Skocz do zawartości
IGNORED

Klub L.K.S Audio


acid
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pod tym się podpiszę, kiedy miałem LKS004 i kilka osób prosiło mnie abym opisał swoje wrażenia, to właśnie o basie pisałem na pierwszym miejscu, a trochę DACów też już słyszałem. Jest to bardzo mocna strona tego przetwornika, ten bas jest bardzo czysty, pełny, zwarty, dzięki czemu prowadzi utwory w sposób dynamiczny, rytmiczny bo jego impulsy są w punkt i bardzo przyjemnie się tego słucha.

LKS da003 nie znam, jeśli ma lepszy bas od 004 to tylko pozazdrościć.

A mi w LKS 04 najbardziej podobala sieta zwiewnosc w muzyce. Barwa barwa bas basem ,ale muzyka z LKSa gra z taka lekkoscia ze szok. Moze sie to wydawac smieszne ale wlasnie moj Xiangsheng pod tym wzgledem ma najblizej do LKSa. Oczywscie nie jest tak zrownowazony ale pod wzgedem lekkosci oderwania sie dzwieku od kolumn prezentuje sie lepiej niz daci lampowe. A na dodatek ta szybkosc Edytowane przez venom200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

A mi w LKS 04 najbardziej podobala sieta zwiewnosc w muzyce. Barwa barwa bas basem ,ale muzyka z LKSa gra z taka lekkoscia ze szok. Moze sie to wydawac smieszne ale wlasnie moj Xiangsheng pod tym wzgledem ma najblizej do LKSa. Oczywscie nie jest tak zrownowazony ale pod wzgedem lekkosci oderwania sie dzwieku od kolumn prezentuje sie lepiej niz daci lampowe. A na dodatek ta szybkosc

 

Słuszne spostrzeżenie, ta zwiewność wyróżnia LKSa

 

Zastanawia mnie dlaczego Xiangsheng jest taki tani, hmm, chyba go kupię, w celach testowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że wakacje się skończyły i pogoda coraz gorsza czas pobawić się więcej w audio w miejsce rowerów.

Mam LKS 003 i hifiberry digi pro+. zanim kupie alo reclocker chciałbym to podłączyć po i2s. Macie rozpiskę jakie sygnały są na poszczególnych pinach w w gnieździe RJ w LKS. No i jakie potrzebuje mu podłączyć aby to grało?

Zdecydowałem się też na wymianę opampa który wg Was najlepiej się spisuje? Na nie nie chciałbym wydać więcej niż 500-600 zł.

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że nikt nie miał doświadczeń. Ja też w ciemno się nie zdecydowałem. Za to w i/v od 12h gra OSC Staccato i jest dobrze a nawet bardzo dobrze dodatkowo udało się podpiąć skutecznie Digi+ Pro po i2s. Leci też od allo isolator z zasilaniem bateryjnym wiec tor cyfrowy będzie możliwie czysty.

Dla potomnych złącze P6 w hifiberry digi+ pro to w kolejności: 1-GND, 2- MCLK, 3-BCLK, 4-LRCK, 5-DATA i poza 2 podpinamy to do RJ45 w LKS do tych samych pinów z instrukcji czyli (digi-lks) 1-2, 3-5, 4-3, 5-1.

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Widzę że nikt nie miał doświadczeń. Ja też w ciemno się nie zdecydowałem. Za to w i/v od 12h gra OSC Staccato i jest dobrze a nawet bardzo dobrze dodatkowo udało się podpiąć skutecznie Digi+ Pro po i2s. Leci też od allo isolator z zasilaniem bateryjnym wiec tor cyfrowy będzie możliwie czysty.

Dla potomnych złącze P6 w hifiberry digi+ pro to w kolejności: 1-GND, 2- MCLK, 3-BCLK, 4-LRCK, 5-DATA i poza 2 podpinamy to do RJ45 w LKS do tych samych pinów z instrukcji czyli (digi-lks) 1-2, 3-5, 4-3, 5-1.

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

 

Pytanie jeszcze w celu uzupełnienia.

Czy odlutowałeś rezystor (R3) i podłączyłeś do digi+ pro oddzielne zasilanie 3,3 V (P5) ?

 

 

 

Co dała zmiana opa na Staccato i czy udało się zamknąć pokrywę ?

Grasz przez RCA cz XLR ?

Dałbyś fotki jakieś.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Piotr_57210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś tak miałem chociaż na stronie hifiberry pisza ze lepiej podpiąć czyste 5v do P3.

Teraz wlutowalem z powrotem R3 i jak przyjdzie allo isolator to cały hifiberry będzie oddzielony galwanicznie od błędnego zasilania i masy rpi i dodatkowa z baterii zasili 3.3 i 5V hifiberry przez niskoszumne regulatory.

 

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Gram na xlr. Do zamkniecia pelnego obudowy brakuje ok 3 mm gdy opampy sa na dodatkowej podstawce. Ale myślę że da sie to wykombinować. Ogolnie OSC gra na razie 20h i najwieksza roznica slyszalna od razu to gładkość, świeżość i głębia jedan bez odchudzenia. Cześć tego efektu to zapewne zasluga na i2s ale opamp ma tu lwi udział.

 

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Jak będę odkręcał następnym razem to zrobię od środka.edf80c3d1feaf368d077b1e7f8af8716.jpg

 

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że brat ( sceptyk) się uparł i sprzedałem mu lks-a mam na zbyciu dosyć unikalne jeszcze zestawienie allo isolator z hifiberry digi+ pro wszystko zasilane z baterii ( 2 komplety w zestawie ).

Na terenie trojmaista mogę podwieźć i pomóc skonfigurować. Sygnał także generuje z 2 zegarów ale jest lepszy od kali galwaniczną separację i2s masy i czyściutko zasila digi z baterii i ma możliwość podpięcia po bnc i coaxie do daca.

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
OT.

Ja już nie nadążam za tą nową techniką i nic z powyższego nie rozumiem. Jednak lata robią swoje default_frown.gif

 

Co tu rozumieć.

Bratu spodobała się odstająca pokrywa.

Jutro rozbiję ekran TV - może brat kupi :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokrywa już nie odstaje a spodobało mu się jak gra LKS. A ja bedę mógł poćwiczyć nowe sprzęty.

Jak nie masz nic konstruktywnego do powiedzenia to się "ugryź w klawiaturę", no chyba, że Twój brat faktycznie na to się skusi to rozbijaj co potrzebujesz ;)

 

 

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam

Tak czytam ten wątek ale niestety nie znalazłem nic dla siebie dlatego zapytam szanownych kolegów

Gram tylko z cd transport łącze z dac kablem AES/ ebu ( mam od kilku lat 003 w ostatnim sofcie )

I tu pytanie do szanownych kolegów chodzi mianowicie o nominalne porównanie 003 do 004 upgrade

Kryteria porównania tu chodzi o różnice a nie ze ten gra tak i tak a tak tylko różnice

Chodzi o kogoś kto je porównywałZe sobą

1- bas

2- średnica głównie chodzi o wokal

3- wysokie gdzie gardziel gładkie a gdzie bardziej natarczywe

4- szybkość odtwarzania ( nie dynamika )

5- lokalizacja instrumentów

6- serokosc sceny ( na boki nie w głąb )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

Witam mam lks 004 usb i mam lumin t1

 

Pytanie. Czy da się to połączyć po i2s. Lks to ma. Lumin ma hdmi audio ale czy to są takie same standardy?

 

 

Do LKS za 7k transport za 17k ? Taki dobry ten LKS 004 :)

A nie wystarczy Sparky USBridge za 800zł + zasilacz liniowy, prawdopodobnie zagra lepiej od Lumina, znajomy porównywał Lumina do raspberry + digione za 700zł i wersja za 700 zagrała lepiej, nie potwierdzam bo nie słyszałem, może warto spróbować.

 

Wracając do Twojego pytania to powinno to zagrać po hdmi, ale gwarancji czy nie upalisz nie dam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Witam mam lks 004 usb i mam lumin t1

 

Pytanie. Czy da się to połączyć po i2s. Lks to ma. Lumin ma hdmi audio ale czy to są takie same standardy?

I2S po HDMI to nie to samo co HDMI Audio. Nie radzę próbować.

W LKS , patrz instrukcja, masz rozpisane piny w HDMI i tak samo powinno być w źródle. A niestety tak nie ma. HDMI Audio można podłączyć do wysokiego modelu amplitunera.

 

Wysłane z tapciocha

Edytowane przez jarojaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Witam

Piotr_57210 twój obecny dak to LKS004?

 

Czy ktoś się orientuję jak wygląda sprawa z ewentualnymi usterkami? Jeśli np trafi się egzemplarz uszkodzony jest możliwość jego wymiany lub zwrotu pieniążków?

 

Czemu jest mało użytkowników LKSa, sporo osób go słyszało i poleca ale sami go nie mają, tak samo jest z Protagonistem, można często przeczytać "słuchałem, bardzo dobry dak, polecam" ale można też przeczytać że polecający sami go nie mają, czy jest jakiś powód, dla którego się nie decydują na zakup?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

Witam

Piotr_57210 twój obecny dak to LKS004?

 

Czy ktoś się orientuję jak wygląda sprawa z ewentualnymi usterkami? Jeśli np trafi się egzemplarz uszkodzony jest możliwość jego wymiany lub zwrotu pieniążków?

 

Czemu jest mało użytkowników LKSa, sporo osób go słyszało i poleca ale sami go nie mają, tak samo jest z Protagonistem, można często przeczytać "słuchałem, bardzo dobry dak, polecam" ale można też przeczytać że polecający sami go nie mają, czy jest jakiś powód, dla którego się nie decydują na zakup?

 

Pozdrawiam

 

Piotr ma innego DACa

Cena za LKS 004 to około 7k to chyba główny powód dla czego jest ich mało na rynku, druga sprawa to brak dystrybutora w PL czyli brak gwarancji, mówię o zakupie w Chinach.

Czy się psuję ? Te z pierwszego okresu produkcji przegrzewały się, obecnie produkowane nie mają tego problemu, użytkuję wersję 004 jakieśtrzy miesiące nie stwierdziłem żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

Ale taki Protagonist jest już na miejscu i cena bardziej przystępna. Prawie 8 tysi za sprzęt bez dystrybutora i żadnej gwarancji trochę odstrasza, pomijając to jak gra ale w razie awarii to po przetworniku i po kasie :(

 

DAC Protagonist kupuję wiele osób, nie każdy się chwali co mu w domu gra :) Wiem że McG nie ma czasu na nic, tylko siedzi i Protagonisty składa.

Jak jesteś zainteresowany LKS 004 to wiem kto sprzedaje nówki i gwarancję daje, info na pw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

W moim LKS03 po tygodniu grania mogę powiedzieć że Bursony V6Vivid bardzo dobrymi wzmacniaczami są.

Przez parę miesięcy użytkowałem V5 ale padły i w ramach reklamacji wymieniłem na V6, trochę się bałem że V6 będą jeszcze bardziej "realistyczne" od V6 ale zmiany poszły w dobrym kierunku. Przestrzeń i niemęcząca szczegółowość są niesamowite. Podejrzewam także że są synergiczne z graniem Sparky USB-Bridge, z PC-ta wywlekały wszystkie :brudy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim LKS03 po tygodniu grania mogę powiedzieć że Bursony V6Vivid bardzo dobrymi wzmacniaczami są.

Przez parę miesięcy użytkowałem V5 ale padły i w ramach reklamacji wymieniłem na V6, trochę się bałem że V6 będą jeszcze bardziej "realistyczne" od V6 ale zmiany poszły w dobrym kierunku. Przestrzeń i niemęcząca szczegółowość są niesamowite. Podejrzewam także że są synergiczne z graniem Sparky USB-Bridge, z PC-ta wywlekały wszystkie :brudy"

 

Będziesz pożyczał Staccato, aby porównać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.