Skocz do zawartości
IGNORED

Podłączenie Laptop do Stereo


BartoszMody

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Przechodząc od razu do sedna. Kupiłem okazyjnie kolumny Klipsch R-26F i teraz mam dylemat jak podłączyć pozostałe komponenty by wszystko grało w jak najlepszym stosunku jakości do ceny. Pozostałe komponenty to: Laptop Asus (wyjście HDMI, Bluetooth, Wi-fi), Telewizor Samsung (wyjście Optical) i jeszcze nie kupiony, ale upatrzony wzmacniacz Onkyo TX-8020 (wejście RCA). Zaznaczam, że nie jestem audiofilem, ale nie znoszę też kiepskiego dźwięku.

 

To co chciałbym uzyskać to jak najlepszy dźwięk z laptopa. Laptop jest podpięty do telewizora przez HDMI (zawsze), więc sygnał mógłby iść z TV pośrednio zamiast z Laptopa. Pytanie jak to podłączyć, żeby nie stracić jakości?

 

Podłaczniie słuchawki ---> RCA podobno jest bardzo miernej jakości i są duże straty w jakości, więc pomijam.

 

Najłatwiej byłoby kupić konwerter Optical/ RCA (jakieś 60 zł na Amazonie jeśli to to o czym myślę) i podłączyć via telewizor, ale czy to podwójne przerabianie sygnału (przez Telewizor i konwerter nie odbije się na jakości?).

 

Chodzi mi też po głowie zmiana wzmacniacza z ONKYO na takiego z Bluetoothem i puszczenie sygnału po nim bezpośrednio z Laptopa. Gdzieś czytałem, że jest to jednak rozwiązanie dobre dla MP3, a z FLAC np. już sobie nie radzi. Czy to znaczy, że nie osiągnę jakości zwykłego CD nawet?

 

Kolejne to kupno wzmacniacza z wejściem Optical, ale tu skok cenowy jest spory, a wzmacniacz i tak zostanie sprzedany w odróżnieniu od kolumn.

 

Jeśli macie jakieś lepsze rozwiązanie to chętnie wysłucham.

 

Dzięki za poradę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne to kupno wzmacniacza z wejściem Optical, ale tu skok cenowy jest spory, a wzmacniacz i tak zostanie sprzedany w odróżnieniu od kolumn.

Chyba najlepsze wyjście i jakiś strumieniowiec.Może być Chromecast na początek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba najlepsze wyjście i jakiś strumieniowiec.Może być Chromecast na początek.

 

Czy dźwięk po Chromecast jest lepszy niż po HDMI i jeśli czy różnica jest zauważalna?

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

https://www.q21.pl/m2tech-hiface-two.html

 

na przykład, no foobar/jriver etc zakładam masz. Olałbym tv - raczej stracisz na jakości

 

zamiast tego m2techa możesz kupić audioquesta jitterbug / ifi isilencer i jakiegoś usb daca z wejściem optycznym pod tv jeśli dobrze rozumiem (chyba Hegle Super czy jakoś tak mogą się nadać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

na przykład, no foobar/jriver etc zakładam masz. Olałbym tv - raczej stracisz na jakości

 

zamiast tego m2techa możesz kupić audioquesta jitterbug / ifi isilencer i jakiegoś usb daca z wejściem optycznym pod tv jeśli dobrze rozumiem (chyba Hegle Super czy jakoś tak mogą się nadać)

 

To rozwiązanie wygląda na dosyć kosztowne niestety (m2tech jest w tej cenie co mój zamierzony wzmacniacz), ale rzuce na to okiem jak będę miał więcej czasu.

Druga sprawa to delay pomiędzy obrazem a dźwiękiem, Jak mówiłem mój laptop jest na stałe podpięty pod telewizor i to już powoduje zwłokę powyżej 25 ms (jest delikatnie wyczuwalna w sterowaniu).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o jakość to najlepiej kupić DAC i odzielnie wpiąc w niego via optical tv i dac dalej do wzmacniacza, a oddzielnie laptopa przez USB do DAC.

Na laptopoie foobar, czy inny odtwarzacz flac.

Do filmów dźwięk będzie na kolomnach, a przy słuchaniu muzyki ominiesz telewizor, co raczej dość mocno zdegraduje dźwięk

 

np

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ewentualnie poszukaj wzmacniacz z wbudowanym DAC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dłuższym namyśle myślę, że chyba zostanę przy tym Onkyo TX-8020 i po prostu kupię DAC z TV do niego.

Jeśli mi się nie będzie podobał dźwięk to się zastanowię jak by to ulepszyć (może podepnę od razu z Laptopa jak sugerował Maciek36).

Myślę, że nie mam na tyle dobrego słuchu, żeby rozpoznać małe zakłócenia, a opcja jest po prostu tania i dlatego warta ryzyka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się.

Nie kupuj po prostu 8020

Jeśli wybierzesz model wyższy a warto np 8050, 8150, Yamaha rn602, Pioneer sxn30 to będziesz mieć wejście optyczne do tv i po lanie podlaczysz się z kompem. W przeciwnym razie zaoszczędzić na wzmaku o dacu i napiszesz "kolumny grają źle".

 

Możesz także szukać na te modele okazji. Używane 8150 widziałem w granicach 1000-1200 zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trochę późno, bo wzmacniacz jest w drodze.

Sprawdziłem w paru miejscach i miał niezłe recenzje. Może nie od audiofilów, ale to nie jest wzmacniacz tej klasy. Te droższe mają po prostu więcej bajerów (bluetooth, wi-fi, itd.) co mi raczej nie jest potrzebne.

Kolumny wiem, że są dobre, więc ich nie sprzedam nawet jak będzie to wszystko razem kiepsko grało.

Wzmacniacz pójdzie na żyletki i tak i wtedy może kupię coś droższego w Polsce co już będzie dobrze grało.

 

Dzięki za pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.