Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników dobrych konfiguracji sprzętowych za rozsądne pieniądze.


piorasz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Próba startu z wysokiej półki w 99,99% przypadków kończy się bolesnym upadkiem.

masz ciągle przekonanie o wielkości i niezwykłości swojej koncepcji dźwięku. Trochę infantylne, "Ja mam Matchboxa, a ja mam samochód z drewna" mówi przedszkolak do przedszkolaka".

 

Jak zwykle, bierzesz do porównania swój "Złoty zestaw" i się prężysz, że inne klocki w cenie 1/10 porównujesz jak 1:1. Błędne rozumowanie, ale nie przejmuj się, jeszcze dorośniesz.

 

Aby nie było offtop, to mój zestaw za 17,5PLN rozwali w maczek Twój drugi zestaw, gdzie magiczny Xindak kosztuje 16TPLN:). Ten zestaw to:

- Kolumny 3 way by YB

- Aleph2 by ME

- Lamm by ME

- Soekris by ME.

Edytowane przez hi_aro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fale dźwiękowe przenikające przez tradycyjne obudowy są silnie zniekształcone i opóźnione względem fal promieniowanych przez głośniki, a gdy docierają one do słuchacza, niszczą odbiór muzyki.

 

Nie przez ścianki obudowy lecz poprzez samą membranę. Tego zjawiska nie ma w dipolach.

 

 

Uważam że własnie paczki takiej aparycji jak AIDA mają szanse wejść na rynki zagraniczne, czas kwadraciaków minął zresztą efektem zastosowania tej koncepcji obudów warstwowych jest niezwykle skuteczne pochłanianie energii niechcianych rezonansów i fal stojących, co ma niebagatelne znaczenie dla jakości reprodukowanego dźwięku

 

Ja proponuje, bo sam słucham w domu tani zestaw wg pana Linkwitza LX mini Studio znanego inżyniera i ojca filtrów Linkwitza Rileyo http://www.linkwitzlab.com/LXmini/LXstudio.htm

 

Konstrukcja jest niewrażliwa na kabelki, tworzy scenę o której można marzyć w monopolach.

Odpowiedz impulsowa systemu jest bezbłędna co słychać. Zastosowano tu filtry akustyczne drugiego rzędu a nie jak to się robi ogólnie czwartego rzędu.

Warto poczytać jego stronę a resztę 40kzł wydać na ........

 

oto

 

post-44127-0-74552400-1498392828_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przez ścianki obudowy lecz poprzez samą membranę. Tego zjawiska nie ma w dipolach.

 

 

 

 

 

Zgadzam się tylko czym sterujesz dipole słabą lampą?

 

Prawda jest taka że najtaniej jest skorzystać z projektów DIY ale uważam że czasami nie warto.

Sprzedałem kiedyś dynaudio contour 1.1 za 1600 zł.

Za 1600 ciężko zrobić tak dobrze brzmiącą kolumny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadnij jak będziemy robili odsłuch porównawczy to sam się przekonasz. Na papierze to wszystko jest możliwe, w rzeczywistości duży, "estradowy papierzak" + gwizdek ceramiczny w tubce to delikatnie mówiąc bardzo kontrowersyjne połączenie. Jak chcesz uzyskać spójność brzmieniową w takim połączeniu? Osobiście nie trawię ceramicznych przetworników bo to jest szare granie ale każdy ma swój gust. Jeżeli coś nie gra klasyki na właściwym poziomie to nie może rościć sobie prawa do miana udanej konstrukcji. Wszystko pozostaje kwestią ceny, jeżeli takie paczki mają kosztować poniżej 10kzł to wiele osób wybaczy im szereg ułomności, gorzej jak zostaną wycenione na 20,30kzł. Wtedy to jest nie do przyjęcia.

Sam widzisz, że "konstruktor" porównuje je do monitorków za 4kzł.

W innej konstrukcji z Etonem na basie jest już dołożony średniak Accutona, chyba nie muszę tłumaczyć dlaczego.

 

Jaki odsłuch porównawczy??? Widzę, że @nautilus81 nie wybiera się do Was z tymi zestawami na żaden odsłuch.

Czy słyszałeś te głośniki? Zapewne NIE! To że osobiście nie lubisz głośników ceramicznych nie świadczy o tym że masz prawo pisać autorytatywnie, że kolumna oparta na takim głośniku nie może grać na wysokim poziomie brzmienia. Czy przyjrzałeś się temu, jak go nazwałeś - "papierzanemu basowcowi"? Widać nie. Na jakiej podstawie wydałeś wyrok, że nie można tych właśnie głośników zestroić ze sobą i te kolumny nie mogą odtwarzać wiernie muzyki symfonicznej? Tym bardziej, że Twórca jasno przyznał, iż jest do nich opracowany SUB dla dociągnięcia pasma w dół?

Jednak mnie nie o to chodziło w mym wpisie. Po co mi podajesz przykład innego zestawu tego producenta, będącego całkowicie inna konstrukcja, oparta na innych głośnikach?

Bardzo cie proszę o odrobinę powagi i szacunku.

Skargi piszących w tej zakładce na Twój sposób prowadzenia dyskusji, dokładnie ukierunkowany i w zasadzie skłaniający się do hejtu konkurencji i osób które znielubiłeś, uważam za uzasadnione.

Przestrzegam Ciebie przed dalszym takim postępowaniem, a jako uzasadnienie mej wypowiedzi podam przykład wpisu jaki tu uczyniłeś:

 

- "Masz na myśli tą jedną parę sprzedaną "po kosztach" w zamian za stare Minasy? Ile czasu Rezysław sprzedawał Minaski a ile będzie sprzedawał te beczki, ciekawe jaka jest utrata ceny przy sprzedaży? Jaka jest cena detaliczna Bambukko i jaki jest prawdziwy powód ich zakupu. Wszyscy o tym wiemy więc nie ma co się spinać."

 

Chyba nie będziesz bronił tego ataku, jako wpisu merytorycznego w temacie owych głośników o których rozmawiamy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko widzisz jest problem nam zupełnie nie zależy na Twojej opinii aczkolwiek nie musimy się na siebie jeżyć:)

Pozdrawiam.

Jest wielu klubowiczów i spore grono, którym zależy. Ja się bardzo chętnie spotkam, nie mam uprzedzeń. Moje poczucie humoru nie jest tajemnicą :)

 

Widzę, że @nautilus81 nie wybiera się do Was z tymi zestawami na żaden odsłuch.

Może się wybierze, wszyscy są mile widziani.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Jest wielu klubowiczów i spore grono, którym zależy. Ja się bardzo chętnie spotkam, nie mam uprzedzeń. Moje poczucie humoru nie jest tajemnicą :)

 

Najgorzej jak się komuś coś wydaje! Uważam, że tego użytkownika powinno się na stałe zbanować we wszystkich tematach. Kompletnie nic nie wnosi do wątków, 90% wpisów obraża ludzi, polskie manufaktury. Totalny brak kultury oraz taktu.

Edytowane przez Kukawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorzej jak się komuś coś wydaje! Uważam, że tego użytkownika powinno się na stałe zbanować we wszystkich tematach. Kompletnie nic nie wnosi do wątków, 90% wpisów obraża ludzi, polskie manufaktury. Totalny brak kultury oraz taktu.

Jeśli chodzi o obrażanie polskich manufaktur , nie do końca jest tak jak kolega myśli i pisze, Szymon korzysta z usług , i produktów polskich producentów High Endu .

Co do wypowiadania się w pewnych kwestiach bywa zbyt obcesowy , wydaje mi się jednak iż z jego wiedzą i doświadczeniem w temacie ma do tego jakieś tam prawo .

Nie chciałbym być postrzegany jako jego klakier , bo nawet go nie znam , jednak obserwuję go od dłuższego czasu na forum i wydaje mi się że moje spostrzeżenia są zasadne.

Co do obrażania innych , fakt niekiedy przesadza , mógłby trochę powściągnąć cugle. To jest chyba taka sheda i przywara po nie zapomnianym koledze Starym Audiofilu,

Co do pomysłu definitywnego bana, absolutnie się nie zgadzam z kolegą , po mimo jego wad dużo wnosi do tego forum.

Kiedyś bywał tutaj kolega SLY został zbanowany ,pomimo jego zadziorności był bardzo barwną postacią i wiele wnosił do dyskusji , bez niego jakby stało się uboższe to forum , oczywiście w moim mniemaniu .

Przepraszam za Off Top.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wracając do tematu dobrego zestawu stereo za rozsądne pieniądze to moja opinia jest taka że dla każdego "rozsądna kwota" jak i "dobra konfiguracja" będzie oznaczać coś innego i ciężko jest generalizować. Dla mnie mój zestaw jest porządny i za rozsądną kwotę choć wiem że doświadczeni koledzy z forum którzy posiadają konkret zestawy to na moim to by najwyżej disco polo posłuchali :-)

 

P.S.

Można by np. podawać konfiguracje sprzętów w kwocie 10,20,30,40,50tyś itd.

Edytowane przez Kejup
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorzej jak się komuś coś wydaje! Uważam, że tego użytkownika powinno się na stałe zbanować we wszystkich tematach. Kompletnie nic nie wnosi do wątków, 90% wpisów obraża ludzi, polskie manufaktury. Totalny brak kultury oraz taktu.

 

Ale ma ogromną wiedzę i jest osłuchany w sprzęcie z wysokiej półki.

Albo pokochać albo zabić, nie ma wyjścia ;).

 

Z piekła się chyba lodowisko zrobi bo ja bronię ... Szymona.

 

A żeby było merytorycznie podam Wam set za 10.000 zł, do tego całkowicie zbalansowany. Taki mam. Bez źródła, tylko część wzmacniająca:

JVC MI-3000 - ok. 600 zł

JBL MPA400 lub MPA600 - ok. 1.000 zł

Tandberg Studio Monitor z upgradeowana zwrotnicą - ok. 8.000 zł.

 

Do 10 tys zł będzie baaardzo ciężko go pobić.

 

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JVC MI-3000 - ok. 600 zł

JBL MPA400 lub MPA600 - ok. 1.000 zł

Tandberg Studio Monitor z upgradeowana zwrotnicą - ok. 8.000 zł.

 

Do 10 tys zł będzie baaardzo ciężko go pobić.

 

 

Podbijam:)

 

Technics SB-M2

Yamaha C-65 (używany w trybie tone-bypass, tylko do regulacji głośności)

Yamaha M-2

 

Na zdjęciu bez docelowych standów i inną końcówką mocy.

 

Zwrotnicy jeszcze nie dłubałem. Polecam, wiem, że kiedyś używałeś przedwzmacniacza Technicsa i sobie chwaliłeś. SB-M2 to chyba jedne z lepszych kolumn tej firmy (wyżej tylko SB-E500 i SB-10000 oraz seria AFP). Woofer 15 cali, magnes ponad 3kg. Jeszcze ich nie okiełznałem całkowicie, ale i tak grają świetnie:)

 

pzdr

post-34919-0-24375900-1498422188_thumb.jpg

post-34919-0-86018700-1498422267_thumb.jpg

post-34919-0-49790700-1498422284_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... wiem, że kiedyś używałeś przedwzmacniacza Technicsa i sobie chwaliłeś.

 

Dalej użwam tylko w systemie A. To Technics SU-30A.

A powyżej podałem konfigurację systemu B.

 

A jakieś ceny podasz?

Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa że miałem okazje słuchać wspomnianych kolumn i kolumn Studio16Hz. Dźwięk i jakość wykonania (sam się przekonasz)-rewelacja. Nie ma o czym mówić. Obudowy, wytłumienie, usztywnienie konstrukcji i filozofia- godna naśladowania. Zobaczymy kto się będzie śmiał, tylko nie wiem czy będziesz potrafił z opadnięta szczęką. Nie ma co porównywać tych producentów. To inna filozofia dźwięku i tzw prawdy muzycznej i neutralności. Tu nie ma podbić i podbarwień. Proponuje ostudzić emocje i posłuchać.

 

Pozdrawiam

 

PS. A tak z ciekawości na jakim sprzęcie chcesz testować te kolumny i w jakim pomieszczeniu??

 

 

 

Ja chętnie napiszę jak coś zagra wybitnie, wierz mi. Od lat poszukuję perełek w audio tylko problem jest po odsłuchu, gdy z perły zostaje jedynie wspomnienie.

Dlatego serdecznie zapraszamy Ciebie i Rezysława do klubu ze swoimi paczkami. Pokażcie światu perły a wszyscy słuchacze wyraźnie to napiszą. Będziecie mieli świetny start i nasze uznanie.

 

No to są w tej konstrukcji Accutony czy nie bo już zgłupiałem?

Ja chętnie napiszę jak coś zagra wybitnie, wierz mi. Od lat poszukuję perełek w audio tylko problem jest po odsłuchu, gdy z perły zostaje jedynie wspomnienie.

Dlatego serdecznie zapraszamy Ciebie i Rezysława do klubu ze swoimi paczkami. Pokażcie światu perły a wszyscy słuchacze wyraźnie to napiszą. Będziecie mieli świetny start i nasze uznanie.

 

No to są w tej konstrukcji Accutony czy nie bo już zgłupiałem?

Edytowane przez hifi nowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SB-M2 - 5000zł

Yamaha C-65 - tanio, 500-600

Yamaha M-2 - 2000

Gramofon - produkcja własna, Lenco po modach z Jelco 750L, całość koło 2500zł

Nuda Phono - 1300-1500 z OPA627

Denon AU-320 i wkładka najczęściej DL-103

Głośnikowe Duelund DCA16, fajnie się sprawują te sznurówki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Najgorzej jak się komuś coś wydaje! Uważam, że tego użytkownika powinno się na stałe zbanować we wszystkich tematach. Kompletnie nic nie wnosi do wątków, 90% wpisów obraża ludzi, polskie manufaktury. Totalny brak kultury oraz taktu.

Odpiszę Ci to będziesz bardziej znany bo nikt Cię na forum nie kojarzy. Manufaktura to rzecz martwa trudno ją obrazić.

Posiadam produkty 7 polskich firm i się nikt nie obraża. Proponuję rozdzielić pisanie ad personam i opis brzmienia konkretnego sprzętu, będącego jedynie rzeczą martwą. Na forum wyznawcy konkretnych klocków czasem zachowują się jak w sekcie :)

 

Proponuje ostudzić emocje i posłuchać.

Toć cały czas o tym piszę. Emocje to mam większe podczas otwierania serka topionego więc jakoś sobie radzę.

 

PS. A tak z ciekawości na jakim sprzęcie chcesz testować te kolumny i w jakim pomieszczeniu??

Na najlepszym wzmacniaczu świata Lab Gruppen z pre Algida. Pomieszczenie jak zaleca producent czyli puste poddasze ze skosami i dużą ilością wełny. Wtedy będzie audio synergia! Edytowane przez Szymon1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opisie o sobie nie napisałeś na czym słuchasz i trudno się do tego odnieść.A chociaż wstępnie chciałbym i myślę inni forumowicze również chcieliby mieć obraz jakiego systemu słuchać i do czego się odnosisz w swojej ocenie. W odpowiedzi którą udzieliłeś , też nie potrafię się doszukać. Może kiedyś będzie nam dane poznać wspomniany system.Teraz luzujemy niech producent pracuje i myślę że rynek go rzetelnie zweryfikuje, bo zasługuje na tom zanim inni producenci go nie zniszczą .

 

Pozdrawiam

 

 

 

Odpiszę Ci to będziesz bardziej znany bo nikt Cię na forum nie kojarzy. Manufaktura to rzecz martwa trudno ją obrazić.

Posiadam produkty 7 polskich firm i się nikt nie obraża. Proponuję rozdzielić pisanie ad personam i opis brzmienia konkretnego sprzętu, będącego jedynie rzeczą martwą. Na forum wyznawcy konkretnych klocków czasem zachowują się jak w sekcie :)

 

Toć cały czas o tym piszę. Emocje to mam większe podczas otwierania serka topionego więc jakoś sobie radzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpiszę Ci to będziesz bardziej znany bo nikt Cię na forum nie kojarzy. Manufaktura to rzecz martwa trudno ją obrazić.

Posiadam produkty 7 polskich firm i się nikt nie obraża. Proponuję rozdzielić pisanie ad personam i opis brzmienia konkretnego sprzętu, będącego jedynie rzeczą martwą. Na forum wyznawcy konkretnych klocków czasem zachowują się jak w sekcie :)

 

Toć cały czas o tym piszę. Emocje to mam większe podczas otwierania serka topionego więc jakoś sobie radzę.

 

Na najlepszym wzmacniaczu świata Lab Gruppen z pre Algida. Pomieszczenie jak zaleca producent czyli puste poddasze ze skosami i dużą ilością wełny. Wtedy będzie audio synergia!

 

No to teraz pojechałeś, że nie wiem co ci napisać :))). Ciekawa teoria- gratulować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuje aby gospodarz wątku nieco zaangażowal się w personalne awantury zanim zrobi to moderacja

watek jest popularny , szkoda wprowadzać sztuczne blokady przez nas -jesteśmy w zakładce KLUBY

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
proponuje aby gospodarz wątku nieco zaangażowal się w personalne awantury zanim zrobi to moderacja

watek jest popularny , szkoda wprowadzać sztuczne blokady przez nas -jesteśmy w zakładce KLUBY

 

Wróciłem :)

Sorry ale byłem odcięty od świata przez kilkanaście godzin. Już działamy :)

 

 

Jeszcze raz proszę Wszystkich o trzymanie się tematu. Na razie Kukawa poszedł pochodzić po lesie. Może trochę ochłonie.

Edytowane przez Piotr_57210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymon napisał

"Na najlepszym wzmacniaczu świata Lab Gruppen z pre Algida. Pomieszczenie jak zaleca producent czyli puste poddasze ze skosami i dużą ilością wełny. Wtedy będzie audio synergia! "

 

To może pochwal się nowym systemem za 40 kafli ze shedy bedzie chociaż raz na temat

Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie a fałszywych po śmierci!

Edytowane przez Rezyslaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.