiedziałem się, że najlepsze będzie maleństwo typu DragonFly Black. Rzeczywiście jest to warte ~330 zł? Mam zamiar kupować tylko używane. Zależy mi na jak najmniejszej utracie jakości. Wzmacniacz musi posiadać wejście słuchawkowe.

 

Czy harman PM655 za 600 zł lub PM650 za 450 zł jest dobrym wyborem? Sprzęt ma być 'długotrwały' - niech podziała te 7 lat. Chciałbym zaznaczyć, że w przyszłości będę ulepszał sprzęt - lepsze przetworniki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za chęci, ale za dużo nie pomogłeś. Nie znam się na wzmakach stąd ten temat. Podałem dwa przykładowe o których czytałem, a nawet nie powiedziałeś dlaczego sony, a nie inne.,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Twoje kolumny są 8 Ohm, nie widzę powodu, by wykluczać np. 319'.

Tym bardziej, że nawet ten model obsługuje 4 Ohm'owe głośniki.

40 wat to i tak za dużo do normalnego słuchania, ale dobrze byłoby,

gdyby miał pilota, bo wymagane do słuchawek gniazdo jest.

Zresztą, jak masz blisko, to posłuchaj i już ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetworniki mają 8 Ohma. Co do pilota - wymagany nie jest, ale jeśli będzie to ok. Problem taki, że ta osoba woła o niego 280 zł :D Zobaczę co da się zrobić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj tylko od handlarzy na odległość,poszperaj cos z okolicy i jedż obadać i posłuchać,kup co Ci się trafi fajnego.Te 7 lat to hoho

Zakup od handlarzy nie wiąże się z ryzykiem - mają działalność i do 14 dni odsyłasz, bez podania przyczyny. Tymczasem zakup od kogoś będącego osobą fizyczną jest ogromnym ryzykiem. Na konkurencyjnym portalu jest wątek o C372, który w środku był grzebany, do tego nie działał i trzeba było go serwisować...zaś sprzedający twierdzi swoje...sprawa pewnie będzie mieć finał w sądzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 650 zł to dobra cena za tego harmana. Zdarzają się krejzole do krzyczą za niego koło tysiaka.

Nie wiem jak będą grać twoje kolumny, mam nadzieję że ty wiesz.

Ale w tej cenie to dobry wzmak. I faktycznie warto go wziąć chociaż żeby sprawdzić

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem edytować, ale nie idze.. Chcę podłączyć to do DACa USB. Czy w takim wypadku będę mógł kontrolować głośność za pomocą potencjometru ze wzmacniacza?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. W zależności jaki dac kupisz. Na potencjometrze od wzmacniacza zawsze będziesz mógł regulować głośność. A w zależności od daca to na nim może też lub nie.

Jeśli ma wbudowany przedwzmacniacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.