Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Zwolenników Przewodów Firmy Harmonix / Hijiri


Darth Vader
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 24.09.2018 o 22:52, jimmi napisał:

Zworki to przypał. Trzeba spiac od wew wszystko w jedne gniazda...

Też tak zrobiłem 20 minut pracy ?

Harmonix CS-120 Improved,  podchodziłem sceptycznie przed testem. Na spokojnie jako posiadacz od kilku dni stwierdzam, że te opisy i legendy krążące o tym przewodzie są prawdziwe.

Polecam przesłuchać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Hs-101 improved s zostaje w systemie, pewnie na baardzo długo. Różnica klasy dźwięku w porównaniu do tańszego brata jest dużo wieksza niż myślałem. Nawet używany kabel po dłuższym czasie ''spoczynku'' musiał pograć dobę, aby się ''otworzyć''.

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Patryks26 napisał:

Mialem kiedys dawno temu na testach ci 230 mk2 i pamietam, ze wybralem Albedo Flat-One. Harmonix za bardzo "osladzal" przekaz, Flat-One mial dla mnie duzo lepszy balans tonalny dlatego go wybralem.

Właśnie przeszedłem z flata one (najstarsza seria) na harmonixa, zgadzam się, że ci 230 jest trochę za słodki, ale w paru aspektach lepszy od f1. Do jaśniejszych i ostrzejszych systemów pewnie by bardziej pasował. Oba kable jednak ''pogodził'' droższy harmonix w zdecydowany sposób. Aby mieć naturalność i więcej wyrafinowania bez ograniczeń, trzeba sięgnąć trochę wyżej..

Edytowane przez Cezary_58669

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cezary a mozesz opisac roznice 230 vs 101-s?

6 godzin temu, Cezary_58669 napisał:

Właśnie przeszedłem z flata one (najstarsza seria) na harmonixa, zgadzam się, że ci 230 jest trochę za słodki, ale w paru aspektach lepszy od f1. Do jaśniejszych i ostrzejszych systemów pewnie by bardziej pasował. Oba kable jednak ''pogodził'' droższy harmonix w zdecydowany sposób. Aby mieć naturalność i więcej wyrafinowania bez ograniczeń, trzeba sięgnąć trochę wyżej..

Cezary a mozesz opisac roznice 230 vs 101-s?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kopaczmopa napisał:

Cezary a mozesz opisac roznice 230 vs 101-s?

Mogę ale to nie ma sensu.. jest lepiej pod każdym względem, kabel jest dojrzalszy sonicznie, pełniejszy, naturalniejszy itd. itp ?

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, wg mnie ma to sens ale jak wolisz. Masz improved czy improved-s? Kiedys mialem improved bez s i nie robil na mnie wrazenia. W kwestii samego 101s slyszalem juz rozne, czesto przeciwstawne opinie, a to ze cieply a to ze szczuply i jasny itp itd stad chcialem je tym porownaniem zweryfikowac.

Edytowane przez kopaczmopa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

101 s a te posiadam nie konfrontowałem 230 więc w tym temacie nie pomogę lecz z perspektywy oceny względem innych jaki miałem

przychylę sie do opinii Cezara i sa cieplejsze

Jedynie sprawdzenie we własnym systemie da pełną odpowiedz czy warto ...na razie nie szukam innych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, kopaczmopa napisał:

Rozumiem, wg mnie ma to sens ale jak wolisz. Masz improved czy improved-s? Kiedys mialem improved bez s i nie robil na mnie wrazenia. W kwestii samego 101s slyszalem juz rozne, czesto przeciwstawne opinie, a to ze cieply a to ze szczuply i jasny itp itd stad chcialem je tym porownaniem zweryfikowac.

Improved-s, różne opinie ze względu na ''odchylenia'' od neutralności systemów i subiektywne oczekiwania..?

Nie jest ciepły tylko gładki, nie jest szczupły tylko szybki, nie jest jasny tylko doświetlony, w ogóle góra jest dźwięczna, perlista, gładka, delikatna itd. Bas schodzi nisko, jest spręzysty i szybki w ataku, ale jak potrzeba to punktowy i zróznicowany.

Najbardziej przeszkadzało mi w ci 230 rozmycie i lekka buła na basie oraz brak ''pazurka'' na górze.

Do tego dochodzi w hs-101 lepsza transparentność, przejrzystość, lokalizacja przestrzenna - takki oddech gry na żywo.

Osobiście jestem wyczulony na wszelkie odstępstwa od neutralności , tutaj tego nie ma, jeżeli system jest ''poprawnie'' poskładany to można to od razu usłyszeć.

Pozdrawiam

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekajcie jeszcze trochę, a będę testował Hijiri HCI-R10  z PremiumSound Sopot.

Tak właściwie pewnie było by już po testowaniu, tylko CD Emotiva pojechał na reklamacje i .... tam już został. Musiałem przekierować zasoby pieniężne na nowy Transport CD  do Moon 280D i czekam teraz na Black Friday.

Ale na pewno to zrobię, bo potrzebny jest dobry RCA. 

Poprzednio miedzy CD a wzmacniacz był XLR Poseidon od PAD,  później Poseidon trafił miedzy DAC i MA252, tylko ......okazało się że wzmacniacz gra ciszej, booo, na wyjściu xlr w DACu, zamiast 4V jest 2V i Mac jest nie do Voltowany optymalnie, wiec chce przejść na RCA. Nie będę ponownie kupować  purista w odmianie RCA, wiec Hijiri RCA bedzie dobrym, jak nie lepszym odpowiednikiem Poseidona. Wcześniej porównywałem PAD Genesis z CI 230 MK2 Improved   ... to ... dość podobne granie, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Bogusław_59825 napisał:

Poczekajcie jeszcze trochę, a będę testował Hijiri HCI-R10  z PremiumSound Sopot.

Tak właściwie pewnie było by już po testowaniu, tylko CD Emotiva pojechał na reklamacje i .... tam już został. Musiałem przekierować zasoby pieniężne na nowy Transport CD  do Moon 280D i czekam teraz na Black Friday.

Ale na pewno to zrobię, bo potrzebny jest dobry RCA. 

Poprzednio miedzy CD a wzmacniacz był XLR Poseidon od PAD,  później Poseidon trafił miedzy DAC i MA252, tylko ......okazało się że wzmacniacz gra ciszej, booo, na wyjściu xlr w DACu, zamiast 4V jest 2V i Mac jest nie do Voltowany optymalnie, wiec chce przejść na RCA. Nie będę ponownie kupować  purista w odmianie RCA, wiec Hijiri RCA bedzie dobrym, jak nie lepszym odpowiednikiem Poseidona. Wcześniej porównywałem PAD Genesis z CI 230 MK2 Improved   ... to ... dość podobne granie, 

Hijiri są zajebiste ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, kopaczmopa napisał:

Z serii Harmonixa mam cs120improved, mialem 230mk2, 101improved i 101gp. Ostatnie rewelayjne ale niestety brak niskiego basu i zbyt ostra gora ale detale i glebia szok.

101 gp ostra góra?

Nie miałem z nimi do czynienia ale z wielu opisów miałem inne zdanie 

Swego czasu sporo ich widziałem w sprzedaży 

Bogus czekamy na opis Hijiri ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Cezary_58669 napisał:

Chętnie poczytamy o Twoich wrażeniach i spostrzeżeniach.

 

5 godzin temu, greenmike napisał:

Hijiri są zajebiste ?

Trochę cierpliwości.  Nie chce teraz testować, bo jak przypasuje mi ten RCA, a jest duże prawdopodobieństwo, że tak będzie, to nie starczy mi na CEC TL5, a czekam na dobrą "piątkową" ofertę, a jak nie ..... hmm ...może ... Primare DD35? ...- potem będę się martwił o CD a przejdę to testowania  Harmonixa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, asterix1 napisał:

101 gp ostra góra?

Nie miałem z nimi do czynienia ale z wielu opisów miałem inne zdanie 

Swego czasu sporo ich widziałem w sprzedaży 

Bogus czekamy na opis Hijiri ?

No właśnie czytales;) ostra to źle słowo, było dość jasno, precyzyjnie, nieco zbyt analityczne. Z tym że tak grało u mnie, zresztą z kolega z forum miałem podobne wrażenie. Niemniej kabel ma wielki potencjał, detal, plany - nigdzie tego nie słyszałem w takiej jakości ale grał zupełnie inaczej niż sobie wyobrażałem po opisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

101GP analityczna i ostra góra, mało basu, że powtórzę pytanie?
Mam osobiście 2 w torze i nigdy bym ich tak nie określił. Poszedłbym w stronę „dają więcej wszystkiego”. Może to kwestia systemu? Pamiętam, że jak je pierwszy raz wpiąłem, to na chwilę zaniemówiłem
Z drugiej strony, nie zdecydowałem się na wpięcie ich pomiędzy pre / amp, tam siedzi 101 improved-s, za to w miejscu źródło / pre 101gp spisują się rewelacyjnie.
Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Maciej_59085 napisał:

Z drugiej strony, nie zdecydowałem się na wpięcie ich pomiędzy pre / amp, tam siedzi 101 improved-s, za to w miejscu źródło / pre 101gp spisują się rewelacyjnie.

I to jest słuszna koncepcja, to od Źródła zaczynamy, bo później, już nie wiele można naprawić.

@kopaczmopa  To źródło chce dobre zasilanie i IC, a reszta toru na pewno się nie obrazi.

Edytowane przez Bogusław_59825
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Bogusław_59825 napisał:

I to jest słuszna koncepcja, to od Źródła zaczynamy, bo później, już nie wiele można naprawić.

@kopaczmopa  To źródło chce dobre zasilanie i IC, a reszta toru na pewno się nie obrazi.

To nie jest regula. W moim przypadku miedzy pre a koncowka lepszy IC sie bardziej sprawdzil niz miedzy DACiem a pre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Patryks26 napisał:

To nie jest regula. W moim przypadku miedzy pre a koncowka lepszy IC sie bardziej sprawdzil niz miedzy DACiem a pre.

Masz racje, to nie regóła. 

U mnie kupiony lepszy (tak mi się wydawało) coaxial AQ Carbon pitolił sprawę w dalszej części toru, a ja ciągle sapałem że za dożo wysokich i sybilanty gryzą ucho. Było trochę sprzętu na testach i wszystko oddałem. Już bez nadziei na poprawę został mi, ostatni kabel do wymiany Coax AQ,.   Przyjechał na test Purist coax od S4 i.... i wszystko wróciło do normy, a ja tyle sprzętu, (czasami lepszego od mojego obecnego), posłałem z powrotem. Jeden mały kabel, AQ Carbon z dodatkiem (5%) srebra, potrafił popsuć resztę, dlatego teraz tylko pełna miedz. Purist Audio Design, a teraz czas na Harmonix, CI 230 MK2 Improved mam już dawno, a teraz przyszedł czas na coś z wyższej półki.

Edytowane przez Bogusław_59825
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez lepiej zdaje egzamin lepszy zasilajacy do wzmacniacza, niemniej mam integre (Cronus Magnum) wiec potrzebuje 1 IC. U mnie tez 101GP wpiety mocno zaskoczyl, to bardzo bardzo dobry kabel, mnostwo detali, wglad w plany ale u mnie jakos stracilem muzykalnosc, bylo malo niskiego basu, sporo wysokich. Zalamala sie rownowaga tonalna. Podobne odczucia mial kolega na innym egzemplarzu 101gp. I macie racje to jest kwestia systemu rowniez oczywiscie. Teraz mam Chord Anthem i  jest przyjemniej na dluzsza mete ale jakosciowo juz nie tak jak z 101gp, choc dla mnie zadowalajaco. Co do PADow i Hijiri mysle ze sprobuje w przyszlosci, ciekaw jestem ich brzmienia. 

Edytowane przez kopaczmopa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.