Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników dobrych konfiguracji sprzętowych za rozsądne pieniądze.


piorasz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

nie wiem co to jest ten JFeng s-1pro - nie wiem jak jest zrobione i jakie ma możliwości.

 

Faktem jest że Chińczycy jakościowo robią świetne obudowy w niskiej cenie ( obróbkę metali opanowali) - ale z brzmieniem to jest kicha, może z małymi wyjątkami. Niezły jest np. Xindak e600 - ale jest pioruńsko ciężki i strasznie brzydki :). Ciekawe czemu np. taki sławny krell S300i - gra beznadziejnie i ciągle sie psuje - choć wykonany jest całkiem całkiem.

 

A kolumny chińskie to już jest totalny dramat.

Naprawde uważasz że ten Xindak jest niezły. Miałeś okazję posłuchać czy sugerujesz się opiniami innych ? Ż tego co zaobserwowałem z twych wypowiedzi masz dość bezkompromisowe podejście do tematu , dlatego mnie dziwi twoja opinia o tym produkcie .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawde uważasz że ten Xindak jest niezły. Miałeś okazję posłuchać czy sugerujesz się opiniami innych ? Ż tego co zaobserwowałem z twych wypowiedzi masz dość bezkompromisowe podejście do tematu , dlatego mnie dziwi twoja opinia o tym produkcie .

 

Nie rozumiem za bardzo co chciałeś tym wpisem wyrazić.

Ja Xindaka A600E miałem u siebie około miesiąc i muszę powiedzieć, że to bardzo dobry wzmacniacz jeśli tylko na to pozwoli reszta toru. U mnie grał z LKS Audio 004 wraz z kolumnami Minas Anor. Grał bardzo dynamicznie, barwnie i nie męczył. Sprawdzał się praktycznie w każdym gatunku muzyki. Oczywiście zawsze może być lepiej ale w tych pieniądzach jak dotąd nie udało mi się nic lepszego usłyszeć (mogło być jeszcze lepiej z lepszymi kolumnami). Oczywiście nie mówię tu o nowej cenie, która wg mnie jest już nieco przesadzona.

Jeśli jednak masz inne zdanie to to ja bardzo chętnie posłucham Twoich propozycji w cenie do 10-11 tyś za dobry wzmacniacz (używany).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że jest dużo ciekawych wzmacniaczy w okolicy 10 tyś i wiele ( moim zdaniem) lepszych niz Xindak , niestety to lampy i tu dużym atutem Xindaka jest monstrualna moc.

Co do samej jakości to wszystko zależy od wymagań . Ja się najwyraźniej spodziewałem zbyt wiele i bylo rozczarowanie . Jakosc jak dla mnie przeciętna w tym przedziale cenowym .

Miałem go przez 2 tyg grał w dwóch systemach , różne kolumny i różne cd. Grał jako integra i końcówka mocy . Przez XLR i RCA z kablami za 1000 zł i ż takimi za 10000 tyś. W żadnym wypadku się nie popisal. Lecz jak już pisałem, spodziewałem się czegoś więcej gdyż panował tu na forum jakiś dziwny zachwyt ta konstrukcja .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mar.s

Słuchałem 600E to NIEZŁY wzmacniacz za kilkanaście tysięcy złotych. Natomiast ja bym go nie kupił jeśli o to pytasz.

 

A co do lamp to chyba znasz moje zdanie :)

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Uważam że jest dużo ciekawych wzmacniaczy w okolicy 10 tyś i wiele ( moim zdaniem) lepszych niz Xindak , niestety to lampy i tu dużym atutem Xindaka jest monstrualna moc.

Co do samej jakości to wszystko zależy od wymagań . Ja się najwyraźniej spodziewałem zbyt wiele i bylo rozczarowanie . Jakosc jak dla mnie przeciętna w tym przedziale cenowym .

Miałem go przez 2 tyg grał w dwóch systemach , różne kolumny i różne cd. Grał jako integra i końcówka mocy . Przez XLR i RCA z kablami za 1000 zł i ż takimi za 10000 tyś. W żadnym wypadku się nie popisal. Lecz jak już pisałem, spodziewałem się czegoś więcej gdyż panował tu na forum jakiś dziwny zachwyt ta konstrukcja .

 

Tak myślałem. Za wiele ty Ty nie napisałeś. Prosiłem abyś napisał Twoje propozycje lepiej grające w kwocie 10-11 tys za używkę.

Było by o wiele przejrzyściej czy to kwestia preferencji osobistych czy też źle dobranej reszty toru. Było by super gdybyś uzupełnił brakujące informacje o które prosiłem wraz z tym jakiej muzyki słuchasz.

 

P.S.

Ja nie twierdzę, że ten Xindak to szczyt grania w tej kwocie. Oczekuję jednak konkretów co zagra lepiej i w jakich aspektach. I nie chodzi mi wcale o sprzęty z przed 25 lat bo niektóre z nich słyszałem i wiem jak grają.

Panowie. Bądźmy poważni w tym temacie i piszmy o konkretach albo w ogóle nie piszmy.

Wystarczy już bum i kilku innych trolli.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mar.s

Słuchałem 600E to NIEZŁY wzmacniacz za kilkanaście tysięcy złotych. Natomiast ja bym go nie kupił jeśli o to pytasz.

 

A co do lamp to chyba znasz moje zdanie :)

no dobra jak podkreśliłes "niezły" to inaczej do mnie trafił wpis .

 

 

 

Tak myślałem. Za wiele ty Ty nie napisałeś. Prosiłem abyś napisał Twoje propozycje lepiej grające w kwocie 10-11 tys za używkę.

Było by o wiele przejrzyściej czy to kwestia preferencji osobistych czy też źle dobranej reszty toru. Było by super gdybyś uzupełnił brakujące informacje o które prosiłem wraz z tym jakiej muzyki słuchasz.

 

P.S.

Ja nie twierdzę, że ten Xindak to szczyt grania w tej kwocie. Oczekuję jednak konkretów co zagra lepiej i w jakich aspektach. I nie chodzi mi wcale o sprzęty z przed 25 lat bo niektóre z nich słyszałem i wiem jak grają.

Panowie. Bądźmy poważni w tym temacie i piszmy o konkretach albo w ogóle nie piszmy.

Wystarczy już bum i kilku innych trolli.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jesli chodzi o integry to kiedyś miałem Octave V 70 SE . Z dobrymi lampami jest to moim zdaniem ciekawsza opcja za podobne pieniadze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o integry to kiedyś miałem Octave V 70 SE . Z dobrymi lampami jest to moim zdaniem ciekawsza opcja za podobne pieniadze

 

Problemem wielu osób opisujących brzmienie np.wzmacniacza jest nieodpowiednie zestawienie kolumna - wzmacniacz stąd opinie są tak diametralnie różne.

 

Gdyby zestawić A600 E Xindaka z kolumnami Dynaudio C 3,4 C5,4, Focus 220,260 ,Contouru 3.3 itd to wyjdzie z tego lepka papka .Gęsty leki dźwięk z kiepskim basem ,napompowanym ,pogrubionym i niezbyt szybkim.

 

Octave V70 SE ,a zwłaszcza monobloki Octave+ pre z Dynaudio zagrają bardzo dobrze ,zdecydowanie lepiej niż nie jeden tranzystor ,pokazując wigor,energię ,atak ,szybkośc i przestrzeń.

 

Octave V70 SE + Cabasse Java,Majorca , JM Lab PS 5,1 ,Alcor to krew z uszu ,jazgot i brak gładkości.

 

Xindak A600E + Minas Anory Premium czy wymienione wyżej JM Laby to bardzo gładkie transparentne ,szybkie granie ,muzykalność na wysokim poziomie.

 

Jeżeli porównujecie dwa skrajnie brzmiące zestawy wzmacniaczy to nie oczekujcie że oba zagrają z tymi samymi kolumnami .

 

System składa się z pasujących do siebie zabawek .

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. Zgadzam się w 100 % . U mnie oba wzmacniacze graly z Martin Logan Oddysey i ML Vantage . Te pieresze prezentuja transparenty przekaz , drugie sa lekko po cieplejszej stronie . W obu przypadkach nie byłem usatysfakcjonowany jakością przekazu .

Możliwe że Logany nie podpasowaly Xindakowi .

 

 

Dodam że na chwilę obecną mam koncowke Modwright 100 SE. Mimo zbliżonego charakteru jak i ceny jest to o wiele lepszy wzmacniacz od Xindaka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem wielu osób opisujących brzmienie np.wzmacniacza jest nieodpowiednie zestawienie kolumna - wzmacniacz stąd opinie są tak diametralnie różne.

 

Gdyby zestawić A600 E Xindaka z kolumnami Dynaudio C 3,4 C5,4, Focus 220,260 ,Contouru 3.3 itd to wyjdzie z tego lepka papka .Gęsty leki dźwięk z kiepskim basem ,napompowanym ,pogrubionym i niezbyt szybkim.

 

Octave V70 SE ,a zwłaszcza monobloki Octave+ pre z Dynaudio zagrają bardzo dobrze ,zdecydowanie lepiej niż nie jeden tranzystor ,pokazując wigor,energię ,atak ,szybkośc i przestrzeń.

 

Octave V70 SE + Cabasse Java,Majorca , JM Lab PS 5,1 ,Alcor to krew z uszu ,jazgot i brak gładkości.

 

Xindak A600E + Minas Anory Premium czy wymienione wyżej JM Laby to bardzo gładkie transparentne ,szybkie granie ,muzykalność na wysokim poziomie.

 

Jeżeli porównujecie dwa skrajnie brzmiące zestawy wzmacniaczy to nie oczekujcie że oba zagrają z tymi samymi kolumnami .

 

System składa się z pasujących do siebie zabawek .

 

Jeszcze lepiej byłoby napisać, dlaczego tak się dzieje. Parę słów na ten temat pozwoliłoby uniknąć działania na oślep i niepotrzebnego wożenia sprzętu tam i z powrotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znamy te Twoje teorie. Nie musisz się wysilać.

 

Dyskredytujesz z góry coś, czego jak widać nie znasz. Jeśli byś zadał sobie trochę trudu, znalazłbyś odpowiedź. Tu na forum i to bynajmniej nie mojego autorstwa. Ale wolisz sobie urządzać kpinki. Cóż trudno.

 

Nie napiszę na czym cały wic polega, bo oczywiście stanie się to przedmiotem kpin ;)

 

Najlepiej zatem jak się na ten temat wypowie doświadczony konstruktor czyli Studio 16Hz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. Zgadzam się w 100 % . U mnie oba wzmacniacze graly z Martin Logan Oddysey i ML Vantage . Te pieresze prezentuja transparenty przekaz , drugie sa lekko po cieplejszej stronie . W obu przypadkach nie byłem usatysfakcjonowany jakością przekazu .

Możliwe że Logany nie podpasowaly Xindakowi .

 

 

Dodam że na chwilę obecną mam koncowke Modwright 100 SE. Mimo zbliżonego charakteru jak i ceny jest to o wiele lepszy wzmacniacz od Xindaka.

U mnie z Odyssey zgrał się wybitnie więc problem leży gdzie indziej. Spytaj Rafała słuchał tego zestawienia u mnie.

600 setka musi mieć dobrej klasy transparentne źródło żeby pokazać co potrafi. U Ciebie wszystkie urządzenia grają odmiennie od opinii większości osób, może akustyka nie sprzyja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dyskredytujesz z góry coś, czego jak widać nie znasz. Jeśli byś zadał sobie trochę trudu, znalazłbyś odpowiedź. Tu na forum i to bynajmniej nie mojego autorstwa. Ale wolisz sobie urządzać kpinki. Cóż trudno.

 

Nie napiszę na czym cały wic polega, bo oczywiście stanie się to przedmiotem kpin ;)

 

Najlepiej zatem jak się na ten temat wypowie doświadczony konstruktor czyli Studio 16Hz.

 

Bum wyduś wreszcie z siebie o co Ci chodzi bo zachowujesz się jak dzieciak.

Jeśli jednak chcesz pokazać kolejny hejt to nie pisz lepiej już nic.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z Odyssey zgrał się wybitnie więc problem leży gdzie indziej. Spytaj Rafała słuchał tego zestawienia u mnie.

600 setka musi mieć dobrej klasy transparentne źródło żeby pokazać co potrafi. U Ciebie wszystkie urządzenia grają odmiennie od opinii większości osób, może akustyka nie sprzyja?

jakie jeszcze urzadzenia zagraly odmiennie od opinii wiekszosci bo nie kojaze ?

Odsluch Odyssey i Xindak mial miejsce u kolegi . Raczej nie ma tam problemu z akustyka . Myslalem ze egzemplarz trafny do mnie dotarł, ale po odeslaniu do dystrybutora zostałem zapewniony że wszystko z nim ok i że on tak gra .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze lepiej byłoby napisać, dlaczego tak się dzieje. Parę słów na ten temat pozwoliłoby uniknąć działania na oślep i niepotrzebnego wożenia sprzętu tam i z powrotem.

 

Wożenia sprzętu, sprawdzanie różnych konfiguracji nie da się uniknąć. Częstym jest fakt że ktoś rekomenduje dany komplet z racji ''dobrego jego spasowania dźwiękowego " ,to na pewno może być pomocne przy wyborze urządzeń towarzyszących dla posiadanego sprzętu i wskazówka dla innych użytkowników jak ten dany element wybierać .Lecz to tylko wskazówka gdyż każdy z nas ma inną percepcję słuchu i niekoniecznie wybierze to samo co wybrał kolega . To w zasadzie nie dotyczy tylko tego naszego hobby a każdej sfery zainteresowań.

 

Nie rozwijam szczegółów co do zapotrzebowania danych kolumn na konkretne aspekty brzmienia wzmacniacza,źródła ,a także zapotrzebowania na moc, prąd ,barwę wynikające z natury brzmienia tych urządzeń ,ich projektów ,użytych części etc. bo większość z nas tu wie że z przypadku rzadko coś zabrzmi tak jak tego sobie życzymy.

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...według mnie rozsądne pieniądze na cały system to jakoś tak + - 30tys ...sprzęt używany

jakbym miał się zabawić w takie składanie systemu na papierze a raczej gdybanie

to zaczynam od wzmacniacza....moja propozycja to....lata temu miałem tego skurczybyka ;-)

co prawda staruszek ale jakże krzepki ;-)

1. Krell KAV 500i ....8 - 9 tys ....

jeszcze ze swej strony dorzucę IC

2. Mit Magnum MA lub Transparent....powiedzmy 4tys

..co dalej ;-)

3.

3. Audio Aero Capitole - cd - 8 tysiecy i gramy Krellem jako koncowka mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Audio Aero Capitole - cd - 8 tysiecy i gramy Krellem jako koncowka mocy.

 

to może być naprawdę fajne granie za rozsądne pieniądze

Krell KAV 500i + A A Capitole...

wzmacniacz + CD mamy jakieś + - 16 - 17tys...teraz czas na kolumny...powiedzmy 10tys i resztę na kable

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Witam mam pytanie.Posiadam wzmacniacz Atoll in 200 i do tego mam podłączone kolumny Keff R 700 .Problem polega na tym że p dłuższym słuchaniu grzeje się jedna strona radiatorów.Po zmianie kabli jest to samo.Zamieniłem kanały i grzeje się tylko jeden od prawej kolumny.Czy to wina kolumn.?Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Pora odświeżyć temat.

To co napiszę trcochę rozwali budżet w dół.

Od jakiegoś czasu zupełnie zmieniłem podejście do tematu. Nigdy wcześniej nie chciałem nawet słyszeć o starych sprzętach z racji - (wiadomych) braku albo wsparcia serwisowego albo braku części itp.

Przypadek jednak sprawił, że postanowiłem zaryzykować. Zaczęło się niewinnie. Przytargałem od kolegi (handlarza) kolumny JBL Ti5000. Miały być u mnie zagościć max tydzień. Po tygodniu pięknie je spakowałem i odniosłem do przedpokoju aby na drugi dzień przetransportować do właściciela. W tym samym czasie podłączyłem moje ówczesne kolumny (Minas Anor)

Szybko pojąłem, że trzeba przekonać małżonkę aby te wielkie JBL zostały. Po długich negocjacjach z żoną udało się.

Strzałem w 10-tkę okazał się wzmacniacz Amplifon WT40.

Wiem. Diabełki i problem z nimi.

Nie ma jednak problemu gdy się go nie szuka. Ja szukałem i znalazłem rozwiazanie. A. Piwowarczyk trochę mi w tym pomogł.

Następnym krokiem był DAC.

Tak. Audiosynergia i Soekris po wszystkich modach spełnił, a nawet przerósł moje wszelkie oczekiwania. Pora na transport.

Do tej pory była to malina ale wkrótce napiszę o moim nowym transporcie.

Wobec powyższego z ręką na sercu mogę przyznać, że jestem spełniony na 99% moich możliwości finansowych.

Ci, którzy mnie znają wiedzą, że nie lubię określenia hi End.

Dla mnie te zestawienie brzmi właśnie tak jak z tego marketingowego hasła.

A dużo słyszałem. Oczywiście to tylko dolna półka tego hasła ale jednak...

Edytowane przez Piotr_57210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Pora odświeżyć temat.

To co napiszę trcochę rozwali budżet w dół.

Od jakiegoś czasu zupełnie zmieniłem podejście do tematu. Nigdy wcześniej nie chciałem nawet słyszeć o starych sprzętach z racji - (wiadomych) braku albo wsparcia serwisowego albo braku części itp.

Przypadek jednak sprawił, że postanowiłem zaryzykować. Zaczęło się niewinnie. Przytargałem od kolegi (handlarza) kolumny JBL Ti5000. Miały być u mnie zagościć max tydzień. Po tygodniu pięknie je spakowałem i odniosłem do przedpokoju aby na drugi dzień przetransportować do właściciela. W tym samym czasie podłączyłem moje ówczesne kolumny (Minas Anor)

Szybko pojąłem, że trzeba przekonać małżonkę aby te wielkie JBL zostały. Po długich negocjacjach z żoną udało się.

Strzałem w 10-tkę okazał się wzmacniacz Amplifon WT40.

Wiem. Diabełki i problem z nimi.

Nie ma jednak problemu gdy się go nie szuka. Ja szukałem i znalazłem rozwiazanie. A. Piwowarczyk trochę mi w tym pomogł.

Następnym krokiem był DAC.

Tak. Audiosynergia i Soekris po wszystkich modach spełnił, a nawet przerósł moje wszelkie oczekiwania. Pora na transport.

Do tej pory była to malina ale wkrótce napiszę o moim nowym transporcie.

Wobec powyższego z ręką na sercu mogę przyznać, że jestem spełniony na 99% moich możliwości finansowych.

Ci, którzy mnie znają wiedzą, że nie lubię określenia hi End.

Dla mnie te zestawienie brzmi właśnie tak jak z tego marketingowego hasła.

A dużo słyszałem. Oczywiście to tylko dolna półka tego hasła ale jednak...

Piotrek zaskakujesz mnie , cytując klasyka ( jak ty mnie zaimponowałeś)

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.