Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników dobrych konfiguracji sprzętowych za rozsądne pieniądze.


piorasz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mokro,zimno,jesiennie--żaróweczki podgrzewają atmosferę -)11.11 na ali coroczna niby-wyprzedaż...

może to by było brakujące ogniwo? :

Nie powiem. Brzmiało to naprawdę inponująco nawet na tych poprzednich lampach (nie wiem jakich), gdy miałem przyjemność u Ciebie gościć.

Można by śmiało nawet powiedzieć, że zjawiskowo.

 

P. S.

Koniecznie wstaw uszczelki z gąbki pod basowe głośniki jeśli nie masz. Będziesz mocno zdziwiony :)

 

 

 

inponująco

 

Sorry za błąd. Ale ze mnie nieuk :)

Takich błędów robię sporo ale jam niewinny :)

Słownik w Androidzie jest fatalny :(

 

 

 

Edytowane przez piorasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie wstaw uszczelki z gąbki pod basowe głośniki jeśli nie masz. Będziesz mocno zdziwiony :)

..ja malowałem przednią ściankę,głośnik basowy wchodzi b.ciasno.

to samo jest z tyłu,terminale są na panelu z uszczelkami.

 

jak zapryskałeś L-pady? od środka....mam Kontakt,mógłbym spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
..ja malowałem przednią ściankę,głośnik basowy wchodzi b.ciasno.

to samo jest z tyłu,terminale są na panelu z uszczelkami.

 

jak zapryskałeś L-pady? od środka....mam Kontakt,mógłbym spróbować.

 

..ja malowałem przednią ściankę,głośnik basowy wchodzi b.ciasno.

to samo jest z tyłu,terminale są na panelu z uszczelkami.

 

jak zapryskałeś L-pady? od środka....mam Kontakt,mógłbym spróbować.

 

U mnie też głośnik wychodził bardzo ciasno. Do tego stopnia, że trzeba było przechylić całą kolumnę w dół i puknąć lekko ręką aby wyszedł. Po wyciągnięciu głośnika stwierdziłem, że frez w skrzynkach z którym stykają się zewnętrzne krawędzie głośnika (pierścień, element z dziurkami na śruby) ma nierówną strukturę dlatego postanowiłem zastosować uszczelkę.

 

Co do L padów to niestety nie obeszło się bez lekkiego podważenia blaszki (tej na której jest wybitny nr seryjny) aby dostać się do czwartej śruby pozwalającej odkręcić całkowicie zwrotnicę.

Blaszane obudowy L padów są dosyć trudne do demontażu a już napewno do ponownego zamontowania. Jest jednak pare drobnych szczelin gdzie da się zaaplikować substancję do czyszczenia potencjometrów.

Nie mniej jednak zwrotnicę trzeba mieć w rękach

Po wszystkim blaszkę z nr seryjnym przykleiłem kropelką.

Ten klej sprawdza się w takich przypadkach gdyż można go potem z łatwością odkleić gdyby zaszła znów taka potrzeba.

4 śruba jest (patrząc od frontu gdy Twitter jest na górze) w lewym dolnym rogu (ale to chyba oczywiste) :)

 

W efekcie bas jest dużo głębszy i bardziej wyrazisty. Nie wiem sam czy zasługą jest uszczelnienie głośnika czy też konserwacja L pad ów (choć one nie są od low frequency ). A może oba te zabiegi?

Oto zdjęcia zastosowanych driverów u mnie od d..y strony:

 

15f26893527cd0ed93313e146b2e68b6.jpgd0d1586952766fa6bcabfad4d5b86fa0.jpgabb95d5e7953544f6ae398c66ed90744.jpg

 

82d4e8cbd912aab90d3d89780dd1c46f.jpg

 

Edytowane przez piorasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamy takie same głośniki wysoko-tonowe LE25....basowiec to jak mina przeciw czołgowa-swoje waży.

jeszcze o dac-u,znalazłem śmieszną fotę:

Po takim wygrzaniu to pewnie gra ze dwie klasy lepiej :)

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Jak myślicie taki dac zagra lepiej od soekrisa + amanero i zasilanie na salasach?
Soekris a Soekris to nie to samo.

Ze starą płytką można zrobić naprawdę daleko idące zmiany. Z nowymi już tak dobrze nie będzie. Wszelkie możliwości modów będą zablokowane.

Jak pisałem wyżej mam u siebie soekrisa, który powalił mojego nieźle zmodowanego (7 zasilaczy i inne bajerki). Jestem już na 100 procent zdecydowany na modyfikację.

Nie będę się rozpisywał co o jak ulegnie zmianie bo zapętlimy się w wątek DIY ale progres jest olbrzymi.

Next level to zasilanie bateryjne. Tak więc możliwości jest sporo.

Na koniec powiem, że wobec powyższego na długo, długi czas nie zamierzam się rozstać z moim Soekrisem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamy takie same głośniki wysoko-tonowe LE25....basowiec to jak mina przeciw czołgowa-swoje waży.

jeszcze o dac-u,znalazłem śmieszną fotę:

 

Zamawiaj tego DAC Triode, a ja Ci jakiegoś dachowca w tym kolorze upoluję. Zamówisz sobie jeszcze te myszy skórzane na kolumny i będzie fajnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Soekris a Soekris to nie to samo.

Ze starą płytką można zrobić naprawdę daleko idące zmiany. Z nowymi już tak dobrze nie będzie. Wszelkie możliwości modów będą zablokowane.

Jak pisałem wyżej mam u siebie soekrisa, który powalił mojego nieźle zmodowanego (7 zasilaczy i inne bajerki). Jestem już na 100 procent zdecydowany na modyfikację.

Nie będę się rozpisywał co o jak ulegnie zmianie bo zapętlimy się w wątek DIY ale progres jest olbrzymi.

Next level to zasilanie bateryjne. Tak więc możliwości jest sporo.

Na koniec powiem, że wobec powyższego na długo, długi czas nie zamierzam się rozstać z moim Soekrisem.

Ogólnie to ja z R2R nie mam zamiaru zmieniać.

Ja miałem u siebie Soekrisa ale najprawdopodobniej kiepsko wykonanego. Grał tragicznie.

Nie poddałem się i dalej R2R poszedłem kupiłem w ciemno Denafrips. Każdy kto go słuchał był w szoku.

Ostatnimi czasy Grzegorz Rogala był pełen podziwu jak to gra.

Soekris z dobrym modem pewnie podobny poziom a może i nawet lepiej kto wie.

Jedno jest pewnie granie równe nie męczące bez podbarwień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawidłowo,czyli dobrze grający, ba bardzo dobrze grający soekris wymaga dość dobrego obeznania z smd. Tym bardziej nowsze wersje gdzie przerobienie v ref jest mocno utrudnione. Ale zasilanie tego daca to kluczowa sprawa. Zasilacze salas na bdb komponentach jak np lt4320 ideał bridge,nisko szumnie rezy i dobre, dopasowane kondensatory. Absurdalnie mocne przekopanie płytki soekrisa, wyrzucenie stockowych stabilizatorow i zastpsowanie bardzo fajnie spisujacych się kolegi Muzg, wiele miejsc kluczowych gdzie należy dodać odpowiednie odsprzeganie polimerami. Takie zmiany to ryzyko uszkodzenia soekrisa, ale ktoś wprawiony z spoconym czołem wygra. W ten sposób mamy świetnego daca ktory zagra między innymi lepiej niż gryphon mikado cd itp. Jak wspomniałem zasilanie jest najważniejsze w tym dacu stąd też testuje nowe już absolutne zasilanie i jestem zszokowany za każdym razem co włączę sprzęt.

 

A dlaczego stockowy soekris gra słabo? Bo tak grać musi, co mamy dostać za 1700zl świetnego daca? Bez przesady. Dodam że Soren nie jest audiofilem, u niego d0bre zasilanie to zasilanie dobre ale na papierku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A sredniotonowe i basowe masz inne?

....nie pamiętam oznaczeń...

L100 Century były dość długo produkowane i na rynku są 3 wersje.Różnią się głośnikiem wysoko-tonowym:LE20-->LE25 i kolejnymi generacjami basowca..

 

taki paradoks:dac Muzishare R10,czyli budżetowej spółki-córki firmy Line Magnetic,wygląda znacznie lepiej niz LM502.

post-20288-0-05865500-1541328061_thumb.jpg

post-20288-0-25583000-1541328096_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kupiłem 2 CD Johna Coltraina.

Saksofon z tymi kolumnami to prawdziwa poezja :)

Przez około 2 h nie mogłem się oderwać od słuchania.

Triode coś o tym wie ;)

Te 2 małe skrzynki zaskoczyły mnie bardzo miło słuchając również muzyki klasycznej.

 

....taki paradoks:dac Muzishare R10,czyli budżetowej spółki-córki firmy Line Magnetic,wygląda znacznie lepiej niz LM502.

 

 

No, no. Ładnie to wygląda.

W 4 tyś PLN powinno się zmieścić ze wszystkimi opłatami.

 

Edytowane przez piorasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

W programie tegorocznych targów AVS jest jest występ Marty Pióro, absolwentki Uniwersytetu Mozarteum w Salzburgu i porównanie jej gry na skrzypcach na żywo do nagrania w profesjonalnym studio nagraniowym i odtworzonym na najnowszych kolumnach JBL L100 Classic.

Kolumny te zagrają z elektroniką Mark Levinson.

Oj będzie się działo!

Nie omieszkam zawitać :)

 

Edytowane przez piorasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
A jak tam Piotrek JBL z Luxmanem grają, zadowolony jesteś? :)
Jak każdy audiofil.

Na razie jestem bardzo zadowolony ale w przyszłości zapoluję na inne, bardzo rzadko spotykane kolumny z drugiej ręki (póki co nie zdradzę jakie)

Moje staruszki bardzo dobrze się zgrywają z Luxim oraz mocno rozbudowanym DACu R2R na bazie płytki Soekrisa.

System ten cechuje bardzo równe granie wraz z wglądem do nagrań oraz dużym ich zróżnicowaniu.

Dla niektórych wadą mogło by być słabe odtwarzanie nagrań marnie nagranych.

Te dobrze nagrane grają wyśmienicie.

Bas nie schodzi do bram piekieł ale to dla mnie nie problem. Bas pokazuje się tam gdzie ma być bez żadnych koloryzacji. I to jest chyba najpiękniejsze w tych kolumnach. Wokale, dęciaki, skrzypce to poezja słuchania. Gitary akustyczne i elektryczne (szczególnie te drugie) grają z niesamowitą zadziornością, drivem. Amplifon tak nie zagra z tymi kolumnami.

Niedawno odkryłem (gdyż słucham dość rzadko), że muzyka klasyczna gra naprawdę zadowalająco a już napewno nie do porównania dobrze w stosunku do Ti5000.

Ważną cechą l100 w moim systemie to niesamowita dynamika. Czasami to aż włos się jerzy i pojawia się gęsia skórka.

Kolumny te bardzo polubiły moje pomieszczenie i każdy kto przyjdzie w gości to potwierdza i japę rozdziawia.

Po czymś takim jak nie kochać tych kolumn?

 

Edytowane przez piorasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe. Nie puszczam pary z ust :)

 

Wiele jest udanych i kultowych konstrukcji tej firmy.

 

Słyszałem wiele lat temu na L200 ten kawałek i nadal mam go w pamięci. Jak to ówczesny właściciel tych kolumn powiedział. Odsłuch na tych kolumnach, to bilet w jedną stronę :)

 

Edytowane przez Roxy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.