Skocz do zawartości
IGNORED

Klub L.K.S Audio


acid
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 tygodni później...

Poprzednio mialem opera consonance dsd 1.1

I bylem do końca bardzo zadowolony . Po przeczytaniu paru wypowiedzi na tym i innym foru dalem sie namówić na lks 004

Narazie wygrzewam w sumie na kolana mnie nie powalił ale da mu czas zauważyłem że dźwięk zmienia się na każdym wejściu więc chcialem zapytał które połączenie bedzie najlepsze

Najbardziej zależało by mi miec maline jako źródło

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SotM niczego nie 'liczy'. Wszystkie konwersje wykonuje serwer z Roonem.

To właśnie DoP działa bez problemu a czyste DSD się wykłada.

 

Tez tak mam. Na forum o sparky brige zasugerowano mi ze to wina firmware anamero. Poczytaj od strony 11. Ciekawe koledzy rzeczy popisali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam

Czy kupując w tym sklepie:

https://www.clear-components.de/mh-da004-black/

Ta cena (czyli 1450€) to jest ostateczna? nie licząc kosztów przesyłki oczywiście.

Jest na samym dole napisane że VAT jest już wliczony.

Osoby które kupiły w Chinach wspominały ze dochodzi VAT i cło więc wyjdzie sporo drożej, więc cena w tym sklepie wydaje się bardzo atrakcyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podjąłem wyzwanie połączenia mojego DH-003 z Raspberry 3 (Volumio) przez I2S i ... poległem.

Byłbym wdzięczny, gdyby ktoś był tak miły i wyjaśnił jak to powinno być połączone (elektrycznie) oraz jaki DAC powinien być wybrany w Volumio (próbowałem Generic). Nie używałem allo I2S isolator - chciałem najpierw uruchomić połączenie bezpośrednio z Maliny.

BTW - połączenie DACa do raspberry przez USB daje "umiarkowane" efekty - gdy porównuję to do połączenia przez USB do PC + JRiver + Amanero Streaming Kernel to niestety Malina wypada blado. Czy jest jakaś możliwość połączenia się z Maliną przez USB z przyzwoitym efektem?

Realizowane przeze mnie połączenie elektryczne (Malina - LKS) 12- 5 (BCLK), 35 - 3 (LRCK), 40 - 1 (DATA)

 

Edytowane przez dr_pajchiwo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW - połączenie DACa do raspberry przez USB daje "umiarkowane" efekty - gdy porównuję to do połączenia przez USB do PC + JRiver + Amanero Streaming Kernel to niestety Malina wypada blado. Czy jest jakaś możliwość połączenia się z Maliną przez USB z przyzwoitym efektem?

Nie ma, Malina ma złe USB z powodu rozwiązania w samym procesorze - po USB nie trać czasu z PI.

Na temat I2S  to się nie wypowiadam- ale chyba przez jakiś układ przetaktowujący (recklocking) bo samo I2S też nie jest mocną stroną PI z powodów równie technicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam prośbę - czy ktoś mógłby wesprzeć w podłączeniu LKS'a z Maliną przez I2S? Poszukuję wskazówek jak zrealizować podłączenie elektrycznie, co wybrać po stronie systemu Raspberry (Volumio lub inny), jak ustawić LKS'a.

Realizowane przeze mnie połączenie elektryczne, które nie dało oczekiwanych rezultatów:

(Malina - LKS) 12- 5 (BCLK), 35 - 3 (LRCK), 40 - 1 (DATA).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem ponad rok temu. Poszukaj po moich wpisach. Dźwięk się rozjeżdża przy bezpośrednim połączeniu i2s malina do LKS. Malina nie ma zegara aby to ogarnąć. Ja odpuściłem bo USB mi wystarczyło.

Zastanawiam się nad sparky usbridge ale nie jestem pewien czy coś to da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Sprawdzałem ponad rok temu. Poszukaj po moich wpisach. Dźwięk się rozjeżdża przy bezpośrednim połączeniu i2s malina do LKS. Malina nie ma zegara aby to ogarnąć. Ja odpuściłem bo USB mi wystarczyło.
Zastanawiam się nad sparky usbridge ale nie jestem pewien czy coś to da.
To dziwna sprawa bo ja gram z Maliny + Izolator I2S+ Recloker i po I2S RJ45 do mojego DACa wszystko gra świetnie. Kabelek najkrótszy jak się da
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwna to sprawa. U Ciebie robotę robi reclocker.

U mnie też był mega krótki kabelek połączony prosto do gpio.

Zadowolony jesteś z tego połączenia? Ja mam upgrade USB na zegarach i osobne zasilanie tej karty. Odłączone zasilanie przed kablem USB z  raspberry pi. Gra muzyka. Kilka już lat i dac'ow nie szukam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 5.01.2019 o 13:15, gerec12 napisał:

Witam

 

Czy kupując w tym sklepie:

 

https://www.clear-components.de/mh-da004-black/

 

Ta cena (czyli 1450€) to jest ostateczna? nie licząc kosztów przesyłki oczywiście.

 

Jest na samym dole napisane że VAT jest już wliczony.

Osoby które kupiły w Chinach wspominały ze dochodzi VAT i cło więc wyjdzie sporo drożej, więc cena w tym sklepie wydaje się bardzo atrakcyjna.

Minęło trochę czasu. Zdecydowałeś się na zakup? Jak to wyszło, Ewentualnie ktoś podpowie, czy warto brać u tego dytrybutora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clear Components a co ma byc nie tak ?

Firma podaje mozliwosc placenia PAYPAL, swoje telefony, swoj numer VAT ktore mozna sprawdzic czy istnieja. Ja unich bralem i oddawalem Matrixa X-Sabre Pro do testow. Nie jest to chyba oficjalny dystrybutor ale cene maja dobra nie wyjdzie Ci taka jak samemu sprowadzisz i wszelkie oplaty zaplacisz legalnie. Kiedys zreszta podawalem linka do nich tutaj. A co do pytan odnosnie VAT, to po ile lat macie ze nie wiecie jak funkcjonuje (jak dotad) unia europejska i transakcje wewnatrz unijne.

Bardzo cenie sobie wlasnie zachodnie sklepy bo nie robia takich problemow jak krajowe z oddawaniem towaru ktore placza ze towar zostal odpakowany i podlaczony ... i trzeba sie prosic wypelniajac jakies bezsensowne papierzyska plus zalaczac paragony przy zwracaniu towaru. Jeszcze niedawno w DE obowiazywala odsylka towaru o wartosci ponad 50EUR na koszt sklepu.

Edytowane przez Mr.Jones
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.