Jump to content
IGNORED

Klub Zwolenników Przewodów Firmy Harmonix / Hijiri

Darth Vader
 Share

Recommended Posts

W dniu 3.11.2019 o 09:22, Patryks26 napisał:

To nie jest regula. W moim przypadku miedzy pre a koncowka lepszy IC sie bardziej sprawdzil niz miedzy DACiem a pre.

Po podłączeniu końcówki, u mnie też najlepszym miejscem dla hs-101improved s,  jest pre out - pre in. 

"Exposure - with music in mind since 1974''

• 1 month later...

Jako że harmonix zbudowany jest z miedzi pcocc, to podzielę się wrażeniami po zakupie ic furukawa u-p2 z solidnymi zakręcanymi wtykami  jak wbt. Sygnatura brzmienia bardzo podobna do harmonixa hs-101s i ten sam wysoki poziom. Obydwa kable świetnie współgrają w moim systemie (dac-integra oraz integra-końcówka). Furukawa minimalnie cieplejsza z bardziej sprężystym i w pełni kontrolowanym basem, góra ''słodziutka'' ale dźwięczna i zróżnicowana, średnica neutralna (mogłaby być ciut bardziej wypełniona). Ogólnie dźwięk plastyczny o miłej barwie, gładki, szczegółowy i przejrzysty (ale nie przesadnie), przestrzeń i lokalizacja podobnie jak harmonix. Generalnie te stare legendarne furukawy są dużo tańszą alternatywą dla harmonixa, furutecha itd. z zachowaniem tej samej/podobnej jakości brzmienia, polecam :)

W dniu 2.02.2020 o 12:28, Cezary_58669 napisał:

Jako że harmonix zbudowany jest z miedzi pcocc, to podzielę się wrażeniami po zakupie ic furukawa u-p2 z solidnymi zakręcanymi wtykami  jak wbt. Sygnatura brzmienia bardzo podobna do harmonixa hs-101s i ten sam wysoki poziom. Obydwa kable świetnie współgrają w moim systemie (dac-integra oraz integra-końcówka). Furukawa minimalnie cieplejsza z bardziej sprężystym i w pełni kontrolowanym basem, góra ''słodziutka'' ale dźwięczna i zróżnicowana, średnica neutralna (mogłaby być ciut bardziej wypełniona). Ogólnie dźwięk plastyczny o miłej barwie, gładki, szczegółowy i przejrzysty (ale nie przesadnie), przestrzeń i lokalizacja podobnie jak harmonix. Generalnie te stare legendarne furukawy są dużo tańszą alternatywą dla harmonixa, furutecha itd. z zachowaniem tej samej/podobnej jakości brzmienia, polecam ?

Które Furukawy oprócz tego są warte uwagi? Jakie głośnikowe na przykład?

Edited by jello

• 1 month later...

Mam coraz większą ochotę dokupić do pary z hs-101 improved s, interkonekt rca hs-101gp. Myślę, że mogą się ''fajnie'' uzupełniać w systemie tranzystorowym z końcówką mocy. Jeżeli ktoś z posiadaczy modelu gp, miałby ochotę i raczyłby wypożyczyć lub zamienić się na kilka dni, to chętnie bym skorzystał i byłbym bardzo wdzięczny. Póki co, nie mogę sie odważyć na kupno w ciemno, ale mogę nie wytrzymać.. ?

Edited by Cezary_58669

W dniu 8.04.2020 o 17:09, asterix1 napisał:

Super opisz potem jakie zmiany zauważyłeś względem poprzedniego (są pewne 101?)

W zasadzie mogę potwierdzić wszystkie wcześniejsze pozytywne opinie, testy i recenzje. Najwyższa jakość połączona z przyjemnością słuchania, więcej słychać i chce się słuchać. Na pewno jest bardziej wyrafinowany, precyzyjny, gładki i jeszcze bardziej muzykalny od imroved s. Nie jest naturalny, ale to wielka klasa pogodzić ocieploną barwę wręcz słodycz, z taką szczegółowością i wglądem w te wszystkie niuanse wspomagające doznania.  U mnie kabel miedzy pre a końcówką mocy, bardziej kształtuje finalne brzmienie, dlatego GP znalazł tu miejsce. Natomiast między dac a pre poszedł Improved s, to również znakomity kabel, bardziej neutralny, jakby troszkę zwinniejszy w najniższych rejestrach, ciut bardziej doświetlony na górze, ale ogólnie ma trochę mniej szlachetny i poukładany dżwięk. Ta para znakomitych łączówek rca, wyciąga już chyba 100% możliwości elektroniki, kolumn i całego mojego systemu, no chyba, że jeszcze głośnikowe harmonixa... ? Według wszelakich prawideł, kable testujemy na koniec składania systemu, aby dokonać tego ostatecznego szlifu brzmienia. Myślę jednak,  że na tych harmonixach, można zacząć budować.. ?

• 10 months later...

Witajcie!

Mam możliwość zakupu używanych kabli rca Harmonix , ewentualnie Hijiri. Oryginalne pudełko,lecz brak dowodu zakupu.Brak możliwości odsłuchu.

Czy ktoś spotkał się z podróbkami (replikami ) tej zacnej marki? Pozdrawiam serdecznie gotham.

3 godziny temu, gotham napisał:

Witajcie!

Mam możliwość zakupu używanych kabli rca Harmonix , ewentualnie Hijiri. Oryginalne pudełko,lecz brak dowodu zakupu.Brak możliwości odsłuchu.

Czy ktoś spotkał się z podróbkami (replikami ) tej zacnej marki? Pozdrawiam serdecznie gotham.

Ja sie nie spotkałem, w chińskich sklepach tylko lampy harmonixa można kupić..

Na pewno ścierają sie napisy na koszulkach termokurczliwych w oryginałach..

2 minuty temu, Cezary_58669 napisał:

Ja sie nie spotkałem, w chińskich sklepach tylko lampy harmonixa można kupić..

Na pewno ścierają sie napisy na koszulkach termokurczliwych w oryginałach..

Też przeglądałem Aliexpress i nie spotkałem się z w/w kablami .Jednak na stronie combak.net jest ogólna informacja odnośnie podrób.Nie piszą,czy chodzi o kable,czy akcesoria.

Ja kupuję używkę Hijiri Rci-r10 , z opakowaniem,folderem,itd.,lecz bez paragonu.Wygląda na oryginał,ale jest jakieś ale...

Godzinę temu, gotham napisał:

Ja kupuję używkę Hijiri Rci-r10 , z opakowaniem,folderem,itd.,lecz bez paragonu.Wygląda na oryginał,ale jest jakieś ale...

Improved s kupiłem od pierwszego właściciela z paragonem (z polskiej dystrybucji) natomiast hs 101 gp od gościa który kupił wcześniej w niemczech (bez dowodu zakupu), oba rca bezproblemowe o świetnej jakości sonicznej i Tobie też tego życzę?

Dziękuję Ci bardzo .Czy w przypadku Harmonixa Hs101gp nie miałeś wątpliwości ?Oryginał - replika .Porównywałeś z innym egzemplarzem?

Masz może wiedzę ,czy ktoś z klubowiczów miał,bądź ma taki kabel?

Przepraszam,że wałkuję temat,ale chcę mieć pewność ,że kupuję oryginał.

19 minut temu, gotham napisał:

.Czy w przypadku Harmonixa Hs101gp nie miałeś wątpliwości ?Oryginał - replika .Porównywałeś z innym egzemplarzem?

Nie porównywałem z innym gp, ale po podłączeniu nie mam wątpliwości, jest najlepszy..to słychać, chociaż nie neutralny ale te jego cechy bardzo mi pasują i ta ogromna przestrzeń, scena, lokalizacja, namacalność, wybrzmienia itd.

Hijiri Rci-r10 pewnie bardziej naturalny i również wyrafinowany ale może mniej wybaczyć..

Edited by Cezary_58669

Dzięki wielkie za wyjaśnienie.

Myślałem o Harmonix Hs101gp ,ale ,to za duży wydatek ( 4000 zł ) za używkę.Cena pewnie tak wysoka,ponieważ posiada bardzo dobre właściwości soniczne,a poza tym nie produkowany. Hijiri Rci-r10 ma dobre opinie wśród recenzentów,ten sam konstruktor , do tego dostępny w sprzedaży.Z tego powodu jest dużo tańszy z drugiej ręki.

• 5 months later...

Zastanawiam się na czym polega fenomen Hijiri w Polsce. Abstrahując od tego, że do dobre kable, ale po wpisaniu Hijiri na HiFi shark pojawia się sporo ofert sprzedaży, ale w zasadzie tylko z Polski, pewnie z 90% lekko. Czy to jest nazwa tylko na nasz rynek czy o co chodzi?

• 1 month later...
 Share

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.