Skocz do zawartości
IGNORED

Następca dla Vincenta SV-233.


pociej

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

 

Mój obecny wzmacniacz jest na wykończeniu więc zmuszony jestem wybrać następcę.

 

Kolumny to Paradigm Monitor 7 v7.

Źródła cyfrowe, DAC to Matrix Mini-i Pro 2 (oparty na ESS SABRE Ultra ES9016S).

 

Obecnie posiadam Vincenta SV-233 (tą nowszą wersję), ogólnie jestem z niego zadowolony, podoba mi się dźwięk, poniekąd jego aparycja, jedyną wadą dla mnie jest brak wyłączania z pilota.

 

Poprzednio miałem NAD C326BEE też ładnie grał ale Vincent ze swoją mocą wniósł polepszenie.

Przelotnie używałem też 2 wzmacniaczy w trybie mono (Matrix Mini-i AMP) opartych na ICEpower 125ASX2 (250W/na kanał 8Ω). Dźwięk bardzo mi się podobał, na plus w stosunku do Vincenta ale musiałem się z nimi pożegnać.

 

Moje dotychczasowe doświadczenia wskazują że dobrze mi gra wzmacniacz o dużej mocy, choć przeważnie dźwięk mam ustawiony dość cicho bądź średniogłośno a np. Vincent zyskuje z głośnością co mi trochę przeszkadza.

Zwracałem też uwagę ma słabsze mocowo wzmacniacze pracujące w klasie A (20-30W) ale nigdy ich nie słuchałem.

Teraz mam zagwozdkę czy szukać czegoś mocnego, Vincent daje do 200W/kanał, Mini-i AMP zapewniał do 250W/kanał, ale bardziej klasycznie w klasie AB z toroidem czy też coś w klasie D czy też zwrócić uwagę na hybrydy i małe wzmacniacze klasy A.

 

Standardowo pewnie skończy się na wybraniu jednego i zakupu w ciemno także chciałbym aby był to zakup udany na tyle ile to możliwe.

 

Obecnie mam na oku nowego NAD C388, Vincent SV-227, Primare I32 oraz Roksan Kandy K3.

 

NAD wygląda fajnie ale zapłacę w nim za DAC którego nie użyje.

150W/kanał w klasie D, o ile nie zaszły poważnie zmiany to dźwięk NAD'a powinien mi się spodobać.

 

Vincent pewnie zagra podobnie do mojego co mi się podoba ale dochodzi wymiana lamp i najmniejsza moc (100W/kanał) z tej czwórki (ale za to to klasa AB i zasilacz toroidalny).

 

Primare I32 to najnowszy typ, zaraz wychodzi nowszy model, I35 (za jedyne 4500€, podziękuję), więc ten można kupić taniej niż zwykle.

Przyzwoita moc w klasie D (120W/kanał) no i dobrze wygląda opcja MM30 która z czasem mogłaby dobrze zastąpić by mój obecny DAC.

Prócz tego bardzo podoba mi się jego wygląd oraz pełne sterowanie z pilota.

 

No i na końcu Roksan, niezła moc (140W/kanał), klasa AB, zasilacz toroidalny.

Roksan jakoś mnie ciekawi jeszcze od czasów modelu K2.

 

Dzięki jeśli ktoś doczytał do końca i liczę że coś dorzuci od siebie, czy to doświadczenia, spostrzeżenia czy też inną poradę/sugestię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Biorąc pod uwagę Twoje preferencje, jestem pewny, że najlepiej sprawdzi się jednak hybryda lampowa Vincent SV-227 (https://www.q21.pl/vincent-sv-227.html) lub model wyższy, pracujący w czystej klasie A w początkowym zakresie mocy Vincent SV-237 (https://www.q21.pl/vincent-sv-237.html). Warto także rozważyć świetny, polski wzmacniacz lampowy zbudowany na 300B - Fezz Audio Mira Ceti (https://www.q21.pl/fezz-audio-mira-ceti.html).

 

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania. Poza wymienionymi powyżej urządzeniami, na miejscu znajdziesz u nas także oczywiście integry NAD, Roksan, Primare i wiele innych. Wszystko możesz spokojnie w komfortowych warunkach posłuchać, porównać.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. NAD cyfrowy to inna szkoła grania niż analogowy C326BEE. Większa kontrola na basie, średnica nie jest aż tak gęsta. Najlepiej jakbyś wpadł na odsłuch to posłuchamy NAD C388 http://www.tophifi.pl/stereo/wzmacniacze-zintegrowane/c388.html

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w miarę mocna lampa push pull. Powinna brać dobrze od samego początku.

 

Jakaś konkretna propozycja?

Ja natomiast zabieram się za lekturę odnośnie tych konstrukcji...

 

 

Dzień dobry.

Biorąc pod uwagę Twoje preferencje, jestem pewny, że najlepiej sprawdzi się jednak hybryda lampowa Vincent SV-227 (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) lub model wyższy, pracujący w czystej klasie A w początkowym zakresie mocy Vincent SV-237 (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ). Warto także rozważyć świetny, polski wzmacniacz lampowy zbudowany na 300B - Fezz Audio Mira Ceti (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ).

 

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania. Poza wymienionymi powyżej urządzeniami, na miejscu znajdziesz u nas także oczywiście integry NAD, Roksan, Primare i wiele innych. Wszystko możesz spokojnie w komfortowych warunkach posłuchać, porównać.

 

Niestety SV-237 oraz lampa mają ceny raczej nie do zaakceptowania przeze mnie.

Co do odsłuchu to chętnie bym skorzystał gdyż widzę że większość interesujących modeli jest dostępna ale mam do Was parę godzin i nie wiem czy zdecyduję się na podróż, obecnie chciałbym dobrze wybrać "w ciemno".

Chętnie usłyszę po parę słów odnośnie moich propozycji i ew. Waszych w okolicy 6000 zł.

 

 

Witaj. NAD cyfrowy to inna szkoła grania niż analogowy C326BEE. Większa kontrola na basie, średnica nie jest aż tak gęsta. Najlepiej jakbyś wpadł na odsłuch to posłuchamy NAD C388

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Niemniej jednak sądzę że nie jest to zmiana o 180 stopni, prawda?

Większa kontrolna na pewno na plus, liczę że objętościowo nie jest gorzej.

Co do średniego pasma to znaczy że jest większa separacja dźwięków czy też mniejsza szczegółowość?

 

No i nie jestem z Poznania a w lokalnym salonie nie ma dostępnego C388...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przelotnie używałem (...) opartych na ICEpower 125ASX2 (250W/na kanał 8Ω). Dźwięk bardzo mi się podobał, na plus w stosunku do Vincenta ale musiałem się z nimi pożegnać.

 

Firma AUDIOMATUS produkuje takie wzmacniacze (końcówki mocy) - względnie niedrogo wycenione. Odsłuch u siebie jest zapewne możliwy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Niemniej jednak sądzę że nie jest to zmiana o 180 stopni, prawda?

Większa kontrolna na pewno na plus, liczę że objętościowo nie jest gorzej.

Co do średniego pasma to znaczy że jest większa separacja dźwięków czy też mniejsza szczegółowość?

 

No i nie jestem z Poznania a w lokalnym salonie nie ma dostępnego C388...

 

Szczegółowość jest na dobrym poziomie, jest trochę więcej powietrza i przestrzenności.

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

jak masz 6000 do wydania na wzmacniacz to troche dolozysz i bedzie 237. Nigdy nie bierz za ostateczne ceny z allegro czy skompca itp a jezeli dzwonisz i zamawiasz bez targowania sie to bardzo niemadrze. Jest wielu ktorzy towar chca sprzedac z wiekszym czy mniejszym zyskiem i zamowic nastepny a nie latami bujac sie z jednym i czekac na kupca za wywolawcza cene-WSZYSTKIE CENY SA DO NEGOCJACJI ;DLATEGO KUPILEM KLIPSCHE RP280F NOWE ZA 3600, 237 PRZEZ TELEFON PROPOZYCJA PADLA 6500 itp itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma AUDIOMATUS produkuje takie wzmacniacze (końcówki mocy) - względnie niedrogo wycenione. Odsłuch u siebie jest zapewne możliwy.

 

Dzięki, przyjrzę się ich ofercie.

 

 

Szczegółowość jest na dobrym poziomie, jest trochę więcej powietrza i przestrzenności.

 

Macie może porównanie z Primare I32, Vincentami hybrydowymi (227, 237) bądź Atollem 100, 200 (integra bądź sama końcówka)?

 

 

jak masz 6000 do wydania na wzmacniacz to troche dolozysz i bedzie 237. Nigdy nie bierz za ostateczne ceny z allegro czy skompca itp a jezeli dzwonisz i zamawiasz bez targowania sie to bardzo niemadrze. Jest wielu ktorzy towar chca sprzedac z wiekszym czy mniejszym zyskiem i zamowic nastepny a nie latami bujac sie z jednym i czekac na kupca za wywolawcza cene-WSZYSTKIE CENY SA DO NEGOCJACJI ;DLATEGO KUPILEM KLIPSCHE RP280F NOWE ZA 3600, 237 PRZEZ TELEFON PROPOZYCJA PADLA 6500 itp itd

 

Dzięki za sugestię.

Na mniejszy bądź większy rabat liczę, oczywiście nie chcę płacić ceny katalogowej.

Niemniej jednak kwoty które podajesz są bardzo niskie, ciekaw jestem czy mi uda się utargować podobny procent...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.