Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników dobrych konfiguracji sprzętowych za rozsądne pieniądze.


piorasz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Piotruś bardzo się Cieszę, że mogłem pomóc i pozdrawiam serdecznie.

Mam nadzieję, że niebawem się zobaczymy bom się już stęsknił :)

 

Wkrótce malinę zastąpi Cayin iDAP-6.

O Ty świnko Ty, właśnie go planowałem odsłuchać :) Edytowane przez Szymon1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przytargałem od kolegi ...kolumny JBL Ti5000..... W tym samym czasie podłączyłem moje ówczesne kolumny (Minas Anor)

Szybko pojąłem, że trzeba..... aby te wielkie JBL zostały.

 

A dużo słyszałem. Oczywiście to tylko dolna półka tego hasła ale jednak...

 

Nie można porównywać JBLa z jakimiś Manufakturami. I dolna półka tylko pod względem wydanych pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkrótce malinę zastąpi Cayin iDAP-6.

Spodziewam się znaczącej poprawy.

 

 

właśnie go planowałem odsłuchać :)

 

 

Będę dźwięczny ;) za opis wrażeń, najlepiej w porównaniu z jakimś popularnym, dobrze znanym ogółowi transportem plikowym z podobnej półki cenowej.

Zarówno dźwięk jak i Wasze odczucia odnośnie funkcjonalności.

Zerkam nerwowo do sieci w poszukiwaniu pierwszych recenzji, przy czym pisać każdy może ale wiarygodność piszących pozostawia często wiele do życzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 11 miesięcy temu...

W poszukiwaniu dobrego dźwięku trafiłem (nieprzypadkowo) na ciekawe kolumny.

Są nimi konsumencka wersja starych monitorów studyjnych z serii 43xx - a mianowicie jbl l100 century.

Para, która udało mi się kupić jest w zadziwiająco dobrym stanie wizualnym jak i technicznym.

Zapowiada się bardzo ciekawie.

Kolumny grają z transportem Teac VRDS T1 wraz z DACiem Soekris od Audiosynergii i wzmacniaczem marki Luxman 500ux.

Do plików raspberry pi.

 

Wkrótce opiszę swoje wrażenia.

 

 

94cdaca040e7279c4eaf07ff3f5f1075.jpg65e624c1656233422edda7cf26c60cc3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawki ładne to fakt. Zwłaszcza, że wyżebrałem za darmo :)

Troszkę podstawy za małe ale wobec powyższego to bez znaczenia.

to jest to o czym ci mówiłem:

 

https://allegro.pl/zestaw-naprawczy-amortyzatora-tyl-fiat-126p-kpl-i6572221812.html

 

dasz 2x,pod kolumnę i pod dolną podstawę-to ci urosną 0 5-6cm

post-20288-0-29152100-1540722496_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
to jest to o czym ci mówiłem:

 

https://allegro.pl/zestaw-naprawczy-amortyzatora-tyl-fiat-126p-kpl-i6572221812.html

 

dasz 2x,pod kolumnę i pod dolną podstawę-to ci urosną 0 5-6cm

Dzięki za info. Pewnie skorzystam w celach badawczych :)

 

Btw.

Czy słuchałeś tego co Ci wczoraj podrzuciłem:

 

Jorma Kaukonen "blue country heart".

Gra fenomenalnie z tymi kolumnami.

 

c7073bee303b04ea75e8ad3b000213ea.jpg

 

Fajne kolumny, gratuluje. Jak grają tak jak u Andrzeja, to będziesz miał dużo radości :)

Dzięki Roxy.

Grają pięknie i u mnie. Aktualnie dobieram okablowanie. Wpadły mi w ręce stosunkowo niedrogie Van del Hul Magnum (głośnikowe). Grają dość ciekawie z tymi kolumnami.

Dają ładne dociążenie na basie i wygładzają górę pasma.

Zamierzam jednak trochę dłużej pobawić się z różnymi kabelkami.

Może jakieś propozycje?

 

Edytowane przez piorasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam jednak trochę dłużej pobawić się z różnymi kabelkami.

Może jakieś propozycje?

 

Jak już tak po mistrzowsku udało się zakupić coś fajnego w dobrej cenie, to warto zachwac zdrowy rozsądek w temacie kabli i nie będę Ci proponował Transparenta :) Ja osobiście gram teraz na nich i jestem zadowolony... może jakaś używka... jednak może warto w pełni zmodelowač Triodego i zrobić eksperymenty z jakimiś lampami. Pole do popisu w tym temacie jest duże, bo kolumny są dosyć uniwersalne i łatwe do napędzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Jak już tak po mistrzowsku udało się zakupić coś fajnego w dobrej cenie, to warto zachwac zdrowy rozsądek w temacie kabli i nie będę Ci proponował Transparenta :) Ja osobiście gram teraz na nich i jestem zadowolony... może jakaś używka... jednak może warto w pełni zmodelowač Triodego i zrobić eksperymenty z jakimiś lampami. Pole do popisu w tym temacie jest duże, bo kolumny są dosyć uniwersalne i łatwe do napędzenia.

 

A jaki masz model tych Transparentów?

 

Od lamp zamierzam na jakiś czas "odpocząć".

Luxman gra zadziwiająco dobrze z tymi kolumnami co może potwierdzić Triode. Byłem z Luxim w gościnnie u Niego, więc może potwierdzić.

 

Andrzeju wczoraj miałem na testy DACa z xlr-ami i okazuje się, że nic nie wnosi mi do dźwięku poprzez takie połączenie.

Wniosek taki, że Luxi nie polubił się z Twoim preampem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli country to:Alison Krauss Paper moon.

fajna jest nowa płyta Erica Bibba

 

 

Andrzeju wczoraj miałem na testy DACa z xlr-ami i okazuje się, że nic nie wnosi mi do dźwięku poprzez takie połączenie.

a jaki to dac?

nie każdy gra dobrze przez xlr.

mój UDS-3 już gra.

mam dwa preampy,więc mogę sobie wybrać.

 

przypomniała mi się jeszcze jedna fajna płyta:

Chris Jones Smoke and noise

post-20288-0-81635100-1540729284_thumb.jpg

Edytowane przez triode
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz model tych Transparentów?

 

Od lamp zamierzam na jakiś czas "odpocząć".

Luxman gra zadziwiająco dobrze z tymi kolumnami co może potwierdzić Triode. Byłem z Luxim w gościnnie u Niego, więc może potwierdzić.

 

Model - Super

 

Wiem, Andrzej mówił, ze dobrze gra z Luxmanem Twoim :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P. S.

Zestaw naprawczy do f126p zamówiony :)

 

jaki to dac?

 

Taki jak mój tylko z xlr. Nie był to DAC w pełni zbalansowany. W Luxmanie też następuje desymetryzacja.

 

Podłączyłem właśnie IC furutech alpha FA 220. W połączeniu z tymi głośnikowy VDH gra to naprawdę świetnie.

Jakiś czas pogram w takim podłączeniu.

Mam jeszcze pełną siatkę sieciówek.

Będzie zabawa :)

co do kabli,to zdecydowanie MPS-to inna liga niż Van den Muł...magnum przerobiłem kiedyś na sieciówkę..nawet niezła wyszła..lol.
VDH wraz z IC furutech alpha FA 220 naprawdę nic nie mulą.

Nie wiem jak MPS by zagrał u mnie ale skoro mówisz o muleniu VDH w stosunku do MPS to ja sobie na chwilę obecną nie wyobrażam, żeby dźwięk jeszcze bardziej mógł się otworzyć.

Z IC cardasa a i owszem - troszkę zamula.

 

 

 

 

 

jeżeli country to:Alison Krauss Paper moon.

 

A nie czasem "Paper Airplane"?

 

Edytowane przez piorasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w moich l100 century odbyła się pierwsza ale jakże istotna konserwacja.

Potraktowanie "kontaktem" w sprayu l-pad ów przyniosło nadzwyczaj pozytywne efekty. Do tego stopnia, że rozważanie na temat modyfikacji/odnowienia zwrotnicy na jakiś czas odpuszczam lub nawet na zawsze.

Poprawiło się wszystko a najważniejsze to balans tonalny (w ustawieniu na 0). Komfortowa jest możliwość ustawienia pod swoje preferencje zakresu średnich oraz wysokich tonów (zmiana rezystancji).

Jest moc :)

Spora poprawa na basie wniosła zwykła uszczelka z gąbki do uszczelniania okien. Przykleiłem ją pod głośnik basowy (między pierścieniem z głośnika a obudową).

Nie miałem tam żadnego uszczelnienia.

Efekt nie do opisania.

 

Edytowane przez piorasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Fajnie, że jesteś zadowolony. Działaj. Przyjadę kiedyś na kontrolę :)

Wierz mi.. Nie mogę się doczekać. Zapraszam serdecznie. Jeszcze tylko małe poprawki w torze. Wiem już w którą stronę pójść ale narazie nie puszczę pary z ust :)

 

Btw.

Jedziesz na AVS?

Ja w tym roku jadę aż na 3 dni. W pokoju u Grzegorza R. W piątek będzie impreza choć on jeszcze o tym nie wie :)

 

 

Edytowane przez piorasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w moich l100 century odbyła się pierwsza ale jakże istotna konserwacja.

Potraktowanie "kontaktem" w sprayu l-pad ów przyniosło nadzwyczaj pozytywne efekty. Do tego stopnia, że rozważanie na temat modyfikacji/odnowienia zwrotnicy na jakiś czas odpuszczam lub nawet na zawsze.

Poprawiło się wszystko a najważniejsze to balans tonalny (w ustawieniu na 0). Komfortowa jest możliwość ustawienia pod swoje preferencje zakresu średnich oraz wysokich tonów (zmiana rezystancji).

Jest moc :)

Spora poprawa na basie wniosła zwykła uszczelka z gąbki do uszczelniania okien. Przykleiłem ją pod głośnik basowy (między pierścieniem z głośnika a obudową).

Nie miałem tam żadnego uszczelnienia.

Efekt nie do opisania.

jak czytam o Twoich odkryciach to przypomniało mi się jak budowałem jako nastolatek swój pierwszy zestaw głośnikowy DIY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedziesz do na AVS?

Ja w tym roku jadę aż na 3 dni. I Grzegorza R. W piątek będzie impreza choć on jeszcze o tym nie wie :)

 

Na tą chwilę nie mam takich planów. Może coś wyniknie na spontana. Ciekawe co tam McGyver ulepił za DAC’a na te wyjątkowe okoliczności przyrody, bo to chyba on jest głównym gospodarzem tego pokoju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak czytam o Twoich odkryciach to przypomniało mi się jak budowałem jako nastolatek swój pierwszy zestaw głośnikowy DIY

Wybacz Pawle ale jakoś związku nie widzę :(

Aida przecież to też DIY - tyle że wystawia FV. Bez urazy i z szacunkiem do firmy.

Porównanie do firmy JBL jest krótko mówiąc lekko nie na miejscu.

Zawsze będę to powtarzał:

JBL zrobił tyle kolumn, że każdy nawet najbardziej wybredny audiofil znajdzie swoje brzmienie.

 

Na tą chwilę nie mam takich planów. Może coś wyniknie na spontana. Ciekawe co tam McGyver ulepił za DAC’a na te wyjątkowe okoliczności przyrody, bo to chyba on jest głównym gospodarzem tego pokoju?

 

No tak. Jeśli McGyver wymyślił coś nowego to miło będzie się zapoznać.

Jeśli jest gospodarzem pokoju to pewnie mnie nie powita chlebem i solą :)

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez piorasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie te „maluchy” w odpowiednim towarzystwie grają super bez względu na cenę. Tak wiec jestem pewien, że będziesz miał z nich wiele radości :)
Słuchałeś krótko... Czym dłużej tym lepiej.

Dzis był i mnie uznany audiofil, który prosił mnie o anonimowość. Był pełen podziwu brzmienia. Fakt - przywiózł ze sobą dac, który nawet mnie powalił. DAC zostaje u mnie przez tydzień w celu dalszego zapoznania się z nim. To ten sam dac, którego używam (na bazie płytki soekrisa) lecz z daleko idącymi postępami poprzez zastosowanie wcale nie tanich rozwiązań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz Pawle ale jakoś związku nie widzę :(

Aida przecież to też DIY - tyle że wystawia FV. Bez urazy i z szacunkiem do firmy.

Porównanie do firmy JBL jest krótko mówiąc lekko nie na miejscu.

Zawsze będę to powtarzał:

JBL zrobił tyle kolumn, że każdy nawet najbardziej wybredny audiofil znajdzie swoje brzmienie.

 

 

No tak. Jeśli McGyver wymyślił coś nowego to miło będzie się zapoznać.

Jeśli jest gospodarzem pokoju to pewnie mnie nie powita chlebem i solą :)

nie rozumiem po co się pozycjonujesz z JBL kiedy nic o nich nie wspomniałem ,miało być z jajem a Ty na poważnie, chyba za bardzo do siebie bierzesz pewne rzeczy a pisząc o Aida że to diy mnie nie obrazisz tylko konstruktora Twojego daca...

niemniej jak się czujesz urażony to przepraszam

Edytowane przez Rezyslaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem po co się pozycjonujesz z JBL kiedy nic o nich nie wspomniałem ,miało być z jajem a Ty na poważnie, chyba za bardzo do siebie bierzesz pewne rzeczy a pisząc o Aida że to diy mnie nie obrazisz tylko konstruktora Twojego daca...

niemniej jak się czujesz urażony to przepraszam

Pawełku nie wzburzaj się :)

Oboje źle się zrozumieliśmy i tyle Ci powiem :)

 

nie rozumiem po co się pozycjonujesz z JBL kiedy nic o nich nie wspomniałem ,miało być z jajem a Ty na poważnie, chyba za bardzo do siebie bierzesz pewne rzeczy a pisząc o Aida że to diy mnie nie obrazisz tylko konstruktora Twojego daca...

niemniej jak się czujesz urażony to przepraszam

Pawełku nie wzburzaj się :)

Oboje źle się zrozumieliśmy i tyle Ci powiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.