Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Zwolenników Przewodów Firmy Harmonix / Hijiri


Darth Vader

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 3.11.2019 o 09:22, Patryks26 napisał:

To nie jest regula. W moim przypadku miedzy pre a koncowka lepszy IC sie bardziej sprawdzil niz miedzy DACiem a pre.

Po podłączeniu końcówki, u mnie też najlepszym miejscem dla hs-101improved s,  jest pre out - pre in. 

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jako że harmonix zbudowany jest z miedzi pcocc, to podzielę się wrażeniami po zakupie ic furukawa u-p2 z solidnymi zakręcanymi wtykami  jak wbt. Sygnatura brzmienia bardzo podobna do harmonixa hs-101s i ten sam wysoki poziom. Obydwa kable świetnie współgrają w moim systemie (dac-integra oraz integra-końcówka). Furukawa minimalnie cieplejsza z bardziej sprężystym i w pełni kontrolowanym basem, góra ''słodziutka'' ale dźwięczna i zróżnicowana, średnica neutralna (mogłaby być ciut bardziej wypełniona). Ogólnie dźwięk plastyczny o miłej barwie, gładki, szczegółowy i przejrzysty (ale nie przesadnie), przestrzeń i lokalizacja podobnie jak harmonix. Generalnie te stare legendarne furukawy są dużo tańszą alternatywą dla harmonixa, furutecha itd. z zachowaniem tej samej/podobnej jakości brzmienia, polecam :)

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.02.2020 o 12:28, Cezary_58669 napisał:

Jako że harmonix zbudowany jest z miedzi pcocc, to podzielę się wrażeniami po zakupie ic furukawa u-p2 z solidnymi zakręcanymi wtykami  jak wbt. Sygnatura brzmienia bardzo podobna do harmonixa hs-101s i ten sam wysoki poziom. Obydwa kable świetnie współgrają w moim systemie (dac-integra oraz integra-końcówka). Furukawa minimalnie cieplejsza z bardziej sprężystym i w pełni kontrolowanym basem, góra ''słodziutka'' ale dźwięczna i zróżnicowana, średnica neutralna (mogłaby być ciut bardziej wypełniona). Ogólnie dźwięk plastyczny o miłej barwie, gładki, szczegółowy i przejrzysty (ale nie przesadnie), przestrzeń i lokalizacja podobnie jak harmonix. Generalnie te stare legendarne furukawy są dużo tańszą alternatywą dla harmonixa, furutecha itd. z zachowaniem tej samej/podobnej jakości brzmienia, polecam ?

Które Furukawy oprócz tego są warte uwagi? Jakie głośnikowe na przykład?

 

Edytowane przez jello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam coraz większą ochotę dokupić do pary z hs-101 improved s, interkonekt rca hs-101gp. Myślę, że mogą się ''fajnie'' uzupełniać w systemie tranzystorowym z końcówką mocy. Jeżeli ktoś z posiadaczy modelu gp, miałby ochotę i raczyłby wypożyczyć lub zamienić się na kilka dni, to chętnie bym skorzystał i byłbym bardzo wdzięczny. Póki co, nie mogę sie odważyć na kupno w ciemno, ale mogę nie wytrzymać.. ?

Edytowane przez Cezary_58669

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Cezary_58669 napisał:

Była okazja i nie wytrzymałem, jutro powinien dotrzeć golden performance ?

Super opisz potem jakie zmiany zauważyłeś względem poprzedniego (są pewne 101?)

Cezary z czym to będzie podłączone?(wzmacniacz itp)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, asterix1 napisał:

Cezary z czym to będzie podłączone?(wzmacniacz itp)

W  ''o mnie'' Masz wszystko..

Edytowane przez Cezary_58669

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.04.2020 o 17:09, asterix1 napisał:

Super opisz potem jakie zmiany zauważyłeś względem poprzedniego (są pewne 101?)

W zasadzie mogę potwierdzić wszystkie wcześniejsze pozytywne opinie, testy i recenzje. Najwyższa jakość połączona z przyjemnością słuchania, więcej słychać i chce się słuchać. Na pewno jest bardziej wyrafinowany, precyzyjny, gładki i jeszcze bardziej muzykalny od imroved s. Nie jest naturalny, ale to wielka klasa pogodzić ocieploną barwę wręcz słodycz, z taką szczegółowością i wglądem w te wszystkie niuanse wspomagające doznania.  U mnie kabel miedzy pre a końcówką mocy, bardziej kształtuje finalne brzmienie, dlatego GP znalazł tu miejsce. Natomiast między dac a pre poszedł Improved s, to również znakomity kabel, bardziej neutralny, jakby troszkę zwinniejszy w najniższych rejestrach, ciut bardziej doświetlony na górze, ale ogólnie ma trochę mniej szlachetny i poukładany dżwięk. Ta para znakomitych łączówek rca, wyciąga już chyba 100% możliwości elektroniki, kolumn i całego mojego systemu, no chyba, że jeszcze głośnikowe harmonixa... ? Według wszelakich prawideł, kable testujemy na koniec składania systemu, aby dokonać tego ostatecznego szlifu brzmienia. Myślę jednak,  że na tych harmonixach, można zacząć budować.. ?

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
3 godziny temu, gotham napisał:

Witajcie!

Mam możliwość zakupu używanych kabli rca Harmonix , ewentualnie Hijiri. Oryginalne pudełko,lecz brak dowodu zakupu.Brak możliwości odsłuchu.

Czy ktoś spotkał się z podróbkami (replikami ) tej zacnej marki? Pozdrawiam serdecznie gotham.

Ja sie nie spotkałem, w chińskich sklepach tylko lampy harmonixa można kupić..

Na pewno ścierają sie napisy na koszulkach termokurczliwych w oryginałach..

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Cezary_58669 napisał:

Ja sie nie spotkałem, w chińskich sklepach tylko lampy harmonixa można kupić..

Na pewno ścierają sie napisy na koszulkach termokurczliwych w oryginałach..

Też przeglądałem Aliexpress i nie spotkałem się z w/w kablami .Jednak na stronie combak.net jest ogólna informacja odnośnie podrób.Nie piszą,czy chodzi o kable,czy akcesoria.

Ja kupuję używkę Hijiri Rci-r10 , z opakowaniem,folderem,itd.,lecz bez paragonu.Wygląda na oryginał,ale jest jakieś ale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, gotham napisał:

Ja kupuję używkę Hijiri Rci-r10 , z opakowaniem,folderem,itd.,lecz bez paragonu.Wygląda na oryginał,ale jest jakieś ale...

Improved s kupiłem od pierwszego właściciela z paragonem (z polskiej dystrybucji) natomiast hs 101 gp od gościa który kupił wcześniej w niemczech (bez dowodu zakupu), oba rca bezproblemowe o świetnej jakości sonicznej i Tobie też tego życzę?

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci bardzo .Czy w przypadku Harmonixa Hs101gp nie miałeś wątpliwości ?Oryginał - replika .Porównywałeś z innym egzemplarzem?

Masz może wiedzę ,czy ktoś z klubowiczów miał,bądź ma taki kabel?

Przepraszam,że wałkuję temat,ale chcę mieć pewność ,że kupuję oryginał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, gotham napisał:

.Czy w przypadku Harmonixa Hs101gp nie miałeś wątpliwości ?Oryginał - replika .Porównywałeś z innym egzemplarzem?

Nie porównywałem z innym gp, ale po podłączeniu nie mam wątpliwości, jest najlepszy..to słychać, chociaż nie neutralny ale te jego cechy bardzo mi pasują i ta ogromna przestrzeń, scena, lokalizacja, namacalność, wybrzmienia itd.

Hijiri Rci-r10 pewnie bardziej naturalny i również wyrafinowany ale może mniej wybaczyć..

Edytowane przez Cezary_58669

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za wyjaśnienie.

Myślałem o Harmonix Hs101gp ,ale ,to za duży wydatek ( 4000 zł ) za używkę.Cena pewnie tak wysoka,ponieważ posiada bardzo dobre właściwości soniczne,a poza tym nie produkowany. Hijiri Rci-r10 ma dobre opinie wśród recenzentów,ten sam konstruktor , do tego dostępny w sprzedaży.Z tego powodu jest dużo tańszy z drugiej ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Zastanawiam się na czym polega fenomen Hijiri w Polsce. Abstrahując od tego, że do dobre kable, ale po wpisaniu Hijiri na HiFi shark pojawia się sporo ofert sprzedaży, ale w zasadzie tylko z Polski, pewnie z 90% lekko. Czy to jest nazwa tylko na nasz rynek czy o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Witam, czy ktoś z szacownego grona posiadaczy i użytkowników przewodów głośnikowych harmonix 101 może porównać ich "dźwięczność " z tellurium ultra black lub nordost Baldur czy Heimdall?

Edytowane przez robak_777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
On 1/28/2022 at 1:04 PM, robak_777 said:

Witam, czy ktoś z szacownego grona posiadaczy i użytkowników przewodów głośnikowych harmonix 101 może porównać ich "dźwięczność " z tellurium ultra black? 

Z Tellurium Ultra Black nie miałem doczynienia, ale z Silver Diamond RCA i jest to geniealny kabel. Staram się wyszukać coś lepszego i naprawdę jest bardzo trudno.

Słuchałem z różnymi konfiguracjami Hijiri HCI10R i gra bardzo zbliżonym dzwiękiem, jednak jeżeli chodzi o kontrolę basu czy plany to Silver Diamond go miażdży (ceną również).
Posiadam też Harmonix 101GP i to jest zupełnie inne granie. Nie wiem jak ktoś mógł stwierdzić, że ma on słaby bas. Jego granie jest dociążone i bas schodzi bardzo nisko więc nie wiem skąd te wcześniejsze komentarze, chyba, że z jakimś chudo grającymi wzmakami.

Dla mnie niezaprzeczalnie najlepszym kablem jest Tellurium Silver Diamond jaki do tej pory mogłem ocenić w moim i innych systemach co tylko potwierdziło rewelacyjność tego kabla, a jedynie zabija jego cena zwłaszcz, że ostatnio podbili cenę i to już dla mnie już przesadzili.

W każdym razie odniosę się do niego jako referencji.
 * Hijiri HCI10R RCA - na nim dzwięk jest bardzo podobny do T S D za sprawą takiej samej ilości wysokich tonów (może trochę ma mniej, ale to niewielka różnica) wysokie nie są gryzące w uszy (lekkie jest zaokrąglenie), w obu jest świetna dynamika i dobra kontrola basu (w T S D jest bardzo dobra kontrola), a cała różnica wynika z przestrzeni i planów. Tu plany są na np. około 20-30cm w głąb i instrumenty trochę przestawione plamami, a w T S D, mamy konkretnie określone instrumenty i słychać rozróżnienie je wyraźnie w głąb w tym samym systemie na około 1,5m-2m w głąb.
Stereofonia jest lepsza w Hijiri na boki (gra szerzej) T S D ma dzwięk miedzy kolumnami, ale za to nigdy nie ląduje na kolumnach. Jeżeli chodzi o dociążenie basu, to Hijiri jest trochę mniej dociążonym kablem, ale to bardzo mała różnica. Hijiri też jest najbardziej dynamicznym kablem i bardziej grającym na przód (bardziej namacalne wokale). A w T S D najbardziej rzuca się w uszy ta kontrola, scena i plany i to on ma na geniealnym poziomie.

* Harmonix 101GP RCA - od T S D i Hijiri jest bardziej muzykalnym kablem, bardziej dociążonym, ale mniej kontrolującym bas vs T S D.
Również jest "najnowlniejszym" kablem w tym zestawieniu. Stereofonia jest trochę mniejsza od Hijiri, ale w głąb jest to przepaść gdzie nawet głębiej jest jak w T S D. Z jednej strony w niektórych kawałkach sprawia to, że brzmi świetnie, ale są i takie kawałki, gdzie gra to wtedy tak trochę bezpłuciowo, zbyt wolno i z małym atakiem np. Depeche Mode.
Ten kabel lubi głośne granie. Małe składy jazzowe brzmią na nim świetnie, albo muzyka symfoniczna czy kinowa z pogłosami za sprawą tej głębi. Jest to bardzo dobry kabel, ale nie jest tak wypośrodkowanym kablem i uniwersalnym jak T S D. Oczywiście bas nisko schodzący bardzo mi się w nim podoba i wolę go od T S D pod tym względem, ale jakbym miał ostatecznie wybierać nie patrząc na kasę brał bym T S D bez chwili zastanowienia. Ale za te pieniądze za jakie można go kupić to świetny kabel. Hijiri też jest geniealny, ale to wszystko oczywiście zależy od systemów.
Harmonixa 101GP raczej dobierał bym do dynamicznych systemów, grających na twarz, aby dać im te piękno muzykalności i głebi. Do zamulonych lamp jednak lepszym byłby Hijiri, a najlepiej Tellurium Silver Diamond.
Dla lampek typu Audio Research czy VTL to już zależy kto co lubi bo każdy z tych kabli nie zepsuje przekazu, a poda go trochę w inny sposób. Sam nie mogę się zdecydować czy wolę Hijiri czy Harmonixa - wybrał bym tellurium, ale jest dla mnie za drogi. Zapewne też świetnym wyborem byłby Hijiri Kiwami Million sądząc po opisach miał by zachowaną zarąbistą dynamikę HCI10, dociążenie i głębię 101GP, a kontrolę może na poziomie Tellurium. Jeżeli tak by było to chyba bym nawet za niego tyle zapłacił, aby zamknąć już temat. Bo Tellurium też nie jest bez wad. A najwięcej mi w nim brakuje tego dociążenia jakie jest w 101GP.
Mam nadzieję, że pomogłem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielam zdanie przedmówcy co do 101GP. Takiej głębii i sceny nigdy wcześniej nie słyszałem, podobnie z basem -u mnie bez problemów z kontrolą. Do tego wysoka mikro/makro dynamika, sczegółowość, namacalność, słodycz, muzykalność i gładkość, tworzą z tych drutów (rca) rzecz wyjątkową😊

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 24.05.2022 o 09:38, andrzejekk napisał:

Czy ktoś ma wiedzę, próbował może kabli Hijiri najnowszych w podstawowej wersji  interkonekt HCI oraz glośnikowe HCS? Jaka jest ich sygnatura? Jak sie mają do poprzedników?Cokolwiek?

no cóż , zapewne skok między głośnikowcem milion a podstawowym jest spory. Moim zdanie na ten tańszy szkoda pieniędzy. Miałem dwa na odsłuchu i przepaść jest spora. Milion zagra dobrze ale w połączniu z zasilającym (tym SM2R) bez niego jest taki sobie jak na swoją cenę. Bardzo podobny do niego jest PAD Neptune z tym że dwa razy tańszy. Proponuję przesłuchać . Ja zostawiłem sobie ten zasilający bo moim zdaniem robi robotę ale kupiłem neptuna. Jak ktoś szuka kabla do muzyki poważnej który ukaże tekstury i poda nam muzę na żywo to zdecydowanie PAD corvus. Byłem w szoku w jaki sposób odwzorowuje instrumenty LiVE 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec konców nabyłem Hijiri HCS {głośnikowe} ale skojarzone z rca Hijiri Kiwami, zamiast podstawowego HCI{ten znacznie ustępował kablowi Kiwami} i w tandemie z RCA Kiwami głośnikowe pokazuja sporo więcej.

Kable PAD są rewelacyjne i zgadzam sie z powyższą opinią {akurat Corvusa nie testowałem}, ale z różnych powodów osiadlem jak na razie na Hijiri, ktore maja jedną jak dla mnie istotną cechę, pozwalaja na swobodny odsluch niektorych utworów, ktore także w przypadku PAD były zbyt ostre, kable Hijiri np. potrafią wyeksponować drugoplanowy wokal i wycofać ostre instrumenty z przedniego planu przez co muzyka staje sie łagodniejsza i przyjemniejsza w przekazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

U mnie również 101gp łączy dac z pre, a 101 improved-s do końcówki.  Kiedyś kolega Tomkly wspominał o podłączaniu luźnych przewodów na 101gp do masy. Jeśli macie taką możliwość to polecam to zrobić. Dużo lepsze czarne tło się pojawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.