Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Zwolenników Przewodów Firmy Harmonix / Hijiri


Darth Vader
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 miesiące temu...

Co ja patrzę co ja widzę..

Kilka avatarów z Gwiezdnych Wojen.. - naprawdę kosmiczne muszą być te japońskie kabelki ;-)

 

Od kilku godzin wygrzewam nowe podstawowe głośnikowe.

Zaskoczony jestem jak szybko zachodzą różnice, oczywiście zmiany spodowane są też rozgrzewaniem się lampek w Rogue Cronus Magnum (nie nowym ;-))

 

Ciekawe co będzie po 2 tygodniach jak je porządnie spocę

 

Na 120 Improved przesiadłem się z prawie 3 x droższych Albedo M Monocrytal i już widze że różnica nie jest 3x gorsza

Srebrne Albedo grały bardzo ładnie ale przeszkadzała mi w nich pewna ich „techniczność”. Myślałem że to przez rodowane banany ale ten harmonix ma rodowane widły a technicznego nalotu brak..

Więc pewnie to przez srebro.

 

Narazie będą grały na zmianę z RCA Albedo Geo i M Monocrytal a może kiedyś w secie z rca Harmonixa 101

Póki co wiem że ze stebrem średnio mi po drodze..

 

Ps

Szkoda że zbanowano założycila tematu - władcę ciemności

Zauważam że coraz częściej usuwane są osoby wnoszące sporo do audio ale też z własnym zdaniem w innych kwestiach......,

Edytowane przez Inspector UKS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ja patrzę co ja widzę..

Kilka avatarów z Gwiezdnych Wojen.. - naprawdę kosmiczne muszą być te japońskie kabelki ;-)

 

Od kilku godzin wygrzewam nowe podstawowe głośnikowe.

Zaskoczony jestem jak szybko zachodzą różnice, oczywiście zmiany spodowane są też rozgrzewaniem się lampek w Rogue Cronus Magnum (nie nowym ;-))

 

Ciekawe co będzie po 2 tygodniach jak je porządnie spocę

 

Na 120 Improved przesiadłem się z prawie 3 x droższych Albedo M Monocrytal i już widze że różnica nie jest 3x gorsza

Srebrne Albedo grały bardzo ładnie ale przeszkadzała mi w nich pewna ich „techniczność”. Myślałem że to przez rodowane banany ale ten harmonix ma rodowane widły a technicznego nalotu brak..

Więc pewnie to przez srebro.

 

Narazie będą grały na zmianę z RCA Albedo Geo i M Monocrytal a może kiedyś w secie z rca Harmonixa 101

Póki co wiem że ze stebrem średnio mi po drodze..

 

Ps

Szkoda że zbanowano założycila tematu - władcę ciemności

Zauważam że coraz częściej usuwane są osoby wnoszące sporo do audio ale też z własnym zdaniem w innych kwestiach......,

Miłego słuchania :)( u mnie około 3 tygodni trwało to )

techniczności tutaj nie uświadczysz a w komplecie ze 101 (ten drugi dołoży jeszcze)muzykalność ,lekkie ciepełko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Nowości Harmonix-a a właściwie wyższej serii Hijiri

 

 

Newsy: Kable głośnikowe HCS i sygnałowe HCI marki HIJIRI

 

https://hifiphilosophy.com/newsy-kable-glosnikowe-hcs-i-sygnalowe-hci-marki-hijiri/

 

i związane z tym kablami testy :

 

https://www.hfc.com.pl/test/3183,hijiri-hcs-25.html

 

https://www.hfc.com.pl/test/3225,hijiri-hci-r10.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...

Witam.

 

Ktoś chce sprzedać harmonix cs120 na alegro i hifi za niezła cenę .Kurcze o pół metra za krótkie żeby mi weszły w stojaki , przemyśle to jeszcze.

Moze jest kolega tutaj to niech napisze do mnie na pw .

 

Jakich używacie zworek przy harmonix ?

 

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos Harmonixa CS 120 improved version "oszły mnie słuchy" że została zakończona produkcja tegoż kabelka

nie wiem na ile to prawdziwe ale....

 

Witam.

 

Dziękuje asterix1 za zwrócenie uwagi na firmę harmonix.

Dzisiaj dostałem kabel głośnikowy CS120 improved .

Pierwsze wrażenie na plus u mnie jeśli chodzi o bas - schodzi niżej niż z kablem tellurium.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Sebmon666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam ponownie.

 

Parę słów ponieważ jaram się jak dzieciak ;)

 

Jakiś miesiąc mam u siebie głośnikowy cs120 po zamianie z tellurium.

Kabelek doszlifował dokładnie to co chciałem i jeszcze dodał przestrzeń ,dynamikę , swietne wybrzmiewanie instrumentów np.( gitara ) a iiii jest jeszcze bardziej analitycznie czego nie chciałem sie pozbyć.

 

Odkrywam swoją muzę na nowo. :)))

 

Jeszcze raz dziękuje tutaj obecnemu na forum - asterix1-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Witam, chcialbym dolaczyc do klubu z 4 sieciowkami XDC350M2R, podstawkami TU-666ZX, TU-66ZX, RFS-66. Zastanawiam sie nad kupnem glosnikowcow HS-101 EXQ lub HS-101 SLC, niestety EXQ ciezko dostac z drugiej reki. Czy jest miedzy nimi jakas kolosalna roznica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Patryks26 napisał:

Witam, chcialbym dolaczyc do klubu z 4 sieciowkami XDC350M2R, podstawkami TU-666ZX, TU-66ZX, RFS-66. Zastanawiam sie nad kupnem glosnikowcow HS-101 EXQ lub HS-101 SLC, niestety EXQ ciezko dostac z drugiej reki. Czy jest miedzy nimi jakas kolosalna roznica?

Spora, to inaczej grające przewody. W dużym uproszczeniu SLC bardziej pasuje do tranzystora, a Exquisite do lampy. Podkreślam, że to duże uproszczenie, wskazujące jedynie na preferencje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EXQ ma tyle informacji co AQ  Redwood,gra tylko mniejszym dźwiękiem.. 

EXQ Mam , i porownywalem .

Swojego będę  sprzedawal gdzieś  za rok .

Pozdrawiam

PS: To nie prawda że on nie nadaje się do tranzystora. 

U mnie Accu A 46 i kolumny Clockwork  z warszawskiego klubu.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Mialem u siebie pare dni EXQ. Niesamowite kabelki. Takiej separacji instrumentow i tak naturalnego wokalu jeszcze w zyciu nie slyszalem. Moje Albedo Monolith Monocrystal w ogole sie nie umywaja, dzwiek z nimi brzmi jak rozmazany, a wokale brzmia nosowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Patryks26 napisał:

Moje Albedo Monolith Monocrystal w ogole sie nie umywaja, dzwiek z nimi brzmi jak rozmazany, a wokale brzmia nosowo.

Monolith slabszy w odniesieniu do EXQ w tym sensie?

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.