Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników dobrych konfiguracji sprzętowych za rozsądne pieniądze.


piorasz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No tak, 9 osiemnastek to już więcej niż referencja :))) skoro dwie wprawiaja w osłupienie :)

 

Ale tak nie jest.

 

Jeżeli w 10mq jedna 18stka daje radę to w 90mq potrzeba 9 sztuk na kanał. A ja bym powiedział minimum 4x30cm na stronę.

Edytowane przez slawek213
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie wiesz o czym piszesz :) Pomożesz się zabrać?

Źródło, wzmocnienie i kable wziąć ze sobą?

Szymon co to za kolumny masz, wygladają bardzo niecodziennie, troszke jak komody szklane.

Sorki za porównanie, kiedyś patrzyłem ,że ten model kosztuje majatek.

PS wszyscy na Ciebie ganiają, a ja w sumie dzieki Tobie, co rozmawialiśmy przez telefon kupiłem Maline jako transport i jestem Tobie po raz wtóry bardzo wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
-> CAV A-10

 

Mulasty ten wzmacniacz, duża moc (ale impulsowo ospały), bardzo słaby wokal. Z drugiej ręki w granicach 3500 - 4000 zł, więc za zbudowany jak czołg i ważący (chyba) 36 kg sprzęt można tyle zapłacić. Do dobrych konfiguracji... raczej nie.

 

Na chwilę obecną zgadzam się co do wokali. Wokale to średnica. Ciepła średnica to super wokale ale w rocku kiszka.

Temat oczywiście na wiele godzin ale to tak w największym skrócie.

Werdykt/ocenę wkrótce umieszczę.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Piotr_57210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie wiesz o czym piszesz :) Pomożesz się zabrać?

Źródło, wzmocnienie i kable wziąć ze sobą?

 

Jedno pytanie mam.

Gdzie są stoliki antywibracyjne i podstawki pod elektronikę?

Bo mnie te podstawki pod kable trochę zbijają z tropu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na chwilę obecną zgadzam się co do wokali. Wokale to średnica. Ciepła średnica to super wokale ale w rocku kiszka.

Temat oczywiście na wiele godzin ale to tak w największym skrócie.

Werdykt/ocenę wkrótce umieszczę.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Korzystając z 5 min wolnego czasu dodam co następujące.

Wg moich doświadczeń wzmacniacz nie powinien dodawać nic od siebie. To że wokale źle brzmią nie koniecznie jest winą wzmaka. Wzmacniacz ma podać to co dostanie od reszty toru.

Skoro źródło koloryzuje jakieś pasmo wzmacniacz to pokarze. A jeśli "kolorowe" zródło trafi na "kolorowy" wzmak ?

Na chwilę obecną potrzebuję lepsze zródło niż mam aby ocenić A10.

Jutro może coś zorganizuję.

Chyba wróci do mnie jutro Wadia 830 i może coś jeszcze.... :)

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 

Jedno pytanie mam.

Gdzie są stoliki antywibracyjne i podstawki pod elektronikę?

Bo mnie te podstawki pod kable trochę zbijają z tropu...

 

Pokaż Twoje a potem zaczniemy dyskutować.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Piotr_57210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ethosy są za małe do 90m2. Czekam na topową wersję na 9 lub 10 przetwornikach. Z pewnością ją przetestuje. Zobaczymy co z tego będzie.

 

Te by moim zdaniem jednak styknęły, uczciwe 180Wat 92dB efektywności.

 

http://yahoo.aleado.com/lot?auctionID=s538429363#enlargeimg

Edytowane przez ASURA

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż Twoje a potem zaczniemy dyskutować.

 

Gdzie od razu z rogami...

Ciekaw jestem opinii Szymona na tego typu ustroje, bo po prostu na zdjęciach ich nie widzę (może za słaba rozdzielczość).

Edytowane przez Piękny Stefan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Gdzie od razu z rogami...

Ciekaw jestem opinii Szymona na tego typu ustroje.

 

To pisz do niego na priv lub zadzwoń.

Pisz w temacie albo cua.

Filozofów nam tu nie cza.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Piotr_57210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..Mam 2 moduły niskotonowe na zakres poniżej 50Hz...

A po co?

Zbytek w tej sytuacji!:)

 

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Piotr_57210 tak ładnie napisałeś otwierając ten wątek - cyt.: "To nie jest wątek do krytykowania sprzętu, branży i marki. Hejt i przepychanki nie będą tolerowane.".

A teraz zobacz co czyni w Twoim wątku Szymon, chociażby wpisem z tej strony #483... Żeby jeszcze facet sam konstruował przedmiotowe kolumny, produkował do nich podzespoły, był w posiadaniu tajnych danych z firmy potwierdzających jego krytykę itd. A tu nic, tylko kolejna krytyka kolejnego producenta, tym razem padło na Dynaudio.

Chyba każdy kto jest już jakiś czas na naszym forum widzi, że Szymon zdążył skrytykować praktycznie wszystkich zagranicznych producentów klamotów audio i większość krajowych producentów a stara się promować głównie jedną krajową, bardzo dobrą firmę produkującą kolumny, która raczej nie potrzebuje takiego akurat "wsparcia". Czas pokaże jak to się zakończy.

Mam nadzieję Piotr, że rozumiesz co chciałem Ci przekazać, to Twój Klub, Ty zdecydujesz jak się odnieść do tego o czym napisałem.

 

Pisałem o tym wielokrotnie ale mogę powtórzyć. Dla mnie system u Rafała jest referencyjny i wzorcowy.

Rozumiem Szymona i jego podejście do sprawy. A że Szymon jest specyficzny w swoich wypowiedziach to Wszyscy wiemy.

Ja na to przymykam oko w przeciwieństwie do innych bo poznałem człowieka osobiście.

Zresztą jakby niektórzy z Was obrócili jego wypowiedzi w żart lub nie szukali z nim "zaczepki" to nie było by tyle zajadłosci.

Nie chcę go wcale bronić ale tyle wiedzy i doświadczenia jaką on posiada ma mało kto na tym forum. Dlatego u mnie w tym wątku jest traktowany ulgowo.

Mam nadzieję, że bardzo jasno przedstawiłem moje stanowisko.

Jeśli ktoś z Was ma osobiste zatarczki z Szymonem to proszę sobie to załatwiać to prywatnie. Nie w tym wątku.

 

Jednocześnie chciałem zaznaczyć, że jeśli Szymon przegnie w tym wątku to również zostanie wykluczony.

 

 

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Twój temat. Rób co chcesz. Ale przytargasz coś do chałupy i od razu ładujesz do wątku.

Czyli na temat...

 

 

 

Mam inne wykształcenie.

 

Bez odbioru.

 

Rownież bez odbioru. Więcej tu nie napiszesz.

 

Pozdro.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w temacie:

Dynaudio Excite X18;

Atoll in 100 se;

Atoll cd 100se2.

Koszt systemu ok. 12kzl. Jako mily dodatek, 7 lat gwarancji na kolumny.

Brzmienie o pieknie oddanych wokalach, barwne, nasycone, dzwieczne, zrownowazone a zarazem swieze, fantastycznie napowietrzone. System, ktory na nasze warunki juz sporo grosza kosztuje ale odwdzieczy sie nam wyjatkowa w tej cenie umiejetnoscia oddania emocji zawartych w muzyce. Piekne, muzykalne brzmienie, polecam.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość mircysko

(Konto usunięte)

Zapytam - czy ".. .. dobrych konfiguracji sprzętowych.." w ogóle można sobie zrealizować w naszych domach ??

 

Osobiście aktualną konfigurację sprzętową mam niecały rok, a już mi się "znudził" ,czasem dokupię jakąś "pierdę" audio...., a już zaczynam myśleć nad ewentualną zmianą.

 

Przyznać się, tak z ręką na sercu, czy już tak na serio, macie wszystko dopięte "na ostatni guzik" ??

Edytowane przez mircysko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja np. właściwie tak, jestem zadowolony z osiągniętego wyniku. Traktując system, wraz z pomieszczeniem jako całość udało mi się osiągnąć wysoce zadowalający dźwięk. Oczywiście znam jego ograniczenia, ale koszty jakie musiałbym ponieść do wzniesienia dźwięku na kolejny poziom byłyby znaczne. Całkowity koszt systemu poniżej 20tyś. złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />Przyznać się, tak z ręką na sercu, czy już tak na serio, macie wszystko dopięte "na ostatni guzik" ?? <br />
Mnie się podoba brzmienie mojego zestawu. Mimo to zdaję sobie sprawę z tego, że nie mam wszystkiego dopiętego na ostatni guzik. Ale zdaję sobie też sprawę, że uzyskanie tego, żeby grało jeszcze lepiej (a nie tylko inaczej) będzie wymagało zainwestowania sporego szmalu. Bo kolejnym krokiem powinny być już kolumny trójdrożne. A jeżeli trójdrożne, to moimi lampowymi sześcioma watami się ich nie napędzi. Zatem oprócz kolumn wymiana monobloków. A to już więcej niż pół systemu.

Tymczasem w przedpokoju czekają na instalację ustroje akustyczne... jednak nie sposób spokojnie usiedzieć na rzyci :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że nie jestem sam. Ogranicza nas tylko jedno - mamona.

 

Teoretycznie, można tak w nieskończoność.

Heh myślę że nawet jakbym miał system za przysłowiowy milion to i tak bym co jakiś czas coś zmieniał i to nie dla samego polepszenia a zmiany lub posłuchania możliwości innego sprzętu bo to jest taka choroba ;-)

 

P.S.

Mac jak się nudzisz to wpadaj do mnie :-)

Edytowane przez Kejup
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznać się, tak z ręką na sercu, czy już tak na serio, macie wszystko dopięte "na ostatni guzik" ??

 

Musze przyznac, ze dzwiekowo tak, a powodem takiego odczucia jest fakt, iz moj mozg nie slyszal lepiej - jedynie widzial - i po prostu na razie nie wie "jak to jest lepiej" :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość mircysko

(Konto usunięte)

osobiście stosuje sobie, na "chorobę - znudzenie sprzętowe" sprawdzoną terapię:

 

odpoczywam od muzy około tygodnia, po czym włączam najlepszą realizację muzyczną jaką posiadam, i......

powiadam Wam - świat jest znowu piękny !!!! :)

 

Jedyna wada terapii - z czasem "choroba" powraca. :(

 

tak więc, cieszmy się tym, co mamy !!! :)

---------------------------------------------------------

 

Ja mam, co mam. Jakoś tam referencyjnego grania nie ma, ale i specjalnie nie ma co płakać, choć mojego DAC, McGyver (serdecznie pozdrawiam) zdążył mi skutecznie obrzydzić. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście stosuje sobie, na "chorobę - znudzenie sprzętowe" sprawdzoną terapię:

 

odpoczywam od muzy około tygodnia, po czym włączam najlepszą realizację muzyczną jaką posiadam, i......

powiadam Wam - świat jest znowu piękny !!!! :)

 

Jedyna wada terapii - z czasem "choroba" powraca. :(

 

Po dłuższej przerwie w słuchaniu muzyki mam tak samo. W tedy też zastanawiam się po co mi coś lepszego? Jak wałkuje się codzień sprzęt wiecznie coś nie gra, coś nie pasuje. Wczoraj słuchałem T.LOVE z sentynentu. Realizacja tragiczna, zero basu, ale micha się cieszyła. To znak że nadal muzyka jest na pierwszym miejscu, nie graty. I tego wszystkim życzę.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
osobiście stosuje sobie, na "chorobę - znudzenie sprzętowe" sprawdzoną terapię:

 

odpoczywam od muzy około tygodnia, po czym włączam najlepszą realizację muzyczną jaką posiadam, i......

powiadam Wam - świat jest znowu piękny !!!! :)

 

Jedyna wada terapii - z czasem "choroba" powraca. :(

 

tak więc, cieszmy się tym, co mamy !!! :)

---------------------------------------------------------

 

Ja mam, co mam. Jakoś tam referencyjnego grania nie ma, ale i specjalnie nie ma co płakać, choć mojego DAC, McGyver (serdecznie pozdrawiam) zdążył mi skutecznie obrzydzić. :)

Hehe ja również na tydz wyłączam muzę i jest zawsze lepiej. Co do Daca McGyvera jego DAC gra wybitnie nie dziwię się że Black Dragon wypadł gorzej ( no tak mniemam )

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Mnie się podoba brzmienie mojego zestawu. Mimo to zdaję sobie sprawę z tego, że nie mam wszystkiego dopiętego na ostatni guzik. Ale zdaję sobie też sprawę, że uzyskanie tego, żeby grało jeszcze lepiej (a nie tylko inaczej) będzie wymagało zainwestowania sporego szmalu. Bo kolejnym krokiem powinny być już kolumny trójdrożne. A jeżeli trójdrożne, to moimi lampowymi sześcioma watami się ich nie napędzi. Zatem oprócz kolumn wymiana monobloków. A to już więcej niż pół systemu.

Tymczasem w przedpokoju czekają na instalację ustroje akustyczne... jednak nie sposób spokojnie usiedzieć na rzyci :P

 

No chopie. Myślisz ganc jak jo :)

Powym wyncyj. Piszesz prawie po naszymu :)

Fajny mosz tyn DAC.

 

Jo jest ino ciekow jak z terminami. Słyszoł jo ześ zawalony robotom.

 

Tak poważnie.

U Adama pierwszy raz dźwięk mi się spodobał.

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Piotr_57210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciepła średnica to super wokale ale w rocku kiszka

 

Kto do nagrywania rocka używa dobrych mikrofonów??? :)))

 

Jak na Shure58 ma być porządek z wokalem który później jest odtwarzany na bardzo dobrym sprzęcie??? Kurde nie rozumiem!!! może mi ktoś wytłumaczy jak szyjecie na garbatego te garnitury do słuchania rocka?

 

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałem okazję posłuchać świetnych, choć już wiekowych kolumn Pilot Concorde mk III. Wzmaciał je ASR Emitter II wraz z dedykowanym zasilaniem. Transportem był cd Krella (model mogę podać jutro bo odcięty jestem od notatek).

Cóż. Mimo sporych gabarytów tych paczek w 22 m pokoju całkiem dobrze sobie radziły.

Wprawdzie cały system przekraczał założoną kwotę w tym klubie, jednak chciałbym. uwiecznić moje spostrzeżenia.

Te kolumny grają wyjątkowo magicznie i zmysłowo. Pierwszy raz spotkałem dźwięk, który w niczym mnie nie męczył. Zarówno ACDC, Metallica ale i też Diana Krall słucha się z niesamowitym spokojem, pełnym relaksem a jednocześnie nie pozbawionym żadnych emocji.

Głośność odsłuchu wiele nie zmieniała. Jeśli było głośno (około 90 dB) nadal było przyjemnie.

Scena i źródła pozorne mimo małych odlegości kolumn od ścian perfekcyjna.

Jeśli miałbym ocenić ten system w skali do 5 dałbym 5 +.

 

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Piotr_57210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.