Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Zwolenników Przewodów Firmy Harmonix / Hijiri


Darth Vader

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem okazje przy zakupie swoich kabli głośnikowych posłuchać Harmonixa HS101EXQ Exquisite

 

w zestawie z kolumnami Gradient Ewidence MKIV, wzmacniacz Audia Flight Two ,odtwarzacz plików Lumin D1

 

podłączone byly do w/w sprzętu najpierw kable Tellurium Q Black 2 a potem Harmonixy EXQ...

 

Wrażenie dźwiękowe jakby z kolumn została zdięta gruba zasłona a jeszcze lepiej było gdy w salonie Premium podłączony został cedek firmy "TRI" lampowy ( japoński nie słyszałem o tej firmie)

 

Dźwiękowo bardzo dobrze może ciut za dużo dolnego podzakresu basu (prawdopodobnie wzmak mógłby byc mocniejszy i byłoby ok )

 

 

 

 

Edytowane przez asterix1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazje przy zakupie swoich kabli głośnikowych posłuchać Harmonixa HS101EXQ Exquisite w zestawie z kolumnami Gradient Ewidence MKIV, wzmacniacz Audia Flight Two ,odtwarzacz plików Lumin D1 podłączone byly do w/w sprzętu najpierw kable Tellurium Q Black 2 a potem Harmonixy EXQ...

 

Wrażenie dźwiękowe jakby z kolumn została zdięta gruba zasłona a jeszcze lepiej było gdy w salonie Premium podłączony został cedek firmy "TRI" lampowy ( japoński nie słyszałem o tej firmie)

Dźwiękowo bardzo dobrze może ciut za dużo dolnego podzakresu basu (prawdopodobnie wzmak mógłby byc mocniejszy i byłoby ok )

 

To najlepszy ich przewód i z tego co czytałem, bo nie miałem przyjemności jeszcze go przetestować, to przewód podobny do HS101SLC z tym, że z lepszym rozciągnięciem skrajów pasma i ich lepszą wyrazistością. Nie mniej jednak wiem o czym piszesz, z uwagi na testowanie innych odpowiadających mu modeli konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem Twą opinie (świetna 0wink.gif ) Siltecha Royal i Harmonixa SLC

 

Jesli masz blisko do Gdańska mozna tam posłuchac takowego a moze i do domu dałoby sie wypożyczyć....

 

Ps Widze żes z Krakowa ale może i tam cos takiego będzie ;)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

120imp po wygrzaniu graja troche spokojniej, zyskuje lokalizacja, glebia i detal.

Potwierdzam twoj opis

 

od paru dni graja jak wspomniałeś przybyło dźwięków jest zarazem detalicznie i gładko

 

potencjalnych nabywców muszę poinformować żeby w pełni docenić walory Improwed 120 trzeba sporo czasu poświecić na tzw wygrzanie

 

150 godzin co najmniej jak u mnie i przebiegało to w kilku etapach ostatni nie nastrajał do uśmiechu brak szczegółów, zmatowienie i z dnia na dzien w ostatnią niedziele wszystko zmieniło sie na in plus

 

Poszukującym przewodów głośnikowych polecam wziąć je pod uwagę

Edytowane przez asterix1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem Twą opinie (świetna 0wink.gif ) Siltecha Royal i Harmonixa SLC

 

Jesli masz blisko do Gdańska mozna tam posłuchac takowego a moze i do domu dałoby sie wypożyczyć....

 

Ps Widze żes z Krakowa ale może i tam cos takiego będzie ;)

 

pozdrawiam

 

 

Dziękuję za miłe słowa :)

Co do odległości, niestety mieszkamy zbyt daleko od siebie. Gdyby nie to zawsze mogłaby być okazja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Chciałbym dołączyć do klubu z przewodami głośnikowymi CS-120 Improved Version oraz interkonektem CI-230 Mark II. A przy okazji mam pytanie, czy jest ktoś chętny na zamianę przewodów głośnikowych CS-120 z dopłatą po mojej stronie? Potrzebuje ten sam model tylko o długości 2.5m, obecnie posiadam długość 2m.

Powód zamiany: zmieniłem kolumny, które mają terminale wyżej niż poprzednie kolumny i przewody są zbyt napięte, brakuje 30 - 40 cm do swobodnego spoczynku na podłodze. Oczywiście nie wpływa to na jakość dźwięku ale ma wpływ na brak możliwości zmiany położenia kolumn oraz efekt wizualny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Artechy znalazły nowego właściciela, od wczoraj do grona moich kabli dołączył Hijiri Nagomi X-DCH15, wygrzewa się, zatem czekam aż pokaże pełnie swoich możliwości, podłączyłem do żródła.

Sam jesten ciekaw co szykuje Pan Kiuchi, w sferze nowego kabla głośnikowego... zresztą na Jego kable zawsze warto poczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

Dopisuję się do klubu z przewodem RCA i akcesoriami :)

Harmonix HS-101 GP

Harmonix TU-666 ZX

Harmonix TU-202 ZX

Harmonix RF-909 X

 

Pozdrawiam serdecznie,

Andrzej

SANSUI AU-alpha 707DR | SANSUI SP-L550 | SANSUI TU-X711 | JBL L-110 | OPPO BDP-95 | DENON DP-37F + DL110 | FADEL/SEVENRODS/SONUS OLIVA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie i ja sie zamelduje z przewodami głośnikowymi Harmonix CS-120 Improved ;)

Dzieki Adamowi zwanemu asterix1 dowiedzielem sie o firmie i nie zaluje ;)

 

Harmonix HS-101 GP

 

Zacne sa, moze kiedys i u mnie zawitaja...

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zacne sa, moze kiedys i u mnie zawitaja...

Łukasz Improved są początkiem drogi zwanej Harmonix

 

Mnie dane było posłuchać jeszcze Harmonix HS-EXQ EXQUISITE

 

i to z Twoim wzmacniaczem :)

 

lecz tutaj cena jest ich znacznie wyższa

 

Po juz paru miesiacach obcowania z Harmonixami (głośnikowe i IC) jestem z nich bardzo zadowolony

Edytowane przez asterix1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie około 20 marca będzie premiera dwóch nowych kabli głośnikowych Hijiri, piszę prawdopobnie ponieważ dystrybutor "Moje Audio" nie jest jeszcze w 100% pewny.

Dzieki za info

 

Jak widzę jedno Hijiri juz u Ciebie jest ;) a właściwie dwa

Edytowane przez asterix1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli sprawdzą się przewidywania, to cena pierwszego z nich ma oscylować na poziomie około dziesięciu tyś, drugi do wydatek ponad trzydzieści tyś.

Wstępnie wymieniłem korespondencje z dystrybutorem i być może wypożyczy do osłuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ps Żona jak zobaczyła tego kota powiedziała ze to ja....

Adam, czy zachowanie kota odzwierciedlilo Ciebie w pierszej reakcji po podpieciu harmonixow do MF? ^^

Edytowane przez jimmi

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.