Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz lampowy do 6tys


LukaszB
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Interesuje mnie wzmacniacz lampowy. Mam do wydania około 6 tys. Prosze o sugestie co mogę kupić w tej cenie. W tej chwili posiadam integre Yamahe as501, cds700 oraz Klipsch RP-260, na przewodach i IC Van Den Hul. Pokój 25 m2, muza- jazz, bluss, ale nie gardzę muza z młodości rap, hip-hop:)

Zastanawiam sie nad nowym Cayin a-55tp lub używanym vincentem sv 237 lub któryś TAC.

Pozdrawiam Łukasz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Twoich kolumn Cayina A55TP powinien pasować. To dynamicznie grający wzmacniacz z ładną barwą. Jest też mało awaryjny. Jak to przy lampie dochodzi zabawa ze zmianą fabrycznych lamp dzięki czemu brzmienie sporo zyskuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Domyłam się, że brakuje Ci wypełnienia, plastyczności, gęstości dźwięku. Wprowadzenie urządzenia lampowego do Twojego systemu jest jak najbardziej odpowiednim ruchem. Natomiast zastanawiałbym się także nad jednym z modeli hybrydowych marki Vincent. Spójrz proszę na bardzo dobry wzmacniacz Vincent SV-227 (https://www.q21.pl/vincent-sv-227.html). Jest to trochę ponad budżet, jednak z upustem forumowym cena niewiele przekroczy założoną kwotę, a masz świetny, fabrycznie nowy wzmacniacz o gęstym, plastycznym, dobrze wypełnionym dźwięku. To połączenie charakterystycznego brzmienia lampy z mocą i szybkością tranzystora. Dodatkowo w przypadku hybryd Vincent warto w przyszłości zmienić lampy, w tej kwestii oczywiście także możemy pomóc. Wydatek kilkaset złotych nierzadko powoduje poprawę klasy dźwięku o dobrą klasę wyżej.

Drugą opcją jest polski wzmacniacz Fezz Audio Silver Luna (https://www.q21.pl/fezz-audio-silver-luna.html). To przede wszystkim bardzo przemyślana, niezawodna konstrukcja (to bardzo ważne w przypadku wzmacniaczy lampowych, gdyż niestety większość urządzeń znajdujących się na rynku nie jest tak bezobsługowa). To wzmacniacz, grający jak na lampę szybkim, dynamicznym, mocnym, dobrze wypełnionym dźwiękiem.

 

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych konfiguracji. Poza wymienionymi powyżej urządzeniami na miejscu mamy wiele innych, równie ciekawych wzmacniaczy, które w komfortowych warunkach możesz posłuchać, porównać i przetestować.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Vincent to hybryda. Jeśli szukasz lampy to idź w lampę.

Do tych kolumn zdecydowanie polecamy s55tp jako świetny stosunek ceny do jakości.

 

Mamy na bieżąco podłączony wlasnie taki zestawik w salce odsłuchowej.

Jeśli chcesz mogę ci wypożyczyć wzmacniacz na odsłuchy do domu , zobaczysz wówczas jak olbrzymia jest różnica między tą Yamaha a prawdziwa lampą.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbój też posłuchać Yaqin ms30l kosztuje mniej od fezze a za 1700 zł wymienisz w nim kondensatory na mundorfy supreme i lampy mocy el34 RFT i w cenie 4300 zł masz dobrze grający wzmacniacz z bardzo dobrym wypełnieniem na średnicy i super kontrolą basu. Moim zdaniem lepiej gra po takim tuningu niż nowy cayin a55.

 

Podstawa to odsłuch. Jak masz możliwość spróbój na swoich kolumnach posłuchać. Ja zaznaczam o swoich doświadczeniach, a porady należy brać tylko jako sugestie a nie pewnik.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie: raczej będę sie skłaniał do pełnej lampy. Swojego czasu interesowałem sie Frezzaudio ale czytałem że wyglada wewnątrz jakby składały go dzieci. Nie wiem czy to prawda ale z takimi opiniami sie spotkałem - technicznie słabo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Mam cały czas wrażenie, że ludzie boją się "chińszczyzny". Miałem wystawionego swojego cs55a i często potencjalni klienci zadawali jako pierwsze pytanie "czy wzmacniacz jest chiński. Pochodzi z dużym dystansem :) Uważam, że niepotrzebnie, ponieważ jakoś wykonania, dźwięku jest w tej cenie bardzo udana, Wiadomo w jednym zestawieniu zagra lepiej, w drugim gorzej (trzeba sprawdzić samemu). Ostatecznie wzmacniacz został u mnie i bardzo mnie ta sytuacja cieszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Interesuje mnie wzmacniacz lampowy. Mam do wydania około 6 tys.

Przy takim zakupie, gdzie priorytet to nie neutralność, pozostaje po prostu podłączyć wszystkie lampowce jakie możesz pożyczyć do swoich kolumn i po prostu posłuchać, a następnie najzwyczajniej w świecie wybrać to co najbardziej się spodoba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra cena. Trochę się dziwie, że już jakiś czas wisi to ogłoszenie.

A ja nie. Chciałem sam kiedyś Cayina a55tp kupić, dopóki go nie posłuchałem z moimi kolumnami. Cayin pasuje do kolumn grających wypełnioną średnicą , np Studio 16herz, Castle. Gra bardziej jak tranzystor, dźwięk na seryjnych lampach mało barwny, el34, 300b i diabły grają muzykalniej i barwniej , oczywiście przy określonych aplikacjach. Są też fajnie grające KT88. Np Jolida, którą proponował i posiada Łukasz_62438. Warto posłuchać przed zakupem.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

A ja nie. Chciałem sam kiedyś Cayina a55tp kupić, dopóki go nie posłuchałem z moimi kolumnami. Cayin pasuje do kolumn grających wypełnioną średnicą , np Studio 16herz, Castle. Gra bardziej jak tranzystor, dźwięk na seryjnych lampach mało barwny, el34, 300b i diabły grają muzykalniej i barwniej , oczywiście przy określonych aplikacjach. Są też fajnie grające KT88. Np Jolida, którą proponował i posiada Łukasz_62438. Warto posłuchać przed zakupem.

 

w tych wzmacniaczach warto po chwili osłuchania wymienić lampy. Chińczyków długo nie da się słuchać. Byłem ze wzmacniaczem w Koninie i w pierwszej kolejności słuchaliśmy na standardowych lampach (kolumny T+A)- dźwięk totalnie nie nie podobał się wszystkim (sam nawet powiedziałem, że w tym zestawieniu to nie gra). Zmieniliśmy lampy mocy i sterujące- pojawił się uśmiech na twarzy i słuchaliśmy muzyki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam cały czas wrażenie, że ludzie boją się "chińszczyzny". Miałem wystawionego swojego cs55a i często potencjalni klienci zadawali jako pierwsze pytanie "czy wzmacniacz jest chiński. Pochodzi z dużym dystansem :) Uważam, że niepotrzebnie, ponieważ jakoś wykonania, dźwięku jest w tej cenie bardzo udana, Wiadomo w jednym zestawieniu zagra lepiej, w drugim gorzej (trzeba sprawdzić samemu). Ostatecznie wzmacniacz został u mnie i bardzo mnie ta sytuacja cieszy.

 

Raz, że jest dużo uprzedzeń do chińczyków, a dwa że jednak popyt na lampowce jest mniejszy. Jest sporo obaw co do użytkowania. Niepotrzebnie. Ja w swoim nawet nie pamiętam kiedy bias sprawdzałem. Co sprawdzałem praktycznie było równiutko bez zmian.

 

Gra bardziej jak tranzystor,

 

Ciężko mi z tym dyskutować bo są bardzo różnie grające tranzystory. Cayin na pewno nie jest dla wszystkich. Trzeba samemu posłuchać. Dużo daje zmiana lamp, ale zamulacza z dużym zaokrągleniem skrajów pasm się z A55TP nie zrobi. Pamiętajmy, że gra cały system , a nie tylko jeden element. Efekt końcowy może być różny, ale jeśli są kolumny na rynku, które zagrają z A55TP bez barwy i sterylnie to na pewno nie są to kolumny dla mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie: raczej będę sie skłaniał do pełnej lampy. Swojego czasu interesowałem sie Frezzaudio ale czytałem że wyglada wewnątrz jakby składały go dzieci. Nie wiem czy to prawda ale z takimi opiniami sie spotkałem - technicznie słabo.

To niestety prawda, wykonanie tego wzmacniacza jest na żenującym poziomie.

Jak chcesz ciepła to jest takie niepozorne maleństwo jak Cayin MT35S. Czasem trafiają się monobloki 9085D, te warte są każdej złotówki. Niestety przekraczają budżet.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd obawy co do wzmacniaczy Fezza. Mam Titanie i wygląda bardzo ładnie i jest dobrze wykonana. Wygląd w środku mnie nie interesuje, ważne żeby było solidnie zrobione. Te wzmacniacze nie schodzą masowo z taśmy tak jak chińczyki, gdzie komputery je montują. Fezz pewnie robiony ręcznie, a jak ktoś kiedyś coś lutował to wie, że nie zrobi tego tak estetycznie jak maszyny. Poza tym nawet gdyby coś się stało serwis jest na miejscu. Jeśli chodzi o dźwięk to gdybym nie znał ceny i ją usłyszał stawiałbym, że kosztuje ok 10-12 tys. W każdym razie polecam posłuchać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno zdjęcie mówi wszystko. Wzmacniacz Fezz za 7500zł.

Dla porównania chinolec za 5000zł. Obydwa są wykonane ręcznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-58347-0-25558600-1498808638_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Szymon1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno zdjęcie mówi wszystko. Wzmacniacz za 7500zł

 

Co w tym dziwnego? Normalne ręczne luty, grube kabelki. Pracuję w serwisie (nie sprzętu audio) i codziennie lutuję - fabryczne czasami puszczają, te ręczne w zasadzie nigdy.

 

Przypomina mi się sytuacja z ojcem. Kiedyś popsuł mu się zasilacz w kompie, kupił nowy szmelc za 40zł, ja mu powiedziałem, że zaraz znowu się popsuje. Rozebrał, przyniósł mi i mówi: zobacz jak ładnie zrobiony, co Ty chcesz od niego?

Prędzej w Chińczyku się popalą cienkie ścieżki na pcb, wolę grube ściezki i luty od Fezza (choć brzydsze)

 

W chinolcu dużo mniej ręcznej roboty

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajmy, że Fezz Audio nie ma łatwego życia na tym forum, każdy domyśla się dlaczego.... Nie sugerować się wpisami osób, które ewidentnie sympatyzują wiadomo z kim i jaki przyświeca im "szczytny" cel. Tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajmy, że Fezz Audio nie ma łatwego życia na tym forum, każdy domyśla się dlaczego

 

Nie zauważyłem i nie wiem dlaczego - aż tak nie śledzę forum.

 

Nie sugerować się wpisami osób, które ewidentnie sympatyzują wiadomo z kim i jaki przyświeca im "szczytny" cel. Tyle.

 

Nie mam nic wspólnego z firmą Fezz, jedynie kupiłem ich wzmacniacz w normalnym sklepie. Po prostu świetnie gra, a obawy co do wykonania poniekąd rozumiem - ale to co dobrze wygląda nie znaczy, że jest trwałe i solidne. Sądzę, że Fezz będzie bardziej żywotny, choć pewnie czy Fezz czy chińczyk i tak będą grać kupę lat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierzę Ci, że nie "śledzisz" forum, bo wtedy byś wiedział, że nie Ciebie miałem na myśli heh. Gratuluje kapitalnego piecyka. Powinniśmy być dumni, że w kraju mamy firmy robiące tak dobre wzmacniacze lampowe. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierzę Ci, że nie "śledzisz" forum, bo wtedy byś wiedział, że nie Ciebie miałem na myśli heh

 

A to już się nie obrażam, źle odebrałem wpis :) Serio, nie należy skreślać Fezza za to, że w środku trochę koślawy - są grube ścieżki, luty, kabelki, wierze, że jest to solidnie wykonane. Jest robiony bardziej "garażowo" niż taśmowo, ale co z tego? dla mnie to nawet plus.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od ponad pół roku Silver Luna Prestige od Fezz Audio ciężko pracuje. Właściwie dzień w dzień.

Od niedawna na znacznie większych kolumnach i póki co nie zamierzam zmieniać wzmacniacza na inny.

Jest też rozszerzona do chyba 3 lat gwarancja po zarejestrowaniu wzmacniacza na stronie z czego skorzystałem.

Jak szukałem coś o chińczykach przed zakupem Luny to do niektórych modeli ciężko nawet instrukcję obsługi było znaleść. A tu kontakt z producentem bardzo dobry. Wszystko jest jak trzeba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już jesteśmy przy polskich markach to mnie cały czas ciekawi Haiku Audio. Może po wakacjach wypożyczę sobie do odsłuchu. Po fotkach wydają się starannie wykonane. Fajnie by było mieć system składający się tylko z polskich firm.

 

Jeśli chodzi o Fezza to odsłuchiwałem Lunę np. z Pylonem i było całkiem dobrze. Ciut mogliby popracować nad obudową. Jednak nie zamieniłbym się na mojego Cayina i zaznaczam , że nie mam prowizji od promowania Cayina. Może na Titania, ale musiałbym odsłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio, nie należy skreślać Fezza za to, że w środku trochę koślawy - są grube ścieżki, luty, kabelki, wierze, że jest to solidnie wykonane. Jest robiony bardziej "garażowo" niż taśmowo, ale co z tego? dla mnie to nawet plus.

 

Jeżeli jest "trochę koślawy " w środku i jak to napisałeś "garażowy" to skąd bierze się ta wiara w solidne wykonanie skoro poddajesz je pod wątpliwość jeszcze w tym samym wpisie? ;) Solidność i bezpieczeństwo użytkowania urządzenia elektronicznego a tym bardziej wzmacniacza lampowego jest wprost powiązana nie tylko z poprawnością zaprojektowanego układu ale także a może przede wszystkim schludnością i jakością montażu....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Jak już jesteśmy przy polskich markach to mnie cały czas ciekawi Haiku Audio. Może po wakacjach wypożyczę sobie do odsłuchu. Po fotkach wydają się starannie wykonane. Fajnie by było mieć system składający się tylko z polskich firm.

 

W najbliższym czasie również chciałbym posłuchać Haiku oraz LARA (podobno świetne wzmacniacze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może na Titania, ale musiałbym odsłuchać.

 

Miałem Lunę i Titania jest pod każdym względem dużo lepsza, nawet barwa przyjemniejsza (mimo, że kt88 a nie el34). Szczerze to z Luny nie byłem specjalnie zadowolony - pewnie też kwestia źle dobranych do niej głośników (Tempo VI).

Jeżeli jest "trochę koślawy " w środku i jak to napisałeś "garażowy" to skąd bierze się ta wiara w solidne wykonanie skoro poddajesz je pod wątpliwość jeszcze w tym samym wpisie?

 

Trochę koślawy ale zrobiony zgodnie ze sztuką (odpowiednie przegrzanie lutów, grubość ścieżek, odległości między nimi czy różnymi elementami, izolacja itp. no i oczywiście projekt). Estetyka a solidność to są dwie różne sprawy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...grubość ścieżek, odległości między nimi czy różnymi elementami, izolacja

Chyba piszemy o różnych urządzeniach :)

Zobacz jak w Polsce wykonuje się urządzenie za 7kzł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

W najbliższym czasie również chciałbym posłuchać Haiku oraz LARA (podobno świetne wzmacniacze).

Gościliśmy w klubie wszystkie wzmacniacze LARA razem z właścicielem oraz topową końcówkę HAIKU z preampem. Brzmienie to kwestia gustu ale moim zdaniem Haiku wypadł korzystniej. Jedyne co trzeba sprawdzić to przydźwięk sieciowy. W testowanym egzemplarzu był wyraźnie słyszalny. Osobiście wysterowałbym końcówkę pre tranzystorowym i to może być niezłej klasy granie w przyzwoitym budżecie.

Fezza każda z tych konstrukcji bije na głowę zarówno wykonaniem jak i graniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ampul1.jpgs_tranzystorowe+technologie+przysz__o__ci+-+pierwszy+tranzystor.jpg

 

To pierwszy tranzystor i bardzo stara żarówka, pewnie działają do dzisiaj. Wiem, że da się ładniej zrobić, ale to nie znaczy, że będzie dłużej sprawne

 

Brzmienie to kwestia gustu ale moim zdaniem Haiku wypadł korzystniej

 

Nie słyszałem i nie widziałem Lara, także nie wiem. W każdym razie u mnie Titania zagrała lepiej niż Hegel h200 czy Creek Destiny, jak ją usłyszałem u mnie nie szukałem już nic innego, na prawdę rewelacyjna.

Jakoś nie ufam estetycznej i napakowanej elektronice z dużą ilością płytek pcb. U nas grał całe dnie (radio) stary wzmacniacz radmora, ten dopiero był koślawy w środku. Ani razu przez chyba 30 lat sie nie popsuł, kilka lat temu go sprzedałem. Podczas gdy schludna dzisiejsza elektronika już różnie. Nadal obstawiam, że Tytania przeżyje chinoli :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby było jasne nie skreślam Frezz bo ma w środku bajzel:) chętnie przesłucham. Czyli tak: chinolo sie nie bać - przesłuchać, wezmę pod uwagę polskie produkcje Fezz, haiku (jak cenowo haiku - ktoś wie )?

Wracając do Cayin czytalem artykuł w którym nakłaniali wręcz do zmian lamp. Oryginalne do bani. Biorąc to pod uwagę i chcąc kupić nowy sprzęt, jak doliczymy cenę lamp np. Mullarda to cena już wysoka. Jest sprzęt w który nie będę musiał inwestować, po prostu podłączyć i aby wszystko grało:)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.