Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz do Focal Aria 906


Spychi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niedawno zmieniłem kolumny na Arie 906 (w odstawke poszły po wieeeelu latach Avance Epsilon 910) i teraz mysle nad zmiana wzmacniacza. Co byście polecali do nich? W obecnym zestawie brakuje mi tylko porządnego punktowego wykończenia na dole pasma. Scena, detalicznosc i ogólne wybrzmiewanie instrumentów jest idealne (jak dla mnie oczywiscie). Słucham głównie próg rocka, metalu i troche elektroniki (jarre, kraftwerk).

 

Za jakis czas chce sie wybrać na odsłuchy do sklepu i zbieram propozycje. Budżet 4-5k.

 

W tej chwili gra: Pioneer pd-50, Pioneer a-50, arie 906, chord Crimson plus, chord Clearway.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,jeżeli brakuje Ci dołu ,wymiana wzmacniacza tu nie pomoże,kolumny wymień,sam producent podaje 47hz ze spadkiem -6db,dokup do tych monitorków suba ,albo wymień na pełnopasmowe,jeśli sygnatura brzmienia focala jest dla Ciebie ok to może wyższy model tej samej firmy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę na Rotela A12 lub jeszcze lepiej A14. Świetnie kontrolowany a przy tym nasycony bas, nieprzeciętna dynamika.

Na pewno duży krok do przodu w porównaniu do Pioneera.

http://www.tophifi.pl/stereo/wzmacniacze-zintegrowane/a12.html

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co ten rotel dołoży brakujące pasmo w tych kolumnach?

Czy właściciel kolumn chce szerszego pasma przenoszenia? Więcej dołu?

Czy chce zmieniać kolumny?

 

Ja przeczytałem: "W obecnym zestawie brakuje mi tylko porządnego punktowego wykończenia na dole pasma"

Tak Rotel ma lepszą kontrolę basu i zdecydowanie większe nasycenie i energię dolnego pasma niż Pioneer.

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arie mam jakieś 3 tygodnie dopiero. W porównaniu do Esplionow, które uważam za genialne monitorki, wniosły naprawdę duże zmiany - scena jest szersza bardziej detaliczna, z nagrań wybrzmiewa sporo smaczków które wcześniej gdzieś zanikały. Wokale kryształ. Basu jest naprawdę sporo, wiec raczej nie chodzi o zakres pasma. Chodzi mi tylko o kropkę nad "i" w postaci takiego szybkiego wykończenia kotłów w metalowych kawałkach. Przy pionku bas jest troche miękki i misiowaty. Mysle ze właśnie dobrze dobrany wzmacniacz pokaże w pełni możliwości całego systemu. Dzięki za ROTELA napewno posłucham. Jeszcze inne typy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakosciowo bardzo dobry bas ma rega elex - r, co bylo dla mnie zaskoczeniem bo spodziewalem sie czegos w stylu regi brio r a tu kapitalny, konturowy bas. No ale jak to sie zgra z ariami to juz trzeba samemu posluchac. Bas w elex r jest taki jak chyba szukasz, zwarty, gesty, zroznicowany i z bardzo ladnie zaznaczonym konturem. No i elex r pokazuje takiemu atollowi in 100se jak wyglada glebia sceny, tu jest deklasacja mojego wzmaka i pewnie wiekszosci w cenie za nowke do 5kzl.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypróbuj używanego hegla h100-ja mam h1 czyli protoplastę h100-bas-referencja,zresztą reszta pasma też ,tylko dobra lampa jest w stanie go pobić,do progrocka i electro moim zdaniem killer,jest jeszcze audia flight ,tylko ,że ciężko kupić z 2-giej ręki,ta rega z propozycji kolegi powyżej to też dobry wzmacniacz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szpotek73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapoluj na AMPLIFIKATORA. Szczególnie do mocniejszej muzyki świetnie pasuje. Przy okazji... nie wdepnij w Hegla, szczególnie przy mocniejszej muzyce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. nie wdepnij w Hegla, szczególnie przy mocniejszej muzyce

słucham na heglu przede wszystkim heavy metalu-jest wykop,świetna średnica i niemęcząca góra,super kontrolowany nisko schodzący bas,podwójna stopa perkusji selektywna,przyznam ,że nie rozumiem tego komentarza....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Bardzo dobrą opcją do współpracy z kolumnami Focal Aria 906 będzie Naim Nait 5si (https://www.q21.pl/naim-nait-5si.html). To szybkość, dynamika, świetna kontrola. Moim zdaniem to najlepsze połączenie z Twoimi kolumnami do bardziej rockowego grania. Spróbuj także poslichać bardzo dobrą francuską integrę Atoll IN100SE (https://www.q21.pl/atoll-in100se.html). To trochę lżejsze, swobodniejsze granie, ale także może się spodobać. Brałbym także pod uwagę wzmacniacz Hegel H80 (https://www.q21.pl/hegel-h80.html) oraz Cambridge Audio CXA80 (https://www.q21.pl/cambridge-audio-cxa80.html), chociaż ta ostatnia propozycja może zbyt wyraźnie eksponować górne rejestry.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych konfiguracji. Poza wymienionymi powyżej urządzeniami, na miejscu w salonie będziesz miał jeszcze wiele innych wzmacniaczy do odsłuchu w komfortowych warunkach.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto posłuchać jeszcze dayens ampino u mnie gra z aria 906, połączenie te jest rewelacyjne mimo 25w malucha robi co chce z 906 do 20m2

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze pytanko: czy ktos z Was mial okazje słuchać Roksan Caspian z Focalami Aria 906?

Jeśli myślisz o modelu m2 to zagra on najmocniej że wszystkich wymienionych. Z kolei używany 1wszy będzie nieco gorszy od propozycji naima. Możesz też polować na rewelacyjne obecnie ceny na oxygene.

Nic lepszego w tej cenie nie znajdziesz.

To odpowiednik supernait2

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli myślisz o modelu m2 to zagra on najmocniej że wszystkich wymienionych. Z kolei używany 1wszy będzie nieco gorszy od propozycji naima. Możesz też polować na rewelacyjne obecnie ceny na oxygene.

Nic lepszego w tej cenie nie znajdziesz.

To odpowiednik supernait2

Wlasnie o m2 myslalem. Robi sie ciekawie i jednoczesnie ciezko z wyborem - na horyzoncie pojawil sie uzywany Hegel h160 w cenie ok 50% nówki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Spychi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...

Słuchałem z wzmacniaczem lampowym Fezz Audio Silver Luna i odtwarzaczem CD Atoll... Nadmienię, że wzmacniacz mi się "strasznie" nie podoba z wyglądu :).

Grało to naprawdę dobrze...dla mnie lepiej niż z dużo droższymi kolumnami Vandersteen 1c.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez acid1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Cześć,

widzę, że rok temu temat chyba został wyczerpany, ale chciałbym jeszcze do niego powrócić. Zbieram się do odsłuchania, ale nie dostanę wszystkich wzmaków w jednym miejscu, a poza tym będzie mi pewnie trudniej uchwycić wszystkie niuanse. Słucham głównie vinyli oraz „na szybko” muzyki streamowanej. Także raczej z wejściem MM wbudowanym. Mam Chromecast, ale jeśli warto coś lepszego rozpatrywać do Spotify to mogę się zastanowić. Gatunki głównie: pop, jazz, elektronika, house i raczej bardzo mało rocka lub ciężkich klimatów. 

Sprzęty to:

Rega Elex-r

Hegel h80/h90

Naim nait 5si

Atoll in100se

Audiolab 8300a

Arcam A29

Rotel a14

Musical fidelity m3si

czyli wszystko okolice 5k PLN jak na dzień dzisiejszy za nówkę. zastanawiam się w jakim kierunku iść.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam jeszcze do.Twojej listy Dayens Menuetto, słuchałem go z podłogówkami w 20m2 i było super,  jak koniecznie z wbudowanym pre gramofonowym to jeszcze dorzuć Heed Elixir do listy. Obydwa w/w to maluchy jak na gabaryty ale o wielkim dźwięku,  Heed trochę bardziej funkcjonalny i nieco większą mocą, warto je posłuchać,  cena również poniżej budżetu :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez soulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem nadzieję, że mi coś wyleci z listy, a tu doszły dodatkowe ? Dzisiaj zdałem sobie sprawę, że zależy mi na szerokiej scenie, żeby instrumenty były osobno, żeby dało się rozróżnić ich położenie i żeby nie grały w jednym „grubym” wątku. Bas powinien być zwarty, szybki i taki dość ostry.   

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Naim XS? Wydaje mi się, że to dokładnie to czego szukasz. Mam takiego dwumiesięcznego w cenie 5si. ? Dla mnie jest zbyt detaliczny i szczegółowy. Nie wybacza gorzej nagranym płytom. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, to ja chyba źle zrozumiałem "bas ostry". Myślałem że to chodzi o krótki, szybki, dokładny. Nie mocny i dominujący. Tak więc nie było tematu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.