Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki przyszłościowy kabel hdmi 10m?


Stephen Moody

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie

 

Szukam kabla hdmi do instalacji KD o długości 10m.

 

Jak wiadomo, przy takiej długości - jakość ma znaczenie.

 

Chciałbym aby ten kabel posłużył w przyszłości do UHD.

 

Nie chciałbym wydawać więcej niż ok 700- 800 zł

 

Co macie sprawdzonego i proponujecie? Czy taki kabel powinien być ze wzmacniaczem?

 

Będę wdzięczny za propozycje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable firmy keble na Amazonie.

Mam 15m i działa ok w 4k

Mam kabel firmy kabel, z hurtowni elektronicznej...za 16 zł o długości 10 metrów...działa bez problemów...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było już mnóstwo testów na ten temat. To, że za 16zł (przy 10m) działa to nie znaczy, że obraz jest taki sam jak z kablem za 500 zł.

 

Do 2-4 metrów różnice są pewnie niedostrzegalne. Przy dłuższych kablach - niestety różnice są.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było już mnóstwo testów na ten temat. To, że za 16zł (przy 10m) działa to nie znaczy, że obraz jest taki sam jak z kablem za 500 zł.

 

Do 2-4 metrów różnice są pewnie niedostrzegalne. Przy dłuższych kablach - niestety różnice są.

Mogą być...w zależności od wykonania kabla. Jeśli kabel jest wyprodukowany i spełnia standard...tak bez względu na cenę, tani będzie pracować poprawnie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

tani będzie pracować poprawnie...

 

Dokładnie to podsumowałeś - będzie pracował POPRAWNIE.

 

Szukam dobrej i bardzo dobrej jakości dla ekranu 130-150. Poprawnie przy takiej wielkości nie wystarczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było już mnóstwo testów na ten temat. To, że za 16zł (przy 10m) działa to nie znaczy, że obraz jest taki sam jak z kablem za 500 zł.

I nie znaczy również że ten kabel za 500 zł ma lepszy obraz. Jeżeli kabel jest wykonany zgodnie z normalni i producent nigdzie nie oszukał różnic nie będzie.

 

A oszukują wszyscy, ostatnio mój kolega kupił tv i amplituner 4k - do tego najdroższy kabel hdmi dedykowany (sic!) 4k. I co ? I pupa, nie dało się dziada zmusić do przesyłania obrazu. Pomógł stary 5-letni zwykły hdmi.

 

Ale dla spokoju sumienia kup jak pisze poprzednik - tylko na dzień dobry przetestuj solidnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to podsumowałeś - będzie pracował POPRAWNIE.

 

Szukam dobrej i bardzo dobrej jakości dla ekranu 130-150. Poprawnie przy takiej wielkości nie wystarczy.

Z ciekawości - uważasz, że droższy, da Ci lepszą "jakość obrazu, lepsze kolory"? Poprawnie, znaczy zgodnie ze standardem, czyli tak, jak powinien i cena nie ma tutaj znaczenia. Mógłbyś wymagać więcej, gdybym napisał, że kabel pracował poprawnie, ale np w SD i HD, a nie FHD, bądź gdybym napisał, że np. w FHD pojawiają się przekłamania kolorów - w tym momencie nie napisałbym jednak, że ten kabel pracuje poprawnie!

 

Nie daj się nabierać na audio-tv-voodoo. Nie, nie polecam zakupu najtańszego, czy najdroższego, bo jak kolega wyżej wspominał, wielu czarowników czaruje...można kupić tanie badziewie, z chińskiej firmy, która robiła to na "odwal się", ale i widzisz, że odwrotny stan jest również prawdziwy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Z naszego doświadczenia zdecydowanie proponuję kabel WireWorld Chroma 7 HDMI (https://www.q21.pl/wireworld-chroma-7-hdmi-chh.html) w wersji 12m. Od tej długości kabel wyposażony jest w repeater.

Montowaliśmy wielokrotnie ten kabel podczas instalacji, sprawuje się swietnie.

 

Zapraszam serdecznie do skorzystania z naszej oferty, w przypadku pytań oczywiście służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za komentarze.

 

w rms polecono mi jeszcze Monkey Cable (MCT1) - podobno lepszy od Lindy i Wireworld chroma 7.

 

Czy ktoś przypadkiem miał ten kabel?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HDMi wg specyfikacji działa do 8m, potem zależy to zarówno od jakości kabla jak i jakości nadajnika i odbiornika. Stąd kabel, który działa u mnie niekoniecznie będzie działał u CIebie z inną elektroniką.

 

Ja od jakiegoś czasu stosuje kupowane na Amazon.co.uk kable Direktkable (te z niebieską wstążką na wtyczce), jeszcze nigdy nie miałem z żadnym problemów przy spięciu na 4k, co niestety zdarzało się na starych kablach HDMI 1.4.

Z tego co widzę teraz w opisie dla kabli dłuższych niż 25 stóp maja w opisie

"HDMI Cables with a length of 25 feet or longer

Starting at a length of 25 feet an HDMI Repeater might be required. This strongly depends on the HDMI devices in the configuration because the strength of the output signal varies from HDMI device to HDMI device.

In case you face any kind of problem with any kind of HDMI cable longer than 25 feet please contact us at anytime. We will send the KabelDirekt HDMI Repeater or find another customer-friendly solution.

For KabelDirekt HDMI cables an HDMI Repeater is required in less than 1 % of the cases.

 

Czy ten repeater dodają za darmo - nie wiem, musiałbyś dopytać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tylko takie drogie proponujecie.Ze trzy lata temu pod projektor kupiłem kabel 12 m za 56 zł(zaryzykowałem bo jestem z tych co w kable nie wierzą pod jednym warunkiem" przyzwoite wykonanie").Solidne wtyki,kabel naprawdę gruby.Żadnych problemów przy full hd.Firmy nie jestem wstanie sobie przypomnieć:-(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaskakujące są te ceny na ebay'u

 

Tam po 200zł (łącznie z przesyłką) w Polsce po 700zł.

 

Prawdopodobnie na Ebay'u podróbki...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
HDMi wg specyfikacji działa do 8m, potem zależy to zarówno od jakości kabla jak i jakości nadajnika i odbiornika. Stąd kabel, który działa u mnie niekoniecznie będzie działał u CIebie z inną elektroniką.

 

Ja od jakiegoś czasu stosuje kupowane na Amazon.co.uk kable Direktkable (te z niebieską wstążką na wtyczce), jeszcze nigdy nie miałem z żadnym problemów przy spięciu na 4k, co niestety zdarzało się na starych kablach HDMI 1.4.

Z tego co widzę teraz w opisie dla kabli dłuższych niż 25 stóp maja w opisie

"HDMI Cables with a length of 25 feet or longer

Starting at a length of 25 feet an HDMI Repeater might be required. This strongly depends on the HDMI devices in the configuration because the strength of the output signal varies from HDMI device to HDMI device.

In case you face any kind of problem with any kind of HDMI cable longer than 25 feet please contact us at anytime. We will send the KabelDirekt HDMI Repeater or find another customer-friendly solution.

For KabelDirekt HDMI cables an HDMI Repeater is required in less than 1 % of the cases.

 

Czy ten repeater dodają za darmo - nie wiem, musiałbyś dopytać.

O ten właśnie kabel mi chodziło.

To jest produkcja niemiecka, jak dobrze pamiętam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawa to kabel spełniający normę przepustowości 18Gbps. Reszta to kwestia budżetu i uznania czy się widzi różnicę czy nie. Ja osobiście największą widziałem miedzy aktywnym a pasywnym kablem i jakbym miał kupować na większe odległości to właśnie postawiłbym na aktywny HDMI.

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien być w peszlu, jak chyba wszystkie kable.

Tracisz kasę na tego Wireworlda - kup normalny dobrze wykonany kabel, a gdyby jakimś cudem nie działał to go wymień. Chyba, że naprawdę lubisz płacić za logo producenta.

 

Mam 2 kable HDMI - 7m za niecałe 60 zł i 8,5m za 85 zł. Oba działają bez zastrzeżeń, łącznie z 4K.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawa to kabel spełniający normę przepustowości 18Gbps. Reszta to kwestia budżetu i uznania czy się widzi różnicę czy nie. Ja osobiście największą widziałem miedzy aktywnym a pasywnym kablem i jakbym miał kupować na większe odległości to właśnie postawiłbym na aktywny HDMI.

 

Jakie kabel aktywny możesz polecić ? Specyfikacji 2.0 , 2.0a , 2.1

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak dla mnie zakup kabla CYFROWEGO za 700pln, nawet jeśli ma on 10m - to zwykłe wyrzucanie kasy w błoto.

Ja kupiłem coś takiego: CX-HL210

Nie zauważam najmniejszego problemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Było już mnóstwo testów na ten temat. To, że za 16zł (przy 10m) działa to nie znaczy, że obraz jest taki sam jak z kablem za 500 zł.

 

Do 2-4 metrów różnice są pewnie niedostrzegalne. Przy dłuższych kablach - niestety różnice są.

A co może się zmienić w obrazie?

 

Kup lindy po prostu dla świętego spokoju. I włóż go do peszla.

A jeśli bardzo się boisz o jakość przy większych odległościach to idź w transmitery tak jak to się robi w instalacjach audio video.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli dziala tzn ze nic sie nei moze zmienic, albo tyle samo zer i jedynek wchodzi i wychodzi z kabla i obraz jest ok, albo gubi bity danych i obraz nie jest ok, tu nie ma wiekszej filozofi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jest, ale ludzie się naczytali marketingowych bzdur, które wiszą w internecie i w nie wierzą. Co jakiś czas powtarzają się tu takie pytania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to takie proste, zastanawiam się, o czym oni te książki naukowe piszą. Tak, retorycznie pytam.

http://eu.wiley.com/WileyCDA/WileyTitle/productCd-0471648000.html

http://www.springer.com/cn/book/9780306406157

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jest, ale ludzie się naczytali marketingowych bzdur, które wiszą w internecie i w nie wierzą. Co jakiś czas powtarzają się tu takie pytania.

 

Problemy zaczynają się przy 10 metrach i więcej np. zrywanie sygnału.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to takie proste, zastanawiam się, o czym oni te książki naukowe piszą. Tak, retorycznie pytam.

No na pewno nie testują tam wpływu kabli za 700 zł na jakość obrazu.

A mówiąc o marketingowym wciskaniu kitu o kablach HDMI to akurat jesteście w tym pierwsi:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - uwaga: udowadnianie, który kabel jest lepszy na podstawie zdjęć aparatem. Nie pogrążajcie się już bardziej... Zróbcie chociaż poprawnie zrzuty ekranu i wtedy porównajcie czy widać te różnice o których tak wypisujecie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.