Skocz do zawartości
IGNORED

Ktory wzmacniacz najlepszy do 4 tys-5 tys.


mpawel5

Rekomendowane odpowiedzi

Zobacz sobie jeszcze np. na to:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Być może z kolumnami by coś utargował. Z opisu nie wynika czy nie trzeba zapłacić jeszcze podatku od transakcji 2%.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co my myślicie o tym:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) oraz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

lub

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

lub

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<p>Numik a moglbys wskazac podobienstwa i roznice brzmienia miedzy Dayens, Haiku, Hegel? Z opisow w testach Haiku wydaje sie byc kopia Hegla a Dayens chyba lekko skreca w strone Atoll-a?

.Hegel nie ma absolutnie nic wspólnego z Haiku to zupełnie odmienne skraje brzmienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie zna Twojego gustu, Twojej akustyki, Twoich glosnikow wiec nie da sie wskazac podium. Osobiscie odsluchalbym Haiku, Xindak, Dayens, Hegel (kazdy powinien zaproponowac cos innego wiec powinienes miec pelne spektrum heh). Zadne nad-y, cambrigde chyba, ze za pol roku chcesz szukac nowego pieca. Atoll-a in 100se wrzuc na liste rezerwowych gdyby nic z tych pierwszych nie podeszlo (zeby tylko nie bylo, ze nie uprzedzalem - setka to momentami narwaniec urywajacy wybrzmienia, ma feler w postaci agresywnego grania na twarz, zylasty bas tez nie kazdemu podejdzie, jest kolkiem gdy chodzi o plastyke srednicy ale wiele tych wad moze okazac sie zaleta heh przy misiowatych, nasyconych, grajacych plastyczna i barwna srednica kolumnach). Jezeli nie boisz sie wysokiej awaryjnosci mozesz jeszcze posluchac Vicka ale te klamoty to taki troche chinski smietniczek w srodku, ktory czesto laduje w serwisie. Oczywiscie moim zdaniem. Sorry za literowki, z fona pisane. Wypozyczaj na kilka dni kazdy piecyk, inaczej sie nie da. Powodzenia!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze tak: uszeregujcie albo wskazcie najlepszy. Nad c368, cambridge cxa80, soul note sa300, atol in100se,rotel r14.

 

Najważniejsze to wybrać kolumny pod pomieszczenie i własne preferencje odsłuchowe. Wzmacniacz to sprawa mająca wpływ na dźwięk ale źle wybranych kolumn nie poprawisz żadnym wzmacniaczem. Każda konstrukcja to jakieś kompromisy i trzeba posłuchać, obejrzeć samemu co wybrać. Jak dla mnie jednym z lepszych klocków w granicach 5kPLN jest np. Marantz PM8005. Yamaha czy Denon też robi kilka ładnych urządzeń niestety już powyżej podanego budżetu.

 

Zauważyłem że Marantz PM7005 kosztuje obecnie poniżej 3kPLN co wydaje także ciekawą opcją do niezbyt drogich kolumn.

W dobrej cenie można kupić też Denona PMA-1520 ale już bez DAC'a.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Jeśli Marantz to PM-8005, nie żadne hd . Kolumny wybrałeś fajne Phoebe III, ja mam Audio Academy Hyperion IV z Naim Nait i jestem bardzo zadowolona, z brzmienia ale też i jakości wykonania, wyglądają zdecydowanie lepiej niż na zdjęciach.

Na forum klub miłośników AA

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ich producent poleca Atolla in100, Xindak PA-M i Baltlab. Posłuchaj tych wzmacniaczy.

Tu masz za dobrą cenę Phoebe III z gwarancją

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zaznaczam, ze to nie moja aukcja. Do tego raspberry z hifiberry dac+ i będziesz bardzo zadowolony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przedziale jest jeszcze parę ciekawych wzmacniaczy których jak dotąd nie przytoczono, może ktoś je porówna do reszty z tematu?

Creek Evolution 50A, Primare I22, Arcam A29.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja Creek 50a vs.Denon pma1510ae test robiłem. Moim zdaniem Denon lepszy był. Od samego początku dysponuje się mocą, liniowy charakter, Creek trzeba podkręcić i dopiero przy 75% mocy zaczyna grać. Kolumny do testów to Focal Aria 926 i Monitor Audio Silver10.

Podobno 100A zupełnie inaczej gra, ciekawym wzmacniaczem też może być TEAC AI-1000 jak i AI-2000

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

<p>Numik a moglbys wskazac podobienstwa i roznice brzmienia miedzy Dayens, Haiku, Hegel? Z opisow w testach Haiku wydaje sie byc kopia Hegla a Dayens chyba lekko skreca w strone Atoll-a?

trochę skręca, ale gra rzetelniej, jakby trochę twardziej i gęściej i nie odczuwa się tak ukrycia czy wygaszenia / obnizenia (nie wiem jak to nazwać) góry, gra jakby dojrzalej i całym pasmem, ale muzykalnie. Średnica nie jest aż tak plastyczna, mniej dociepleń i "zabiegów". Podobieństwo dla mnie to dobre tempo i powiedzmy, ze barwy dołu gdybym miał ich szukać.

 

Haiku znam tylko mkiii (bright), on nie ma zapasu mocy Hegli, a te też grają różnie, ja miałem H80. Hegel jest bardziej przejrzysty i zależy od źródła, Haiku ma chyba bardziej swój charakter. Hegel jest szybszy i precyzyjniejszy, taki bardziej "wycyzelowany", bardziej analityczny, Haiku ma więcej muzykalności, klimatu czy tam swingu. Opisywanie dźwięku nie jest łatwe. Ale tak, może sam obrys dźwięku, prezentację dołu na siłe mają trochę podobną, ale to już bardzo subiektywne wsio. Nie szukałbym jednak wielu podobieństw choć podobno z cd Hegla bywa muzykalnie. Do tego H100 to inne granie niż H200, ale zasadniczo to inne brzmienia

 

To konkurencja typu Leema, Musical Fidelity, Krell, itp wycenia swoje produkty 3x za drogo w stosunku do oferowanego poziomu jakości dźwięku - szczególnie Macintosh :)

Leema wyróżnia się w tym towarzystwie i Tucana II jest świetna, Pulse bardzo ok, w cenach uzywek to okazje, ale tak, cena piewotna jest zawyżona mimo wszystko, szczególnie Tucany. Hegle i MF też są przecenione, Audia Flight i Creeki trochę też. Atoll, Nad, może Rega są bliżej realnej wartości, ale chyba Dayens i Baltlab to najlepiej wycenione marki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 5 tys zł za nowy zdecydowanie Integra Xindak PA-M. Nie słuchałem lepszego. To wybitny wzmacniacz, którego jedynym problemem jest mało mocy, w związku z czym nie do każdych kolumn się nadaje (realnie nie jest tak źle). Śmiało można go stawiać obok wzmacniaczy do 15 tys. zł i będzie się bronił również z bardzo drogimi kolumnami. Im lepsza kolumna tym więcej wybitności swej pokazuje, ale przy tym i zdolność analizy dźwięku słuchacza musi być także odpowiednio wysoka. Wybitny bo śmiesznie tani w stosunku do poziomu jakości dźwięku, który oferuje.

 

Chociaż może powiem inaczej, PA-M jest wyceniony bardzo dobrze i adekwatnie. To konkurencja typu Leema, Musical Fidelity, Krell, itp wycenia swoje produkty 3x za drogo w stosunku do oferowanego poziomu jakości dźwięku - szczególnie Macintosh :)

 

Zdecydowanie TAK!

 

Dodam że jeśli miałbym wrócić do tranzystorów w tym przedziale cenowymi i klasie A to wybór jest oczywisty Xindak PA-M (II)

Budowa/wykonanie/dźwięk na wysokim poziomie.

Mnóstwo forumowiczów pyta mnie o tego Xindaka, o spostrzeżenia - zawsze piszę że jest naprawdę dobry.

P.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

potencjał xinduś ma, ale Xaviany go troche zdusiły jakby. Nie do końca logiczna filozofia, podobnie jak słabsza moc Caspianów niż Kandy czy zawsze tylko 1 model w serii Audiolaba, gdyby robili wyższy model byłoby już ciekawie.

 

Dodam że jeśli miałbym wrócić do tranzystorów w tym przedziale cenowymi i klasie A to wybór jest oczywisty Xindak PA-M (II)

ooo...masz Arini DarkStarr, mocno rozważam - potwierdzasz, że warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co my myślicie o tym:https://www.olx.pl/oferta/magnat-ma-400-hybrydowy-wzmacniacz-stereo-CID751-IDkT7L0.html

Raczej nie . Bo nieco tylko drożej jest używany MA600. A gra dużo lepiej.

To moze tak: uszeregujcie albo wskazcie najlepszy. Nad c368, cambridge cxa80, soul note sa300, atol in100se,rotel r14.

Ile osób to tak będzie wyglądać podium. Przecież jeśli wybór był by tak oczywisty to kto kupował by pozostałe?

Dzieki za odp. Podroze jednak troche i czemu seria hd kiepska? Z czystej ciekawosci pytam

Nie to że kiepska. Ale dostajesz design kosztem czegoś. Taka prawda. Klientem na ten sprzęt są głównie osoby bardzo naciskające na wygląd.

ja Creek 50a vs.Denon pma1510ae test robiłem. Moim zdaniem Denon lepszy był.

Też tak uważam. A jeśli myślisz o A100 to owszem to model odpowiedni do 2020AE więc jest na prawdę dobry.

 

Z tranzystorówców także polecam zwrocić uwagę na Xindaka. Marża za samo logo jest mniejsza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja Creek 50a vs.Denon pma1510ae test robiłem. Moim zdaniem Denon lepszy był. Od samego początku dysponuje się mocą, liniowy charakter, Creek trzeba podkręcić i dopiero przy 75% mocy zaczyna grać. Kolumny do testów to Focal Aria 926 i Monitor Audio Silver10.

Podobno 100A zupełnie inaczej gra, ciekawym wzmacniaczem też może być TEAC AI-1000 jak i AI-2000

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Creek i Denon to zupełnie inne sposoby prezentacji więc stwierdzenie, że któryś jest lepszy lub gorszy jest lekkim nieporozumieniem. Co prawda nie słyszałem Denona o którym piszesz ale brzmienie tej firmy zawsze kojarzyło mi się z lekkim dociążeniem, wypełnieniem, "mięsistością". Creek gra inaczej. Jest tam sporo swobody, jasności, detalu, muzykalności. I jedno i drugie brzmienie może się podobać, to kwestia gustu i preferencji. Nie zauważyłem, żeby Creekowi brakowało czegoś przy niższej mocy. On po prostu ma "szczuplejszy" (co nie znaczy, że gorszy) charakter brzmienia. Za to przy głośniejszym graniu pokazuje zaskakującą dynamikę i swobodę. Generalnie Creek 50a to bardzo dobry wzmacniacz. O docenieniu jego brzmienia może świadczyć fakt używania go przez jakiś czas przez Harbetha do oficjalnych prezentacji ich kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, temu mówię moje ucho :) komuś innemu może się spodobać, mi nie.

Nie podobało mi się jedno, właśnie "kręcenie" vol, w Denonie od samego początku dysponujemy mocą i z tego co zauważyłem to za połowę tak 3/4 mocy już się nic nie dzieje czyli stała głośność, w A50 tak nie było, cisza, cisza, i nagle zaczyna się odzywać ale to już było po 1/2 mocy. Wiadomo testy w salonie były, inaczej może on w domu w nocy się zachować. Jeszcze jedno co mnie zniechęciło do niego to to iż podczas testów soprany jak i basy były na max, jak ustawiłem na zero to totalnie dźwięk mi się nie podobał. W Denonie od kiedy mam MA Silver10 to tylko "piure direc" dźwięk mam bez podbić niskich czy wysokich.

Wizualnie podoba mi się Creek, taki mały naleśnik, bardzo czytelny wyświetlacz, podejrzewam iż A100 zupełnie inaczej gra, mi niestety nie podszedł ale to nie znaczy że komuś się nie spodoba bo każdy ma inne ucho. Najważniejsze jest to aby samemu testy robić a nie słuchać się innych.

..." bo ja to mam ty ty też musisz mieć :) "...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) czy to jest okazja, czy dobra cena???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadne nad-y, chyba, ze za pol roku chcesz szukac nowego pieca.

...a to ciekawe dlaczego ?

Przykładowo Nad375bee to kawał porządnego kloca. Testowałem we własnym mieszkaniu kilka wzmacniaczy w podobnej i niższej cenie i ostatecznie kupiłem Nada 375 - wzmacniacz warty odsłuchania.

Wy tu prawie wszyscy o wzmacniaczach, żąglujecie nimi jak piłeczkami, a tak po prawdzie to kolumny zadecydują o brzmieniu systemu - wiem ,że to duże uproszczenie, ale coś w tym jest ;)

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****Sprzęt: Bezprzewodowy Boombox Hykker Sound Storm z Biedronki*****

                                 Idź Pod Prąd. Z prądem płyną śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy tu prawie wszyscy o wzmacniaczach, żąglujecie nimi jak piłeczkami, a tak po prawdzie to kolumny zadecydują o brzmieniu systemu - wiem ,że to duże uproszczenie, ale coś w tym jest ;)

Dodam że.. kolumny w połączeniu z pomieszczeniem.. głównie decydują..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię słuchać.. oglądać.. czytać.. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dodam że.. kolumny w połączeniu z pomieszczeniem.. głównie decydują..

Tys prowda !!! ...tylko pomieszczenia nie da się tak łatwo wymienić, ale można popracować nad akustyką. Sam się ostatnio przekonałem jak oddanie dywanu do prania wpłynęło na dźwięk - chaos totalny ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****Sprzęt: Bezprzewodowy Boombox Hykker Sound Storm z Biedronki*****

                                 Idź Pod Prąd. Z prądem płyną śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.